- Nowy


Drukarka 3D spełnia wymagania techniczne projektu Laboratoria Przyszłości!
Nowoczesne technologie takie jak druk 3D wspierają kreatywność, logiczne myślenie i są świetnym sposobem na naukę poprzez zabawę. Drukarka 3D w szkole służy do ćwiczenia umiejętności technicznych i promowania nauk ścisłych, a także do doskonalenia umiejętności pracy w grupie. Specyfikacja techniczna
Obszar roboczy: 150 x 150 x 150 mm
Materiały: PLA, TOUGH PLA
Oprogramowanie: MakerBot Print, MakerBot Mobile
Wysokość warstwy: 100-400 mikronów
Wymiary: 433,4mm x 423,1 x 365,0mm
Waga: 11.8kg
0%VAT dla Szkół!
Aby skorzystać z oferty 0% VAT dla szkół do zamówienia należy dołączyć wypełnione przez Organ prowadzący zaświadczenie.
(przed zlożeniem zamówienia poproś o wzór zaświadczenia pisząc do nas na adres handlowy@jangar.pl)
Zgodnie z „Ustawą o podatku od towarów i usług” z dnia 11.03.2004 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2021 r. poz. 685 z późn. zm.) na podstawie art. 83 ust. 1 pkt. 26.
Pakiet zawiera:
1 × Drukarka 3D MakerBot Sketch
Instrukcja obsługi
Dostawa sprzętu do siedziby Klienta/odbiór osobisty
Dedykowane oprogramowanie MakerBot Print
Szkolenie startowe online dla nauczycieli
Gwarancja 24 miesiące
Aplikacja na urządzenia mobilne MakerBot Connect
Dostęp do platformy MakerBot Cloud™, autorskiego podręcznika i kursu Druk 3D w klasie
5kg szpula biodegradowalnego filamentu MakerBot PLA
2 × stolik roboczy
1 × szpachelka
1 × cążki do podpór
Ponad 600 certyfikowanych scenariuszy lekcji
Baza modeli 3D – gotowe modele 3D dedykowane dla szkół, podzielone kategoriami według przedmiotów
Wsparcie techniczne na 5 Lat + autoryzowany serwis na terenie Polski!
Instrukcje i karty pracy do fizyki – zgodne z podstawą programową!
Instrukcja oprócz teoretycznego omówienia zagadnień dotyczących wybranego modułu, zawiera treść podstawy programowej na dwa etapy edukacyjne:
Skład zestawu:
Eksperymentuj w klasie i zdalnie!
Baza montażowa i tablica pomiarowa VIDEOSTEM® VS-11 mieści się na biurku, dzięki czemu łatwo możesz nagrywać eksperymenty, a także zdalnie je udostępniać.
Wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne, baza i tablica pomiarowa mieszczą się w jednej walizce, którą można zabrać w dowolne miejsce.
Pomiarowe eksperymenty fizyczne VIDEOSTEM® VS-11
to innowacyjne lekcje fizyki oparte o STEM
![]() Innowacyjna pracownia fizyczna mieszcząca się na biurku nauczyciela. Nieocenione wsparcie podczas zdalnych lekcji fizyki. |
![]() W zestawie karty pracy oraz wskazówki dla nauczyciela w oparciu o konkretne zagadnienia z podstawy programowej. |
![]() Łatwy i szybki montaż elementów zestawu dzięki magnesom neodymowym i gwintom. |
![]() Konfiguruj dowolnie w zależności od omawianego zagadnienia. |
![]() Do podstawowych zagadnień fizycznych, jak i zaawansowanych doświadczeń z wykorzystaniem oprogramowania do analizy wideo i zbierania danych. |
![]() Nagrywaj doświadczenia z fizyki aparatem cyfrowym, tabletem, telefonem do późniejszej analizy wideo. |
Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na 7 płytkach (3 żarówki, 2 oporniki, wyłącznik, brzęczyk), tak aby widoczny był cały obwód. W skład zestawu wchodzą specjalne magnetyczne przewody połączeniowe (5 sztuk) oraz 2 szt. niemagnetyczne, a połączeń elektrycznych dokonuje się szybko i łatwo poprzez specjalne magnetyczne styki znajdujące się po obu stronach każdej płytki. Zasilanie bateryjne (baterie C, nie dołączone) – w komplecie 4 łączniki baterii. Całość, wraz z multimetrem, dostarczana w specjalnym pudełku wraz ze szczegółową instrukcją z opisem konkretnych połączeń i ich analizą.
Gotowe ćwiczenia zawarte w zestawie: ▪ Szeregowe połączenie źródeł zasilania ▪ Równoległe połączenie źródeł zasilania ▪ Szeregowe połączenie żarówek ▪ Równoległe połączenie żarówek ▪ Obwód elektryczny z żarówką ▪ Wyłącznik jako element obwodu elektrycznego ▪ Brzęczyk jako element obwodu elektrycznego ▪ Szeregowe połączenie rezystorów ▪ Równoległe połączenie rezystorów ▪ Praktyczne badanie prawa Ohma ▪ Praktyczne badanie pierwszego prawa Kirchhoffa ▪ Praktyczne badanie drugiego prawa Kirchhoffa
Zestaw polecany jest do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową techniki szkoły podstawowej, wg której uczeń powinien bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, ale także pasażer i rowerzysta, oraz prawidłowo interpretować znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Produkt skierowany jest również do ośrodków szkoleniowych kierowców oraz pozostałych form edukacji i projektów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Komplet 10 laminowanych plansz, każda o wymiarach 90 x 130 cm, oprawionych w drążki z zawieszką:
SERIA 10 plansz "CO NAS ATAKUJE? Od wirusów i bakterii do owadów"
Jest to ciekawa seria dużych, edukacyjnych plansz ściennych przedstawiających wirusy, bakterie, pierwotniaki, grzyby, roztocza, płazińce, obleńce i owady, które są potencjalnym zagrożeniem dla organizmu człowieka. Próbują na nas żerować, przeobrażać się, namnażać, wywoływać choroby... Jedne są widoczne (wszy, nużeńce, pluskwy,...), inne poznajemy po objawach (salmonella, gruźlica, grypa, COVID-19...). 10 plansz przedstawia w żywy, ciekawy graficznie sposób, miejsca ataku i bytowania tych niebezpiecznych patogenów, ich obrazy oraz cykle rozwojowe. POLECAMY!
Robot spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości
i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania
(np. tekstowy, bloczkowy)
Zestaw zawiera:
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • poruszania • gotowe wbudowane programy
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota.
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Skład zestawu:
Produkty powiązane
Futurystyczny model pojazdu napędzanego czystym wodorem gromadzonym w wodzie w wyniku wykorzystania ogniwa paliwowego typu PEM (Polymer Electrolyte Membrane). Możemy obserwować tworzenie się tlenu i wodoru w dwóch transparentnych pojemnikach z wodą umieszczonych z tyłu pojazdu. W wyniku zachodzenia reakcji tlenu z wodorem wytwarzana jest energia elektryczna oraz woda (para wodna) – pojazd porusza się cicho, bez wydzielania toksycznych produktów spalania! Napotykając na przeszkodę omija ją bez ingerencji właściciela, a na kokpicie wewnątrz zapalają się niebieskie światła LED. Wymiary: 6,5 x 15,5 cm (ogniwo fotowoltaiczne); 22 x 13,5 x 7 cm (Hydrocar). Warto pamiętać, że samochody tak napędzane jeżdżą już po drogach i zbudowano dla nich stacje wodorowe (zamiast benzynowych).
Nowy, modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające (!) zestawy takich urządzeń jak: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny (słoneczny), elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM oraz system przechowywania wodoru (paliwo).
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:
1. Turbina wiatrowa
2. Ogniwo fotowoltaiczne
3. Moduł LED
4. Moduł do budowy obwodów elektrycznych
5. Moduł ogniwa paliwowego
6. Moduł z elektrolizerem
7. Moduł ze zbiornikami
8. Moduł z silnikiem
9. Moduł potencjometru
EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA możliwe do przeprowadzenia - przykłady:
Zasilanie modułu z diodami LED
z wykorzystaniem ogniwa fotowoltaicznego
Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym wykorzystując ogniwo fotowoltaiczne
Produkcja wodoru przy pomocy ogniwa fotowoltaicznego
Wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą ogniwa paliwowego
Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego
Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego
Wykorzystanie wodorowego ogniwa paliwowego do uruchomienia modułu z silnikiem elektrycznym oraz zasilania modułu z diodami LED połączonych szeregowo
Pozyskiwanie energii elektrycznej z wykorzystaniem siły wiatru
Montaż łopat profilowanych i nieprofilowanych
Montaż wirnika z możliwością samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru
Montaż wirnika z blokadą samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru
Montaż od 2 do 6 łopat w głowicy wirnika i eksperymentowanie z różnymi kątami ich nachylania
Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem turbiny wiatrowej
Wykorzystanie energii wiatru do produkcji wodoru
Wykorzystanie zasilacza bateryjnego w procesie elektroliz
Eksperymentalny zestaw demonstracyjny, za pomocą którego uczniowie wytwarzają energię elektryczną wykorzystując słoną wodę (wodę morską) będącą elektrolitem oraz płytki magnezowe. Moc uzyskanej energii widać na dołączonym do zestawu wiatraczku.
Skład zestawu (2 moduły): • ogniwo słonowodne • płytka anodowa • moduł wiatraczka • pojemnik • strzykawka • przewody
Zestaw eksperymentalny, który umożliwia uczniom wytworzyć energię elektryczną wykorzystując do tego jedynie gorącą i zimną wodę! Wytwarzanie tej czystej formy energii możliwe jest dzięki zawartemu w zestawie termoogniwu Peltiera (wodnemu), które wytwarza energię wykorzystując różnicę temperatur wody gorącej i zimnej, którą napełniane są zbiorniki. Wielkość - moc - wytworzonej energii można zaobserwować na wchodzącym w skład zestawu wiatraczku (turbince) i brzęczyku, jak również dwóch termometrach.
Dodatkowym elementem zestawu jest moduł fotowoltaiczny, którego działanie można sprawdzić poprzez zapalającą się diodę LED oraz także turbinkę oraz brzęczyk.
Skład zestawu (3 moduły): • termoogniwo - moduł termoelektryczny z pojemnikami na wodę • 2 termometry • moduł z wiatraczkiem (turbinką) i brzęczykiem oraz diodą LED • moduł fotowoltaiczny • przewody
Skład zestawu (szczegółowy):
1) moduł termoelektryczny zawierający 2 szklane zbiorniki na wodę gorącą i zimną (w stojaku) z modułem Peltiera (termoogniwo)
2) pokrywa do zbiorników na wodę z otworami na termometry
3) 2 termometry laboratoryjne szklane
4) moduł kontrolny z wbudowanym silniczkiem i wiatraczkiem, brzęczykiem i diodą LED oraz gniazdami przyłączeniowymi (całość zintegrowana w plastikowej obudowie)
5) moduł fotowoltaiczny z gniazdami przyłączeniowymi (w plastikowej obudowie)
6) przewody przyłączeniowe