Strona główna

Wagi i Sprzęt Laboratoryjny

Wykonywanie prostych doświadczeń laboratoryjnych pozwala uczniom nie tylko w łatwiejszy sposób przyswajać tematykę zajęć, ale także poznawać różne związki chemiczne i substancje oraz badać reakcje zachodzące między nimi. Do tych badań i doświadczeń z pewnością świetny okaże się nowoczesny sprzęt przeznaczony dla placówek szkolnych oraz innego rodzaju laboratoriów. W naszym asortymencie znajdują się klasowe i nauczycielskie zestawy szkła i wyposażenia laboratoryjnego, wagi, przyrządy optyczne, zestawy odczynników, paski wskaźnikowe i to nie tylko paski pH, niezbędne m.in. na lekcje przyrody i chemii, ale także biologii i fizyki.

Sprzęt do pracowni chemicznej

Szukając odpowiednich urządzeń do swojej pracowni chemicznej, warto zdecydować się na zakupy w naszym sklepie Jangar. Dysponujemy wyłącznie bezpiecznym i łatwym w obsłudze sprzętem, z którym świetnie poradzą sobie zarówno nauczyciele, jak i uczniowie.

Urządzenia te z pewnością pomogą w praktyczny sposób urozmaicić zajęcia biologii i chemii.

Zachęcamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.

Laboratoria szkolne, a także naukowe i badawcze to miejsca, w których niezbędnymi elementami są szkło i wyposażenie laboratoryjne oraz sprzęt laboratoryjny elektroniczny i mechaniczny, taki jak wagi o różnej dokładności, łapy, bagietki, termometry bezrtęciowe i elektroniczne, mieszadła pH, szczypce, tryskawki, wężyki połączeniowe, szpatułki itp.

Ze względu na przeprowadzane testy chemiczne, biologiczne i fizykochemiczne, wyposażenie laboratoriów tych szkolnych (szkolna pracownia chemii), jak i innych musi być wyposażeniem bezpiecznym, znormalizowanym i dobrej jakości. Z kolei, ze względu na szeroką tematykę badań, testów oraz eksperymentów i doświadczeń, a w szkole - poziom nauki i typ szkoły - każdy nauczyciel i laborant musi mieć możliwość odpowiedniego doboru szkła i sprzętu laboratoryjnego. Dlatego, wyróżniamy wśród szkła zlewki, cylindry miarowe, kolby  czy probówki wykonane ze szkła sodowego (tańsze, ale mniej odporne) oraz wykonane ze szkła borokrzemianowego, w skrócie boro 3.3 (odporne). Do niektórych zajęć wystarczą plastikowe wersje takiego wyposażenia, czyli np. zlewki i cylindry PP - wykonane z polipropylenu, czy też polistyrenu.

Wśród wyposażenia laboratoryjnego, czyli także w pracowni chemicznej w szkole znajdziemy też takie elementy wyposażenia jak szkiełka zegarkowe, łyżeczki do spalań, biurety, tygle, parownice, bagietki, lejki i wiele innych. Wszystkie potrzebne i stanowią podstawowy sprzęt wykorzystywany do testowania i badań. Wszystkie te elementy trzeba przenosić, układać, myć, suszyć... Stąd, innymi niezbędnymi sprzętami laboratoryjnymi są łapy, zaciskacze, tryskawki, stojaki i statywy, szczotki i ociekacze. Niezbędne są też fartuchy ochronne, rękawice czy okulary.

Ciekawym i bardzo praktycznymi zestawami szkła są zestawy w piance. Elementy takiego zestawu umieszczone są w pudełku wypełnionym specjalną pianką, w której wycięte są specjalne otwory dopasowane do umieszczanego w nich szkła, takiego jak szklane zlewki, kolby okrągłe i Erlenmayera, cylindry miarowe i inne. Bardzo ceniona forma przechowywania szkła laboratoryjnego, szczególnie jeśli jest przenoszone, tak jak w szkole, czy podczas badań terenowych.

Odrębną grupą sprzętu laboratoryjnego są naczynia porcelanowe takie jak parowniczki, łyżeczki porcelanowe, płytki z wgłębieniami, najczęściej z 6 lub 12, moździerze, tygle, czy też lejki Buechnera.

Wśród wag wyróżnimy precyzyjne wagi elektroniczne przeznaczone do celów dydaktycznych, ale też o większej rozdzielczości i dokładności niezbędne w specjalistycznych laboratoriach. Inną grupę wag elektronicznych stanowią wagi przenośne, nawet kieszonkowe, często dodatkowo wyposażone we wbudowany kalkulator.

Dla celów edukacyjnych, aby ułatwić proces wyposażania szkolnych pracowni chemii, opracowaliśmy niezbędne, ale ciekawe i dobrze przemyślane, komplety sprzętu laboratoryjnego umożliwiające przeprowadzenie licznych doświadczeń i eksperymentów podczas lekcji, które nie tylko pomogą uczniom zrozumieć omawiane tematy, ale także pobudzą ich zainteresowanie światem pierwiastków, otaczającej ich materii oraz ciągłych procesów zachodzących w otaczającym nas świecie - łączenia, rozdzielania, sączenia, wyprażania, zgrzewania...

Świat chemii i fizyki, biologii i styku tych nauk, jak na przykład biochemii, ekologii, ochrony środowiska, zdrowia to fascynujące światy, w których cały czas jest coś do odkrycia. Nawet układ okresowy pierwiastków nadal jeszcze odkrywamy!

Aktywne filtry

Lupa plastikowa dwustronna, 3x/30 mm, 6x /13 mm

Lupa plastikowa dwustronna, 3x/30 mm, 6x /13 mm Lupa plastikowa dwustronna, 3x/30 mm, 6x /13 mm

Lekka, poręczna lupa powiększająca. Jest dwustronna umożliwiając wybór wielkości lupy i jej powiększenia – z jednej strony znajduje się lupa powiększająca 3x o średnicy 30 mm; z drugiej strony jest to lupa o powiększeniu 6 x i średnicy 13 mm. Całość... Więcej

Lekka, poręczna lupa powiększająca. Jest dwustronna umożliwiając wybór wielkości lupy i jej powiększenia – z jednej strony znajduje się lupa powiększająca 3x o średnicy 30 mm; z drugiej strony jest to lupa o powiększeniu 6 x i średnicy 13 mm. Całość wykonana z tworzywa sztucznego; długość: 7,5 cm.

Cena Cena: 3,30 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12)

Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12) Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12)

Płyn Lugola – 12 buteleczek o poj. 30 ml każda. Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w... Więcej

Płyn Lugola – 12 buteleczek o poj. 30 ml każda.
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 30 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Czym jest płyn Lugola i gdzie się go używa?
Płyn Lugola to wodny roztwór czystego jodu w roztworze jodku potasu.
W laboratorium i pracowni szkolnej (chemicznej, biologicznej) służy do wykrywania skrobi.

Cena Cena: 282,00 zł
Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g

Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana bateryjnie (1 x 9V lub 2 x 1,5V) z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii).... Więcej

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana bateryjnie (1 x 9V lub 2 x 1,5V) z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Zasilanie z sieci 230V możliwe po dokupieniu opcjonalnego zasilacza. Średnica płyty ważącej 150 mm. Wymiary wagi: 170 x 240 x 39 mm. Ciężar samej wagi: ok. 0,6 kg. Wysokość cyfr na wyświetlaczu LCD: 15 mm. Parametry: 0,1 g / max. 500 g.

Producent: niemiecka firma KERN (produkuje specjalistyczne, wysokiej jakości wagi dla różnych branż od 170 lat).

Cena Cena: 299,00 zł
Zestaw w piance: chemia...

Zestaw w piance: chemia organiczna, 22-elementy Zestaw w piance: chemia organiczna, 22-elementy

Zestaw zawiera 22-elementy ze szlifem 10/19. W pudełku wyłożonym pianką. Zestaw składa się z: 1 chłodnica Liebiega 1 wkraplacz, 20 ml 1 Kolba w kształcie gruszki, 25 ml 1 Kolba trójszyjna 25 ml 3 Kolba... Więcej
Zestaw zawiera 22-elementy ze szlifem 10/19. W pudełku wyłożonym pianką.

Zestaw składa się z:
1 chłodnica Liebiega
1 wkraplacz, 20 ml
1 Kolba w kształcie gruszki, 25 ml
1 Kolba trójszyjna 25 ml
3 Kolba okrągłodenna 5 ml
1 Wyciek powietrza / wlot pary
1 Termometr -10 ° C do 250 ° C
1 Pipeta wkraplająca
1 gumowy smoczek
1 Przedłużacz destylacyjny
2 Korki
1 Nasadka destylacyjna
1 Skraplacz powietrza
1 Lejek do filtra
1 Rurka odbiorcza
1 lejek z gwoździem (gwóźdź Willstätter)
1 Rurka wlotowa gazu
1 Rurka susząca
1 Mieszadło
1 Nasadka prosta trójramienna
1 Złącze pojedyncze zewnętrzne
Cena Cena: 639,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10)

Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10) Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10)

Woda wapienna – 10 buteleczek o poj. 50 ml każda Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 10 buteleczek (umieszczonych w... Więcej

Woda wapienna – 10 buteleczek o poj. 50 ml każda
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 10 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 50 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Czym jest woda wapienna i do czego jest wykorzystywana?
Woda wapienna to ok. 0,16% roztwór nasyconego wodnego roztworu wodorotlenku wapnia.
W laboratorium i pracowniach szkolnych służy do wykrywania dwutlenku węgla (CO2).

Cena Cena: 262,00 zł
Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g z zasilaczem

Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g z zasilaczem Waga elektroniczna, dydaktyczna (C) 0,1 g/max 500 g z zasilaczem

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana bateryjnie (1 x 9V lub 2 x 1,5V) z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii).... Więcej

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana bateryjnie (1 x 9V lub 2 x 1,5V) z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Dołączony zasilacz sieciowy do zasilania także z sieci 230V. Średnica płyty ważącej 150 mm. Wymiary wagi: 170 x 240 x 39 mm. Ciężar samej wagi: ok. 0,6 kg. Wysokość cyfr na wyświetlaczu LCD: 15 mm. Parametry: 0,1 g / max. 500 g.

Producent: niemiecka firma KERN (produkuje specjalistyczne, wysokiej jakości wagi dla różnych branż od 170 lat).

Cena Cena: 442,00 zł
Zestaw podstawowy szkła i wyposażenia laboratoryjnego

Zestaw podstawowy szkła i wyposażenia laboratoryjnego Zestaw podstawowy szkła i wyposażenia laboratoryjnego

Zestaw odpowiednio dobranego, podstawowego szkła i wyposażenia laboratoryjnego niezbędnego do wykonywania podstawowych doświadczeń i eksperymentów. Ważną cechą przy wykonywaniu eksperymentów jest to, że wymienione poniżej szklane naczynia... Więcej

Zestaw odpowiednio dobranego, podstawowego szkła i wyposażenia laboratoryjnego niezbędnego do wykonywania podstawowych doświadczeń i eksperymentów. Ważną cechą przy wykonywaniu eksperymentów jest to, że wymienione poniżej szklane naczynia laboratoryjne, wykonane są ze szkła borokrzemianowego (odporniejszego od zwykłego szkła sodowego).

Skład zestawu:
• cylinder szklany, borokrzemianowy, miarowy, poj. 10 ml
• cylinder szklany, borokrzemianowy, miarowy, poj. 100 ml
• kolba Erlenmayera z podziałką, szklana, borokrzemianowa, z wąską szyją, poj. 50 ml
• kolba Erlenmayera z podziałką, szklana, borokrzemianowa, z wąską szyją, poj. 250 ml
• zlewka szklana borokrzemianowa, miarowa, poj. 50 ml
• zlewka szklana borokrzemianowa, miarowa, poj. 250 ml
• zlewka szklana borokrzemianowa, miarowa, pojemność 400 ml
• bagietka szklana, średnica 4-5 mm, długość 20 cm
• probówki szklane 15x125 mm, borokrzemianowe – 6 szt.
• łapa metalowa do probówek
• stojak do probówek plastikowy 6+6 (6 otworów i 6 kołeczków do ociekania)
• szczotka do mycia probówek
• termometr laboratoryjny szklany, bezrtęciowy, -10...110 °C
• łyżko-szpatułka metalowa
• szkiełko zegarkowe 100 mm
• tryskawka, poj. 250 ml
• pipety Pasteura – 6 szt.
• lejek plastikowy 75 mm
• lupa plastikowa podwójna z rączką, 3x/6x
• linijka
• okulary ochronne podstawowe

Cena Cena: 255,00 zł
Zestaw szkła NAUCZYCIEL - jangar.pl

Zestaw szkła NAUCZYCIEL Zestaw szkła NAUCZYCIEL

Kompletny, opracowany przez praktyków, zestaw wyposażenia laboratoryjnego szkolnej pracowni chemicznej (szczególnie polecany do pracowni chemicznej w szkole podstawowej). Zestaw ten zawiera szkło i wyposażenie pochodzące bezpośrednio od profesjonalnego... Więcej
Kompletny, opracowany przez praktyków, zestaw wyposażenia laboratoryjnego szkolnej pracowni chemicznej (szczególnie polecany do pracowni chemicznej w szkole podstawowej). Zestaw ten zawiera szkło i wyposażenie pochodzące bezpośrednio od profesjonalnego producenta, co zapewnia wysoką jakość jego elementów. W skład 162 elementów zestawu, oprócz niezbędnego szkła laboratoryjnego, wchodzi m.in.: solidny stalowy statyw laboratoryjny (podstawa 25,5 x 11 cm, pręt H=75 cm/średnica 10 mm, ze specjalnej wytrzymałej i odpornej na korozję stali), Aparat Hoffmana, precyzyjna waga laboratoryjna LCD 0,01g/600g, Palnik Bunsena wraz z żeliwnym stojakiem, a także profesjonalny fartuch laboratoryjny (PVC) odporny na większość chemikaliów, w tym mocne kwasy i zasady. Zestaw został skompletowany przez praktyków, w sposób przemyślany, tak by zapewnić wykonanie pokazów i doświadczeń przewidzianych w podstawie programowej. Zestaw ma zapewniać pełne wyposażenie w czasie lekcji i doświadczeń laboratoryjnych w szkole podstawowej i nie tylko i pozwolić nauczycielowi na skupianie się na przebiegu pokazów i eksperymentów, a nie kompletowaniu i dopasowywaniu sprzętu różnego pochodzenia.

WYSOKA JAKOŚĆ elementów (bezpośrednio od profesjonalnego producenta szkła i wyposażenia laboratoryjnego)!

Skład zestawu:

 • Okulary…1 szt.
 • Fartuch laboratoryjny wykonany z wytrzymałego materiału PVC odporny na większość chemikaliów, w tym mocne kwasy i zasady…1szt.
 • Palnik Bunsena, posiada żeliwną konstrukcję o wymiarach (11cm x11cm)...1 szt.
 • Podkładka, wykonana z krzemianu wapnia, idealna do stosowania pod palnikiem Bunsena, wymiary  230 x 230mm…1 szt.
 • Wąż do palnika neoprenowy, służący  do podłączenia palnika laboratoryjnego do źródła paliwa; długość rurki wynosi 90 cm… 1 szt.
 • Stojak nad palnik (trójnóg), blat wykonany z żeliwa cynkowanego, nogi ze stali miękkiej. Długość boku 15cm, wysokość 21cm…1szt.
 • Siatka z krążkiem ceramicznym (spiek ceramiczny), wymiary 15 x 15 cm…2 szt.
 • Statyw laboratoryjny,  podstawa 25,5 x 11 cm, pręt H=75 cm/średnica 10 mm,  ze specjalnej wytrzymałej i odpornej na korozję stali…1 szt.
 • Łapa trójpalczasta, rozstaw szczęk 8-90 mm, długość całkowita 25 cm…1 szt.
 • Łapa uniwersalna do statywu, rozstaw szczęk 15-60 mm…2 szt
 • Łącznik do statywu…2 szt.
 • Pierścień zamknięty do statywu z łącznikiem, średnica wewn. 7,5 cm…1 szt.
 • Tryskawka PP  500 ml…1 szt.  
 • Tryskawka PP 125 ml…1 szt.
 • Drewniany stojak na probówki…1szt.
 • Probówka szklana borokrzemianowa o wymiarach 150x16 mm…20 szt.
 • Drewniana łapa uniwersalna…1 szt.
 • Szczotka do probówek nylonowa…1 szt.
 • Koszyk na probówki o wymiarach 16 x16x16 cm…1 szt.
 • Szczotka do szkła nylonowa…1 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 100 ml, niska forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 100 ml, wysoka  forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 400  ml, niska forma…1 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 250 ml, niska forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 250  ml, wysoka forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 50  ml, niska forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 50  ml, wysoka forma…2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 25  ml, niska forma… 2 szt.
 • Zlewka borokrzemianowa 25  ml, wysoka forma…2 szt.
 • Kolba Erlenmeyera, borokrzemianowa 250 ml… 1 szt.
 • Kolba Erlenmeyera, borokrzemianowa 100 ml …szt.
 • Kolba Erlenmeyera, borokrzemianowa 50 ml …1 szt.
 • Rurki szklane, kpl. 6 różnych
 • Wąż, średnica zewnętrza 6mm, dł. 1,5  m…2 szt.
 • Zacisk z brązu niklowego do węża…1 szt.
 • Kolba stożkowa borokrzemianowa z tubusem 250 ml …1 szt.
 • Myjka gazowa Dreshel borokrzemianowa o pojemności 250 ml…1 szt.
 • Probówka szklana borokrzemianowa z tubusem…2 szt.
 • Szkiełko zegarkowe, średnica 10 cm…2 szt.
 • Szkiełko zegarkowe, średnica 15 cm…2 szt.
 • Szalka Petriego, 100x17 mm…1 szt.
 • Szalka Petriego, 150x20 mm…1 szt.
 • Lejek PP, średnica 100 mm …1 szt.
 • Lejek szklany borokrzemianowy, średnica 100 mm …1 szt.
 • Pipeta Pasteura …50 szt.
 • Cylindry miarowe o pojemności 50, 100, 250 ml wykonane ze szkła borokrzemianowego
 • Waga laboratoryjna elektroniczna o dokładności 0,01 g / max 600g; wyświetlacz LCD…1 szt.
 • Nóż typu skalpel wykonany ze stali nierdzewnej, dług. 113 mm…1 szt.
 • Bagietka szklana, dług. 20 cm, średnica 7 mm…2 szt.
 • Łyżko-szpatułka, dług. 23 cm,stal nierdzewna…1 szt.
 • Łyżko-szpatułka, dług. 20 cm, stal nierdzewna…1szt.
 • Półmikroszpatułka dług. 20 cm  - stal nierdzewna…1 szt.
 • Pęseta metalowa, dług. 13 cm…1 szt.
 • Termometr szklany, zakres -10…+110 oC…1 szt.
 • Butelka na odczynniki PP 250 ml…1 szt.
 • Butelka na odczynniki PP 500 ml…1 szt.
 • Butelka na odczynniki PP 125 ml…1 szt.
 • Butelka na odczynniki PP 60 ml…1 szt.
 • Łyżeczka do spalań z kołnierzem ochronnym…1 szt.
 • Aparat Hoffmana…1 szt.
 • Butelka PP z zakraplaczem 15 ml…2 szt.
 • Butelka PP z zakraplaczem 30 ml…1 szt.
 • Butelka szklana z zakraplaczem,  60 ml…1 szt.
 • Butelka na odczynniki 30 ml…4 szt.
 • Płytka porcelanowa z 12 wgłębieniami…1 szt.
 • Parownica porcelanowa z wylewką, pojemność 100 ml, średnica 75mm...1 szt.
 • Parownica porcelanowa z wylewką, pojemność 40 ml, średnica 60 mm...1 szt.
 • Bibuła filtracyjna…100 szt.
 • Rozdzielacz laboratoryjny gruszkowy wykony ze szkła borokrzemianowego 250 ml…1 szt.
 • Krystalizator borokrzemianowy z wylewem, średnica 11,5 cm…1 szt.
 • Krystalizator borokrzemianowy z wylewem, średnica 14 cm…1 szt.
 • Ociekacz laboratoryjny z 20 kołeczkami, 51,5 x 35 x 6 cm… 1 szt.
 • Butla PP z kranem na wodę destylowaną o pojemności 5 litrów…1 szt.
 • Magnesy sztabkowe 8 cm…2 szt.
Cena Cena: 3 463,00 zł
Zestaw w piance: chemia...

Zestaw w piance: chemia organiczna, 6-elementów Zestaw w piance: chemia organiczna, 6-elementów

Zestaw do chemii organicznej 6-elementowy. Szlif 14/23. W pudełku wyłożonym pianką. Zestaw składa się z: 1 kolba sercowa 50 ml, 1 Chłodnica Liebiega, 1 korek, 1 złącze z nakrętką, 1 nasadka... Więcej
Zestaw do chemii organicznej 6-elementowy. Szlif 14/23. W pudełku wyłożonym pianką.

Zestaw składa się z:
 • 1 kolba sercowa 50 ml,
 • 1 Chłodnica Liebiega,
 • 1 korek,
 • 1 złącze z nakrętką,
 • 1 nasadka prosta trójramienna,
 • 1 przedłużacz destylacyjny typu fajka.
Cena Cena: 286,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12)

Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12) Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12)

Fenoloftaleina, roztwór powyżej 0,1% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda. Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w... Więcej

Fenoloftaleina, roztwór powyżej 0,1% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda.
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 25 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Do czego wykorzystywana jest fenoloftaleina?
Fenoloftaleina jest stosowana najczęściej, także w edukacji, jako wskaźnik pH.
Charakterystyka:
- barwi się na czerwono pod wpływem zasad,
- jest bezbarwna w środowisku kwaśnym.

Cena Cena: 298,00 zł
Zestaw szkła GRUPOWY - jangar.pl

Zestaw szkła GRUPOWY Zestaw szkła GRUPOWY

Zestaw przeznaczony do wykonywania ćwiczeń fizykochemicznych dla grupy 2-4 osobowej. Zawiera podstawowe wyposażenie laboratoryjne, pozwalające na przeprowadzenie podstawowych doświadczeń. W skład zestawu... Więcej

Zestaw przeznaczony do wykonywania ćwiczeń fizykochemicznych dla grupy 2-4 osobowej. Zawiera podstawowe wyposażenie laboratoryjne, pozwalające na przeprowadzenie podstawowych doświadczeń.

W skład zestawu wchodzi:

 • stojak na probówki 6+6...1 szt.
 • probówka szklana borokrzemianowa …6 szt.
 • pipeta plastikowa o objętości 3 ml…8 szt
 • łapa do probówek drewniana...1 szt.
 • szczotka do mycia probówek.. 1 szt.
 • butelka z zakraplaczem 15 ml…2 szt
 • butelka na roztwory 125 ml...2szt.
 • lejek PP, średnica 7 cm...1 szt.
 • bibuła do sączenia jakościowa…40 szt.
 • bagietka szklana dł. 20cm…4 szt.
 • łyżeczka plastikowa… 2 szt.
 • cylinder miarowy 50 ml….1szt.
 • szkiełko zegarkowe….2szt
 • tryskawka PP 125 ml…1szt.
 • zlewka borokrzemianowa 50 ml...1 szt.
 • zlewka borokrzemianowa 100 ml...1szt.
 • okulary ochronne…4 szt.
 • rękawiczki jednorazowe….16 szt.


Cena Cena: 374,40 zł
Zestaw w piance: chemia organiczna, 8-elementów, skład

Zestaw w piance: chemia organiczna, 8-elementów Zestaw w piance: chemia organiczna, 8-elementów

Zestaw w piance: chemia organiczna, 8-elementów. Rozmiar szlifu 14/23. W pudełku wyłożonym pianką. Zestaw składa się z: 1 Kolba okrągłodenna 25 ml, 1 Chłodnica powietrzna, 1... Więcej
Zestaw w piance: chemia organiczna, 8-elementów. Rozmiar szlifu 14/23. W pudełku wyłożonym pianką. Zestaw składa się z:
 • 1 Kolba okrągłodenna 25 ml,
 • 1 Chłodnica powietrzna,
 • 1 Lejek,
 • 1 Rurka susząca,
 • 1 Kolba sercowa 50 ml - 2 szyje,
 • 1 Rurka wlotowa pary,
 • 1 Adapter szklany z nakrętką, szlif 14/23,
 • 1 Nasadka prosta.
Cena Cena: 365,00 zł
Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne)

Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne) Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne)

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana 9V bateriami z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Zasilanie z gniazdka... Więcej

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana 9V bateriami z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Zasilanie z gniazdka elektrycznego możliwe po dokupieniu opcjonalnego zasilacza. Duży wyświetlacz LCD: 15 mm. Średnica płyty ważącej 150 mm. Ciężar samej wagi: ok. 0,6 kg. Wymiary wagi: 170x240x39 mm. Parametry: 1 g / max. 5200 g.

Producent: niemiecka firma KERN (produkuje specjalistyczne, wysokiej jakości wagi dla różnych branż od 170 lat).

Cena Cena: 299,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Zestaw w piance: 3 kolby miarowe boro (50,100,250 ml)

Zestaw w piance: 3 kolby miarowe boro (50,100,250 ml) Zestaw w piance: 3 kolby miarowe boro (50,100,250 ml)

Zestaw w piance 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 50 ml, 100 ml, 250 ml. Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3. Kolby posiadają... Więcej
Zestaw w piance 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 50 ml, 100 ml, 250 ml.
Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3.
Kolby posiadają białą, drukowaną podziałkę. Jednolite, grube ścianki zapewniają doskonałą wytrzymałość na pękanie. Zestaw jest zapakowany w dopasowaną, grubą piankową obudowę, zapewniającą bezpieczne przechowywanie i bezproblemowy transport.

Wymiary:
[50 ml]  wysokość 5 cm, szeroka podstawa. Szyjka, średnica wewnętrzna 18 mm, średnica zewnętrzna 22 mm.
[100 ml] wysokość 11 cm, podstawa o szerokości 7 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 21mm, średnica zewnętrzna 26mm.
[250 ml] wysokość 14,5 cm, podstawa o szerokości 8,5 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 29 mm, średnica zewnętrzna 34 mm.

Nadaje się do podgrzewania w mikrofalówce i autoklawowania, o doskonałej trwałości chemicznej. Niski gradient temperatury - wytrzymuje wysokie temperatury i szoki termiczne. Temperatura odkształcenia -515 ° C | Temperatura wyżarzania 565 ° C | Temperatura mięknienia 820°C.
Cena Cena: 57,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Nauczycielski zestaw szkła

Nauczycielski zestaw szkła Nauczycielski zestaw szkła

Zestaw szkła i wyposażenia laboratoryjnego dla nauczyciela, niezbędny podczas demonstracji doświadczeń chemiczno-przyrodniczych. Skład zestawu: • Zlewka miarowa wysoka (borokrzemian.) 250 ml 2 szt. • Łyżko-szpatułka 2 szt.... Więcej
Zestaw szkła i wyposażenia laboratoryjnego dla nauczyciela, niezbędny podczas demonstracji doświadczeń chemiczno-przyrodniczych.

Skład zestawu:

• Zlewka miarowa wysoka (borokrzemian.) 250 ml 2 szt.
• Łyżko-szpatułka 2 szt.
• Bagietka szklana 7x200 2 szt.
• Pipeta Pasteura, 3 szt.
• Palnik spirytusowy z knotem, 60 ml 1 szt.
• Stojak nad palnik alkoholowy, wysokość 11 cm siatka z ceramicznym środkiem 1 szt.
• Łapa do probówek, drewniana 1 szt.
• Łyżeczka do spalań z kołnierzem ochronnym 1 szt.
• Kolba stożkowa, borokrzemianowa, 250 ml 2 szt.
• Korki do probówek 6 szt.
• Korki do kolby stożkowej 2 szt.
• Probówka szklana, borokrzemianowa, 150x16 mm, objętość 20ml 6 szt.
• Stojak do probówek, 6+6, plastikowy
• Szalka Petriego, borokrzemianowa, 100 mm 1szt.
• Okulary ochronne 1 szt.
• Rękawice 1 para.

Zestaw starannie opracowany we współpracy z praktykami.
Warto zwrócić uwagę na bezpieczny sposób pakowania i przechowywania - wszystkie elementy są umieszczone w pudełku ze specjalną pianką z wyciętymi gniazdami dopasowanymi do elementów zestawu. WYGODNE i BEZPIECZNE.
Cena Cena: 299,00 zł
Mikroskop pomiarowy 100x, przenośny

Mikroskop pomiarowy 100x, przenośny Mikroskop pomiarowy 100x, przenośny

Bardzo ciekawy mikroskop optyczny służący do dokonywania pomiarów obiektów (także NIEtransparentnych) lub ich części (okazów botanicznych, zoologicznych, geomorfologicznych, metalurgicznych i in.) o dług./szerokości do 1 mm. Powiększenie 100x... Więcej

Bardzo ciekawy mikroskop optyczny służący do dokonywania pomiarów obiektów (także NIEtransparentnych) lub ich części (okazów botanicznych, zoologicznych, geomorfologicznych, metalurgicznych i in.) o dług./szerokości do 1 mm. Powiększenie 100x (szerokopolowy okular mikrometryczny WF10x-15.5mm * obiektyw achromatyczny 10x) oraz wbudowana precyzyjna podziałka X/Y pozwala dokonać pomiaru danego elementu z dokładnością do 0,01 mm (zakres: 0,01 mm...1 mm)! Mikroskop wyposażony w LED-owy (0.3W) podświetlacz górny piórowy zasilany 2 bateriami AAA, wsuwany w ruchome ramię o regulowanym kącie nachylenia. Ostrość regulowana symetrycznym pokrętłem. Odległość robocza: 6 mm. Podstawa wycięta w części środkowej (możliwość ustawienia mikroskopu na wysokich obiektach). Lekki, przenośny i bardzo precyzyjny.

Cena Cena: 587,60 zł
Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (100,250,500 ml)

Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (100,250,500 ml) Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (100,250,500 ml)

Zestaw 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 100 ml, 250 ml, 500 ml. Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3.  Kolby posiadają... Więcej
Zestaw 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 100 ml, 250 ml, 500 ml.
Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3. 

Kolby posiadają białą, drukowaną podziałkę. Jednolite, grube ścianki zapewniają doskonałą wytrzymałość na pękanie. Zestaw jest zapakowany w dopasowaną, grubą piankową obudowę, zapewniającą bezpieczne przechowywanie i bezproblemowy transport.

Wymiary:
[100 ml] wysokość 11 cm, podstawa o szerokości 7cm . Szyjka, średnica wewnętrzna 21mm, średnica zewnętrzna 26mm.
[250 ml] wysokość 14,5 cm , podstawa o szerokości 8,5 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 29 mm, średnica zewnętrzna 34 mm.
[500 ml] wysokość 18 cm , podstawa szeroka na 11 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 29 mm, średnica zewnętrzna 34 mm.

Nadaje się do podgrzewania w mikrofalówce i do autoklawowania, o doskonałej trwałości chemicznej. Niski gradient temperatury - wytrzymuje wysokie temperatury i szoki termiczne. Temperatura odkształcenia -515 ° C | Temperatura wyżarzania 565 ° C | Temperatura mięknienia 820°C.
Cena Cena: 68,60 zł
Klasowy zestaw szkła do pracy w grupach 6/12

Klasowy zestaw szkła do pracy w grupach 6/12 Klasowy zestaw szkła do pracy w grupach 6/12

Zestaw najbardziej przydatnego szkła i sprzętu laboratoryjnego, opracowany na potrzeby pracy w grupach. Ilość elementów łatwo można podzielić i wyposażyć do 12 grup, w zależności od przeprowadzanych doświadczeń. Skład: ... Więcej


Zestaw najbardziej przydatnego szkła i sprzętu laboratoryjnego, opracowany na potrzeby pracy w grupach. Ilość elementów łatwo można podzielić i wyposażyć do 12 grup, w zależności od przeprowadzanych doświadczeń.

Skład:

• Zlewka miarowa wysoka, borokrzemianowa, 250 ml 12 szt.
• Cylinder miarowy, borokrzemianowy, 50 ml, 12 szt.
• Bagietka szklana 7x200mm 12 szt.
• Pipeta Pasteura, 12 szt.
• Zakraplacz szklany, 12 szt.
• Kolba stożkowa, borokrzemianowa, 250 ml 12 szt.
• Butelka laboratoryjna z korkiem, 125 ml 12 szt.
• Rękawice lateksowe 24 szt.

Cena Cena: 717,00 zł
Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne) z zasilaczem

Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne) z... Waga elektroniczna, dydaktyczna (D) 1 g/5200 g (zasilanie bateryjne) z zasilaczem

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana 9V bateriami z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Dołączony... Więcej

Precyzyjna waga laboratoryjna, elektroniczna, przeznaczona szczególnie do celów dydaktycznych. Posiada funkcję tarowania. Zasilana 9V bateriami z funkcją automatycznego wyłączania po 3 minutach "bezruchu" (oszczędzanie baterii). Dołączony zasilacz sieciowy 230V. Duży wyświetlacz LCD: 15 mm. Średnica płyty ważącej 150 mm. Ciężar samej wagi:ok.0,6 kg. Wymiary wagi: 170x240x39 mm. Parametry: 1 g / max. 5200 g.

Producent: niemiecka firma KERN (produkuje specjalistyczne, wysokiej jakości wagi dla różnych branż od 170 lat).

Cena Cena: 452,00 zł
Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (500,1000,2000 ml)

Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (500,1000,2000 ml) Zestaw w piance: 3 kolby stożkowe boro (500,1000,2000 ml)

Zestaw 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 500 ml, 1000 ml, 2000 ml. Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3. Zawiera trzy kolby z wąską... Więcej
Zestaw 3 kolb stożkowych (Erlenmeyera) ze szkła borokrzemianowego o pojemności: 500 ml, 1000 ml, 2000 ml. Trzyczęściowy zestaw kolb Erlenmeyera wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3.
Zawiera trzy kolby z wąską szyjką o pojemności 500 ml, 1000 ml i 2000 ml. Kolby mają białą, drukowaną podziałkę. Jednolite, grube ścianki zapewniają doskonałą wytrzymałość na pękanie. Zestaw jest zapakowany w dopasowaną, grubą piankową obudowę, zapewniającą bezpieczne przechowywanie i bezproblemowy transport.

Tolerancja: +/- 5%

Wymiary:
[500 ml] wysokość 18 cm , podstawa szeroka na 11 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 29 mm, średnica zewnętrzna 34 mm.
[1000 ml] wysokość 23 cm, podstawa o szerokości 13,5 cm. Szyjka, średnica wewnętrzna 36 mm, średnica zewnętrzna 42 mm.
[2000 ml] wysokość 29 cm cala, podstawa szeroka na 16cm . Szyjka, średnica wewnętrzna 45 mm, średnica zewnętrzna 50 mm.

Nadaje się do podgrzewania w mikrofalówce i autoklawowania, o doskonałej trwałości chemicznej. Niski gradient temperatury - wytrzymuje wysokie temperatury i szoki termiczne. Temperatura odkształcenia -515 ° C | Temperatura wyżarzania 565 ° C | Temperatura mięknienia 820°C.
Cena Cena: 188,00 zł
Mikroskop stereoskopowy 20x, podświetlany (2 rodz. światła)

Mikroskop stereoskopowy 20x, podświetlany (2 rodz. światła) Mikroskop stereoskopowy 20x, podświetlany (2 rodz. światła)

Mikroskop stereoskopowy podświetlany światłem dolnym i górnym (przechodzącym i odbitym), do oglądania przestrzennych (także NIEtransparentnych) okazów przyrodniczych i nie tylko, innych niż preparaty mikroskopowe. Nieoceniony do studiowania np.... Więcej

Mikroskop stereoskopowy podświetlany światłem dolnym i górnym (przechodzącym i odbitym), do oglądania przestrzennych (także NIEtransparentnych) okazów przyrodniczych i nie tylko, innych niż preparaty mikroskopowe. Nieoceniony do studiowania np. fragmentów skał, minerałów, próbek gleby, owadów, okazów roślinnych (całych lub ich części),  metali oraz okazów hobbystycznych (monet, znaczków), itp. W przeciwieństwie do tradycyjnych mikroskopów, niepotrzebne są specjalne preparaty. Efekt stereoskopii (przy przestrzennych okazach – np. owalnej, chropowatej skałce – daje równie wyraźny obraz zarówno górnych, jak i dolnych części) dostępny jest praktycznie dla każdego dzięki korekcie ostrości jednego z okularów (ważne w przypadku nierównomiernej wady wzroku obydwu oczu). Podświetlenie światłem odbitym i przechodzącym – okaz oświetlany jest z góry i/lub od spodu – przydatne jest w przypadku okazów przynajmniej częściowo transparentnych (przepuszczających światło) oraz ciemnych i bardzo nieregularnych. Bez podświetlenia mikroskop może być używany tak jak mikroskop stereoskopowy niepodświetlany. Wymiary: 19,5 x 11,5 x 36 (H) cm.

Parametry i wyposażenie mikroskopu:

 • okulary szerokopolowe WF10x/20 z muszlami ocznymi oraz regulacją dioptrii na jednym okularze;
 • rozstaw okularów (in. odległości pomiędzy źrenicami obserwatora): 55-75 mm
 • nachylenie okularów: 45°
 • obiektyw: 2x (wymienny)
 • powiększenie: 20x
 • pole widzenia: 10 mm
 • zasilanie sieciowe (230V)
 • podświetlenia dolne i górne (przechodzące i odbite) 12V/10W, wbudowane wraz z transformatorem w podstawie;
 • oddzielne włączniki zasilania i podświetlenia
 • dołączona zapasowa żarówka i bezpiecznik

Podstawa-stolik wyposażona w:

 • sprężynujące łapki do mocowania preparatu
 • dużą (śr. 9,5 cm) dwustronną odwracaną czarno-białą płytkę
 • dużą (śr. 9,5 cm) transparentną płytkę (do podświetlenia dolnego, przechodzącego)

 

Opcjonalne wyposażenie (do dokupienia):

 • obiektywy 1x, 3x, 4x, 6x
 • okulary szerokopolowe WF5x, WF15x, WF20x.

 

5 lat gwarancji.

Cena Cena: 931,00 zł