Strona główna

Jest 22 produktów.

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego BRD

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Praktyczne ćwiczenia i wskazówki sposobu poruszania się po pasach i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania się po drodze, w tym po chodniku i poboczu.

Doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej

Doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej to jeden z punktów programu realizacyjnego z budżetu państwa nadzorowany przez Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jako organizator zajęć i konkursów, nauczyciel w szkole prowadzący edukację BRD i przygotowujący dzieci do egzaminu na kartę rowerową znajdziesz u nas praktyczne materiały i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową i obowiązującymi przepisami ruchu drogowego.

Maty podłogowe – do nauki poruszania się po drodze i pasach

Użyj dużych podłogowych mat do symulacji sytuacji na drodze, które dzięki swoim rozmiarom pozwalają w bezpieczny sposób uczyć w klasie, sali gimnastycznej czy placu przed szkołą – przechodzenia przez jezdnię po pasach, prawidłowego poruszania się po drodze, w tym po chodniku i poboczu.

Uczeń zarówno jako pieszy, pasażer czy rowerzysta powinien zgodnie z podstawą programową bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym i prawidłowo interpretować znaki drogowe. Zasady ruchu drogowego teraz w wygodny i interaktywny sposób przedstawisz na tablicy magnetycznej. Elementy dróg rowerowych, jezdni, skrzyżowań układaj według wskazówek w dołączonej instrukcji lub twórz wizualizacje układów dróg dowolnie, np. wzorując się na okolicach szkoły, z którymi najczęściej stykają się uczniowie.

Plansze ze znakami drogowymi

Plansze ze znakami drogowymi: znaki zakazu, znaki nakazu, znaki ostrzegawcze i informacyjne możesz powiesić w pracowni szkolnej, by uczniowie mogli sprawdzić jakie znaki mogą pojawić się drodze oraz co oznaczają. Sprawdź aktualny program Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w naszej bazie wiedzy i skorzystaj z materiałów edukacyjnych, scenariuszy lekcji i zabaw proponowanych przez Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nauka przez praktykę

W jaki sposób bezpiecznie przejść przez jezdnię? Czym są znaki informacyjne, zakazu i nakazu? Na te oraz inne pytania można znaleźć odpowiedź w naszych pomocach dydaktycznych. Materiały te świetnie sprawdzą się zarówno w szkołach na lekcji wychowania komunikacyjnego, jak i na zajęciach uzupełniających w różnych placówkach edukacyjnych. W naszym asortymencie znajdują się między innymi plansze ze znakami drogowymi, do nauki pierwszej pomocy, apteczki szkolne i wiele innych zestawów i materiałów.

Dzięki wykorzystaniu pomocy dydaktycznych na zajęciach dotyczących zagadnień wychowania komunikacyjnego można w łatwy sposób wytłumaczyć uczniom, w jaki sposób poruszać się w obrębie jezdni. Jak wiadomo, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, dlatego zajęcia te powinny zostać przeprowadzone w sposób rzetelny oraz obrazowy. Praktyczna nauka o ruchu drogowych pozwoli uczniom zapamiętać reguły, a także przygotuje je do zdania egzaminu na kartę rowerową.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.

Zobacz więcej informacji w naszej Bazie Wiedzy:

Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego – programy, edukacja i doposażenie szkół

Aktywne filtry

Zasady ruchu drogowego –...

Zasady ruchu drogowego – 130 elementów magnetycznych: znaki drogowe, jezdnie,... Zasady ruchu drogowego – 130 elementów magnetycznych: znaki drogowe, jezdnie, skrzyżowania, uczestnicy ruchu

Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego... Więcej
Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego przedstawienia różnych sytuacji na drodze oraz zasad ruchu drogowego, zarówno z punku widzenia kierowcy samochodu, rowerzysty jak i pieszego.

Ważną częścią zestawu ze względu na zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i egzamin na kartę rowerową, są elementy do budowy dróg rowerowych i rowerzyści. Dzięki temu uczniowie, którzy poruszają się po drodze rowerem, będą mogli łatwiej zrozumieć, że zasady ruchu drogowego również ich dotyczą.

Bezpieczna droga do szkoły i odpowiedzialne zachowanie w ruchu drogowym jest ważną częścią wychowania komunikacyjnego, które warto zacząć od najmłodszych lat. Magnetyczne znaki drogowe, fragmenty dróg oraz różne pojazdy, w interaktywny sposób pozwolą prowadzącemu omówić zasady ruchu drogowego, urozmaicić zajęcia teoretyczne i utrwalić zdobyte wiadomości z zakresu BRD.

Skład zestawu:
130 elementów magnetycznych w 100% drukowanych na folii magnetycznej do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (szkolna tablica, metalowa płyta) zasad ruchu drogowego:
 • Magnetyczne znaki drogowe (66 elementów), w tym ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne,
 • 34 magnetyczne elementy do budowy dróg, skrzyżowań i przejścia dla pieszych,
 • 13 magnetycznych elementów do budowy drogi rowerowej,
 • Sygnalizacja świetlna (11 elementów),
 • Uczestnicy ruchu drogowego/środki transportu:
  samochody (2 szt.), autobus (1 szt.) karetka – pojazd uprzywilejowany (1 szt.), rowerzyści (2 szt.)
• Instrukcja z przykładowymi aranżacjami skrzyżowań i opisem znaków drogowych,
• Karty pracy dla ucznia A4 do powielania
• 4 markery suchościeralne (czarny, czerwony, niebieski, zielony) do oznaczania kierunków przejazdu pojazdów
• Plastikowe pudełko z rączką do przechowywania z dodatkową wkładką z wgłębieniami do sortowania elementów magnetycznych zestawu.

Zestaw polecany jest do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową techniki szkoły podstawowej, wg której uczeń powinien bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, ale także pasażer i rowerzysta, oraz prawidłowo interpretować znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Produkt skierowany jest również do ośrodków szkoleniowych kierowców oraz pozostałych form edukacji i projektów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Zasady ruchu drogowego: Droga dwukierunkowa, droga rowerowa

Cena Cena: 292,00 zł
Przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym – do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym – do nauki poruszania się... Przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym – do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Duża mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu, chodnikiem i przejściem dla pieszych w zestawie z czterostronnym sygnalizatorem świetlnym . Sygnalizator z każdej z czterech stron ma umieszczone... Więcej

Duża mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu, chodnikiem i przejściem dla pieszych w zestawie z czterostronnym sygnalizatorem świetlnym. Sygnalizator z każdej z czterech stron ma umieszczone światła, które zmieniają się synchronicznie i jednocześnie dla poruszających się pojazdów jak i pieszych z obu stron pasów. Światła sygnalizatora działają automatycznie, a także posiadają funkcje sterowania ręcznego, dzięki czemu prowadzący zajęcia może sam decydować o zmianie świateł. Sygnalizator umieszczony jest na wysokości wzroku dzieci (H=114,5 cm) na podstawie (26x13x4 cm), którą można napełniać wodą lub piaskiem w celu dodatkowej stabilizacji.

Mata przedstawia przejście dla pieszych przez dwukierunkową jezdnię, a także chodnik, dzięki czemu w zestawie razem z sygnalizatorem świetlnym umożliwia prowadzenie praktycznych ćwiczeń z bezpiecznego poruszania się po pasach i drodze. Jej duże rozmiary – 3,5 x 1,5 m! – pozwalają na realistyczne przedstawienie sytuacji na drodze, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie, można ją mocować lub rozkładać na podłodze, a także innych płaskich powierzchniach.

Zestaw do nauki prawidłowego przechodzenia przez przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym jest świetnym wsparciem podczas omawiania zasad ruchu drogowego, które można przećwiczyć w praktyce w bezpieczny sposób.


Skład zestawu:

 • Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD) – 3,5 x 1,5 m, pokryta transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie (1 szt.)
 • Czterostronny sygnalizator świetlny zasilany bateryjnie (1 szt.) ( 4 x AA – nie dołączone)
 • Plastikowy słupek z łącznikami (H=95 cm) (1 szt.)
 • Plastikowy słupek z łącznikami (H=53,5 cm) (1 szt.)
 • Podstawa do sygnalizatora świetlnego (26 x 13 x 9,5 cm) z otworami do napełniania wodą lub piaskiem (1 szt.)
Cena Cena: 482,00 zł
Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD) Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych pośrodku maty, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych pośrodku maty, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem brukowanym z jednej strony oraz trawiastym poboczem z drugiej strony jezdni. Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi w kolorze elementami jezdni wymienionymi powyżej. Duże, realistyczne wymiary jezdni przedstawionej na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie sposobu poruszania się po pasach i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania po drodze, w tym po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych, co jest bardzo ważne przy ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł
Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych

Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca przejście dla pieszych w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca przejście dla pieszych w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni. Przejście dla pieszych zaczyna się fragmentem chodnika i kończy fragmentem chodnika i trawiastego pobocza. Po dokupieniu jednej lub dwóch mat: Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa, możemy w ten sposób stworzyć realistycznych wymiarów jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem brukowanym z jednej strony oraz trawiastym poboczem z drugiej strony jezdni.

Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi przejściem dla pieszych, krawężnikami, fragmentem chodnika i trawy. Realistyczne wymiary przejścia dla pieszych przedstawionego na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie sposobu poruszania się po pasach i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania po drodze, w tym po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł
Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa

Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca fragment jezdni z dwoma pasami ruchu oddzielonymi linią przerywaną. Mata-jezdnia oferowana jest w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca fragment jezdni z dwoma pasami ruchu oddzielonymi linią przerywaną. Mata-jezdnia oferowana jest w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni. Może stanowić przedłużenie Wielkiej maty podłogowej - przejście dla pieszych, lub być używana samodzielnie do nauki poruszania się po drodze asfaltowej. Po jednej stronie jezdni przedstawiony jest fragment chodnika, a po drugiej fragment chodnika i trawiastego pobocza.

Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi elementami wymienionymi powyżej. Realistyczne wymiary jezdni przedstawionej na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie prawidłowego sposobu poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a także poruszania się wzdłuż drogi po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł
Kamizelka odblaskowa dla dzieci (BRD)

Kamizelka odblaskowa dla dzieci (BRD) Kamizelka odblaskowa dla dzieci (BRD)

Odblaskowa kamizelka z poliestru z dwoma pasami, zapinana z przodu na rzepy, dla dzieci. Służy lepszej widoczności na drodze. Długość: 49 cm;  szerokość: 43 cm. Dostarczane w kolorze żółtym lub pomarańczowym w zależności... Więcej

Odblaskowa kamizelka z poliestru z dwoma pasami, zapinana z przodu na rzepy, dla dzieci. Służy lepszej widoczności na drodze. Długość: 49 cm;  szerokość: 43 cm. Dostarczane w kolorze żółtym lub pomarańczowym w zależności od bieżącej dostawy.


Cena Cena: 6,40 zł
Opaska odblaskowa (BRD)

Opaska odblaskowa (BRD) Opaska odblaskowa (BRD)

Opaska odblaskowa z tworzywa, zwijana - "rzucona" końcem na przegub ręki zawija się wokół niej. Służy lepszej widoczności na drodze jako element dodatkowy, ruszający się wraz z ruchem rąk. Szerokość / długość: 3 cm / 40...

Opaska odblaskowa z tworzywa, zwijana - "rzucona" końcem na przegub ręki zawija się wokół niej. Służy lepszej widoczności na drodze jako element dodatkowy, ruszający się wraz z ruchem rąk. Szerokość / długość: 3 cm / 40 cm.

Cena Cena: 3,00 zł
Bransoletka odblaskowa LED (BRD)

Bransoletka odblaskowa LED (BRD) Bransoletka odblaskowa LED (BRD)

Odblaskowa, migocąca (LED) bransoletka z transparentnego tworzywa zasilana 3 bateriami guzikowymi (zainstalowane już w bransoletce). Służy lepszej widoczności na drodze jako element dodatkowy, ruszający się wraz z ruchem... Więcej

Odblaskowa, migocąca (LED) bransoletka z transparentnego tworzywa zasilana 3 bateriami guzikowymi (zainstalowane już w bransoletce). Służy lepszej widoczności na drodze jako element dodatkowy, ruszający się wraz z ruchem rąk.  Średnica wewnętrzna/zewnętrzna: 6,2 cm / 8,2 cm.

Cena Cena: 4,00 zł
Apteczka szkolna PLECAK-2

Apteczka szkolna PLECAK-2 Apteczka szkolna PLECAK-2

Apteczka, której zawartość umieszczona jest w plecaku wykonanym z tkaniny wodoodpornej w żywym czerwonym kolorze widocznym z daleka. Doskonała podczas zajęć terenowych, wyjazdów, a także udzielania pomocy na boisku szkolnym. Wymiary: 300 x 240 x 85... Więcej

Apteczka, której zawartość umieszczona jest w plecaku wykonanym z tkaniny wodoodpornej w żywym czerwonym kolorze widocznym z daleka. Doskonała podczas zajęć terenowych, wyjazdów, a także udzielania pomocy na boisku szkolnym. Wymiary: 300 x 240 x 85 mm.

Skład apteczki:
- 1 szt. Kompres zimny
- 2 szt. Kompres na oko
- 3 szt. Kompres 10x10 a2
- 2 szt. Opaska elastyczna 4 m x 6 cm
- 2 szt. Opaska elastyczna 4 m x 8 cm
- 1 kpl. Plaster 10 x 6cm (8 szt.)
- 1 kpl. Plaster ( 14 szt.)
- 1 szt. Plaster 5m x 2,5 cm
- 3 szt. Opatrunek indywidualny M sterylny
- 1 szt. Opatrunek indywidualny G sterylny
- 1 szt. Opatrunek indywidualny K sterylny
- 1szt. Chusta opatrunkowa 60 x 80
- 2 szt. Chusta trójkątna
- 1 kpl. Chusta z fliseliny (5 szt.)
- 1 szt. Koc ratunkowy 160 x 210 cm
- 1 szt. Nożyczki 19cm
- 4 szt. Rękawice latex
- 6 szt. Chusteczka dezynfekująca
- 1 szt. Ustnik do sztucznego oddychania
- 1 szt. Instrukcja udzielania Pierwszej Pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych

Cena Cena: 135,00 zł
Apteczka szkolna PLECAK-1

Apteczka szkolna PLECAK-1 Apteczka szkolna PLECAK-1

Apteczka, której zawartość umieszczona jest w plecaku wykonanym z tkaniny wodoodpornej w żywym kolorze widocznym z daleka. Doskonała podczas zajęć terenowych, wyjazdów, a także udzielania pomocy na boisku szkolnym. Wymiary: 230 x 165 x 55 mm.<br... Więcej

Apteczka, której zawartość umieszczona jest w plecaku wykonanym z tkaniny wodoodpornej w żywym kolorze widocznym z daleka. Doskonała podczas zajęć terenowych, wyjazdów, a także udzielania pomocy na boisku szkolnym. Wymiary: 230 x 165 x 55 mm.

Skład apteczki:
- 3 kpl. Kompres 10 x 10 cm (2szt.) sterylny
- 2 szt. Opaska elastyczna 4 m x 6 cm
- 3szt. Opaska elastyczna 4 m x 8 cm
- 1 kpl. Plaster 10 x 6cm (8 szt.)
- 1 szt. Plaster 5m x 2,5cm
- 3 szt. Opatrunek indywidualny M sterylny
- 1 szt. Opatrunek indywidualny G sterylny
- 2 szt. Chusta opatrunkowa 40 x 60 sterylna
- 1 szt. Chusta opatrunkowa 60 x 80 sterylna
- 2 szt. Chusta trójkątna
- 1 szt. Koc ratunkowy
- 1 szt. Nożyczki 14,5 cm
- 4 szt. Rękawice winylowe
- 2 szt. Chusteczka alkoholowa
- 1 szt. Ustnik do sztucznego oddychania
- 1szt. Instrukcja udzielania Pierwszej Pomocy

Cena Cena: 70,00 zł

Edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego jest niezbędna dla ich bezpieczeństwa teraz i w przyszłości. Wiedza na temat zasad ruchu drogowego pozwala dzieciom uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze. Dzieci, które są dobrze poinformowane o zasadach bezpieczeństwa na drodze, mają większe szanse na uniknięcie niebezpieczeństw i wypadków. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Wiedza ta jest nie tylko przydatna dla dzieci, ale również dla całych rodzin. Dzieci, które znają zasady ruchu drogowego, czyli inaczej mówiąc, wiedzą jak poprawnie poruszać się po drogach, mogą edukować swoich rodziców i przypominać im o tych zasadach i zmianach jakie w nich zaszły.

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego może być przyjemna i ciekawa. Dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia, takie jak symulacje sytuacji drogowych czy jazda na rowerze w bezpiecznym miejscu. Podczas zajęć z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych, na przykład mat edukacyjnych JANGAR, dzieci uczą się, jak bezpiecznie przechodzić przez ulice, jak korzystać z przejść dla pieszych i jak zachowywać się w pobliżu pojazdów. Dzięki temu mają większą świadomość zagrożeń na drodze i są bardziej przygotowane do bezpiecznego poruszania się po nich.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym podczas takich zajęć edukacyjnych w szkole i na zajęciach pozaszkolnych, dzieci będą w stanie bardziej świadomie i odpowiedzialnie poruszać się po drogach, a tym samym przyczyniać się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Dlatego warto zachęcać dzieci do nauki zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego i pomagać im w zdobywaniu tej wiedzy.

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale również przygotowanie dzieci do przyszłych sytuacji, w których będą musiały poruszać się po drogach - dotyczy to dzieci najmłodszych, w wieku przedszkolnym. Dzięki zdobytej wiedzy i wyrobionych w trakcie zajęć edukacyjnych nawyków, dzieci będą mogły uniknąć niebezpieczeństw i wypadków w przyszłości, na przykład w drodze do szkoły.

Warto zachęcać dzieci do nauki z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego już od najmłodszych lat. Bezpieczeństwo na drodze dotyczy każdego z nas. Warto zainwestować czas i wysiłek w edukację, aby pomóc dzieciom bezpiecznie poruszać się po drogach i zapewnić im spokojną przyszłość.