Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak...
Więcej
>
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak prawo Boyle'a, nurek kartezjański i zasada Bernoulliego. Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wypełnionej usztywnioną gąbką z otworami dopasowanymi do elementów zestawu.
Doświadczenia (karty pracy):
Woda wypływająca z wylewki
Butla Mariotte'a.
Pompa tłokowa.
Prawo Boyle'a i strzykawka.
Kula Pascala.
Naczynia połączone.
Wyznaczanie gęstości cieczy za pomocą U-rurki.
Manometr otwarty.
Aparat Hare'a.
Nurek kartezjusza.
Równanie Bernoulliego.
Rurka Venturiego.
Rurka wiskozymetryczna. Wiskozymetr Ostwalda.
Rurka Kapilarna.
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Strzykawka 20 ml; 1 x Strzykawka 5 ml; 1 x Podstawa pod rurki kapilarne i naczynia połączone; 1 x Podstawa do manometru U-rurkowego; 1 x Rurka do butli Mariotte'a, szklana; 1 x Aparat Hare'a; 2 x Modułowa podstawa uniwersalna z 3 śrubami; 1 x Cylinder miarowy 100 ml; 1 x Cylinder miarowy 50 ml; 1 x Suwmiarka; 1 x Manometr U-rurkowy ze statywem; 1 x Pręty metalowe 30 cm z możliwością skręcenia ze sobą (z końcówką męską i żeńską); 4 x Wspornik, zaokrąglone końce 35 cm; 1 x Wężyk silikonowy; 1 x Zlewka 250 ml, tworzywo sztuczne; 4 x Kulki ze styropianu pokryte folą aluminiową; 1 x Korek gumowy z jednym otworem do butli Mariotte'a; 1 x Lejek 10 cm, tworzywo sztuczne; 1 x Barwnik spożywczy; 1 x Piłeczka pingpongowa; 1 x Butla Mariotte'a; 1 x Kula Pascala; 1 x Rurka do posiewów 13 x 100, szkło z nakrętką; 2 x Łącznik do łap statywu; 1 x Pompa tłokowa; 2 x Łapa zaciskowa do statywu; 1 x Rurka PVC, przeźroczysta, 25 cm; 1 x Smar silikonowy; 1 x Rurka osuszająca w kształcie litery U; 1 x Wiskozymetr Ostwalda; 1 x Zwężka Venturiego; 1 x Naczynia połączone; 1 x Rurki kapilarne; 1 x Instrukcja z kartami pracy w formie elektronicznej.
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera wszystkie magnesy i kompasy potrzebne do...
Więcej
>
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera wszystkie magnesy i kompasy potrzebne do zbadania podstawowych pojęć w magnetyzmie wprowadzającym. Uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak biegun północny i południowy, prądy wirowe i oglądać linie pola magnetycznego za pomocą żelaza. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Doświadczenia (karty pracy):
Przedmioty magnetyczne i niemagnetyczne
Bieguny północny i południowy.
Ziemia jest olbrzymim magnesem
Obserwacja pól magnetycznych z wykorzystaniem opiłków żelaza.
Wzajemne oddziaływania sił.
Magnesy o różnej sile - łańcuch ferromagnetyczny
Prądy wirowe
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Suwmiarka z tworzywa sztucznego; 1 x Walec metalowy, 10 x 10 mm: 1 x Magnesy neodymowe, 10 x10 mm i 10 x 4 mm; 1 x Magnes neodymowy walcowy, 10 x 75 mm; 1 x Rurka aluminiowa; 1 x Para magnesów sztabkowych ferrytowych; 1 x Magnesy pływające na podstawie (ferrytowe); 10 x Kompasy kartograficzne; 1 x Komora do obserwacji pola magnetycznego 2D; 1 x Kula z żelaza, 19 mm; 1 x Lejek plastikowy; 1 x Komora do obserwacji pola magnetycznego 3D; 5 x Magnesy pierścieniowe średnica 18 mm (ferrytowe); 1 x Magnetyt; 1 x Magnesy sztabkowe ze stopu alnico (czerwone) 40 mm 1 x Instrukcja z kartami pracy w formie elektronicznej
Rozszerzony zestaw bezprzewodowej stacji meteorologicznej z oprzyrządowaniem zewnętrznym w zestawie z klasyczną drewnianą stacją pogody typu „domek” do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Dzięki budowie zgodnej z ogólnymi...
Więcej
>
Rozszerzony zestaw bezprzewodowej stacji meteorologicznej z oprzyrządowaniem zewnętrznym w zestawie z klasyczną drewnianą stacją pogody typu „domek” do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Dzięki budowie zgodnej z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi klatek meteorologicznych (Stacja pogody wyprodukowana w Polsce z wysezonowanego drewna, ręcznie malowana na biało w celu odbicia promieni i ochrony przed nasłonecznieniem, ze swobodnym dostępem powietrza zapewnionym przez drewniane ściany żaluzjowe, na drewnianym stelażu ze schodami). Wewnątrz drewnianej stacji zostały umieszczone analogowe przyrządy pomiarowe: termometr min.-max, higrometr i barometr. Oddzielnie dołączony deszczomierz wbijany w glebę.
Elektroniczna stacja pogody dzięki nadajnikom zewnętrznym umożliwia śledzenie warunków atmosferycznych z pracowni szkolnej (szczególnie przydatna funkcjonalność ogródka meteorologicznego ze względu na możliwość szybkiego sprawdzenia pomiarów, bez wychodzenia ze szkoły). Takie innowacyjne połączenie dokonywania klasycznych pomiarów z możliwością porównania cyfrowych odczytów mierników, daje możliwość sprawdzenia różnych metod dokonywania obserwacji pogodowych.
Dodatkowo zestaw zawiera dwie plansze edukacyjne: Zjawiska atmosferyczne i Mapa pogody, do powieszenia na ścianie w pracowni geograficznej, przydatne podczas omawiania tematów związanych ze zmianami klimatu w ciągu roku.
Skład zestawu:
Stacja pogody dydaktyczna, drewniana, typu ''domek'' z parą otwieranych drzwiczek (także żaluzjowych, jak pozostałe ściany) zamykanych na skobel (kłódka nie dołączona). Wymiary zewnętrzne (+/- 10 mm): 880 (szer.) x 680 mm (głęb.) x 760 (wys.).
Drewniany stojak – grubość nogi: 7 cm / wysokość 180 cm
Drewniane schody 3-stopniowe
Kotwy metalowe ocynkowane: 70 cm ( 4 szt.)
Drewniana stacja pogody wraz ze stojakiem i schodami jest ręcznie malowana i została wyprodukowana w Polsce z wysezonowanego drewna!
Wyposażenie:
Wewnątrz domku zamontowane przyrządy pomiarowe: termometr min.-max, higrometr i barometr.
Elektroniczna, bezprzewodowa stacja pogody (zasilanie bateryjne 10 x 1,5V AA – nie dołączone)
Drewniana stacja pogody to inaczej klatka meteorologiczna Stevensona, mająca służyć przede wszystkim zabezpieczeniu przyrządów pomiarowych przed działaniem zjawisk atmosferycznych (np. deszcz, śnieg, grad, słońce), a jednocześnie umożliwić miernikom dostęp do odpowiedniej cyrkulacji powietrza.
Mikroskop szkolny z nowoczesnym podświetleniem LED-owym i zasilany baterią akumulatorów umożliwiającymi minimum 60-godzinną pracę bez zasilania zewnętrznego (łatwe przenoszenie). Podczas ładowania baterii można bez przeszkód pracować z mikroskopem....
Więcej
>
Mikroskop szkolny z nowoczesnym podświetleniem LED-owym i zasilany baterią akumulatorów umożliwiającymi minimum 60-godzinną pracę bez zasilania zewnętrznego (łatwe przenoszenie). Podczas ładowania baterii można bez przeszkód pracować z mikroskopem. Dołączona zewnętrzna ładowarka. Podstawowe parametry: okular 10x oraz 3 achromatyczne obiektywy: 4x, 10x i 40x (amortyzowany) wkręcane w tarczę rewolwerową, kondensor z diafragmą kołową. Wymiary: 15,5 x 12 x 30 (H) cm / 1,6 kg.
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje...
Więcej
>
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje uczniów w trakcie nauki szkolnej - nabywają wiedzę indywidualną i uczą się współpracować w grupie w trakcie projektowania pracy robota. Robot potrafi śledzić obiekty, rozpoznawać mowę, a ponadto wyposażony jest w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe. Wszystko to mieści się w nieskomplikowanej, przyjaznej i miłej dla oka konstrukcji :-)
Robot spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (np. tekstowy, bloczkowy)
Sześcionożny robot jest programowalny w języku blokowym i Scratch, a także w innych popularnych językach kodowania (Python, JavaScript). To oznacza, że użytkownicy mogą zaprogramować z niestandardowymi ruchami, pozycjami, tańcami...!
Sześć nóg daje temu robotowi większą stabilność i swobodę poruszania się w stosunku do zwykłych robotów. Reprezentuje tzw. grupę robotów kroczących wzorowanych na organizmach żywych. Potrzebuje tylko trzech nóg, aby zachować równowagę podczas stania i może chodzić z zaledwie czterema. Jego pozostałe nogi mogą być w innych pozycjach lub manipulować w tym czasie przedmiotami.
Sześcionożny robot edukacyjny sprawia, że nauka robotyki jest łatwa i przyjemna dla każdego!
Zestaw zawiera:
Serwomechanizmy 180o z modulacją szerokości impulsu PWM (12 szt.)
Kontroler robota EZ-B v4 z wewnętrznym głośnikiem i portami połączeń.
Korpus z dwoma serwomechanizmami, wbudowanym akumulatorem i kamerą.
Karta sieciowa
16 przewodów 3-pinowych żeńskich
1 przewód kamery
Ładowarka
Owijki (6 szt.) do porządkowania przewodów połączeniowych
Oprogramowanie ARC - PC Roboty EZ-Roboty są programowane przy użyciu ARC — wszechstronnego i łatwego w użyciu oprogramowania do robotyki. Intuicyjny interfejs pozwala początkującym odnieść szybki sukces, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą programować zaawansowane funkcje, dotyczące sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, czy wizualne śledzenie obiektu – tego typu możliwości, które zwykle można zobaczyć tylko w filmach science fiction. ARC jest używany do nauczania robotyki tysięcy uczniów na całym świecie i jest idealnym wyborem dla nauczycieli, którzy chcą wnieść wysoki poziom zaangażowania do szerokiej gamy lekcji STEM. Minimalne zalecane wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Minimum Windows 10, Procesor odpowiednik Intel i5, 4 GB pamięci RAM.
Aplikacja mobilna ARC – Kontroluj i programuj swojego robota EZ-Robot z urządzenia mobilnego, telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.
Materiał wprowadzający do programowania w RoboScratch i Blockly, tworzenia instrukcji warunkowych i zmiennych, tworzenie pętli
Dostęp do plików z częściami zamiennymi do robota z możliwością ich modyfikacji, które można wydrukować na Drukarce 3D
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • poruszania • gotowe wbudowane programy
Nasz robot ma wszystkie cechy idealnej pomocy dydaktycznej: - ma przyjazną konstrukcję, - jest łatwy do złożenia (klik,...), - ma elementy, w tym kluczowe (silnik, itp.) o podwyższonej wytrzymałości (ważne w warunkach szkolnych), - ma proste w obsłudze oprogramowanie dla początkujących i zaawansowane dla zaawansowanych, - w razie uszkodzenia lub zgubienia części - można każdą z nich dokupić (!) lub... wydrukować (plastikowe elementy) na drukarce 3D (materiały do pobrania - open source)!
CZY SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ PRZYSZŁOŚCI może być przyjemniejsze?
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota.
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Gra opowiada o przygotowaniach do wojny z Zakonem Krzyżackim, podczas której doszło do bitwy pod Grunwaldem. Twoim zadaniem jest zgromadzenie dla króla Jagiełły jak najwięcej rycerzy i zapewnienie im prowiantu. Aby zrealizować cel,...
Więcej
>
Gra opowiada o przygotowaniach do wojny z Zakonem Krzyżackim, podczas której doszło do bitwy pod Grunwaldem. Twoim zadaniem jest zgromadzenie dla króla Jagiełły jak najwięcej rycerzy i zapewnienie im prowiantu.
Aby zrealizować cel, będziesz musiał stawiać opór Krzyżakom podczas licznych przygranicznych potyczek, werbować zagranicznych rycerzy, wysyłać poddanych po dorodne prosięta stanowiące prowiant dla rycerzy oraz zabiegać na Wawelu o dukaty.
Podczas rozgrywki pojawiać się będą wydarzenia historyczne mające wpływ na przebieg gry. Zdobądź najwięcej rycerzy i zdobądź uznanie króla Jagiełły!
Do gry dołączona jest broszura edukacyjna przygotowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie. Przedstawia ona przyczyny konfliktu z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411.
Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 45 min. Wiek: 8-108 lat