Strona główna

  Fizyka  w  szkole  

Lekcje fizyki bez doświadczeń lub eksperymentów? Niemożliwe! A jednak się zdarza? Tak, to możliwe. Niemożliwe jednak, żeby z takiej lekcji uczniowie coś trwale zapamiętali...

Dlatego przygotowaliśmy dla nauczycieli fizyki nie tylko działające modele poglądowe takie jak maszyny proste, modele silników (Diesla, benzynowego, wodorowego...), maszyna elektrostatyczna Wimshursta, generator van de graaffa czy też  elektroskopy i elektromagnesy demonstracyjne, ale też szereg zestawów eksperymentalnych i doświadczalnych, zarówno dla nauczyciela (pokaz i demonstracja zjawiska fizycznego), jak też zestawy doświadczalne do wykonywania eksperymentów uczniowskich - najlepsza droga do nauczenia i zapamiętania. Możemy tu wymienić zarówno zestawy i pakiety w pudełkach (oraz ich serie), jak i zestawy walizkowe z takich dziedzin jak optyka, elektryczność, elektronika, elektrostatyka, magnetyzm, mechanika ciał stałych, mechanika cieczy, ciepło...

Nie zapomnieliśmy też o prostych przyrządach, takich jak magnesy sztabkowe i podkowiaste, przewody połączeniowe (np. krokodylkowe czy bananowe), pałeczki elektrostatyczne do pocierania, lustra, pryzmaty szklane i akrylowe, kompasy, płytki metali, dynamometry (siłomierze), wagi i odważniki,

W szkolnej pracowni fizycznej nie może też zabraknąć szeregu różnych mierników - od amperomierzy i woltomierzy, poprzez galwanometry, luksomierze, pirometry i multimetry, czyli mierniki uniwersalne.

Także zasilacze znajdziecie Państwo u nas takie jakie potrzebne są do zasilania danej pomocy naukowej podczas pokazu fizycznego czy też eksperymentu z danej dziedziny fizyki szkolnej.

Nie mogło także zabraknąć pomocy naukowych wyjaśniających najnowsze zjawiska i trendy fizyczne, techniczne i technologiczne, czyli pomoce dydaktyczne, zestawy doświadczalne dla uczniów i zestawy eksperymentalne dla nauczycieli z takich dziedzin jak energie odnawialne (fotowoltaika, energia wiatrowa, energia wodna), energia wodorowa, a nawet... energia z warzyw i owoców (to nie żart).

Fizyka w szkole nie musi sprawiać uczniom problemów. Ciekawe modele fizyczne służące do demonstracji praw fizycznych i eksperymentów ułatwiają uczniom zrozumienie omawianych zjawisk. Jeśli zobaczą i doświadczą to zrozumieją i zapamiętają. A o to chodzi w nauczaniu szkolnym nie tylko fizyki.

Aktywne filtry

Zjawiska fizyczne – pakiet 28 foliogramów z opisami

Zjawiska fizyczne – pakiet 28 foliogramów z opisami Zjawiska fizyczne – pakiet 28 foliogramów z opisami

Pakiet 28 kolorowych foliogramów w formacie ca. A4, zawierających łącznie 60 pięknych, kolorowych zdjęć wspaniale obrazujących zjawiska fizyczne wokół nas (na jednej folii znajduje się od 1 do kilku zdjęć związanych tematycznie). Do każdego foliogramu... Więcej
Pakiet 28 kolorowych foliogramów w formacie ca. A4, zawierających łącznie 60 pięknych, kolorowych zdjęć wspaniale obrazujących zjawiska fizyczne wokół nas (na jednej folii znajduje się od 1 do kilku zdjęć związanych tematycznie). Do każdego foliogramu dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu. Pakiet uświadamia uczniom, że zjawiska fizyczne to nie teoretyczne pojęcia z podręcznika, ale że mamy z nimi do czynienia na co dzień.
Cena Cena: 181,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX) - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (C-BOX)

Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. <span... Więcej
Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
  1. Właściwości magnetyczne. 
  2. Magnesy mają siłę. 
  3. Linie pola magnetycznego. 
  4. Przenikanie siły magnetycznej. 
  5. Oddziaływanie dwóch magnesów.         
  6. Czy magnes może lewitować? 
  7. Jak powstaje magnes? 
  8. Magnetyczny silnik. 
  9. Ziemskie pole magnetyczne.
  10. Wykorzystanie magnetyzmu.
  11. Siły między naelektryzowanymi ciałami.
  12. Indukcja elektrostatyczna
  13. Elektrostatyczny balon. 
  14. Wahadło elektrostatyczne / budowa elektroskopu. 
  15. Indukcja elektrostatyczna
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Okrągła podstawa; 
1 x Probówka; 
1 x Tarcza kompasu (z podziałką kątową); 
2 x Magnes walcowy; 
1 x Igła magnetyczna; 
1 x Podstawa igły magnetycznej; 
2 x Ciężarek z haczykami 50 g; 
2 x Wózek;
1 x Wspornik;   
2 x Zacisk; 
1 x Wahadło elektrostatyczne; 
1 x Ściereczka jedwabna do pocierania (elektryzowania);
1 x Ściereczka wełniana do pocierania (elektryzowania);   
1 x Pałeczka elektrostatyczna; 
1 x Płytka plastikowa; 
1 x Zestaw próbek do testowania; 
1 x Metalowy pręt; 
1 x Zestaw gwoździ; 
2 x Balon; 
1 x Zawór balonu; 
1 x Krążek (unoszący się na wodzie); 
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa; 
2 x Klip biurowy; 
1 x Pojemnik z opiłkami żelaza; 
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Łącznik do balonu;
1 x Pudełko kartonowe z wkładem piankowym z gniazdami. 

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
  • elektryczności,  
  • magnetyzmu, 
  • elektrostatyki, 
  • optyki, 
  • dźwięku, 
  • ciepła, 
  • mechaniki płynów i gazów, 
  • mechaniki ciał stałych. 
Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pudełkach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.
Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (pola magnetycznego, czujnik siły) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!    

Cena Cena: 165,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (P-BOX) z kartami pracy - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (P-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (P-BOX)

Zestaw nr 4 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu dźwięku i fal zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Elementy każdego zestawu... Więcej
Zestaw nr 4 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu dźwięku i fal zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pojemnikach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu. Pojemnik umożliwia lepszą organizację wyposażenia sal szkolnych. Tace pasują do standardowych mebli szkolnych. Pojemniki są przetestowane i zatwierdzone do intensywnego użytku edukacyjnego. W pełni nadają się do recyklingu.
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (P-BOX)
Do zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
  1. Czym jest dźwięk?
  2. Czy dźwięk można zobaczyć?
  3. Dźwięk wywiera ciśnienie.
  4. Jak jest wzmacniany dźwięk?
  5. Jak rozchodzi się dźwięk?
  6. Tony wysokie i niskie.
  7. Grające powietrze.
  8. Grające płytki - ksylofon.
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Pudełko rezonansowe;
1 x Widełki stroikowe, kamerton;
3 x Probówka (szklana);
1 x Płytki (dźwiękowe) - 3 różnych;
2 x Napinacz struny;
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa;
1 x Wężyk plastikowy;
1 x Listwa stalowa (sprężynująca);
4 x Słuchawka (uproszczony model);
1 x Pałeczka;
1 x Pręt stalowy;
20 x Struny gumowe (gumki recepturki);
1 x Mostek trójkątny;
1 x Wahadło;
4 x Rurki aluminiowe różnej długości
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Pudełko plastikowe z wkładem piankowym z gniazdami.

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
  • elektryczności,
  • magnetyzmu,
  • elektrostatyki,
  • optyki,
  • dźwięku,
  • ciepła,
  • mechaniki płynów i gazów,
  • mechaniki ciał stałych.
Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.

Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (dźwięku) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!
Cena Cena: 228,80 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Fizyka w Walizce 5 Elektryczność cz.1

Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz.1 Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz.1

Zestaw Elektryczność cz. 1 z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw umożliwia szybkie i łatwe... Więcej
Zestaw Elektryczność cz. 1 z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw umożliwia szybkie i łatwe montowanie obwodów przez zastosowanie płyty montażowej układów elektrycznych i elementów dołączonych do zestawu. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej sztywną gąbką z wyciętymi gniazdami dopasowanymi do elementów zestawi. Przykładowe układy doświadczalne. Zestaw doświadczeń z elektryczności świetnie sprawdzi się podczas wielu eksperymentów na lekcjach fizyki. ZESTAW WSPÓŁPRACUJE Z CZUJNIKAMI NEULOG.   
 
Doświadczenia (karty pracy):
  1. Prosty obwód elektryczny z przełącznikami.
  2. Korzystanie z woltomierza.
  3. Dzielnik napięcia.
  4. Korzystanie z amperomierza.
  5. Potencjometr jako rezystor nastawny.
  6. Prawo Ohma i metoda woltametryczna.
  7. Opór w obwodzie szeregowym.
  8. Opór w obwodzie równoległym
  9. Pierwsze prawo Kirchhoffa.
  10. Drugie prawo Kirchhoffa.
  11. Pojemność elektryczna w obwodzie szeregowym.
  12. Pojemność elektryczna w obwodzie równoległym.
  13. Obwód RC - ładowanie kondensatora przez rezystor.
  14. Obwód RC - rozładowanie kondensatora przez rezystor.
  15. Pole magnetyczne wokół przewodnika.
  16. Pole magnetyczne wokół cewki.
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Płyta montażowa układów elektrycznych i elektrycznych;
1 x Woltomierz analogowy, 0-15V, 0-1,5V;
1 x Miliamperomierz 0-500mA, 0-50mA;
1 x Magnes walcowy;
4 x Rezystor 100 Ω;
2 x Rezystor 220 Ω;
2 x Rezystor 470 Ω;
2 x Rezystor 1 kΩ;
2 x Rezystor 4,7 kΩ;
2 x Rezystor 10 kΩ;
1 x Potencjometr 100 Ω;
2 x Kondensator 1000 uF;
4 x Oprawka do żarówki E10;
4 x Zwora;
1 x Pojemnik do dwóch baterii;
1 x Oprawka do pojedynczej baterii;
1 x Cewka indukcyjna 10mH;
1 x Kompas;
1 x Przełącznik uchylny;
1 x Przełącznik przyciskowy;
4 x Żarówka E10 3,5V;
4 x Żarówka E10 6V;
4 x Żarówka E10 12V;
1 x Rdzeń ferromagnetyczny (stalowa śruba heksagonalna i nakrętka);
2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czerwony;
2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czarny;
1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czerwony;
1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czarny;
2 x Multimetr;
1 x Instrukcja z kartami pracy

Cena Cena: 1 765,00 zł
Maszyny proste: 12 modeli eksperymentalnych - jangar.pl

SERIA Maszyny proste: 12 modeli eksperymentalnych SERIA Maszyny proste: 12 modeli eksperymentalnych

Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki... Więcej
Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień danej maszyny.
Do wszystkich 12 modeli dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!).
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna - i są na tyle duże, aby można było wygodnie eksperymentować z nimi. Przykładowe wymiary: 45x7x14 cm / 680 g (waga - dźwignia dwustronna); 16x9x41 cm / 800 g (Blok).

Maszyny proste zawarte w zestawie:
  • Równia pochyła  
  • Przekładnia zębata  
  • Blok  
  • Wahadło fizyczne  
  • Klin
  • Przekładnia zębatkowa (liniowa)  
  • Mechanizm korbowy  
  • Waga (dźwignia dwustronna)  
  • Dźwignia  
  • Kołowrót (dźwig)  
  • Śruba  
  • Wielokrążek
Te pomoce dydaktyczne wydają się tak proste? To dobrze! Bo to są MODELE MASZYN PROSTYCH!

Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu.
Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia.
Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.

Lista przykładowych eksperymentów - kart pracy (z kilkudziesięciu zawartych w instrukcjach):
  1. Rodzaje dźwigni. 
  2. Jak duży zysk na sile?
  3. Czy uda się to podnieść? 
  4. Korzyść z użycia bloczka.
  5. Przekładnia rowerowa. 
  6. Kierownica. 
  7. Zmiana kierunku działania.
  8. Przesuwanie bez wysiłku. 
  9. Tarcie. 
  10. Własności wahadła. 
  11. Co wpływa na okres drgań? (kierowane doświadczenie naukowe).
Cena Cena: 1 350,00 zł
Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 150 cm - jangar.pl

Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 150 cm Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 150 cm

Tor powietrzny przeznaczony jest do badania ruchu jednostajnego, jednostajnie przyspieszonego, II Prawa Newtona, zderzeń sprężystych i niesprężystych. Badanie ruchu ciała poruszającego się po jakiejkolwiek... Więcej
Tor powietrzny przeznaczony jest do badania ruchu jednostajnego, jednostajnie przyspieszonego, II Prawa Newtona, zderzeń sprężystych i niesprężystych. Badanie ruchu ciała poruszającego się po jakiejkolwiek powierzchni obdarzone jest oddziaływaniem tego podłoża w postaci siły tarcia skierowanej przeciwnie do kierunku ruchu. Zastosowanie toru powietrznego ma na celu zminimalizowanie tych sił poprzez stworzenie "poduszki powietrznej", po której ślizgacze poruszają się nie dotykając toru i w połączeniu z zastosowaniem fotobramek, pozwalają nam uzyskać bardzo dokładne wyniki pomiarowe.

SKŁAD ZESTAWU:                     
- Liniowy tor powietrzny L-150 cm z kompletem akcesoriów
- Licznik elektroniczny z czujnikami w ruchu
- Dmuchawa elektryczna (350W, głośność max 60 dB - cicha)

LISTA TEMATÓW MOŻLIWYCH DO REALIZACJI PRZY UŻYCIU ZESTAWU:
- Wpływ sił na ruch obiektu
- Zasada zachowania pędu
- Zasada zachowania pędu i energii
- Badanie przyspieszenia
- Określenie prędkości ruchu jednostajnego prostoliniowego
- Zderzenia sprężyste
- Zderzenia niesprężyste
- Badanie energii kinetycznej i potencjalnej
- Ruchy zmienne: średnia szybkość, szybkość chwilowa, paraboliczny wykres czasowy
- Pierwsza zasada dynamiki Newtona
- Druga zasada dynamiki Newtona
- Zasada bezwładności
- Ruch jednostajny prostoliniowy
- Ruch prostoliniowy jednostajnie przyspieszony
- Ruch jednostajnie zmienny, prędkość i przyspieszenie

Eksperymenty z przebiegiem doświadczenia zawarte w instrukcji:


  1. Określenie prędkości średniej i chwilowej w przypadku ruchu jednostajnie zmiennego prostoliniowego.
  2. Określenie przyspieszenia w ruchu jednostajnie zmiennym prostoliniowym.
  3. Zbadanie prawdziwości drugiej zasady Dynamiki Newtona.
  4. Zasada zachowania pędu.
  5. Badanie ruchu harmonicznego prostego.

Działanie toru powietrznego
Cena Cena: 1 951,00 zł
Zestaw Proste obwody elektryczne z multimetrem

Zestaw Proste obwody elektryczne z multimetrem Zestaw Proste obwody elektryczne z multimetrem

Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na 7 płytkach (3 żarówki, 2 oporniki, wyłącznik,... Więcej

Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na 7 płytkach (3 żarówki, 2 oporniki, wyłącznik, brzęczyk), tak aby widoczny był cały obwód. W skład zestawu wchodzą specjalne magnetyczne przewody połączeniowe (5 sztuk) oraz 2 szt. niemagnetyczne, a połączeń elektrycznych dokonuje się szybko i łatwo poprzez specjalne magnetyczne styki znajdujące się po obu stronach każdej płytki. Zasilanie bateryjne (baterie C, nie dołączone) – w komplecie 4 łączniki baterii. Całość, wraz z multimetrem, dostarczana w specjalnym pudełku wraz ze szczegółową instrukcją z opisem konkretnych połączeń i ich analizą.

Gotowe ćwiczenia zawarte w zestawie:  ▪  Szeregowe połączenie źródeł zasilania  ▪  Równoległe połączenie źródeł zasilania  ▪  Szeregowe połączenie żarówek  ▪  Równoległe połączenie żarówek  ▪  Obwód elektryczny z żarówką  ▪  Wyłącznik jako element obwodu elektrycznego  ▪  Brzęczyk jako element obwodu elektrycznego  ▪  Szeregowe połączenie rezystorów  ▪  Równoległe połączenie rezystorów  ▪  Praktyczne badanie prawa Ohma  ▪  Praktyczne badanie pierwszego prawa Kirchhoffa  ▪  Praktyczne badanie drugiego prawa Kirchhoffa


Cena Cena: 292,00 zł
Zestaw materiałów elastycznych do ćwiczeń

Zestaw materiałów elastycznych do ćwiczeń Zestaw materiałów elastycznych do ćwiczeń

Zestaw zawiera różne materiały do badania i prezentacji elastyczności: dwie kostki (13x5x5 cm) z gąbki lateksowej, 4 elastyczne sznurki zakończone z obu stron koluszkami, 4 małe, miękkie bloki gumowe, gumowa rurka dług. 90 cm, 2 rodzaje drutu... Więcej

Zestaw zawiera różne materiały do badania i prezentacji elastyczności: dwie kostki (13x5x5 cm) z gąbki lateksowej, 4 elastyczne sznurki zakończone z obu stron koluszkami, 4 małe, miękkie bloki gumowe, gumowa rurka dług. 90 cm, 2 rodzaje drutu miedzianego (0,28 mm i 0,45 mm), dwie szerokie sprężyny metalowe o średnicy 50 mm (4,5 skrętu każda) oraz 25 sztuk sprężyn do badania granicy elastyczności.

Cena Cena: 126,00 zł
Zestaw do optyki z ławą optyczną (60) i pełnym wyposażeniem

Zestaw do optyki z ławą optyczną (60) i pełnym wyposażeniem Zestaw do optyki z ławą optyczną (60) i pełnym wyposażeniem

Bardzo bogate wyposażenie optyczne zestawu oraz jego kompletność umożliwiają wykonanie szeregu doświadczeń klasycznych z zakresu optyki, jak również z innych dziedzin związanych choćby pośrednio z optyką. I tak, za pomocą zestawu zaprezentujemy... Więcej

Bardzo bogate wyposażenie optyczne zestawu oraz jego kompletność umożliwiają wykonanie szeregu doświadczeń klasycznych z zakresu optyki, jak również z innych dziedzin związanych choćby pośrednio z optyką. I tak, za pomocą zestawu zaprezentujemy doświadczalnie takie pojęcia jak: Cień i półcień, Załamanie światła w pryzmacie, Krótkowzroczność oka ludzkiego i jej korekcja.

W instrukcji zilustrowano 20 podstawowych doświadczeń, które można wykonać wykorzystując elementy zestawu. Doświadczenia te nie wyczerpują wszystkich możliwości.

SKŁAD:                                                                                                     
• Ława – podstawa (60 cm) • Nóżki podstawy ławy • Uchwyt przesuwny (do soczewek i in.) - 5 szt. • Stolik • Ekran-stolik optyczny / tarcza Kolbego • Źródło światła (12V/20W) • Diafragma (5 szczelin) • Diafragma (1 szczelina) • Kondensor soczewkowy na podstawie • Soczewka dwuwypukła (f = +50 mm) na podstawie • Soczewka dwuwypukła (f = +100 mm) na podstawie • Soczewka dwuwypukła (f = +200 mm) na podstawie • Soczewka dwuwklęsła (f = -100 mm) na podstawie • Ekran przezroczysty 90x90 mm • Lustro płaskie 90x90 mm • Ekran biały 90x90 mm • Uchwyt do diafragm i elementów wsuwanych • Elementy 3-D transparentne do napełniania (R 35) • Optyczne elementy – 5 różnych • Pryzmat równoboczny • Świeczka (źródło światła II) • Uchwyt-podstawa do ekranów i luster • Lustro metalowe • Przewody przyłączeniowe (50 cm) • Element drewniany zacieniający • Kolorowe filtry – zestaw 3 (czerwony, niebieski, zielony) • Slajd kolorowy (pejzaż) • Diafragma z małym otworem (średnica 2 mm) • Diafragma z dużym otworem (średnica 4 mm) • Diafragma ze strzałką • Zasilacz niskonapięciowy (AC; prądu zmiennego), 12V/2A.

Spis doświadczeń:
Rozchodzenie się światła (fali świetlnej) • Cień i półcień • Camera obscura • Obraz i odbicie światła w zwierciadle (lustrze) płaskim • Obraz i odbicie światła w zwierciadle (lustrze) wypukłym i wklęsłym • Załamanie światła w pryzmacie • Załamanie światła w wodzie • Soczewka skupiająca • Soczewka rozpraszająca • Ogniska soczewek skupiających • Model oka ludzkiego • Krótkowzroczność oka ludzkiego i jej korekcja • Dalekowzroczność oka ludzkiego i jej korekcja • Soczewka (szkło) powiększająca • Model teleskopu (I) • Model teleskopu (II) • Rzutnik slajdów (model) • Mikroskop optyczny • Rozszczepienie światła białego w pryzmacie • Filtrowanie widma światła białego.

Cena Cena: 791,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Fizyka w Walizce 6 Elektryczność cz. 2 rozszerzenie

Fizyka w Walizce 6: Elektryczność cz. 2 rozszerzenie Fizyka w Walizce 6: Elektryczność cz. 2 rozszerzenie

Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy... Więcej
Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy doświadczalne. Zestaw doświadczeń z elektrycznością świetnie sprawdzi się podczas wielu eksperymentów na lekcjach fizyki. Zestaw jest rozszerzeniem zestawu Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1

Doświadczenia (karty pracy):
  1. Transformator dodawczy.
  2. Transformator zmniejszający napięcie.
  3. Silnik prądu stałego.
  4. Dwa silniki połączone szeregowo.
  5. Dwa silniki połączone równolegle.
  6. Połączone silniki.
  7. Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny.
  8. Dwa pojedyncze przełączniki dwupozycyjne
  9. Przekaźnik.
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Rdzeń żelazny i podstawa transformatora;
1 x Cewka 600 zwojów;
1 x Cewka 1200 zwojów;
2 x Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny (przełącznik SPDT)
1 x Przekaźnik;
1 x Brzęczyk piezoelektryczny;
2 x Silnik elektryczny stałoprądowy;
1 x Rurka gumowa;
2 x Śmigło z tworzywa sztucznego;
1 x Model silnika;
1 x Woltomierz analogowy;
1 x Potencjometr 100 Ω;
2 x Oprawka do żarówki E10;
2 x Zwora;
1 x Pojemnik do dwóch baterii;
1 x Oprawka do pojedynczej baterii;
1 x Przełącznik uchylny;
1 x Przełącznik przyciskowy;
2 x Żarówka E10 3,5V;
2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czerwony;
2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czarny;
1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czerwony;
1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czarny;
1 x Instrukcja z kartami pracy w formie elektronicznej

UWAGA: Zestaw Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1 jest wymagany do wykonywania doświadczeń.

Cena Cena: 1 498,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX) z kartami pracy - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX)

Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Elementy każdego... Więcej
Zestaw nr 2 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu magnetyzmu i elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pojemnikach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu. Pojemnik umożliwia lepszą organizację wyposażenia sal szkolnych. Tace pasują do standardowych mebli szkolnych. Pojemniki są przetestowane i zatwierdzone do intensywnego użytku edukacyjnego. W pełni nadają się do recyklingu.
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 2 - Magnetyzm i Elektrostatyka (P-BOX)

Do zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
  1. Właściwości magnetyczne. 
  2. Magnesy mają siłę. 
  3. Linie pola magnetycznego. 
  4. Przenikanie siły magnetycznej. 
  5. Oddziaływanie dwóch magnesów.         
  6. Czy magnes może lewitować? 
  7. Jak powstaje magnes? 
  8. Magnetyczny silnik. 
  9. Ziemskie pole magnetyczne.
  10. Wykorzystanie magnetyzmu.
  11. Siły między naelektryzowanymi ciałami.
  12. Indukcja elektrostatyczna
  13. Elektrostatyczny balon. 
  14. Wahadło elektrostatyczne / budowa elektroskopu. 
  15. Indukcja elektrostatyczna
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Okrągła podstawa; 
1 x Probówka; 
1 x Tarcza kompasu (z podziałką kątową); 
2 x Magnes walcowy; 
1 x Igła magnetyczna; 
1 x Podstawa igły magnetycznej; 
2 x Ciężarek z haczykami 50 g; 
2 x Wózek;
1 x Wspornik;   
2 x Zacisk; 
1 x Wahadło elektrostatyczne; 
1 x Ściereczka jedwabna do pocierania (elektryzowania);
1 x Ściereczka wełniana do pocierania (elektryzowania);   
1 x Pałeczka elektrostatyczna; 
1 x Płytka plastikowa; 
1 x Zestaw próbek do testowania; 
1 x Metalowy pręt; 
1 x Zestaw gwoździ; 
2 x Balon; 
1 x Zawór balonu; 
1 x Krążek (unoszący się na wodzie); 
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa; 
2 x Klip biurowy; 
1 x Pojemnik z opiłkami żelaza; 
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Łącznik do balonu;
1 x Pudełko plastikowe z wkładem piankowym z gniazdami. 

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
  • elektryczności,  
  • magnetyzmu, 
  • elektrostatyki, 
  • optyki, 
  • dźwięku, 
  • ciepła, 
  • mechaniki płynów i gazów, 
  • mechaniki ciał stałych.
Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.

Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (pola magnetycznego, czujnik siły) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!                                                                                                         
Cena Cena: 199,00 zł
Maszyny proste: Równia pochyła - jangar.pl

SERIA Maszyny proste: Równia pochyła SERIA Maszyny proste: Równia pochyła

Równia pochyła to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne... Więcej
Równia pochyła to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami równi pochyłej są przecież rampy, drabiny, schody, wywrotki...

Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
  1. Przesuwanie bez wysiłku
  2. Tarcie.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 38x8x23 cm. Waga 700g.

Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!

Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu.
Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia.
Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.

Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.

Cena Cena: 136,00 zł
Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 200 cm

Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 200 cm Tor powietrzny z dmuchawą i licznikiem elektronicznym 200 cm

Tor powietrzny przeznaczony jest do badania ruchu jednostajnego, jednostajnie przyspieszonego, II Prawa Newtona, zderzeń sprężystych i niesprężystych. Badanie ruchu ciała poruszającego się po jakiejkolwiek powierzchni... Więcej
Tor powietrzny przeznaczony jest do badania ruchu jednostajnego, jednostajnie przyspieszonego, II Prawa Newtona, zderzeń sprężystych i niesprężystych. Badanie ruchu ciała poruszającego się po jakiejkolwiek powierzchni obdarzone jest oddziaływaniem tego podłoża w postaci siły tarcia skierowanej przeciwnie do kierunku ruchu. Zastosowanie toru powietrznego ma na celu zminimalizowanie tych sił poprzez stworzenie "poduszki powietrznej", po której ślizgacze poruszają się nie dotykając toru i w połączeniu z zastosowaniem fotobramek, pozwalają nam uzyskać bardzo dokładne wyniki pomiarowe.

SKŁAD ZESTAWU:                     
- Liniowy tor powietrzny L-200 cm z kompletem akcesoriów
- Licznik elektroniczny z czujnikami w ruchu
- Dmuchawa elektryczna (350W, głośność max 60 dB - cicha)

LISTA TEMATÓW MOŻLIWYCH DO REALIZACJI PRZY UŻYCIU ZESTAWU:
- Wpływ sił na ruch obiektu
- Zasada zachowania pędu
- Zasada zachowania pędu i energii
- Badanie przyspieszenia
- Określenie prędkości ruchu jednostajnego prostoliniowego
- Zderzenia sprężyste
- Zderzenia niesprężyste
- Badanie energii kinetycznej i potencjalnej
- Ruchy zmienne: średnia szybkość, szybkość chwilowa, paraboliczny wykres czasowy
- Pierwsza zasada dynamiki Newtona
- Druga zasada dynamiki Newtona
- Zasada bezwładności
- Ruch jednostajny prostoliniowy
- Ruch prostoliniowy jednostajnie przyspieszony
- Ruch jednostajnie zmienny, prędkość i przyspieszenie


Eksperymenty z przebiegiem doświadczenia zawarte w instrukcji:


  1. Określenie prędkości średniej i chwilowej w przypadku ruchu jednostajnie zmiennego prostoliniowego.
  2. Określenie przyspieszenia w ruchu jednostajnie zmiennym prostoliniowym.
  3. Zbadanie prawdziwości drugiej zasady Dynamiki Newtona.
  4. Zasada zachowania pędu.
  5. Badanie ruchu harmonicznego prostego.
Działanie toru powietrznego
Cena Cena: 2 251,00 zł
Kamertony rezonacyjne, kpl. 2 z młotkiem

Kamertony z pudłami rezonansowymi, kpl. 2 z młotkiem Kamertony z pudłami rezonansowymi, kpl. 2 z młotkiem

Komplet dwóch kamertonów rezonacyjnych 440 Hz, każdy zamontowany na oddzielnym pudle rezonacyjnym. Widełki kamertonu (in. widełki stroikowe) zdejmowane. Dołączona zwora do zakładania na widełki stroikowe. Dołączony miękki, gumowy młotek w kształcie... Więcej

Komplet dwóch kamertonów rezonacyjnych 440 Hz, każdy zamontowany na oddzielnym pudle rezonacyjnym. Widełki kamertonu (in. widełki stroikowe) zdejmowane. Dołączona zwora do zakładania na widełki stroikowe. Dołączony miękki, gumowy młotek w kształcie dysku.
Idealny do demonstracji rezonansu akustycznego (przenoszenie drgań - fali akustycznej). Wymiary pudła rezonansowego: 19 cm x 10 cm x 6 cm.

Cena Cena: 157,00 zł
Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym

Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym

Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym W skład zestawu wchodzi ciekawie zaprojektowany przyrząd do wytwarzania promieni oraz akcesoria optyczne do przeprowadzenia wielu eksperymentów z zakresu odbić, załamań... Więcej

Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym

W skład zestawu wchodzi ciekawie zaprojektowany przyrząd do wytwarzania promieni oraz akcesoria optyczne do przeprowadzenia wielu eksperymentów z zakresu odbić, załamań i barw. Przyrząd posiada źródło światła oraz wbudowaną soczewkę i lustra o regulowanych kątach nachylenia, które pozwalają na wytwarzanie równoległych, zbieżnych lub rozbieżnych wiązek promieni. Zawiera także prowadnice, w których umieszcza się filtry, diafragmy i lustra. Dwa boczne zwierciadła zawieszone na zawiasach umożliwiają odbijanie światła wydobywającego się z bocznych otworów. Za pomocą różnych kolorowych filtrów dwie boczne wiązki światła mogą być przemieszczane w przód i w tył nakładając się na siebie i mieszając ze stałą centralną wiązką. Efekt jest widoczny na ekranie ustawionym ok. 200 mm od urządzenia. Kolimowana wiązka światła padająca z przedniej części przyrządu może być "złamana" i zamieniona na jedną wąską wiązkę (np. w celu pokazania widm) lub odpowiednio jedną, trzy lub cztery wąskie, rozszczepione promienie poprzez wsunięcie odpowiedniej płytki maskującej (diafragmy). Te promienie i wiązki możemy "pokolorować" poprzez wsuwanie w prowadnice z przodu przyrządu kolorowych filtrów.

W skład zestawu wchodzi ponadto zestaw akcesoriów optycznych, które odbijają, załamują i zabarwiają wiązki świetlne tak, aby można było dokonywać ich pomiarów i badać je: 5 różnych pryzmatów, 3 różne soczewki, 3 różne lustra (zwierciadła), 2 diafragmy dwustronne, 8 kolorowych filtrów transparentnych oraz w postaci wzorów. Zasilanie: 12 V. Pracownie nie posiadające zasilacza mogą go nabyć oddzielnie (parametry zasilacza: 3A, 12V).

Bogate wyposażenie optyczne zestawu oraz jego kompletność umożliwiają wykonanie szeregu klasycznych doświadczeń szkolnych z zakresu optyki, jak również z innych dziedzin związanych choćby pośrednio z optyką. W instrukcji znajduje się (opisanych i wyrysowanych) ponad 30 doświadczeń, omawiających m.in.: promienie świetlne, zwierciadła, odbicia wielokrotne, paralaksę, ogniskową, aberracje, powierzchnie odbijające, lustra, załamania, całkowite wewnętrzne odbicie, absorpcja barw, soczewki i ich ogniskowe, promienie krzywizny, mieszanie barw, powiększenia sferyczne, cienie.

 

SKŁAD  (32 elementy):

Przyrząd do wytwarzania promieni (z wbudowanymi lustrami na zawiasach, soczewką, prowadnicami bocznymi i przednią oraz źródłem światła)

Przewody bananowe (4 mm) – 2 szt.

Blok-pryzmat prostokątny

Pryzmat o kątach 45°-45°-90°

Pryzmat o kątach 60°-30°-90°

Pryzmat o kątach 60°-60°-60°

Blok-pryzmat półokrągły

Soczewka podwójnie wypukła (szeroka)

Soczewka podwójnie wypukła (wąska)

Soczewka podwójnie wklęsła

Płytka maskująca (diafragma) dwustronna z wąskimi szparami (1 i 2)

Płytka maskująca (diafragma) dwustronna z szerokimi szparami (1 i 3)

Zwierciadło płaskie (na podstawie)

Zwierciadło o krzywiźnie półokrągłej

Zwierciadło o krzywiźnie parabolicznej

Zestaw 8 barwnych filtrów: czerwony, niebieski, zielony, żółty, magenta, cyan, fioletowy, mieszanie 3 kolorów;

Zestaw 8 kartoników-wzorników kolorów: czerwony, magenta, pomarańczowy, żółty, zielony, cyan, niebieski, fioletowy

Zapasowa żarówka 12V  20W

Instrukcja z opisem doświadczeń

Cena Cena: 435,00 zł
Zestaw Podstawowe obwody elektryczne

Zestaw Podstawowe obwody elektryczne Zestaw Podstawowe obwody elektryczne

Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych. Elementy obwodu zamontowane są na przezroczystych płytkach, tak aby widoczny był cały obwód. Połączeń elektrycznych płytek dokonuje się szybko i łatwo poprzez specjalne magnetyczne styki.... Więcej

Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych. Elementy obwodu zamontowane są na przezroczystych płytkach, tak aby widoczny był cały obwód. Połączeń elektrycznych płytek dokonuje się szybko i łatwo poprzez specjalne magnetyczne styki. Wymagane trzy baterie C. W zestawie 6 płytek (zamontowane: 3 żarówki /2 rodz./ na podstawkach, brzęczyk, włącznik przyciskowy, silniczek), drut rezystancyjny, 10 przewodów ze specjalnymi stykami magnetycznymi, 2 przewody krokodylkowe, 3 łączniki baterii.

Cena Cena: 404,00 zł
Fizyka w Walizce 1 Mechanika ciał stałych

Fizyka w Walizce 1: Mechanika ciał stałych Fizyka w Walizce 1: Mechanika ciał stałych

Zestaw Mechanika ciał stałych z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera ponad 60 komponentów, w tym wszystkie... Więcej
Zestaw Mechanika ciał stałych z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera ponad 60 komponentów, w tym wszystkie wózki, bloczki, haki, ciężarki i sprężyny, potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.

Doświadczenia (karty pracy):
  1. Wahadło - prosty ruch harmoniczny
  2. Ruch jednostajny.
  3. Ruch jednostajnie przyśpieszony.
  4. Spadek swobodny.
  5. Bezwładność ciał.
  6. Druga zasada dynamiki Newtona.
  7. Trzecia zasada dynamiki Newtona.
  8. Związek między ciężarem a masą.
  9. Sprężyna między dwoma bloczkami.
  10. Siły działające w pionie i dodawanie wektorów.
  11. Maszyny proste: Bloczek stały.
  12. Maszyny proste: Waga dźwigniowa.
  13. Spadkownica Atwooda.
  14. Korzyść mechaniczna z bloczkami.
  15. Pochylnie i równie pochyłe.
  16. Tarcie ciał - przykłady z życia codziennego
  17. Prawo Hook'a
  18. Ruch okresowy sprężyny
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Kątomierz okrągły;
1 x Tor dla wózka, 60 cm;
1 x Pręt metalowy 35 cm, z trzema otworami;
3 x Pręt metalowy 35 cm, bez otworów;
2 x Pręty metalowe 30 cm, z możliwością skręcania ze sobą (z końcówką męską i z końcówką żeńską)
1 x Linijka z podziałką kątową 30 cm;
1 x Wąska płaska sprężyna płytkowa z haczykiem "S";
3 x Łącznik do łap statywu (90 stopni) z dwoma śrubami;
1 x Waga sprężynowa 2,5 N;
1 x Waga sprężynowa 5 N;
1 x Waga sprężynowa 10 N;
2 x Wspornik szalki wagi;
1 x Wielokrążek (potrójny) na wsporniku 6 cm;
1 x Szpulka sznurka nylonowego 10 m;
2 x Szalka wagi;
1 x Taśma miernicza;
2 x Pudełko na akcesoria;
2 x Aluminiowy łącznik do łap statywu z dwoma śrubami radełkowanymi;
2 x Bloczek z haczykami po obu stronach;
2 x Wspornik 5,5 cm z małą obejmą zaciskową;
4 x Gumki recepturki, długość 4 cm;
1 x Bloczek 4 cm na wsporniku 6 cm;
1 x Ciężarek mosiężny 10g z haczykiem;
5 x Ciężarek 10 g;
1 x Wspornik metalowy 130 mm x 4 mm;
4 x Zapinki z tworzywa sztucznego;
4 x Haczyki "S";
1 x Zestaw ciężarków z otworami ( 1g - 1 szt., 2g - 2 szt., 5g - 1 szt., 10g - 2 szt., 20g - 2 szt., 50g - 2 szt.);
1 x Zestaw ciężarków z haczykami po obu stronach ( 10g - 5 szt., 25g - 8 szt., 50g - 5 szt.);
2 x Sprężyna metalowa z długim prostym końcem;
1 x Metalowe kulki ( 8 mm, 10 mm, 12 mm);
1 x Zacisk rozprężny ze wspornikiem;
1 x Suwmiarka z metalu;
1 x Ramię dźwigni (15 otworów) i wkręcany wskaźnik;
2 x Modułowa podstawa uniwersalna z 3 śrubami;
1 x Mały wózek z haczykiem i wspornik do wózka ze śrubą radełkowaną;
1 x Instrukcja z kartami pracy w formie elektronicznej.
Cena Cena: 2 235,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (C-BOX) - jangar.pl

Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (C-BOX) Eksperymenty uczniowskie FIZYKA, zestaw 4 - Dźwięk (C-BOX)

Zestaw nr 4 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu dźwięku i fal zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. <span style="text-decoration:... Więcej
Zestaw nr 4 serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu eksperymentów z zakresu dźwięku i fal zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji.

Eksperymenty i doświadczenia (karty pracy):
  1. Czym jest dźwięk?
  2. Czy dźwięk można zobaczyć?
  3. Dźwięk wywiera ciśnienie.
  4. Jak jest wzmacniany dźwięk.
  5. Jak rozchodzi się dźwięk.
  6. Tony wysokie i niskie.
  7. Grające powietrze.
  8. Grające płytki - ksylofon.
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Pudełko rezonansowe;
1 x Widełki stroikowe, kamerton;
3 x Probówka (szklana);
1 x Płytki (dźwiękowe) - 3 różnych;
2 x Napinacz struny;
1 x Pojemnik okrągły z tworzywa;
1 x Wężyk plastikowy;
1 x Listwa stalowa (sprężynująca);
4 x Słuchawka (uproszczony model);
1 x Pałeczka;
1 x Pręt stalowy;
20 x Struny gumowe (gumki recepturki);
1 x Mostek trójkątny;
1 x Wahadło;
4 x Rurki aluminiowe różnej długości
1 x Instrukcja z kartami pracy;
1 x Pudełko kartonowe z wkładem piankowym z gniazdami.

SERIA Eksperymenty uczniowskie FIZYKA obejmuje 7 poręcznych, wygodnych w użyciu zestawów eksperymentalnych do przeprowadzania doświadczeń uczniowskich z zakresu różnych działów fizyki:
  • elektryczności,
  • magnetyzmu,
  • elektrostatyki,
  • optyki,
  • dźwięku,
  • ciepła,
  • mechaniki płynów i gazów,
  • mechaniki ciał stałych.
Elementy każdego zestawu umieszczone są w zamykanych pudełkach z wkładem piankowym z gniazdami dopasowanymi do kształtów elementów. Ułatwia to korzystanie i składanie zestawu.
Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja z kartami pracy z przebiegiem każdego eksperymentu.

Każdy zestaw z serii Eksperymenty uczniowskie FIZYKA umożliwia wykonanie wielu eksperymentów z danego działu fizyki szkolnej dzięki przemyślanemu składowi i dobrze dobranym elementom.
Zestaw można także wykorzystywać z czujnikami pomiarowymi (dźwięku) i wizualizować oraz analizować wyniki na ekranie lub tablicy multimedialnej!
Cena Cena: 188,00 zł
Maszyny proste: Przekładnia zębata - jangar.pl

SERIA Maszyny proste: Przekładnia zębata SERIA Maszyny proste: Przekładnia zębata

Przekładnia zębata (przeniesienie ruchu obrotowego) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile,... Więcej
Przekładnia zębata (przeniesienie ruchu obrotowego) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami przekładni zębatej (kołowrotu) są przecież kierownice, rower (koła i pedały), wiatraki...

Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
  1. Przekładnia zębata (działanie).
  2. Zastosowanie przekładni zębatych.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 39x9x15 cm. Waga 1kg.

Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!

Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu.
Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia.
Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.

Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.

Cena Cena: 155,00 zł
Przyrząd do badania liniowej rozszerzalności cieplnej metali

Przyrząd do badania liniowej rozszerzalności cieplnej metali Przyrząd do badania liniowej rozszerzalności cieplnej metali

Przyrząd do demonstracji i badania stopnia rozszerzalności cieplnej metali (stopów) na przykładzie dołączonych prętów: aluminiowego, mosiężnego i stalowego (długość każdego pręta: ok. 25 cm). Do metalowej rynienki wlewane jest paliwo alkoholowe (np.... Więcej

Przyrząd do demonstracji i badania stopnia rozszerzalności cieplnej metali (stopów) na przykładzie dołączonych prętów: aluminiowego, mosiężnego i stalowego (długość każdego pręta: ok. 25 cm). Do metalowej rynienki wlewane jest paliwo alkoholowe (np. denaturat, spirytus) i podpalane. Pręty umieszczane są kolejno w prowadnicy i podgrzewane rozszerzają się liniowo zgodnie ze współczynnikiem rozszerzalności liniowej danego metalu/stopu. Rozszerzając się wychylają wskazówkę, która wychyla się na skali wskazując wartość wychyłu dla danego metalu/stopu. Wymiary podstawy: 30x12,5 cm;  wysokość przyrządu: 24 cm; długość każdego pręta: 25 cm.

Cena Cena: 188,00 zł
Kopaliny i produkty ich przerobu - 12 próbek zatopionych w tworzywie

Kopaliny i produkty ich przerobu - 12 próbek zatopionych w tworzywie Kopaliny i produkty ich przerobu - 12 próbek zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 12 próbek przedstawiających różne kopaliny i produkty ich przerobu: 1 - ropa naftowa 2 - detergent syntetyczny <p... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 12 próbek przedstawiających różne kopaliny i produkty ich przerobu:

1 - ropa naftowa

2 - detergent syntetyczny

3 - plastik

4 - lekarstwo

5 - guma

6 - włókno/przędza syntetyczna    

7 - ruda aluminium

8 - aluminium

9 - ruda miedzi

10 - miedź

11 - ruda żelaza

12 - stal (stop żelaza i węgla)

Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 14 x 6,5 x 1,8 cm.

Cena Cena: 102,96 zł
Zestaw do demonstracji kolizji – wózki + tor

Zestaw do demonstracji kolizji – wózki + tor Zestaw do demonstracji kolizji – wózki + tor

Komplet dwóch specjalnych wózków oraz toru o długości 120 cm z miarką na boku umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów z zakresu zderzeń, elastyczności itp. Wózki z jednej strony mają boki zakończone tkaniną velcro, a z drugiej strony... Więcej

Komplet dwóch specjalnych wózków oraz toru o długości 120 cm z miarką na boku umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów z zakresu zderzeń, elastyczności itp. Wózki z jednej strony mają boki zakończone tkaniną velcro, a z drugiej strony zamontowane są sprężyste obręcze (zderzaki). Pośrodku każdego wózka znajduje się trzpień, na który można nasuwać obciążniki (10 g i 20 g).

Cena Cena: 399,00 zł
Ława optyczna z pełnym wyposażeniem

Ława optyczna z pełnym wyposażeniem Ława optyczna z pełnym wyposażeniem

Ława optyczna z pełnym wyposażeniem Ława optyczna z pełnym wyposażeniem składa się z ławy optycznej z anodyzowanego aluminium długości 120 cm z przesuwną skalą 100-centymetrową na boku ławy, elementów do mocowania na ławie... Więcej

Ława optyczna z pełnym wyposażeniem

Ława optyczna z pełnym wyposażeniem składa się z ławy optycznej z anodyzowanego aluminium długości 120 cm z przesuwną skalą 100-centymetrową na boku ławy, elementów do mocowania na ławie części optycznych  i innych (niezbędnych do przeprowadzenia wszystkich doświadczeń podstawowych i dodatkowych), takich jak platforma, uchwyty do soczewek, stolik do pryzmatów, płytki z otworami i prowadnicami, przyrząd do wytwarzania promieni (z wbudowanymi lustrami na zawiasach, soczewką, prowadnicami bocznymi i przednią oraz źródłem światła) oraz bogatej gamy akcesoriów optycznych, takich jak: soczewki wklęsłe, wypukłe, podwójnie wklęsłe i podwójnie wypukłe, diafragmy z wąskimi i szerokimi szparami, zwierciadła płaskie i zakrzywione, filtry barwne i wzorniki kolorów, filtr z mieszaniem 3 barw, ekran biały, pryzmaty o różnych kątach, w tym także bloki pryzmatyczne, slajdy z otworami o różnych średnicach, z literą F, z podziałką i tarczami. Łącznie 66 podstawowych elementów wymienionych poniżej. Zestaw nie zawiera zasilacza. Pracownie nie posiadające zasilacza mogą go nabyć oddzielnie (parametry zasilacza: 3A, 12V).

Bardzo bogate wyposażenie optyczne zestawu oraz jego kompletność umożliwiają wykonanie szeregu doświadczeń klasycznych z zakresu optyki, jak również z innych dziedzin związanych choćby pośrednio z optyką. I tak, za pomocą zestawu zaprezentujemy doświadczalnie m.in. takie pojęcia jak: cień i półcień, załamanie światła w pryzmacie, obraz i odbicie światła w zwierciadłach (lustrach), soczewki skupiające i rozpraszające, ogniska soczewek skupiających, ale też krótkowzroczność oka ludzkiego i jej korekcję. Generalnie, zakres tematyczny doświadczeń i eksperymentów szkolnych, które można realizować za pomocą Ławy optycznej można podzielić na 4 części: odbicia, załamania, barwy, pozostałe.

Instrukcja do ławy optycznej - doświadczenia z optyki w szkole podstawowej


W instrukcji znajduje się (opisanych i wyrysowanych)
ponad 30 doświadczeń, omawiających m.in.: promienie świetlne, zwierciadła, odbicia wielokrotne, paralaksę, ogniskową, aberracje, powierzchnie odbijające, lustra, załamania, całkowite wewnętrzne odbicie, absorpcja barw, soczewki i ich ogniskowe, promienie krzywizny, mieszanie barw, powiększenia sferyczne, cienie.

 
SKŁAD  (łącznie 66 elementów:  I + II):

 I.  Ława optyczna  (34 elementy)

  • Ława optyczna z anodyzowanego aluminium długości 120 cm, skalowana (100 cm) z przesuwną skalą
  • Platforma do mocowania Przyrządu do wytwarzania promieni
  • Uchwyt do mocowania Przyrządu do wytwarzania promieni (z występem walcowatym ze śrubą)
  • Prowadnice uniwersalne…7 szt.
  • Stolik okrągły do pryzmatów /wsuwany do prowadnicy uniwersalnej/
  • Uchwyt okrągły do soczewek (średnica 50 mm) /wsuwany do prowadnicy uniwersalnej/…3 szt.
  • Płytka z otworem do mocowania soczewek, ramek ze slajdami, diafragmami i barwnych oraz białego ekranu /umieszczana w prowadnicy uniwersalnej/…4 szt.
  • Biały ekran kartonowy /umieszczany w prowadnicy uniwersalnej/
  • Slajd (w ramce) z otworem o średnicy 3 mm
  • Slajd (w ramce) z otworem o średnicy 5 mm
  • Slajd (w ramce) z otworem o średnicy 8 mm
  • Slajd (w ramce) z literą F
  • Slajd (w ramce) z podziałką 0-20 jednostek
  • Slajd (w ramce) z okrągłą tarczą 5 i 10 mm
  • Soczewka wypukła, średnica 50 mm, ogniskowa 100 mm…2 szt.
  • Soczewka wypukła, średnica 50 mm, ogniskowa 200 mm…2 szt.
  • Soczewka wypukła, średnica 50 mm, ogniskowa 300 mm…2 szt.
  • Soczewka wklęsła, średnica 50 mm, ogniskowa 100 mm
  • Soczewka wklęsła, średnica 50 mm, ogniskowa 200 mm
  • Soczewka wklęsła, średnica 50 mm, ogniskowa 300 mm
  • Gumka…12 szt.
  • Pryzmat równoboczny
  • Instrukcja mocowania elementów

 II.   Zestaw do wytwarzania promieni z wyposażeniem optycznym (32 elementy):

  • Przyrząd do wytwarzania promieni (z wbudowanymi lustrami na zawiasach, soczewką, prowadnicami bocznymi i przednią oraz źródłem światła)
  • Przewody bananowe (4 mm) – 2 szt.
  • Blok-pryzmat prostokątny
  • Pryzmat o kątach 45°-45°-90°
  • Pryzmat o kątach 60°-30°-90°
  • Pryzmat o kątach 60°-60°-60°
  • Blok-pryzmat półokrągły
  • Soczewka podwójnie wypukła (szeroka)
  • Soczewka podwójnie wypukła (wąska)
  • Soczewka podwójnie wklęsła
  • Płytka maskująca (diafragma) dwustronna z wąskimi szparami (1 i 2)
  • Płytka maskująca (diafragma) dwustronna z szerokimi szparami (1 i 3)
  • Zwierciadło płaskie (na podstawie)
  • Zwierciadło o krzywiźnie półokrągłej
  • Zwierciadło o krzywiźnie parabolicznej
  • Zestaw 8 barwnych filtrów: czerwony, niebieski, zielony, żółty, magenta, cyan, fioletowy, mieszanie 3 kolorów;
  • Zestaw 8 kartoników-wzorników kolorów: czerwony, magenta, pomarańczowy, żółty, zielony, cyan, niebieski, fioletowy
  • Zapasowa żarówka 12V  20W
  • Instrukcja z opisem doświadczeń

Doświadczenia z optyki z ławą optyczną
Cena Cena: 1 331,00 zł
Fizyka w Walizce 2: Mechanika płynów i gazów

Fizyka w Walizce 2: Mechanika płynów i gazów Fizyka w Walizce 2: Mechanika płynów i gazów

Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak... Więcej
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak prawo Boyle'a, nurek kartezjański i zasada Bernoulliego. Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wypełnionej usztywnioną gąbką z otworami dopasowanymi do elementów zestawu.                                                                                                               

Doświadczenia (karty pracy):
  1. Woda wypływająca z wylewki
  2. Butla Mariotte'a.
  3. Pompa tłokowa.
  4. Prawo Boyle'a i strzykawka.
  5. Kula Pascala.
  6. Naczynia połączone.
  7. Wyznaczanie gęstości cieczy za pomocą U-rurki.
  8. Manometr otwarty.
  9. Aparat Hare'a.
  10. Nurek kartezjusza.
  11. Równanie Bernoulliego.
  12. Rurka Venturiego.
  13. Rurka wiskozymetryczna. Wiskozymetr Ostwalda.
  14. Rurka Kapilarna.
SKŁAD ZESTAWU:
1 x Strzykawka 20 ml;
1 x Strzykawka 5 ml;
1 x Podstawa pod rurki kapilarne i naczynia połączone;
1 x Podstawa do manometru U-rurkowego;
1 x Rurka do butli Mariotte'a, szklana;
1 x Aparat Hare'a;
2 x Modułowa podstawa uniwersalna z 3 śrubami;
1 x Cylinder miarowy 100 ml;
1 x Cylinder miarowy 50 ml;
1 x Suwmiarka;
1 x Manometr U-rurkowy ze statywem;
1 x Pręty metalowe 30 cm z możliwością skręcenia ze sobą (z końcówką męską i żeńską);
4 x Wspornik, zaokrąglone końce 35 cm;
1 x Wężyk silikonowy;
1 x Zlewka 250 ml, tworzywo sztuczne;
4 x Kulki ze styropianu pokryte folą aluminiową;
1 x Korek gumowy z jednym otworem do butli Mariotte'a;
1 x Lejek 10 cm, tworzywo sztuczne;
1 x Barwnik spożywczy;
1 x Piłeczka pingpongowa;
1 x Butla Mariotte'a;
1 x Kula Pascala;
1 x Rurka do posiewów 13 x 100, szkło z nakrętką;
2 x Łącznik do łap statywu;
1 x Pompa tłokowa;
2 x Łapa zaciskowa do statywu;
1 x Rurka PVC, przeźroczysta, 25 cm;
1 x Smar silikonowy;
1 x Rurka osuszająca w kształcie litery U;
1 x Wiskozymetr Ostwalda;
1 x Zwężka Venturiego;
1 x Naczynia połączone;
1 x Rurki kapilarne;
1 x Instrukcja z kartami pracy w formie elektronicznej.
Cena Cena: 2 182,00 zł

Dlaczego lekcje fizyki są tak ważne?

Fizyka zaliczana jest do przedmiotów ścisłych, przez wielu uważana jest natomiast za naukę trudną do przyswojenia. Należy jednak podkreślić, że dzięki fizyce dzieci mogą poznać otaczający je świat, a także zrozumieć piękno przyrody. Na lekcjach bardzo często tłumaczone są zjawiska zachodzące w przyrodzie, np. w jaki sposób powstaje dźwięk, dlaczego w niektórych przypadkach po deszczu na niebie pojawia się tęcza, itp.

Pomoce dydaktyczne na lekcji fizyki

Co istotne, zjawiska fizyczne dość trudno tłumaczy się, objaśniając wyłącznie pojęcia i ucząc się ich w sposób teoretyczny. Warto zatem zdecydować się na zakup nowoczesnych i wysokojakościowych pomocy dydaktycznych, które idealnie sprawdzą się do pracowni fizycznej. Kolorowe materiały, modele czy zestawy doświadczalnie zachwycają nie tylko uczniów, ale i nauczycieli. Okażą się one pomocne podczas przeprowadzania typowych zajęć szkolnych, odciążą nauczyciela, pozwolą mu na uatrakcyjnienie lekcji.

Jeśli szukasz porządnie wykonanych pomocy naukowych, idealnych na lekcje fizyki, zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.