Strona główna

Materiały dydaktyczne na lekcje historii 

Szkolne mapy ścienne znajdują zastosowanie nie tylko na lekcjach geografii, ale również historii. Ścienna mapa służy nauczycielom podczas prowadzenia lekcji do pokazywania konkretnych wydarzeń historycznych czy bitew. Można ją także wykorzystać do przenoszenia zapisanych w podręczniku treści na konkretne obszary na mapie. Sposób ten pomaga uczniom szybciej zapamiętywać wiadomości, a także pozwala pobudzić wyobraźnię. Dzięki zapisywaniu lub zaznaczaniu różnych, ważnych wydarzeń na mapach historycznych, uczniowie mogą zwizualizować sobie konkretne tematy czy fragmenty lekcji lub zdarzeń historycznych. Takie materiały dydaktyczne są również pomocne nauczycielom, pozwalają im w łatwiejszy i przystępniejszy dla uczniów sposób przeprowadzać zajęcia.

Mapy i globusy

Sprzedajemy mapy ścienne prezentujące różne okresy w historii Polski. W asortymencie można znaleźć między innymi mapę pierwszych Piastów, mapę starożytnego wschodu, mapę ukazującą wydarzenia z czasów II wojny światowej, a także ziemie polskie po Kongresie Wiedeńskim. Dysponujemy również wysokiej jakości globusami, w tym historycznymi.

Zapraszamy do składania zamówień.

Aktywne filtry

  • Wyprzedaż!
Na Grunwald! – gra

Na Grunwald! – gra Na Grunwald! – gra

Gra opowiada o przygotowaniach do wojny z Zakonem Krzyżackim, podczas której doszło do bitwy pod Grunwaldem. Twoim zadaniem jest zgromadzenie dla króla Jagiełły jak najwięcej rycerzy i zapewnienie im prowiantu. Aby zrealizować cel,... Więcej

Gra opowiada o przygotowaniach do wojny z Zakonem Krzyżackim, podczas której doszło do bitwy pod Grunwaldem. Twoim zadaniem jest zgromadzenie dla króla Jagiełły jak najwięcej rycerzy i zapewnienie im prowiantu.

Aby zrealizować cel, będziesz musiał stawiać opór Krzyżakom podczas licznych przygranicznych potyczek, werbować  zagranicznych rycerzy, wysyłać poddanych po dorodne prosięta stanowiące prowiant dla rycerzy oraz zabiegać na Wawelu o dukaty.

Podczas rozgrywki pojawiać się będą wydarzenia historyczne mające wpływ na przebieg gry. Zdobądź najwięcej rycerzy i zdobądź uznanie króla Jagiełły!

Do gry dołączona jest broszura edukacyjna przygotowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Przedstawia ona przyczyny konfliktu z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411.

Liczba graczy: 2-4
Czas rozgrywki: 45 min.
Wiek: 8-108 lat

Niedostępny
Cena Cena: 84,00 zł