Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy...
Więcej
>
Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy doświadczalne. Zestaw doświadczeń z elektrycznością świetnie sprawdzi się podczas wielu eksperymentów na lekcjach fizyki. Zestaw jest rozszerzeniem zestawu Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1
Doświadczenia (karty pracy):
Transformator dodawczy.
Transformator zmniejszający napięcie.
Silnik prądu stałego.
Dwa silniki połączone szeregowo.
Dwa silniki połączone równolegle.
Połączone silniki.
Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny.
Dwa pojedyncze przełączniki dwupozycyjne
Przekaźnik.
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Rdzeń żelazny i podstawa transformatora; 1 x Cewka 600 zwojów; 1 x Cewka 1200 zwojów; 2 x Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny (przełącznik SPDT) 1 x Przekaźnik; 1 x Brzęczyk piezoelektryczny; 2 x Silnik elektryczny stałoprądowy; 1 x Rurka gumowa; 2 x Śmigło z tworzywa sztucznego; 1 x Model silnika; 1 x Woltomierz analogowy; 1 x Potencjometr 100 Ω; 2 x Oprawka do żarówki E10; 2 x Zwora; 1 x Pojemnik do dwóch baterii; 1 x Oprawka do pojedynczej baterii; 1 x Przełącznik uchylny; 1 x Przełącznik przyciskowy; 2 x Żarówka E10 3,5V; 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czerwony; 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czarny; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czerwony; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czarny; 1 x Instrukcja z kartami pracy
UWAGA: Zestaw Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1 jest wymagany do wykonywania doświadczeń.
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak...
Więcej
>
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak prawo Boyle'a, nurek kartezjański i zasada Bernoulliego. Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wypełnionej usztywnioną gąbką z otworami dopasowanymi do elementów zestawu.
Doświadczenia (karty pracy):
Woda wypływająca z wylewki
Butla Mariotte'a.
Pompa tłokowa.
Prawo Boyle'a i strzykawka.
Kula Pascala.
Naczynia połączone.
Wyznaczanie gęstości cieczy za pomocą U-rurki.
Manometr otwarty.
Aparat Hare'a.
Nurek kartezjusza.
Równanie Bernoulliego.
Rurka Venturiego.
Rurka wiskozymetryczna. Wiskozymetr Ostwalda.
Rurka Kapilarna.
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Strzykawka 20 ml; 1 x Strzykawka 5 ml; 1 x Podstawa pod rurki kapilarne i naczynia połączone; 1 x Podstawa do manometru U-rurkowego; 1 x Rurka do butli Mariotte'a, szklana; 1 x Aparat Hare'a; 2 x Modułowa podstawa uniwersalna z 3 śrubami; 1 x Cylinder miarowy 100 ml; 1 x Cylinder miarowy 50 ml; 1 x Suwmiarka; 1 x Manometr U-rurkowy ze statywem; 1 x Pręty metalowe 30 cm z możliwością skręcenia ze sobą (z końcówką męską i żeńską); 4 x Wspornik, zaokrąglone końce 35 cm; 1 x Wężyk silikonowy; 1 x Zlewka 250 ml, tworzywo sztuczne; 4 x Kulki ze styropianu pokryte folą aluminiową; 1 x Korek gumowy z jednym otworem do butli Mariotte'a; 1 x Lejek 10 cm, tworzywo sztuczne; 1 x Barwnik spożywczy; 1 x Piłeczka pingpongowa; 1 x Butla Mariotte'a; 1 x Kula Pascala; 1 x Rurka do posiewów 13 x 100, szkło z nakrętką; 2 x Łącznik do łap statywu; 1 x Pompa tłokowa; 2 x Łapa zaciskowa do statywu; 1 x Rurka PVC, przeźroczysta, 25 cm; 1 x Smar silikonowy; 1 x Rurka osuszająca w kształcie litery U; 1 x Wiskozymetr Ostwalda; 1 x Zwężka Venturiego; 1 x Naczynia połączone; 1 x Rurki kapilarne; 1 x Instrukcja z kartami pracy.
Skład zestawu konstrukcyjnego:
podstawa statywu z prętem
łącznik elementów statywu (do prętów o średnicy do 16 mm)
łapa uniwersalna bez łącznika
dwa pierścienie z...
Więcej
>
Skład zestawu konstrukcyjnego:
podstawa statywu z prętem
łącznik elementów statywu (do prętów o średnicy do 16 mm)
łapa uniwersalna bez łącznika
dwa pierścienie z łącznikami (odstęp od pręta statywu: ok. 10 cm) o różnych średnicach (5 i 10 cm)
biureta 10 ml
chłodnica Liebiga 100 mm
kolba stożkowa 50 ml
kolba okrągłodenna 25 ml
zlewka miarowa 50 ml
nasadka destylacyjna
przedłużacz destylacyjny
lejek laboratoryjny
palnik spirytusowy
Stojak nad palnik spirytusowy ze stali nierdzewnej, z siatką do stawiania naczyń laboratoryjnych i krążkiem ceramicznym pośrodku siatki w postaci spieku. Wysokość 11 cm.
wąż gumowy miękki 8 mm, 1 metr
Elektryczny płaszcz grzejny zawierający element grzejny zawieszony w materiale izolacyjnym z włókna ceramicznego w celu bezpiecznego przenoszenia ciepła. Płaszcz posiada wbudowany kontroler mocy. Maksymalna temperatura to 450 ° C (842 ° F). Dwa neony wskazują „włączanie zasilania” i „włączanie ogrzewania”. Obudowa wykonana jest z wirowanego metalu i pomalowana powłoką odporną na korozję. Napięcie 220 V AC.
KODBIT to wyjątkowy robot edukacyjny, którego celem jest praktyczna nauka programowania od podstaw elektroniki po sterowanie mikrokontrolerów. Dołączona do zestawu instrukcja w formie elementarza prowadzi krok po kroku przez tajniki budowy robotów,...
Więcej
>
KODBIT to wyjątkowy robot edukacyjny, którego celem jest praktyczna nauka programowania od podstaw elektroniki po sterowanie mikrokontrolerów. Dołączona do zestawu instrukcja w formie elementarza prowadzi krok po kroku przez tajniki budowy robotów, wyjaśnia w jaki sposób odbywa się ich sterowanie, a następnie uczy jak zaprogramować robota w języku C.
Budowa robota KODBIT wzorowana jest na blokach konstrukcyjnych. Dzięki czemu jest kompatybilny z innymi klockami dostępnymi na rynku, m.in. z LEGO® i CUBROID, co umożliwia ich kreatywne łączenie, a także zachęca dzieci do zabawy.
Razem ze sprytną kostką KODBIT użytkownik zostanie poprowadzony przez 14 projektów programistycznych w języku C Arduino IDE lub blokowym. Wyjątkowym elementem programu jest możliwość łatwego przechodzenia z programowania blokowego na język C, dzięki czemu, można podejrzeć jak wygląda kod w rzeczywistości. Sterowanie robotem jest bardzo intuicyjne i odbywa się poprzez darmową aplikację na smarfonie/tablecie. Robota edukacyjnego KODBIT polecamy wszystkim tym, którzy zaczynają swoją naukę programowania, ponieważ jego przyjazna forma oraz programowanie w języku C daje dobre podstawy do programowania zaawansowanych projektów i robotów opartych o mikrokontrolery oraz płytki prototypowe.
Robot KODBIT sprytna kostka po zaprogramowaniu oferuje wiele funkcji: odtwarzanie muzyki, reagowanie na głos, wyświetlanie symboli, sterowanie BT, unikanie przeszkód, śledzenie linii i inne.
Parametry: Napięcie robocze: 5V Wbudowana bateria: 14500 bateria litowa 700MAH 3.7V Zasilanie: zasilanie przez USB lub baterię Wymiary (w tym koła): 92 mm * 105 mm * 95 mm Prędkość silnika N20: 5V 200 rpm Programowanie: z poziomu komputera oprogramowanie Arduino IDE 1.8.19 Sterowanie aplikacją Bluetooth: obsługa zarówno systemu Android, jak i IOS Temperatura pracy: 0-50 ° C Dwa języki programowania: Blokowy Mixly, kod języka C Arduino IDE Wiek: 7+
Skład zestawu: • Robot KODBIT Sprytna kostka z 5 wbudowanymi modułami: głośnik, czujnik odległości, czujnik dźwięku, panel diodowy 16x16, śledzenie linii, • 4 niezależne moduły-klocki: przycisk, dioda LED, fotorezystor, czujnik ruchu • 4 przewody łączeniowe RJ11 • Przewód USB • Mata-droga do jazdy po linii • Przewodnik w j. polskim do nauki programowania blokowego Mixly • Przewodnik w j. polskim do nauki programowania C Arduino IDE
KODBIT: Sprytna kostka do nauki programowania spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot jest programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (Blokowy Mixly, kod języka C Arduino IDE).
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje...
Więcej
>
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje uczniów w trakcie nauki szkolnej - nabywają wiedzę indywidualną i uczą się współpracować w grupie w trakcie projektowania pracy robota. Robot potrafi śledzić obiekty, rozpoznawać mowę, a ponadto wyposażony jest w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe. Wszystko to mieści się w nieskomplikowanej, przyjaznej i miłej dla oka konstrukcji :-)
Robot spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (np. tekstowy, bloczkowy)
Sześcionożny robot jest programowalny w języku blokowym i Scratch, a także w innych popularnych językach kodowania (Python, JavaScript). To oznacza, że użytkownicy mogą zaprogramować z niestandardowymi ruchami, pozycjami, tańcami...!
Sześć nóg daje temu robotowi większą stabilność i swobodę poruszania się w stosunku do zwykłych robotów. Reprezentuje tzw. grupę robotów kroczących wzorowanych na organizmach żywych. Potrzebuje tylko trzech nóg, aby zachować równowagę podczas stania i może chodzić z zaledwie czterema. Jego pozostałe nogi mogą być w innych pozycjach lub manipulować w tym czasie przedmiotami.
Sześcionożny robot edukacyjny sprawia, że nauka robotyki jest łatwa i przyjemna dla każdego!
Zestaw zawiera:
Serwomechanizmy 180o z modulacją szerokości impulsu PWM (12 szt.)
Kontroler robota EZ-B v4 z wewnętrznym głośnikiem i portami połączeń.
Korpus z dwoma serwomechanizmami, wbudowanym akumulatorem i kamerą.
Karta sieciowa
16 przewodów 3-pinowych żeńskich
1 przewód kamery
Ładowarka
Owijki (6 szt.) do porządkowania przewodów połączeniowych
Oprogramowanie ARC - PC Roboty EZ-Roboty są programowane przy użyciu ARC — wszechstronnego i łatwego w użyciu oprogramowania do robotyki. Intuicyjny interfejs pozwala początkującym odnieść szybki sukces, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą programować zaawansowane funkcje, dotyczące sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, czy wizualne śledzenie obiektu – tego typu możliwości, które zwykle można zobaczyć tylko w filmach science fiction. ARC jest używany do nauczania robotyki tysięcy uczniów na całym świecie i jest idealnym wyborem dla nauczycieli, którzy chcą wnieść wysoki poziom zaangażowania do szerokiej gamy lekcji STEM. Minimalne zalecane wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Minimum Windows 10, Procesor odpowiednik Intel i5, 4 GB pamięci RAM.
Aplikacja mobilna ARC – Kontroluj i programuj swojego robota EZ-Robot z urządzenia mobilnego, telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.
Materiał wprowadzający do programowania w RoboScratch i Blockly, tworzenia instrukcji warunkowych i zmiennych, tworzenie pętli
Dostęp do plików z częściami zamiennymi do robota z możliwością ich modyfikacji, które można wydrukować na Drukarce 3D
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • poruszania • gotowe wbudowane programy
Nasz robot ma wszystkie cechy idealnej pomocy dydaktycznej: - ma przyjazną konstrukcję, - jest łatwy do złożenia (klik,...), - ma elementy, w tym kluczowe (silnik, itp.) o podwyższonej wytrzymałości (ważne w warunkach szkolnych), - ma proste w obsłudze oprogramowanie dla początkujących i zaawansowane dla zaawansowanych, - w razie uszkodzenia lub zgubienia części - można każdą z nich dokupić (!) lub... wydrukować (plastikowe elementy) na drukarce 3D (materiały do pobrania - open source)!
CZY SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ PRZYSZŁOŚCI może być przyjemniejsze?
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota.
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Fascynujący zestaw narzędzi badawczych umieszczonych w specjalnej walizce wielokrotnego użytku. Zestaw umożliwia: - badanie wody, w tym określanie (reagenty) poziomu fosforanów (PO4), azotanów (NO3), azotynów (NO2), amonu (NH4), pH...
Więcej
>
Fascynujący zestaw narzędzi badawczych umieszczonych w specjalnej walizce wielokrotnego użytku.
Zestaw umożliwia: - badanie wody, w tym określanie (reagenty) poziomu fosforanów (PO4), azotanów (NO3), azotynów (NO2), amonu (NH4), pH oraz twardości wody, a także badanie osadów i obserwacje wielu innych czynników związanych z wodą. - badanie gleby, w tym składu i składników gleby (testy reagentami na zawartość fosforanów, azotanów, amonu oraz oznaczanie pH gleby), organizmów glebowych, procesu glebotwórczego, - obserwację drobnych organizmów zwierzęcych, lądowych i wodnych, w tym bioindykatorów, - obserwację roślinności, w tym ich zależności od jakości wody i gleby.
Zestaw pomyślany jest jako terenowe mini-laboratorium, stąd m.in. składany statyw do badań za pomocą reagentów. Czytelna instrukcja prowadzi "krok po kroku", a jakość odczynników zapewnia rzetelność badań.
Skład zestawu:
2 butelki – reagent 1 i 2 do wykrywania fosforanów (PO4)
1 pojemnik-probówka oznaczona PO4
2 butelki – reagent 1 i 2 do wykrywania azotanów (NO3)
Nowy, modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające (!) zestawy...
Więcej
>
Nowy, modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające (!) zestawy takich urządzeń jak: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny (słoneczny), elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM oraz system przechowywania wodoru (paliwo).
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:
1. Turbina wiatrowa 2. Ogniwo fotowoltaiczne 3. Moduł LED 4. Moduł do budowy obwodów elektrycznych 5. Moduł ogniwa paliwowego 6. Moduł z elektrolizerem 7. Moduł ze zbiornikami 8. Moduł z silnikiem 9. Moduł potencjometru
EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA możliwe do przeprowadzenia - przykłady:
Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem ogniwa fotowoltaicznego Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym wykorzystując ogniwo fotowoltaiczne Produkcja wodoru przy pomocy ogniwa fotowoltaicznego Wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą ogniwa paliwowego Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego Wykorzystanie wodorowego ogniwa paliwowego do uruchomienia modułu z silnikiem elektrycznym oraz zasilania modułu z diodami LED połączonych szeregowo Pozyskiwanie energii elektrycznej z wykorzystaniem siły wiatru Montaż łopat profilowanych i nieprofilowanych Montaż wirnika z możliwością samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru Montaż wirnika z blokadą samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru Montaż od 2 do 6 łopat w głowicy wirnika i eksperymentowanie z różnymi kątami ich nachylania Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem turbiny wiatrowej Wykorzystanie energii wiatru do produkcji wodoru Wykorzystanie zasilacza bateryjnego w procesie elektroliz
W skład zestawu wchodzą: 1) przyrząd do pobierania prób glebowych – szczegółowy opis poniżej, 2) nierdzewna łopatka, 3) szpatułka dwustronna z jednym końcem wygiętym do pobierania niewielkich prób lub zsypywania/mieszania ich, 4) słój z szeroką...
Więcej
>
W skład zestawu wchodzą: 1) przyrząd do pobierania prób glebowych – szczegółowy opis poniżej, 2) nierdzewna łopatka, 3) szpatułka dwustronna z jednym końcem wygiętym do pobierania niewielkich prób lub zsypywania/mieszania ich, 4) słój z szeroką nakrętką, 5) podłużny pojemnik do gromadzenia próby gleby, także w postaci profilu.
Podstawowym elementem zestawu jest przyrząd do pobierania prób i profili glebowych w kształcie metalowego cylindra długości 35 cm i średnicy wewnętrznej 16 mm z nacięciem tworzącym rowek długości 20 cm. Do przyrządu wsuwana jest wygodna rączka, którą po pobraniu próby można wykorzystać jako tłok (patrz: zdjęcie obok). Płytsze próby gleby można także wypychać od góry rowka z zewnątrz. Przyrząd wykonany jest z nierdzewnej stali, a jego koniec zakończony jest ukośnie, aby łatwo go było wbijać w glebę.
Nowy, ulepszony przyrząd do pobierania prób i profili glebowych w kształcie metalowego cylindra długości 35 cm i średnicy wewnętrznej 16 mm z nacięciem tworzącym rowek długości 20 cm. Do przyrządu wsuwana jest wygodna rączka, którą po pobraniu próby...
Więcej
>
Nowy, ulepszony przyrząd do pobierania prób i profili glebowych w kształcie metalowego cylindra długości 35 cm i średnicy wewnętrznej 16 mm z nacięciem tworzącym rowek długości 20 cm. Do przyrządu wsuwana jest wygodna rączka, którą po pobraniu próby można wykorzystać jako tłok (patrz: zdjęcie obok). Płytsze próby gleby można także wypychać od góry rowka z zewnątrz. Przyrząd wykonany jest z nierdzewnej stali, a jego koniec zakończony jest ukośnie, aby łatwo go było wbijać w glebę. Przyrząd wchodzi w skład "Zestawu do pobierania prób glebowych".
Komplet 12 pasków wysokiej jakości niemieckiej firmy chemicznej Macherey-Nagel do oznaczania poziomu (koncentracji) ozonu w powietrzu (w ramach 4 zakresów) w ciągu 10 minut (wg skali barwnej). Zakresy: 90, 90–150, 150–210, 210 μg/m3.
Komplet 12 pasków wysokiej jakości niemieckiej firmy chemicznej Macherey-Nagel do oznaczania poziomu (koncentracji) ozonu w powietrzu (w ramach 4 zakresów) w ciągu 10 minut (wg skali barwnej). Zakresy: 90, 90–150, 150–210, 210 μg/m3.
Eksperymentalny zestaw demonstracyjny, za pomocą którego uczniowie wytwarzają energię elektryczną wykorzystując słoną wodę (wodę morską) będącą elektrolitem oraz płytki magnezowe. Moc uzyskanej energii widać na dołączonym do zestawu wiatraczku. ...
Więcej
>
Eksperymentalny zestaw demonstracyjny, za pomocą którego uczniowie wytwarzają energię elektryczną wykorzystując słoną wodę (wodę morską) będącą elektrolitem oraz płytki magnezowe. Moc uzyskanej energii widać na dołączonym do zestawu wiatraczku.
Uczniowie budują z elementów zestawu działającą mini-wersję generatora wiatrowego, czyli turbinę wiatrową, która jest podstawowym elementem elektrowni wiatrowej, w której prąd pozyskiwany jest w wyniku zamiany energii kinetycznej wiatru na...
Więcej
>
Uczniowie budują z elementów zestawu działającą mini-wersję generatora wiatrowego, czyli turbinę wiatrową, która jest podstawowym elementem elektrowni wiatrowej, w której prąd pozyskiwany jest w wyniku zamiany energii kinetycznej wiatru na mechaniczne obroty wiatraka turbiny, a w następstwie tego na energię elektryczną. Jest to energia czysta i odnawialna. Zaawansowana budowa turbiny pozwala eksperymentować uczniom z różnymi ustawieniami łopat oraz ich ilością - zestaw zawiera 3 różne typy łopat (łącznie 9 sztuk) zainspirowanych badaniami aeronautycznymi NASA, jak również nowoczesne łopaty arkuszowe. O przepływie prądu informują zapalające się diody LED. Wymiary: 47 x 32 x 21 cm
Skład zestawu: • turbina wiatrowa (generator wiatrowy) w wersji mini • statecznik ustawiający turbinę w kierunku wiatru • prądnica 3-fazowa • różne typy łopat • diody LED demonstrujące przepływ prądu
Zestaw eksperymentalny, który umożliwia uczniom wytworzyć energię elektryczną wykorzystując do tego jedynie gorącą i zimną wodę! Wytwarzanie tej czystej formy energii możliwe jest dzięki zawartemu w zestawie termoogniwu Peltiera (wodnemu), które...
Więcej
>
Zestaw eksperymentalny, który umożliwia uczniom wytworzyć energię elektryczną wykorzystując do tego jedynie gorącą i zimną wodę! Wytwarzanie tej czystej formy energii możliwe jest dzięki zawartemu w zestawie termoogniwu Peltiera (wodnemu), które wytwarza energię wykorzystując różnicę temperatur wody gorącej i zimnej, którą napełniane są zbiorniki. Wielkość - moc - wytworzonej energii można zaobserwować na wchodzącym w skład zestawu wiatraczku (turbince) i brzęczyku, jak również dwóch termometrach. Dodatkowym elementem zestawu jest moduł fotowoltaiczny, którego działanie można sprawdzić poprzez zapalającą się diodę LED oraz także turbinkę oraz brzęczyk.
Skład zestawu (3 moduły): • termoogniwo - moduł termoelektryczny z pojemnikami na wodę • 2 termometry • moduł z wiatraczkiem (turbinką) i brzęczykiem oraz diodą LED • moduł fotowoltaiczny • przewody
Skład zestawu (szczegółowy):
1) moduł termoelektryczny zawierający 2 szklane zbiorniki na wodę gorącą i zimną (w stojaku) z modułem Peltiera (termoogniwo)
2) pokrywa do zbiorników na wodę z otworami na termometry
3) 2 termometry laboratoryjne szklane
4) moduł kontrolny z wbudowanym silniczkiem i wiatraczkiem, brzęczykiem i diodą LED oraz gniazdami przyłączeniowymi (całość zintegrowana w plastikowej obudowie)
5) moduł fotowoltaiczny z gniazdami przyłączeniowymi (w plastikowej obudowie)
Walizka Ekobadacza do obserwacji i analizy chemicznej wód oraz gleb. Zestaw umożliwia przeprowadzenie łącznie ok. 500 testów kolorymetrycznych (patrz "Wyposażenie") na zawartość w wodzie: - azotynów, - azotanów, - fosforanów, - amoniaku, - jonów...
Więcej
>
Walizka Ekobadacza do obserwacji i analizy chemicznej wód oraz gleb. Zestaw umożliwia przeprowadzenie łącznie ok. 500 testów kolorymetrycznych (patrz "Wyposażenie") na zawartość w wodzie: - azotynów, - azotanów, - fosforanów, - amoniaku, - jonów żelaza, oraz określenie: - skali twardości wody - stopnia kwasowości – pH A także zbadanie kwasowości pobranej próbki gleby. Wyposażenie: - Szczegółowa instrukcja - Notatnik - Płyn Helliga - Strzykawka 5 ml - Strzykawka 10 ml - Bibuły osuszające - Lupa powiększająca - Probówka okrągłodenna - Stojak plastikowy do probówek - Łyżeczka do poboru próbek gleby - Płytka porcelanowa kwasomierza Helliga - Trzy łyżeczki do poboru odczynników sypkich - Trzy próbówki analityczne płaskodenne z korkami - Zalaminowane skale barwne do odczytywania wyników - 15/cie plastikowych buteleczek z mianowanymi roztworami wskaźników - Siateczka do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych z pola poboru wody
Model pozwala zrozumieć w ogólnym zarysie ideę generacji prądu elektrycznego dzięki turbinie, w tym przypadku zasilanej energią poruszającego się powietrza. Na podstawie umieszczono dwa wiatraczki, woltomierz i diodę sygnalizującą przepływ...
Więcej
>
Model pozwala zrozumieć w ogólnym zarysie ideę generacji prądu elektrycznego dzięki turbinie, w tym przypadku zasilanej energią poruszającego się powietrza. Na podstawie umieszczono dwa wiatraczki, woltomierz i diodę sygnalizującą przepływ napięcia. Biały wiatraczek wprowadzamy w ruch za pomocą korbki. Wywołany podmuch wiatru wprawia w ruch czerwony wiatraczek, który generuje prąd, umożliwiający zaświecenie diody. Za pomocą wbudowanego woltomierza uczniowie mogą odczytać aktualne natężenie prądu. Wymiary podstawy: 20 x 13 x 2,5 cm
Plansza przedstawia rysunki roślin uprawnych w Polsce. Wymiary: 70x100 cm, dwustronnie foliowana z zawieszką. Podział roślin uprawnych przedstawiony na planszy:
• rośliny okopowe (5 przykładów) • rośliny oleiste (2 przykłady) •...
Więcej
>
Plansza przedstawia rysunki roślin uprawnych w Polsce. Wymiary: 70x100 cm, dwustronnie foliowana z zawieszką. Podział roślin uprawnych przedstawiony na planszy:
• rośliny okopowe (5 przykładów) • rośliny oleiste (2 przykłady) • rośliny strączkowe (3 przykłady) • motylkowe i trawiaste rośliny paszowe (10 przykładów) • rośliny zbożowe (5 przykładów)