- Nowy


Stacja pogody drewniana do ustawienia na powietrzu, na wolnej przestrzeni i przeznaczona do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Zbudowana zgodnie z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi klatek meteorologicznych, w tym m.in.: wykonana w całości z wysezonowanego drewna (a nie ze sklejki!), zapewniony swobodny dostęp powietrza bez ryzyka nasłonecznienia przyrządów, drewniane żaluzjowe ściany z drzwiczkami z przodu, pomalowana w całości na biało (odbija promienie słoneczne), wykonany z tego samego drewna stelaż (stojak i schody) zapewniający montaż przyrządów pomiarowych na wysokości 2 metrów. Powyższe cechy zapewniają pomiary wybranych warunków pogodowych o jak najmniejszej ilości błędów.
Stacja pogody drewniana uatrakcyjni szkolny ogródek meteorologiczny i polecana jest do prowadzenia obserwacji składników pogody w szkole podstawowej. Wprowadza elementy badawcze stosowane w profesjonalnych punktach obserwacji meteorologicznych (klatka meteorologiczna Stevensona). Zachęca do zajęć terenowych, podczas których nauczyciel może w ciekawy sposób przeprowadzić lekcję o pogodzie, korzystaniu z urządzeń pomiarowych i odczytywaniu danych meteorologicznych.Skład zestawu:
Drewniana stacja pogody wraz ze stojakiem i schodami jest ręcznie malowana i została wyprodukowana w Polsce z wysezonowanego drewna!
Wyposażenie:
Drewniana stacja pogody to inaczej klatka meteorologiczna Stevensona, mająca służyć przede wszystkim zabezpieczeniu przyrządów pomiarowych przed działaniem zjawisk atmosferycznych (np. deszcz, śnieg, grad, słońce), a jednocześnie umożliwić miernikom dostęp do odpowiedniej cyrkulacji powietrza.
Więcej przydatnych informacji znajdziesz w naszej BAZIE WIEDZY:
Obserwacja warunków pogodowych – stacja pogody
Duża mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu, chodnikiem i przejściem dla pieszych w zestawie z czterostronnym sygnalizatorem świetlnym. Sygnalizator z każdej z czterech stron ma umieszczone światła, które zmieniają się synchronicznie i jednocześnie dla poruszających się pojazdów jak i pieszych z obu stron pasów. Światła sygnalizatora działają automatycznie, a także posiadają funkcje sterowania ręcznego, dzięki czemu prowadzący zajęcia może sam decydować o zmianie świateł. Sygnalizator umieszczony jest na wysokości wzroku dzieci (H=114,5 cm) na podstawie (26x13x4 cm), którą można napełniać wodą lub piaskiem w celu dodatkowej stabilizacji.
Mata przedstawia przejście dla pieszych przez dwukierunkową jezdnię, a także chodnik, dzięki czemu w zestawie razem z sygnalizatorem świetlnym umożliwia prowadzenie praktycznych ćwiczeń z bezpiecznego poruszania się po pasach i drodze. Jej duże rozmiary – 3,5 x 1,5 m! – pozwalają na realistyczne przedstawienie sytuacji na drodze, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie, można ją mocować lub rozkładać na podłodze, a także innych płaskich powierzchniach.
Zestaw do nauki prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym jest świetnym wsparciem podczas omawiania zasad ruchu drogowego, które można przećwiczyć w praktyce w bezpieczny sposób.
Skład zestawu:
Jest 5 produktów.
Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie A4, zawierających łącznie 151 wspaniale kolorowych fotografii, starannych rysunków i schematów (na jednej folii znajduje się od jednego do nawet kilkunastu obrazów związanych tematycznie, np. pasożyty).
Oprócz opisów na foliogramach, do każdego z nich dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu (patrz poniżej)oraz karty zadaniowo-sprawdzające (do powielania).
Oprócz szczegółowego omówienia znaczenia lasu dla człowieka i jego środowiska (źródło surowców, magazyn wodny, filtr powietrza, tłumik szkodliwych dźwięków, klimatyzator, miejsce wypoczynku, miejsce życia dla roślin i zwierząt), pakiet omawia m.in. takie zagadnienia jak: budowa korzenia i liści (rola różnych komórek); rozwój i budowa grzyba; fotosyneza/odżywianie; zależności pokarmowe – łańcuchy, piramida, sieć i waga; mikoryza; piętra leśne i ich mieszkańcy; rozwój i życie mrówki leśnej; budowa i rola mchu; porównanie rozwoju mchu i paproci i wiele innych.
Foliogramy w pakiecie pogrupowane są następująco:
Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii, starannych rysunków i schematów (na jednej folii znajduje się od jednego do nawet kilkunastu obrazów związanych tematycznie, np. ptaki).
Oprócz opisów na foliogramach do każdego z nich dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu (patrz poniżej)oraz karty zadaniowo-sprawdzające do powielania.Pakiet prezentuje w szczegółowy i ciekawy sposób biocenozę morza oraz wybrzeża morskiego strefy umiarkowanej (Europa środkowa) na przykładzie Bałtyku i Morza Północnego.
Zapoznaje także z podstawami oceanografii oraz problemami globalnymi, ponadregionalnymi, takimi jak: zanieczyszczanie mórz, korzystanie z zasobów morskich i in.
Foliogramy zawarte w pakiecie prezentują:
Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie ca. A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii i starannych rysunków (na jednej folii znajduje się kilka zdjęć/rysunków związanych tematycznie).
Oprócz opisów na każdym foliogramie, do każdego z nich dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu oraz karty zadaniowo-sprawdzające (do powielania). Genetyka i kierunki jej rozwoju to temat, z którym trudno się obecnie nie spotkać w codziennym życiu. Warto rozumieć o co spierają się zwolennicy i przeciwnicy wdrażania w życie niektórych wyników badań genetycznych. Warto wiedzieć, na które z nich - szczególnie z zakresu medycyny - niektórzy z nas czekają z niecierpliwością.
Podstawowa wiedza z zakresu genetyki jest dzisiaj niezbędna każdemu wykształconemu człowiekowi. W trakcie jej zdobywania można się m.in. dowiedzieć dlaczego dzisiejsze bydło domowe w niczym nie przypomina swoich "smukłych" przodków, ale też dowiemy się, że groźnie brzmiące hasło 'zmienność modyfikacyjna u roślin i zwierząt' to naturalny ich sposób na przetrwanie.
Foliogramy zawarte w pakiecie przedstawiają:
Załączone zdjęcia są małymi fragmentami poszczególnych foliogramów.
SKŁAD I części "Atlasu"
segregator (tom I)
11 foliogramów:
I. 1. Spojrzenie na świat
2. Świat - mapa fizyczna
3. Świat - mapa konturowa
4. Świat - mapa polityczna
5. Świat - mapa krajobrazowa
6. Świat - widok z Kosmosu
7. Świat - strefy czasowe
II. 1. Spojrzenie na Europę
2. Europa - mapa fizyczna
3. Europa - mapa konturowa
4. Europa - mapa polityczna
2 czyste folie nakładkowe
opisy foliogramów
karty zadaniowo-sprawdzaj.
(do powielania)
W II części "Atlasu"
segregator (tom II)
15 foliogramów:
III. 1. Spojrzenie na Azję
2. Azja – mapa fizyczna
3. Azja – mapa konturowa
IV. 1. Spojrzenie na Afrykę
2. Afryka – mapa fizyczna
3. Afryka – mapa konturowa
V. 1. Spojrzenie na Amerykę Pn.
2. Ameryka Pn. – mapa fiz.
3. Ameryka Pn. – mapa kont.
VI. 1. Spojrzenie na Amerykę Pd.
2. Ameryka Pd. – mapa fiz.
3. Ameryka Pd. – mapa kont.
VII. 1. Spojrzenie na Australię
2. Australia – mapa fizyczna
3. Australia – mapa konturowa
opisy foliogramów
karty zadaniowo-sprawdzaj.
(do powielania)