Dostawa i płatności

Koszty wysyłki:
Zamówienia powyżej 300 złotychkoszty wysyłki ponosi Sprzedający („JANGAR”).

Płatności:
Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.

Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności:   kliknij tutaj.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do zakupów w naszej firmie!

Ruch drgający i fale, odpowiedzialne za akustykę. Ciekawe pomoce dydaktyczne takie jak klosz próżniowy czy kamertony rezonacyjne, a także mirnika natężenia dźwięku, pomagające zbadać hałas.
Kamertony rezonacyjne, kpl. 2 z młotkiem

Kamertony rezonacyjne, kpl.... Kamertony rezonacyjne, kpl. 2 z młotkiem

Komplet dwóch kamertonów rezonacyjnych 440 Hz. Widełki zdejmowane. Dołączona zwora do zakładania na widełki. Dołączony miękki, gumowy młotek w kształcie dysku. Idealny do demonstracji rezonansu akustycznego (przenoszenie drgań - fali...

Komplet dwóch kamertonów rezonacyjnych 440 Hz. Widełki zdejmowane. Dołączona zwora do zakładania na widełki. Dołączony miękki, gumowy młotek w kształcie dysku.
Idealny do demonstracji rezonansu akustycznego (przenoszenie drgań - fali akustycznej).

Do
zamówienia
Cena 151,00 zł
Kamerton

Kamerton Kamerton

Pojedynczy kamerton, 440 Hz. Widełki zdejmowane. Zalecany miękki młotek (nie zawarty).

Pojedynczy kamerton, 440 Hz. Widełki zdejmowane. Zalecany miękki młotek (nie zawarty).

Do
zamówienia
Cena 95,00 zł
Przyrząd do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych

Przyrząd do demonstracji... Przyrząd do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych

Przyrząd dydaktyczny do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych. Wprawiany w ruch korbką z boku przyrządu. Wykonany z tworzywa sztucznego, na podstawie. Wymiary (bez korbki): 10 x 43 x 31,5 (H).

Przyrząd dydaktyczny do demonstracji fal poprzecznych i podłużnych. Wprawiany w ruch korbką z boku przyrządu. Wykonany z tworzywa sztucznego, na podstawie. Wymiary (bez korbki): 10 x 43 x 31,5 (H).

Do
zamówienia
Cena 292,00 zł
Klosz próżniowy z pompą ręczną

Klosz próżniowy z pompą ręczną Klosz próżniowy z pompą ręczną

Ekonomiczna wersja klasycznej pomocy demonstrującej, iż fale dźwiękowe nie rozchodzą się w próżni. W skład kompletu wchodzi klosz przezroczysty z dzwonkiem (zasilanie 4-6V AC/DC, bateria płaska lub zasilacz (dołączony)) umieszczany na gumowanej... Więcej

Ekonomiczna wersja klasycznej pomocy demonstrującej, iż fale dźwiękowe nie rozchodzą się w próżni. W skład kompletu wchodzi klosz przezroczysty z dzwonkiem (zasilanie 4-6V AC/DC, bateria płaska lub zasilacz (dołączony)) umieszczany na gumowanej podstawie z wmontowaną pompą ręczną umożliwiającą znaczne rozrzedzenie gazów wewnątrz klosza i obniżenie głośności dzwonka. Zastosowanie pompy ręcznej czyni pomoc dostępną cenowo i choć nie zapewnia warunków próżni, prezentuje różnicę w głośności.
ZESTAW GOTOWY DO UŻYTKU po zakupie (nie ma potrzeby dokupywania dodatkowych elementów).

Do
zamówienia
Cena 494,00 zł
Zestaw 12 różnych sprężyn z obustronnymi zawieszkami

Zestaw 12 różnych sprężyn z... Zestaw 12 różnych sprężyn z obustronnymi zawieszkami

Edukacyjny zestaw 12 różnych sprężyn zakończonych po obu stronach zawieszkami umożliwia przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń z zakresu sprężystości, fal, drgań, prawa Hook'a i in. Sprężyny są metalowe, o średnicy... Więcej

Edukacyjny zestaw 12 różnych sprężyn zakończonych po obu stronach zawieszkami umożliwia przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń z zakresu sprężystości, fal, drgań, prawa Hook'a i in. Sprężyny są metalowe, o średnicy ok. 1-3 mm oraz długości od 10 cm do 20 cm.

Do
zamówienia
Cena 67,00 zł
Zestaw wprowadzający do muzyki – uczniowski

Zestaw wprowadzający do... Zestaw wprowadzający do muzyki – uczniowski

Zestaw prostych elementów, które montowane i wykorzystywane w różny sposób wprowadzają w świat dźwięków i muzyki. W skład zestawu wchodzą m.in.: pudło rezonansowe, elementy służące do zawieszania nad pudłem dzwonków oraz strun, budowy wietrznych... Więcej

Zestaw prostych elementów, które montowane i wykorzystywane w różny sposób wprowadzają w świat dźwięków i muzyki. W skład zestawu wchodzą m.in.: pudło rezonansowe, elementy służące do zawieszania nad pudłem dzwonków oraz strun, budowy wietrznych dzwonków oraz fletni, dzwonki metalowe i plastikowe, struny gumowe, membrana do mini-bębenka, pałeczka.

Do
zamówienia
Cena 26,00 zł
Miernik natężenia dźwięku, cyfrowy

Miernik natężenia dźwięku,... Miernik natężenia dźwięku, cyfrowy

Miernik natężenia dźwięku - decybelomierz cyfrowy, z wyświetlaczem LCD, umożliwia szybki i łatwy pomiar w 2 zakresach pomiarowych pomiędzy 35...130 dB. (rozdzielczość 0,1 dB), tj. 30..100 dB oraz 60..130 dB. Dodatkowo, miernik wyposażony jest w... Więcej

Miernik natężenia dźwięku - decybelomierz cyfrowy, z wyświetlaczem LCD, umożliwia szybki i łatwy pomiar w 2 zakresach pomiarowych pomiędzy 35...130 dB. (rozdzielczość 0,1 dB), tj. 30..100 dB oraz 60..130 dB. Dodatkowo, miernik wyposażony jest w funkcję wyboru częstotliwości krzywej A/C (dBA lub dBC) - krzywa A odzwierciedla charakterystykę krzywej słuchu ludzkiego, zaś filtr korekcyjny C zapewnia ocenę częstotliwości linearnie. Decybelomierz ma dwa tryby pomiarowe - szybki i wolny. Dokładność: ±2 dB przy 1 kHz. Zasilany 9V baterią (dołączona). Skalibrowany fabrycznie. Dołączona osłona przeciwwiatrowa. Zgodny z: EN 60651 klasa 3. Wymiary: h=21 cm, waga 230 g.

Do
zamówienia
Cena 291,00 zł
Miernik natężenia dźwięku cyfrowy 30..130 dBA
OBNIŻKA!

Miernik natężenia dźwięku... Miernik natężenia dźwięku cyfrowy 30..130 dBA

Miernik natężenia dźwięku - decybelomierz cyfrowy, z wielopoziomowym wyświetlaczem LCD (3 ½; wyświetlana cyfra: 10 mm), umożliwia szybki i łatwy pomiar natężenia dźwięku w zakresie 35...130 dB(A), co oznacza pomiar dźwięku oparty na słyszalności i... Więcej

Miernik natężenia dźwięku - decybelomierz cyfrowy, z wielopoziomowym wyświetlaczem LCD (3 ½; wyświetlana cyfra: 10 mm), umożliwia szybki i łatwy pomiar natężenia dźwięku w zakresie 35...130 dB(A), co oznacza pomiar dźwięku oparty na słyszalności i odczuwalności dźwięków przez ucho ludzkie (częstotliwość krzywej/filtr A odzwierciedla charakterystykę krzywej słuchu ludzkiego). Decybelomierz ma dwa tryby pomiarowe - szybki (125 ms) i wolny (1 s). Mierzy wartość min. i max. Skalibrowany fabrycznie. Szczególnie zalecany do pomiarów w miejscach nauki i pracy.

Pozostałe parametry:

Dokładność: +/- 1,5 dB. Rozdzielczość 0,1 dB. Częstotliwość 31,5 Hz…8,5 kHz. Autokalibracja: 10 s. Mikrofon ½ elektretowy. Wskaźnik niskiego poziomu baterii. Podświetlenie ekranu diodowe - włącza się automatycznie przy niskiej światłości otoczenia. Zasilany 9V baterią (dołączona). Dołączona osłona przeciwwiatrowa. Praca w temperaturze/wilgotności otoczenia: 0 - 40 st. C / 10…80% wilg. wzgl. Kompaktowa, ergonomiczna obudowa. Zgodny z normą IEC651 Type 2 oraz standardem ANSI S1.4 Type 2. Przystosowany do wkręcenia statywu (nie dołączony). Wymiary: 55 x 135 x 35 mm, waga 120 g.

Do
zamówienia
Cena 155,00 zł
Zestaw 150 różnych sprężyn...

Zestaw 150 różnych sprężyn... Zestaw 150 różnych sprężyn do eksperymentów i badań

Edukacyjny zestaw 150 różnych sprężyn naciskowych i naciągowych, stąd część zakończona jest zawieszkami na obu końcach. Różnorodność sprężyn w zestawie umożliwia przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń z zakresu... Więcej

Edukacyjny zestaw 150 różnych sprężyn naciskowych i naciągowych, stąd część zakończona jest zawieszkami na obu końcach. Różnorodność sprężyn w zestawie umożliwia przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń z zakresu sprężystości, fal, drgań, energii potencjalnej, prawa Hook'a, badania sprężyn na ścisk i na rozciąganie.

Sprężyny są metalowe, o średnicach od 4 mm do 18  mm,  długościach od 15 mm do 300 mm,  grubościach drutu od 1,63 mm (16 S.W.G.) do 0,27 (32 S.W.G.).

Warto wiedzieć:

Sprężyny, ciała sprężyste, mają szerokie zastosowanie w urządzeniach i konstrukcjach spotykanych i używanych przez nas na co dzień, choć nie zawsze są dla nas widoczne. Wykorzystywane są do sprężystego łączenia elementów konstrukcji, łagodzenia wstrząsów oraz akumulacji energii bądź jej rozpraszania lub przekazywania w układzie.

Zestaw można więc wykorzystać na lekcji fizyki do ogólnofizycznych eksperymentów i doświadczeń, ale także do badań w trakcie zajęć kierunkowych.

Do
zamówienia
Cena 331,00 zł