Dostawa i płatności

Koszty wysyłki:
Zamówienia powyżej 300 złotychkoszty wysyłki ponosi Sprzedający („JANGAR”).

Płatności:
Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.

Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności:   kliknij tutaj.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do zakupów w naszej firmie!

Uczniowski model do budowy atomów wg Bohra w. magnetyczna - argon Powiększ do pełnego rozmiaru
Magnetyczny zestaw-model dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Samodzielne modelowanie wybranych atomów pozwala na lepsze omawianie i zrozumienie podstawowych pojęć związanych z budową atomów chemicznych oraz układem okresowym pierwiastków, w tym informacjami w nim zawartymi. Takim pojęciami są m.in.: cząstki materii, ładunki elementarne,  elektron, proton, neutron, jądro atomu, sfera elektronowa, powłoki elektronowe, elektrony walencyjne, liczba atomowa, liczba masowa. Magnetyczne elementy można także...
Cena: 63,00 zł
Che000109

Pliki do pobrania

Więcej informacji

Magnetyczny zestaw-model dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Samodzielne modelowanie wybranych atomów pozwala na lepsze omawianie i zrozumienie podstawowych pojęć związanych z budową atomów chemicznych oraz układem okresowym pierwiastków, w tym informacjami w nim zawartymi. Takim pojęciami są m.in.: cząstki materii, ładunki elementarne,  elektron, proton, neutron, jądro atomu, sfera elektronowa, powłoki elektronowe, elektrony walencyjne, liczba atomowa, liczba masowa.
Magnetyczne elementy można także wykorzystywać bez metalowej, okrągłej bazy i modelować wybrane pierwiastki na magnetycznej tablicy szkolnej.

Skład:

 • metalowa, magnetyczna, okrągła baza-tablica do modelowania atomów o średnicy 23 cm; 
 • 3 różne magnetyczne powłoki elektronowe o średnicach 16, 19,5 i 23 cm (szerokość każdej powłoki: 17 mm); 
 • magnetyczne jądro atomu o średnicy 12,5 cm; 
 • 27 magnetycznych modeli protonów (czerwone); 
 • 27 magnetycznych modeli neutronów (żółte); 
 • 27 magnetycznych modeli elektronów (niebieskie); 
 • pudełko zamykane.

Produkty powiązane

Magnetyczny zestaw tablicowy do chemii organicznej

Magnetyczny zestaw... Magnetyczny zestaw tablicowy do chemii organicznej

Zestaw trójwymiarowych, kulistych modeli atomów pierwiastków wykonanych z kolorowego tworzywa sztucznego z elementami magnetycznymi umożliwiającymi umieszczanie ich na tablicy metalowej. W skład zestawu wchodzą modele... Więcej

Zestaw trójwymiarowych, kulistych modeli atomów pierwiastków wykonanych z kolorowego tworzywa sztucznego z elementami magnetycznymi umożliwiającymi umieszczanie ich na tablicy metalowej. W skład zestawu wchodzą modele atomów węgla (5 różnych, razem 9 sztuk; średnica 38 mm), modele atomów tlenu (3 różne, razem 10 sztuk; średnica 38 mm), modele atomów wodoru (17 sztuk; ; średnica 30 mm) oraz 10 łączeń magnetycznych. Część modeli ma otwory umożliwiające tworzenie cząsteczek i przyłączanie modeli pierwiastków niemagnetycznych do modeli magnetycznych. Magnetyczność tej pomocy dydaktycznej umożliwia lepszą wizualizację omawianych zagadnień z zakresu chemii organicznej dla całej klasy w szkole.

Do zamówienia
Cena 184,00 zł
Zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej, podstawowy

Zestaw do chemii... Zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej, podstawowy

Zestaw edukacyjny do budowy struktur chemicznych z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej. Składa się z kulek z otworami symbolizująch atomy i pierwiastki oraz łączników symbolizujących wiązania. W zestawie znajduje się 75 modeli... Więcej

Zestaw edukacyjny do budowy struktur chemicznych z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej. Składa się z kulek z otworami symbolizująch atomy i pierwiastki oraz łączników symbolizujących wiązania. W zestawie znajduje się 75 modeli atomów-pierwiastków oraz 30 łączników. Wszystkie elementy umieszczone są w plastikowym zamykanym pudełku.

Do zamówienia
Cena 89,00 zł
Plansza ścienna: Układ...

Plansza ścienna: Układ... Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 160x92 cm

PROMOCJA nowej wersji!     Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 160 cm x 92 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na... Więcej

PROMOCJA nowej wersji!    Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 160 cm x 92 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na ścianie.

Przedstawione na nim zostały następujące informacje o pierwiastkach: symbol chemiczny, nazwa i liczba atomowa, stopień utleniania, masa atomowa, konfiguracja elektronowa, a także charakter tlenku, temperatura topnienia i wrzenia, wartość jonizacji oraz gęstość i elektroujemność.

Plansza jest bardzo wyraźna i czytelna, tak by była widoczna z ostatniej ławki w klasie.

Do zamówienia
Cena 151,00 zł
Modele atomów- zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej (220 elementów)

Modele atomów- zestaw do... Modele atomów- zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej (220 elementów)

Zestaw modeli molekularnych zawierający 220 elementów(65 atomów). Starannie uporządkowane w etui do przechowywania. Zestaw zawiera: pudełko do przechowywania, 1 narzędzie do wyjmowania, 26 atomów wodoru, 22 atomy węgla, 5 atomów azotu, 8... Więcej
Zestaw modeli molekularnych zawierający 220 elementów(65 atomów). Starannie uporządkowane w etui do przechowywania.
Zestaw zawiera:
pudełko do przechowywania, 1 narzędzie do wyjmowania, 26 atomów wodoru, 22 atomy węgla, 5 atomów azotu, 8 atomów tlenu, 2 atomy fluoru, 2 atomy chloru, 12 podwójnych połączeń, 66 małych połączeń, 32 średnie połączenia, 44 duże połączenia. Atomy o średnicy od 30 mm do 50 mm.
Do zamówienia
Cena 311,00 zł
Domino: Wartościowość pierwiastków

Domino: Wartościowość... Domino: Wartościowość pierwiastków

Domino chemiczne wspomagające i utrwalające naukę wartościowości pierwiastków. Zestaw zawiera 28 plastikowych płytek domina, a na każdej kostce domina znajduje się symbol pierwiastka i numeru określający wartościowość innego pierwiastka. Gra polega na... Więcej
Domino chemiczne wspomagające i utrwalające naukę wartościowości pierwiastków. Zestaw zawiera 28 plastikowych płytek domina, a na każdej kostce domina znajduje się symbol pierwiastka i numeru określający wartościowość innego pierwiastka. Gra polega na układaniu domina w taki sposób, aby wartościowość płytki znajdującej się już na stole była zgodna z symbolem pierwiastka na dokładanej płytce. Płytki wykonane są w oryginalny sposób: z gładkiego tworzywa sztucznego z zaokrąglonymi rogami, a symbole i wartościowości pierwiastków nie są nadrukowane, ale wygrawerowane, stąd domino może służyć pokoleniom graczy (nie ścierają się napisy i są niełamliwe). Wymiary każdej płytki: 5x2 cm, narożniki zaokrąglone, razem 28 płytek. Świetny sposób na naukę chemii poprzez zabawę.
Do zamówienia
Cena 93,00 zł
Nauczycielski model do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna

Nauczycielski zestaw do... Nauczycielski zestaw do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna

Magnetyczny zestaw dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów I cząsteczek w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla nauczyciela. Modelowanie krok po kroku wybranych pierwiastków i cząsteczek na magnetycznej tablicy... Więcej

Magnetyczny zestaw dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów I cząsteczek w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla nauczyciela. Modelowanie krok po kroku wybranych pierwiastków i cząsteczek na magnetycznej tablicy szkolnej umożliwia objaśnianie budowy atomów, jak również powiązanie ich budowy z układem okresowym pierwiastków, dzięki dołączonym elementom tego układu. Pozwala to na modelowanie atomu zgodnie z kolejno odczytywanymi informacjami z umieszczonej na tablicy komórki układu okresowego (do wyboru H, O, Ar - wodór, tlen, argon) z podstawowymi informacjami dotyczącymi grupy, okresu, liczby atomowej, liczby masowej danego pierwiastka (oprócz jego symbolu i nazwy). Pomagają w tym różne kolory jąder atomowych oraz ramki do zaznaczania elektronów walencyjnych łączących się pierwiastków, a także oznaczenia wartości jonowych w przypadku modelowania wiązań jonowych.

Stopniowe, pokazowe modelowanie wybranych atomów i cząsteczek pozwala na lepsze omawianie i zrozumienie podstawowych pojęć związanych z budową atomów chemicznych oraz układem okresowym pierwiastków, w tym informacjami w nim zawartymi. Takim pojęciami są m.in.: cząstki materii, ładunki elementarne,  elektron, proton, neutron, jądro atomu, sfera elektronowa, powłoki elektronowe, elektrony walencyjne, liczba atomowa, liczba masowa.

SKŁAD (wszystkie elementy są w CAŁOŚCI MAGNETYCZNE):

 • 5 jąder atomów o średnicy 16,5 cm - 3 x białe; 1 x zielone; 1 x fioletowe;
 • 9 powłok elektronowych - po 3 sztuki powłok o średnicy 21, 25,5 i 30 cm (szerokość każdej powłoki: 4,5 cm); 
 • 29 modeli protonów (czerwone), średnica 23mm; 
 • 32 modele neutronów (żółte), średnica 23mm; 
 • 22 modele elektronów (niebieskie), średnica 23mm; 
 • 3 pierwiastki - komórki układu okresowego (11x11 cm):  H, O, Ar; 
 • wzorcowy pierwiastek-komórka układu okresowego z objaśnieniami (9,7x9,7 cm); 
 • 4 ramki (6,5 x 9 cm) do demonstracji wiązań chemicznych; 
 • 15 oznaczeń jonowych (- / + / 2- / 2+ / 3- / 3+);
 • pudełko zamykane.

Wszystkie elementy są w 100 procentach magnetyczne, bo nadrukowane na pełnej folii magnetycznej (a nie podklejane fragmentami folii magnetycznej lub punktowo magnesami), do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (metal, tablica szkolna, ...). POLECAMY!

Do zamówienia
Cena 242,00 zł