Strona główna

Jest 15 produktów.

Magnetyzm, czyli przyciągajmy się

Aktywne filtry

Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Zestaw do podstawowych eksperymentów z magnetyzmu

Zestaw do podstawowych eksperymentów z magnetyzmu Zestaw do podstawowych eksperymentów z magnetyzmu

Zestaw wielobarwnych elementów magnetycznych do pierwszych doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. W zestawie: 4 magnetyczne łopatki, 20 magnetycznych kulek, 2 magnesy sztabkowe, magnesy pływające, magnes duży, magnes "kompas". Zestaw sprawdzi się... Więcej

Zestaw wielobarwnych elementów magnetycznych do pierwszych doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. W zestawie: 4 magnetyczne łopatki, 20 magnetycznych kulek, 2 magnesy sztabkowe, magnesy pływające, magnes duży, magnes "kompas". Zestaw sprawdzi się jako pierwsze kroki z magnesem dla najmłodszych.

Cena Cena: 371,00 zł
Zestaw elementów magnetycznych do doświadczeń i zabaw

Zestaw elementów magnetycznych do doświadczeń i zabaw Zestaw elementów magnetycznych do doświadczeń i zabaw

Zestaw różnych elementów magnetycznych w przyjaznych, kolorowych obudowach z tworzywa sztucznego, zachęcających do doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. Ciekawe zestawienie różnych magnesów oraz elementów o właściwościach magnetycznych, pomaga... Więcej

Zestaw różnych elementów magnetycznych w przyjaznych, kolorowych obudowach z tworzywa sztucznego, zachęcających do doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. Ciekawe zestawienie różnych magnesów oraz elementów o właściwościach magnetycznych, pomaga zrozumieć podstawy magnetyzmu i stanowi wstęp do poznawania kolejnych działów fizyki. Zobacz jak lewitują magnesy, twórz wzory i rysunki na płytce z opiłkami za pomocą "magicznej" różdżki, a także porusz samochodzik bez jego dotykania.

W zestawie:

 • 2 autka z otworami na magnesy
 • 2 magnetycznych "profesorów"
 • 2 magnetyczne łopatki
 • 1 linijka
 • 2 przezroczyste pudełka z opiłkami wewnątrz
 • stojak na elementy zestawu
 • 8 pierścieni magnetycznych

zestaw doświadczalny z magnetyzmu dla najmłodszych - eksperymenty
Niedostępny
Cena Cena: 135,00 zł
 • Wyprzedaż!
Zestaw 2 magnetycznych różdżek i kulistych magnesów

Zestaw 2 magnetycznych różdżek i kulistych magnesów Zestaw 2 magnetycznych różdżek i kulistych magnesów

Komplet namagnesowanych różdżek i kilku kulistych kolorowych magnesów do testowania magnetyzmu różnych materiałów oraz prezentowania własności magnetycznych w nietypowy, ciekawy sposób. Wszystkie elementy zestawu pokryte są kolorowym tworzywem...

Komplet namagnesowanych różdżek i kilku kulistych kolorowych magnesów do testowania magnetyzmu różnych materiałów oraz prezentowania własności magnetycznych w nietypowy, ciekawy sposób. Wszystkie elementy zestawu pokryte są kolorowym tworzywem sztucznym.

Cena Cena: 58,00 zł
Walec z opiłkami i magnesem

Walec z opiłkami i magnesem Walec z opiłkami i magnesem

Duży, transparentny walec-pierścień, w środek którego wsunięty jest magnes, co umożliwia pokazanie pola magnetycznego w trójwymiarze. Magnes można wyjmować, a opiłki są trwale zamknięte pomiędzy ściankami walców. Wymiary: 130 x 90 mm.

Duży, transparentny walec-pierścień, w środek którego wsunięty jest magnes, co umożliwia pokazanie pola magnetycznego w trójwymiarze. Magnes można wyjmować, a opiłki są trwale zamknięte pomiędzy ściankami walców. Wymiary: 130 x 90 mm.

Cena Cena: 125,00 zł
Magnesy sztabkowe 8 cm, kpl. 2

Magnesy sztabkowe 8 cm, kpl. 2 Magnesy sztabkowe 8 cm, kpl. 2

Para magnesów sztabkowych o długości 8 cm każdy, m.in. do demonstracji odpychania i przyciągania (biegunowości) oraz doświadczeń z opiłkami (linie pola magnetycznego). Charakterystyczną cechą jest warstwa kolorowego plastiku (rodzaj plastikowej... Więcej

Para magnesów sztabkowych o długości 8 cm każdy, m.in. do demonstracji odpychania i przyciągania (biegunowości) oraz doświadczeń z opiłkami (linie pola magnetycznego). Charakterystyczną cechą jest warstwa kolorowego plastiku (rodzaj plastikowej obudowy) na magnesach zapobiegająca zbyt szybkiej utracie cech magnetycznych (rozmagnesowaniu się).

Cena Cena: 22,80 zł
Magnesy pływające

Magnesy pływające Magnesy pływające

Kpl. 4 okrągłych magnesów z otworami, na podstawie. Wsuwając magnesy zwrócone jednakowymi biegunami do siebie uzyskujemy bardzo efektowne zjawisko "pływania" magnesów w wyniku ich odpychania.

Kpl. 4 okrągłych magnesów z otworami, na podstawie. Wsuwając magnesy zwrócone jednakowymi biegunami do siebie uzyskujemy bardzo efektowne zjawisko "pływania" magnesów w wyniku ich odpychania.

Cena Cena: 26,00 zł
Zestaw elementów do doświadczeń magnetycznych i zabaw

Zestaw elementów do doświadczeń magnetycznych i zabaw II Zestaw elementów do doświadczeń magnetycznych i zabaw II

Zestaw różnych elementów magnetycznych w przyjaznych, kolorowych obudowach z tworzywa sztucznego, zachęcających do doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. W zestawie: 2 autka poruszane magnesami (10 x 5 x 6 cm, 4 sztuki tzw. magnesów pływających,... Więcej

Zestaw różnych elementów magnetycznych w przyjaznych, kolorowych obudowach z tworzywa sztucznego, zachęcających do doświadczeń i zabaw z zakresu magnetyzmu. W zestawie: 2 autka poruszane magnesami (10 x 5 x 6 cm, 4 sztuki tzw. magnesów pływających, 2 magnetycznych "profesorów", 2 magnetyczne różdżki-łopatki, linijka, 2 prostokątne pudełka przezroczyste z zamkniętymi wewnątrz opiłkami do badania linii pola magnetycznego.

Wykorzystanie - przykłady:
Pływające magnesy": wsuwając okrągłe magnesy z otworami na np. ołówek zwrócone jednakowymi biegunami do siebie uzyskujemy bardzo efektowne zjawisko "pływania" magnesów w wyniku ich odpychania.
Autka poruszane magnesami: 2 kolorowe autka mogą być poruszane magnesami; w zależności od ułożenia magnesów okrągłych w autkach (ich specjalnych otworach) uzyskujemy różne kierunki ruchu i prędkości autek. Zestaw bardzo przemawiający - w sposób przyjazny demonstruje podstawowe właściwości magnesów.
Magnetyczne różdżki: doczepiając do obydwu spinacze lub inne magnesy możemy tworzyć łańcuchy u magnesować kolejne elementy.

Cena Cena: 83,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX) z kartami pracy - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX)

Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Elementy każdego... Więcej
Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pojemnikach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu. Pojemnik umożliwia lepszą organizację wyposażenia sal szkolnych. Tace pasują do standardowych mebli szkolnych. Pojemniki są przetestowane i zatwierdzone do intensywnego użytku edukacyjnego. W pełni nadają się do recyklingu.
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX)

Do zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
 1. Właściwości magnetyczne. 
 2. Magnesy mają siłę. 
 3. Linie pola magnetycznego. 
 4. Przenikanie siły magnetycznej. 
 5. Oddziaływanie dwóch magnesów.         
 6. Czy magnes może lewitować? 
 7. Jak powstaje magnes? 
 8. Magnetyczny silnik. 
 9. Ziemskie pole magnetyczne.
 10. Wykorzystanie magnetyzmu.
 11. Siły między naelektryzowanymi ciałami.
 12. Indukcja elektrostatyczna
 13. Elektrostatyczny balon. 
 14. Wahadło elektrostatyczne / budowa elektroskopu. 
 15. Indukcja elektrostatyczna
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Okrągła podstawa; 
1 x Probówka; 
1 x Tarcza kompasu (z podziałką kątową); 
2 x Magnes walcowy; 
1 x Igła magnetyczna; 
1 x Podstawa igły magnetycznej; 
2 x Ciężarek z haczykami 50 g; 
2 x Wózek;
1 x Wspornik;   
2 x Zacisk; 
1 x Wahadło elektrostatyczne; 
1 x Ściereczka jedwabna do pocierania (elektryzowania);
1 x Ściereczka wełniana do pocierania (elektryzowania);   
1 x Pałeczka elektrostatyczna; 
1 x Płytka plastikowa; 
1 x Zestaw próbek do testowania; 
1 x Metalowy pręt; 
1 x Zestaw gwoździ; 
2 x Balon; 
1 x Zawór balonu; 
1 x Krążek (unoszący się na wodzie); 
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa; 
2 x Klip biurowy; 
1 x Pojemnik z opiłkami żelaza; 
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Łącznik do balonu;
1 x Pudełko plastikowe z wkładem piankowym z gniazdami. 

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
 • elektryczności,  
 • magnetyzmu, 
 • elektrostatyki, 
 • optyki, 
 • dźwięku, 
 • ciepła, 
 • mechaniki płynów i gazów, 
 • mechaniki ciał stałych.
Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.

Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (pola magnetycznego, czujnik siły) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!                                                                                                         
Cena Cena: 199,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX) - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX)

Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. <span... Więcej
Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
 1. Właściwości magnetyczne. 
 2. Magnesy mają siłę. 
 3. Linie pola magnetycznego. 
 4. Przenikanie siły magnetycznej. 
 5. Oddziaływanie dwóch magnesów.         
 6. Czy magnes może lewitować? 
 7. Jak powstaje magnes? 
 8. Magnetyczny silnik. 
 9. Ziemskie pole magnetyczne.
 10. Wykorzystanie magnetyzmu.
 11. Siły między naelektryzowanymi ciałami.
 12. Indukcja elektrostatyczna
 13. Elektrostatyczny balon. 
 14. Wahadło elektrostatyczne / budowa elektroskopu. 
 15. Indukcja elektrostatyczna
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Okrągła podstawa; 
1 x Probówka; 
1 x Tarcza kompasu (z podziałką kątową); 
2 x Magnes walcowy; 
1 x Igła magnetyczna; 
1 x Podstawa igły magnetycznej; 
2 x Ciężarek z haczykami 50 g; 
2 x Wózek;
1 x Wspornik;   
2 x Zacisk; 
1 x Wahadło elektrostatyczne; 
1 x Ściereczka jedwabna do pocierania (elektryzowania);
1 x Ściereczka wełniana do pocierania (elektryzowania);   
1 x Pałeczka elektrostatyczna; 
1 x Płytka plastikowa; 
1 x Zestaw próbek do testowania; 
1 x Metalowy pręt; 
1 x Zestaw gwoździ; 
2 x Balon; 
1 x Zawór balonu; 
1 x Krążek (unoszący się na wodzie); 
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa; 
2 x Klip biurowy; 
1 x Pojemnik z opiłkami żelaza; 
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Łącznik do balonu;
1 x Pudełko kartonowe z wkładem piankowym z gniazdami. 

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
 • elektryczności,  
 • magnetyzmu, 
 • elektrostatyki, 
 • optyki, 
 • dźwięku, 
 • ciepła, 
 • mechaniki płynów i gazów, 
 • mechaniki ciał stałych. 
Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pudełkach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.
Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (pola magnetycznego, czujnik siły) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!    

Cena Cena: 165,00 zł
Przyrząd do demonstracji pola magnetycznego z magnesem

Przyrząd do demonstracji pola magnetycznego z magnesem Przyrząd do demonstracji pola magnetycznego z magnesem

Duży przyrząd do demonstracji pola magnetycznego za pomocą opiłków żelaza, w zestawie z magnesem cylindrycznym. Poprzez umieszczenie w środku transparentnego graniastosłupa sześciokątnego, magnesu można w prosty i bardzo obrazowy sposób pokazać... Więcej

Duży przyrząd do demonstracji pola magnetycznego za pomocą opiłków żelaza, w zestawie z magnesem cylindrycznym. Poprzez umieszczenie w środku transparentnego graniastosłupa sześciokątnego, magnesu można w prosty i bardzo obrazowy sposób pokazać trójwymiarowo działanie pola magnetycznego. Przyrząd „otwiera się” dzieląc na pół graniastosłup przez co dodatkowo można zaobserwować układanie się umieszczonych wewnątrz opiłków, wokół magnesu i jego biegunów.

W składzie:

 • Transparentny graniastosłup sześciokątny wypełniony opiłkami żelaza i umieszczony na kwadratowych podstawach, z możliwością obserwacji działania pola od wewnątrz Wymiary: 13 x13 x 13 cm
 • Magnes cylindryczny z oznaczonymi biegunami (h=31mm, śr. 15mm)
Cena Cena: 221,00 zł
Zestaw do prezentacji pola magnetycznego – 5 elementów

Zestaw do prezentacji pola magnetycznego – 5 elementów Zestaw do prezentacji pola magnetycznego – 5 elementów

Praktyczny zestaw edukacyjny do prezentacji działania pola magnetycznego. W komplecie znajduje się blok akrylowy (sześcian o boku 7,5 cm) wypełniony opiłkami zatopionymi w oleistej cieczy oraz otworem z umieszczonym w środku magnesem cylindrycznym. Po... Więcej
Praktyczny zestaw edukacyjny do prezentacji działania pola magnetycznego. W komplecie znajduje się blok akrylowy (sześcian o boku 7,5 cm) wypełniony opiłkami zatopionymi w oleistej cieczy oraz otworem z umieszczonym w środku magnesem cylindrycznym. Po jego wyjęciu i przyłożeniu magnesu do boku sześcianu, można obserwować przemieszczanie się opiłków żelaza zgodnie z liniami pola magnetycznego. W zestawie znajduje się również płyta z zatopionymi opiłkami oraz dwa magnesy: sztabkowy i podkowiasty, także do prezentacji linii pola magnetycznego. Pomoc dydaktyczna do pracowni fizyki umożliwia szybką i efektowną wizualizację istnienia pola magnetycznego.

Skład zestawu:
 • Blok akrylowy z opiłkami – sześcian o boku 7,5 cm; z otworem do umieszczania magnesu; 
 • Płyta akrylowa z opiłkami – 15,5 x 9 x 1 cm; 
 • Magnes podkowiasty, 6,5 cm; 
 • Magnes sztabkowy, 10,5 cm; 
 • Magnes cylindryczny, 3,5 cm.
Cena Cena: 141,00 zł
Duże magnesy pływające

Duże magnesy pływające Duże magnesy pływające

Zestaw 3 dużych magnesów pływających ze stojakiem do doświadczeń z fizyki. Odpychające się magnesy zwrócone do siebie tymi samymi biegunami demonstrują zjawisko tzw. „pływania” magnesów. Średnica magnesu: 60 mm Wysokość magnesu: 12 mm...
Zestaw 3 dużych magnesów pływających ze stojakiem do doświadczeń z fizyki. Odpychające się magnesy zwrócone do siebie tymi samymi biegunami demonstrują zjawisko tzw. „pływania” magnesów.

Średnica magnesu: 60 mm
Wysokość magnesu: 12 mm
Wysokość stojaka: 90 mm
Cena Cena: 55,00 zł
Magnesy pływające na drewnianej podstawie

Magnesy pływające na drewnianej podstawie Magnesy pływające na drewnianej podstawie

Zestaw do demonstracji zjawiska "pływania" magnesów w wyniku ich odpychania, poprzez umieszczenie ich na drewnianej podstawie tak by były zwrócone do siebie jednakowymi biegunami. Skład zestawu: 5 ceramicznych magnesów... Więcej
Zestaw do demonstracji zjawiska "pływania" magnesów w wyniku ich odpychania, poprzez umieszczenie ich na drewnianej podstawie tak by były zwrócone do siebie jednakowymi biegunami.

Skład zestawu:
 • 5 ceramicznych magnesów pierścieniowych o średnicy 32 mm
 • Drewniany stojak z okrągłą podstawą o wysokości 150 mm
Cena Cena: 49,40 zł