Strona główna

Pomoce edukacyjne - okazy naturalne 

Środki dydaktyczne można podzielić na kilka podgrup. Jedną z nich są okazy naturalne. Wśród okazów można wyróżnić zarówno kolekcje skał, minerałów oraz różnych skamieniałości, jak i szkielety naturalne w tworzywie. Należą one do materiałów prostych, wizualnych, oddziałujących na zmysł wzroku. Dzięki nim uczniowie mogą zdobyć cenną wiedzę z zakresu geografii oraz przyrody i biologii. Okazy naturalne to idealne pomoce dydaktyczne, które sprawdzą się w każdej pracowni biologicznej w szkole podstawowej. Oferujemy szeroką gamę okazów, zatopionych w tworzywie, sprzedawanych w formie odlewów lub modeli pokazowych. 

Skamieniałości, minerały i szkielety naturalne

Placówkom szkolnym oraz wszystkim prowadzącym aktywną edukację, szczególnie przyrodniczo-ekologiczną, proponujemy zakup szkieletów gadów, ptaków, owadów, ale także roślin, zatopionych w specjalnym, wysokojakościowym tworzywie (transparentnym akrylu), odpornym na działanie czynników zewnętrznych. Okazy te przedstawiają między innymi proces rozwoju roślin oraz szkielety reprezentatywnych zwierząt, m.in. z takich grup taksonomicznych jak ryby, płazy, gady, ptaki i ssaki. Dzięki tym środkom dydaktycznym uczniowie mogą w dużo łatwiejszy sposób przyswoić informacje potrzebne, m.in. do zdania egzaminu czy sprawdzianu. Nie bez znaczenia jest także 3-wymiarowość takich pomocy dydaktycznych (3D) oraz ich naturalny wygląd.

W asortymencie znajdują się także kolekcje solidnie wykonanych odlewów skamieniałości, minerałów i skał. Zestawy te sprawdzą się między innymi jako materiały pokazowe na lekcjach szkolnych dotyczących procesów ewolucyjnych, budowy skorupy ziemskiej, historii geologicznej Polski, Europy i świata oraz budowy i funkcji gleby.

Zachęcamy do składania zamówień.

Aktywne filtry

  • Wyprzedaż!
Zestaw – Z czego powstają gleby?

Zestaw – Z czego powstają gleby? Zestaw – Z czego powstają gleby?

Zestaw zawiera 15 fragmentów skał i minerałów, które rozdrobnione stają się głównymi składnikami gleb oraz próbki gleb ("produkty finalne") demonstrujące ich strukturę i skład. Skały i... Więcej

Zestaw zawiera 15 fragmentów skał i minerałów, które rozdrobnione stają się głównymi składnikami gleb oraz próbki gleb ("produkty finalne") demonstrujące ich strukturę i skład. Skały i minerały wchodzące w skład tego zestawu można powszechnie spotkać w glebach – w postaci dających się wyodrębnić cząstek, bądź będących integralną częścią danej gleby.

Cena Cena: 221,00 zł
Zestaw do nauki o skamieniałościach

Zestaw do nauki o skamieniałościach Zestaw do nauki o skamieniałościach

Zestaw zawiera 20 modeli skamieniałości (z tworzywa sztucznego) oraz instrukcję, które razem pomogą uświadomić znaczenie i rolę skamieniałości w historii nauki.

Zestaw zawiera 20 modeli skamieniałości (z tworzywa sztucznego) oraz instrukcję, które razem pomogą uświadomić znaczenie i rolę skamieniałości w historii nauki.

Cena Cena: 55,00 zł
  • Wyprzedaż!
Skały - 12 okazów zatopionych w tworzywie

Skały - 12 okazów zatopionych w tworzywie Skały - 12 okazów zatopionych w tworzywie

Kolekcja zawiera 12 naturalnych okazów - fragmentów skał, zatopionych w przezroczystym bloku z tworzywa o wymiarach 16 x 7,5 x 1,8 cm. Wszystkie okazy oznaczone są indeksami od 1 do 12. OKAZY: 1 - Bazalt 2 -... Więcej

Kolekcja zawiera 12 naturalnych okazów - fragmentów skał, zatopionych w przezroczystym bloku z tworzywa o wymiarach 16 x 7,5 x 1,8 cm. Wszystkie okazy oznaczone są indeksami od 1 do 12.

OKAZY:
1 - Bazalt
2 - Granit
3 - Gabro
4 - Piaskowiec
5 - Łupek (I)  ilasty /skała osadowa/
6 - Konglomerat (in. zlepieniec)
7 - Wapień
8 - Łupek kwarcowy /skała przeobrażona /
9 - Łupek  mikowy /skała przeobrażona /
10 - Amfibolit
11 - Marmur
12 - skała ze skamieniałościami koralowców

Niedostępny
Cena Cena: 125,84 zł
Kolekcja – RYSuj minerałem (I)

Kolekcja – RYSuj minerałem (I) Kolekcja – RYSuj minerałem (I)

Identyfikacja minerałów nie jest zadaniem łatwym. Kolekcja praktycznie demonstruje jeden ze sposobów identyfikacji minerałów, a mianowicie kolor rysy pozostawianej przez minerał na nieszlifowanej powierzchni. Kolekcja zawiera 8 próbek wielkości ok.... Więcej

Identyfikacja minerałów nie jest zadaniem łatwym. Kolekcja praktycznie demonstruje jeden ze sposobów identyfikacji minerałów, a mianowicie kolor rysy pozostawianej przez minerał na nieszlifowanej powierzchni. Kolekcja zawiera 8 próbek wielkości ok. 2,5 x 3,5 cm każda oraz nieszlifowaną płytkę porcelanową.

Cena Cena: 101,92 zł
Kolekcja 20 skał i minerałów w zamykanej skrzyneczce drewnianej

Kolekcja 20 skał i minerałów w zamykanej skrzyneczce drewnianej Kolekcja 20 skał i minerałów w zamykanej skrzyneczce drewnianej

Kolekcja zawiera 20 naturalnych okazów – skał i minerałów, każdy wielkości ok. 3-3,5 cm. Wszystkie okazy umieszczone są w drewnianej skrzyneczce z przegródkami i oznaczone indeksami od 1 do 20. OKAZY: 1 - Kwarc 2... Więcej

Kolekcja zawiera 20 naturalnych okazów – skał i minerałów, każdy wielkości ok. 3-3,5 cm. Wszystkie okazy umieszczone są w drewnianej skrzyneczce z przegródkami i oznaczone indeksami od 1 do 20.

OKAZY:
1 - Kwarc
2 - Magnetyt
3 - Muskowit
4 - Kalcyt
5 - Dolomit
6 - Fluoryt
7 - Montmorylonit (in. montmorillonit)
8 - Psylomelan (in. psilomelan)
9 - Kaolinit
10 - Anhydryt
11 - Piaskowiec
12 - Łupek (I)  ilasty /skała osadowa/
13 - Wapień
14 - Konglomerat (in. zlepieniec)
15 - Bazalt
16 - Granit
17 - Gabro                 
18 - Łupek (II)  /skała przeobrażona, średnioziarnista/
19 - Łupek (III)  /przeobrażony łupek z poz. 12, drobnoziarnisty/
20 - Serpentynit

Cena Cena: 96,00 zł
Cykl życiowy pszczoły miodnej i produkty pszczele - 11 okazów zatopionych w tworzywie

Cykl życiowy pszczoły miodnej i produkty pszczele - 11 okazów zatopionych w... Cykl życiowy pszczoły miodnej i produkty pszczele - 11 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 11 naturalnych okazów przedstawiających stadia rozwojowe pszczoły miodnej (cykl życia pszczoły) oraz produkty pszczele: 1 - Jaja;  2 -... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 11 naturalnych okazów przedstawiających stadia rozwojowe pszczoły miodnej (cykl życia pszczoły) oraz produkty pszczele:

1 - Jaja;  2 - Larwa;  3 - Poczwarka;  4 - Robotnica;  5 - Truteń;  6 - Królowa;  7 - węza;  8 - komórki robotnic;  9 - komórki królowych (matek pszczelich);  10 - wosk pszczeli;  11 – miód.

 Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 14 x 6,4 x 1,8 cm.

Cena Cena: 100,88 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Rozwój pszenicy - 8 okazów zatopionych w tworzywie

Rozwój pszenicy - 8 okazów zatopionych w tworzywie Rozwój pszenicy - 8 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 8 naturalnych okazów przedstawiających etapy wzrostu i rozwoju pszenicy: 1 - ziarno 2 - kiełkowanie 3-6 –... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 8 naturalnych okazów przedstawiających etapy wzrostu i rozwoju pszenicy:

1 - ziarno

2 - kiełkowanie

3-6 – wykształcenie pochewki liściowej (koleoptylu) i pierwszego liścia      

7 – młoda roślina

8 - kłos

Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 16,5 x 7,7 x 1,8 cm.

Cena Cena: 86,32 zł
Rozwój fasoli - 6 okazów zatopionych w tworzywie

Rozwój fasoli - 6 okazów zatopionych w tworzywie Rozwój fasoli - 6 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 6 naturalnych okazów przedstawiających stadia rozwojowe fasoli: 1 - nasiono 2-3  – kiełkujące nasiono 4-6 –... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 6 naturalnych okazów przedstawiających stadia rozwojowe fasoli:

1 - nasiono

2-3  – kiełkujące nasiono

4-6 – wykształcanie korzeni (4), liścieni (5), łodygi i liści (6)

6 – młoda roślina fasoli

 Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 16,5 x 7,7 x 1,8 cm.

Cena Cena: 77,48 zł
Plansza ścienna: Tablica stratygraficzna ze skamieniałościami przewodnimi z drążkami

Plansza ścienna: Tablica stratygraficzna ze skamieniałościami przewodnimi z... Plansza ścienna: Tablica stratygraficzna ze skamieniałościami przewodnimi z drążkami

Duża plansza ścienna z drążkami do zawieszenia, przedstawiająca kolorową tabelę stratygraficzną wraz z okazałymi fotografiami skamieniałości charakterystycznych dla danego okresu lub epoki. Zdjęcia przedstawiają piękne okazy naturalnych... Więcej

Duża plansza ścienna z drążkami do zawieszenia, przedstawiająca kolorową tabelę stratygraficzną wraz z okazałymi fotografiami skamieniałości charakterystycznych dla danego okresu lub epoki. Zdjęcia przedstawiają piękne okazy naturalnych skamieniałości z widocznymi ich charakterystycznymi cechami budowy lub fosylizacji. Wymiary planszy: 130 x 91 cm, oprawiona w drążki i foliowana.

Cena Cena: 151,00 zł
Materiały naturalne - 8 okazów zatopionych w tworzywie

Materiały naturalne - 8 okazów zatopionych w tworzywie Materiały naturalne - 8 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 8 naturalnych okazów przedstawiających próbki naturalnych materiałów: 1 - drewno 2 – ropa naftowa 3 -... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 8 naturalnych okazów przedstawiających próbki naturalnych materiałów:

1 - drewno

2 – ropa naftowa

3 - bawełna

4 - węgiel

5 – włókno konopne

6 - bambus        

7 - guma

8 – kopalina (minerał)

 Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 14 x 6 x 1,8 cm.

Cena Cena: 96,72 zł
Cykl życiowy jedwabnika, 4 okazy zatopione w tworzywie

Cykl życiowy jedwabnika, 4 okazy zatopione w tworzywie Cykl życiowy jedwabnika, 4 okazy zatopione w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopione są 4 naturalne okazy przedstawiające etapy przeobrażenia zupełnego jedwabnika morwowego: 1 – jaja 2 – larwa (gąsienica) na liściu morwy      3 – poczwarka w kokonie... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopione są 4 naturalne okazy przedstawiające etapy przeobrażenia zupełnego jedwabnika morwowego:

1 – jaja

2 – larwa (gąsienica) na liściu morwy     

3 – poczwarka w kokonie (zbudowanym z jednej nitki oprzędu!)

4 – motyl (owad doskonały - imago)

 Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 11 x 4,3 x 2 cm.

Cena Cena: 57,20 zł
Cykl życiowy jedwabnika – wersja rozszerzona, 13 okazów zatopionych w tworzywie

Cykl życiowy jedwabnika – wersja rozszerzona, 13 okazów zatopionych w tworzywie Cykl życiowy jedwabnika – wersja rozszerzona, 13 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 13 naturalnych okazów przedstawiających etapy przeobrażenia zupełnego jedwabnika morwowego: 1 – jaja 2 – świeżo wyklute larwy... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 13 naturalnych okazów przedstawiających etapy przeobrażenia zupełnego jedwabnika morwowego:

1 – jaja

2 – świeżo wyklute larwy (gąsienice)

3 – gąsienica po 2. linieniu

4 – gąsienica po 3. linieniu

5 – gąsienica po 4. linieniu

6-7 – gąsienica na liściu morwy     

8 – kokon (zbudowany z jednej nitki oprzędu!)

9 – poczwarka

10 – motyl, samiec (owad doskonały - imago)

11 – motyl, samica (owad doskonały - imago)

12 – jedwab

13 – tkanina jedwabna

Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 16,5 x 7,8 x 2 cm.

 

Cena Cena: 101,71 zł
Minerały, rudy metali i surowce mineralne, 9 okazów zatopionych w tworzywie

Minerały, rudy metali i surowce mineralne, 9 okazów zatopionych w tworzywie Minerały, rudy metali i surowce mineralne, 9 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 9 naturalnych okazów przedstawiających próbki naturalnych materiałów: 1 – ŁUPEK MIKOWY (ŁYSZCZYKOWY) /przykład  skały przeobrażonej/ 2 – KWARC /surowiec przemysłu... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 9 naturalnych okazów przedstawiających próbki naturalnych materiałów:

1 – ŁUPEK MIKOWY (ŁYSZCZYKOWY) /przykład  skały przeobrażonej/

2 – KWARC /surowiec przemysłu ceramicznego, budowlanego /

3 – GIPS /surowiec przemysłu ceramicznego/

4 – PIRYT  /źródło żelaza/

5 – MAGNETYT  /źródło żelaza/

6 – CHALKOPIRYT  /źródło miedzi/        

7 – BOKSYT  /źródło aluminium/

8 – APATYT  /źródło fosforu/

9 – SKALEŃ (szpat polny)  /minerał skało- i glebotwórczy/

Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 14 x 6,5 x 1,8 cm.

 

Cena Cena: 115,44 zł