(22) 648 03 14 pn.-pt. 8:00-16:00

Dostawa i płatności

Koszty wysyłki:
Zamówienia powyżej 300 złotychkoszty wysyłki ponosi Sprzedający („JANGAR”).

Płatności:
Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.

Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności:   kliknij tutaj.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do zakupów w naszej firmie!

Proste i bardziej złożone pomoce dydaktyczne wprowadzające takie pojęcia jak ruch, tor, droga, przyspieszenie, zderzenia, w tym sprężyste, a także siły, ich wektory, kierunki... I oczywiście, zasady dynamiki.

Równia pochyła z wałkiem, regulowana

Równia pochyła z wałkiem,... Równia pochyła z wałkiem, regulowana

Trwała, wykonana ze stali równia z kątomierzem oraz regulowanym krążkiem. Dołączony wałek, który może być wykorzystywany jako obiekt poruszający się po równi lub obciążnik. W składzie pomocy także szalka. Długość samej równi: 50 cm.

Trwała, wykonana ze stali równia z kątomierzem oraz regulowanym krążkiem. Dołączony wałek, który może być wykorzystywany jako obiekt poruszający się po równi lub obciążnik. W składzie pomocy także szalka. Długość samej równi: 50 cm.

Do zamówienia
Cena 221,00 zł
Wózek do zderzeń i obciążania

Wózek do zderzeń i obciążania Wózek do zderzeń i obciążania

Wózek zaprojektowany i dedykowany do doświadczeń fizycznych (ruch, energia, praca,...). Ma cztery koła o niskim współczynniku tarcia, a sam wózek, z tworzywa sztucznego, wykonano jako jedną całość (z jednej formy wtryskowej) – jest odporny, nie... Więcej

Wózek zaprojektowany i dedykowany do doświadczeń fizycznych (ruch, energia, praca,...). Ma cztery koła o niskim współczynniku tarcia, a sam wózek, z tworzywa sztucznego, wykonano jako jedną całość (z jednej formy wtryskowej) – jest odporny, nie wymaga regulacji, a pośrodku ma przestrzeń do obciążania.

Do zamówienia
Cena 35,00 zł
Wózek do zderzeń i obciążania, kpl. 2

Wózek do zderzeń i... Wózek do zderzeń i obciążania, kpl. 2

Zestaw dwóch jednakowych wózków - oba wózki zaprojektowane i dedykowane do doświadczeń fizycznych (ruch, energia, praca,...). Każdy wózek ma cztery koła o niskim współczynniku tarcia, a sam wózek, z tworzywa sztucznego, wykonano jako jedną całość (z... Więcej

Zestaw dwóch jednakowych wózków - oba wózki zaprojektowane i dedykowane do doświadczeń fizycznych (ruch, energia, praca,...). Każdy wózek ma cztery koła o niskim współczynniku tarcia, a sam wózek, z tworzywa sztucznego, wykonano jako jedną całość (z jednej formy wtryskowej) – jest odporny, nie wymaga regulacji, a pośrodku ma przestrzeń do obciążania.

Do zamówienia
Cena 65,00 zł
Zestaw do demonstracji kolizji – wózki + tor

Zestaw do demonstracji... Zestaw do demonstracji kolizji – wózki + tor

Komplet dwóch specjalnych wózków oraz toru o długości 120 cm z miarką na boku umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów z zakresu zderzeń, elastyczności itp. Wózki z jednej strony mają boki zakończone tkaniną velcro, a z drugiej strony... Więcej

Komplet dwóch specjalnych wózków oraz toru o długości 120 cm z miarką na boku umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów z zakresu zderzeń, elastyczności itp. Wózki z jednej strony mają boki zakończone tkaniną velcro, a z drugiej strony zamontowane są sprężyste obręcze (zderzaki). Pośrodku każdego wózka znajduje się trzpień, na który można nasuwać obciążniki (10 g i 20 g).

Do zamówienia
Cena 385,00 zł
Różne podłoża do badania tarcia

Różne podłoża do badania... Różne podłoża do badania tarcia

Cztery podłoża o różnym współczynniku tarcia (guma, wykładzina dywanowa, linoleum, baner) do nakładania na równię pochyłą z wałkiem, regulowaną, o długości równi 50 cm.
Cztery podłoża o różnym współczynniku tarcia (guma, wykładzina dywanowa, linoleum, baner) do nakładania na równię pochyłą z wałkiem, regulowaną, o długości równi 50 cm.
Do zamówienia
Cena 33,00 zł
Wózek do doświadczeń z ruchu z obciążeniem

Wózek do doświadczeń z... Wózek do doświadczeń z ruchu z obciążeniem

Wózek przeznaczony do doświadczeń fizycznych z zakresu ruchu, energii i pracy. Wózek (długość 13 cm) wykonany jest z tworzywa sztucznego i posiada pośrodku prostopadłościenną przestrzeń do obciążania. Dwie pary kół szpulowych, każde o średnicy 3,15... Więcej

Wózek przeznaczony do doświadczeń fizycznych z zakresu ruchu, energii i pracy. Wózek (długość 13 cm) wykonany jest z tworzywa sztucznego i posiada pośrodku prostopadłościenną przestrzeń do obciążania. Dwie pary kół szpulowych, każde o średnicy 3,15 cm, wykonane są z aluminium. Pomoc dydaktyczną można wykorzystywać na lekcjach fizyki i przyrody m.in. do przeprowadzania doświadczeń z równią pochyłą oraz badaniai pomiaru wpływu obciążenia na szybkość i przyspieszenie.

Do zamówienia
Cena 36,00 zł
Potrójne wahadło

Potrójne wahadło Potrójne wahadło

Duża, demonstracyjna pomoc o ciekawej budowie – wysoki statyw (1 metr, skalowany) zakończony jest metalowym wysięgnikiem (28 cm), na którym zawieszone są na długich linkach trzy różne kule (średnica 2,5 cm) wykonane z drewna, metalu i stali. Wahadła... Więcej

Duża, demonstracyjna pomoc o ciekawej budowie – wysoki statyw (1 metr, skalowany) zakończony jest metalowym wysięgnikiem (28 cm), na którym zawieszone są na długich linkach trzy różne kule (średnica 2,5 cm) wykonane z drewna, metalu i stali. Wahadła można wprawiać w ruch niezależnie od siebie oraz dokonywać obserwacji i obliczeń.

Do zamówienia
Cena 161,00 zł
Wielokrążki–proste maszyny – zestaw demonstracyjny

Wielokrążki–proste maszyny... Wielokrążki–proste maszyny – zestaw demonstracyjny

Za pomocą zestawu można prezentować działanie i funkcje krążków i wielokrążków, prostych maszyn oraz wybrane zasady mechaniki. Zestaw demonstruje i pomaga zrozumieć istotę działania i wykorzystanie wielokrążków. Różnorodny i szeroki skład zestawu... Więcej

Za pomocą zestawu można prezentować działanie i funkcje krążków i wielokrążków, prostych maszyn oraz wybrane zasady mechaniki. Zestaw demonstruje i pomaga zrozumieć istotę działania i wykorzystanie wielokrążków. Różnorodny i szeroki skład zestawu (widoczny na zdjęciu obok) oraz duże demonstracyjne rozmiary umożliwiają efektywną demonstrację. Wysokość pręta głównego na stojaku: 61 cm.

Do zamówienia
Cena 735,00 zł
Koło Maxwella, na stojaku

Koło Maxwella, na stojaku Koło Maxwella, na stojaku

Klasyczna pomoc dydaktyczna prezentująca zjawisko zachowania energii i jej przemiany (tu: energii potencjalnej w kinetyczną). Koło z osią służącą jako uchwyty zawieszone jest na statywie (dwa punkty); doświadczenie polega na zwinięciu na osiach... Więcej

Klasyczna pomoc dydaktyczna prezentująca zjawisko zachowania energii i jej przemiany (tu: energii potencjalnej w kinetyczną). Koło z osią służącą jako uchwyty zawieszone jest na statywie (dwa punkty); doświadczenie polega na zwinięciu na osiach sznurków i podciągnięciu koła do góry, a następnie puszczeniu go swobodnie – energia potencjalna zamieniana jest w kinetyczną i koło opada w dół, gdzie następuje zamiana odwrotna: energii kinetycznej w potencjalną i koło porusza się z powrotem do góry. Cały proces trwa aż cała energia zostanie zużyta przez siły tarcia (inaczej byłoby to swoiste perpetum mobile). Pomoc demonstracyjna – średnica koła: min. 9 cm.

Do zamówienia
Cena 181,00 zł
Przyrząd do demonstracji inercji ciał

Przyrząd do demonstracji... Przyrząd do demonstracji inercji ciał

Ciekawa pomoc do demonstracji zjawiska inercji. Na podstawie zamontowana jest elastyczny pasek metalu oraz kolumna, na której umieszczana jest płytka, a na niej kulka. Sprężystym paskiem uderzamy w płytkę z kulką wybijając płytkę spod kulki,... Więcej

Ciekawa pomoc do demonstracji zjawiska inercji. Na podstawie zamontowana jest elastyczny pasek metalu oraz kolumna, na której umieszczana jest płytka, a na niej kulka. Sprężystym paskiem uderzamy w płytkę z kulką wybijając płytkę spod kulki, która... ponownie znajduje się na kolumnie leżąc na niej bezpośrednio.

Do zamówienia
Cena 23,00 zł
Przyrząd do badania zderzeń

Przyrząd do badania zderzeń Przyrząd do badania zderzeń

Pomoc składa się z wygiętego toru długości ok. 25 cm mocowanego do brzegu stołu/ławki oraz 3 kulek o średnicy ok. 12 mm. Doświadczenie polega na umieszczeniu jednej kulki na poziomym odcinku toru i swobodnym puszczaniu drugiej kulki ze szczytu toru... Więcej

Pomoc składa się z wygiętego toru długości ok. 25 cm mocowanego do brzegu stołu/ławki oraz 3 kulek o średnicy ok. 12 mm. Doświadczenie polega na umieszczeniu jednej kulki na poziomym odcinku toru i swobodnym puszczaniu drugiej kulki ze szczytu toru – następuje zderzenie i przemiana energii w jego trakcie. Pomoc może być także wykorzystywana do porównywania skutków zderzeń elastycznych i nieelastycznych.

Do zamówienia
Cena 53,00 zł
Kołyska Newtona

Kołyska Newtona Kołyska Newtona

5 stalowych kul zawieszonych na dwóch stelażach-ramkach na nylonowych żyłkach demonstruje prawa przemiany (zachowania) energii. Całość na stabilnej podstawie. Pomoc dydaktyczna składana. Wymiary: 14 x 11,5 x 13,5 cm.

5 stalowych kul zawieszonych na dwóch stelażach-ramkach na nylonowych żyłkach demonstruje prawa przemiany (zachowania) energii. Całość na stabilnej podstawie. Pomoc dydaktyczna składana. Wymiary: 14 x 11,5 x 13,5 cm.

Do zamówienia
Cena 55,00 zł