Gry edukacyjne – Polska i Ukraina z serii AKCJA INTEGRACJA! to pomoc dydaktyczna, której celem jest wspólna wymiana wiedzy o obu krajach, a także zachęcanie do dyskusji o ich kulturze i...
Więcej
>
Gry edukacyjne – Polska i Ukraina z serii AKCJA INTEGRACJA! to pomoc dydaktyczna, której celem jest wspólna wymiana wiedzy o obu krajach, a także zachęcanie do dyskusji o ich kulturze i tradycjach. Kart można używać dowolnie, omawiając dany temat podczas takich przedmiotów jak geografia, język polski, historia, biologia, wiedza o społeczeństwie, muzyka, plastyka, etyka. Karty mogą także służyć do gry ,,memory” i ,,domino”.
W talii znajdziemy 20 kategorii, z której każda składa się z dwóch kart (o Polsce i Ukrainie). Opisy wszystkich kart oraz informacje, ciekawostki, pytania i tematy do dyskusji, znajdują się w instrukcji, w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Kategorie oparte są na podstawie programowej takich przedmiotów jak geografia, język polski, historia, biologia, wiedza o społeczeństwie, muzyka, plastyka, etyka. Na każdą kategorię składają się 2 karty: ilustracja o Polsce i ilustracja o Ukrainie. Kategoria TRADYCJE ma 8 dodatkowych pytań i tematów do rozmów, których przykłady znajdują się w instrukcji.
Zestaw składa się z 40 kwadratowych kart:
A 20 kart z ilustracjami o Polsce,
B 20 kart z ilustracjami o Ukrainie.
Na każdej karcie znajdują się oznaczenia państwa (flaga Polski lub Ukrainy w lewym górnym rogu) oraz trzy koła: dwa z kolorem i jedno z symbolem (prawy górny róg). Karty drukowane na grubym (300g), kredowym i obustronnie foliowanym papierze, przystosowanym do wielokrotnego użytku.
Instrukcji w dwóch językach: POLSKIM i UKRAIŃSKIM
AKCJA INTEGRACJA Polska i Ukraina gry edukacyjne doskonale sprawdzą się na wszelkich zajęciach integracyjnych, a także jako wstęp do zajęć z rożnych przedmiotów szkolnych. Pomagają rozpocząć rozmowę, skupiając uwagę uczestników na opowiadaniu lub w łatwiejszym wariancie, klasycznych dobrze wszystkim znanym grach karcianych.
Wreszcie na polskim rynku! Cubroid to BEZPRZEWODOWY , intuicyjny zestaw KLOCKÓW do PROGRAMOWANIA i budowy robotów i innych konstrukcji opracowany zgodnie z ideą STEAM . Stworzone dla edukacji, do...
Więcej
>
Wreszcie na polskim rynku! Cubroid to BEZPRZEWODOWY, intuicyjny zestaw KLOCKÓW do PROGRAMOWANIA i budowy robotów i innych konstrukcji opracowany zgodnie z ideą STEAM. Stworzone dla edukacji, do bezpiecznego i łatwego montażu oraz nauki kodowania na wielu poziomach trudności oraz różnych językach.
Dzięki siłownikom, czujnikom, sterowaniu i programowaniu wpisują się idealnie w koncepcję STEM i STREAM. Zaplanuj, zbuduj, zaprogramuj, steruj!
Są proste i nowoczesne.
Zestaw zawiera 111 elementów konstrukcyjnych (klocki funkcyjne oraz konstrukcyjne) oraz ćwiczenia z programowania blokowego i Scratch. Klocki funkcyjne są bezprzewodowe (Bluetooth) i programowalne! Każdy klocek funkcyjny posiada osobny włącznik, gniazdo do ładowania oraz przycisk automatycznej pracy. Zarówno klocki funkcyjne jak i konstrukcyjne są kompatybilne z innymi klockami, w tym z LEGO®.
CUBROID programowane bezprzewodowe klocki konstrukcyjne spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości
i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – łączy klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami z funkcjonalnością robota edukacyjnego programowanego na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (bloczkowy, Scratch).
Zawartość zestawu:
Programowalne klocki funkcyjne:
Główny – Master Block (1 szt.)
Silnik prądu stałego – DC Motor Block 360⁰ (2 szt.)
Wyświetlacz LED Block matryca 8x8 (64 diody) (1 szt.)
Dźwiękowy (1 szt.)
Czujnik odległości (wykrywa zbliżające się obiekty) (1 szt.)
Czujnik światła i dotyku (1 szt.)
Klocki konstrukcyjne:
Pyramid (6 szt.)
Kostka Cube (30 szt.)
Łącznik (50 szt.)
Koło (2 szt.)
Koło 360⁰ (2 szt.)
Jednostronny (6 szt.)
Dwustronny łączeniowy (8 szt.)
3-pinowy kabel USB
Ćwiczenia w języku polskim na trzech poziomach: "Misja! Kodowanie! Poziom 1 (4-7 lat)", "Misja! Kodowanie! Poziom 2 (8-10 lat)" i "Misja! Kodowanie! Scratch (10+)" instrukcja oraz sterowniki.
5 drukowanych obrazkowych kart do programowania blokowego (Poziom 1)
Dostęp do platformy e-learningowej
Pozwala odkrywać świat technologii i zdobywać doświadczenie w kodowaniu. Pomaga uczniom wyrazić swoją kreatywność poprzez zabawę. Klocki można łączyć w dowolne kombinacje, a kodowanie ich jest bardzo proste.
UNIKALNE CECHY CUBROID: 1. Kompatybilny z innymi klockami, w tym z LEGO® do celów kreatywnych, dzięki czemu dzieci mogą być innowacyjne bez ograniczeń 2. Zestaw bloków do programowania jest bezpieczny dla dzieci, bo nie zawiera widocznych linii lub pinów łączących. 3. Wyposażony w siłowniki i czujniki, które działają bez zewnętrznych połączeń. 4. Funkcjonuje poprzez komunikację bezprzewodową, co umożliwia użytkownikom kodowanie w wielu kombinacjach. 5. Możliwość nauki koncepcji STEM i prostego programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym (wiek: 4+). 6. Źródło satysfakcji i radości dla dzieci, gdy z powodzeniem budują i obsługują swoje własne roboty.
Cubroid Coding Platform pobierz za darmo z Android Play Store / iOS App Store
Poziom 1. Tryb kodowania Smartphone / Tablet (Codig Cubroid 2) Z aplikacji do kodowania (Coding Cubroid 2 app) każdy może łatwo kodować. Kodowanie odbywa się poprzez wyrównywanie obrazów w sposób przeciągnij i upuść.
Poziom 2. Tylko tryb kodowania Tablet (Advanced Cubroid) Możesz kodować różne ruchy i wartości czujników, jak chcesz, zgodnie z funkcją każdego bloku kodowania. Nie ma ograniczeń do kontrolowania wartości czasu i innych funkcji. Z 7 bloków kodowania, można rozszerzyć swoje programy kodowania.
Poziom 3. Tryb kodowania Scratch 2.0 Platforma kodowania Scratch pomoże Ci przenieść Twoje umiejętności programowania na następny poziom. Tryb Scratch jest zalecany dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy pracują, aby naprawdę doskonalić swoje umiejętności programowania.
Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego...
Więcej
>
Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego przedstawienia różnych sytuacji na drodze oraz zasad ruchu drogowego, zarówno z punku widzenia kierowcy samochodu, rowerzysty jak i pieszego.
Ważną częścią zestawu ze względu na zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i egzamin na kartę rowerową, są elementy do budowy dróg rowerowych i rowerzyści. Dzięki temu uczniowie, którzy poruszają się po drodze rowerem, będą mogli łatwiej zrozumieć, że zasady ruchu drogowego również ich dotyczą.
Bezpieczna droga do szkoły i odpowiedzialne zachowanie w ruchu drogowym jest ważną częścią wychowania komunikacyjnego, które warto zacząć od najmłodszych lat. Magnetyczne znaki drogowe, fragmenty dróg oraz różne pojazdy, w interaktywny sposób pozwolą prowadzącemu omówić zasady ruchu drogowego, urozmaicić zajęcia teoretyczne i utrwalić zdobyte wiadomości z zakresu BRD.
Skład zestawu: • 130 elementów magnetycznych w 100% drukowanych na folii magnetycznej do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (szkolna tablica, metalowa płyta) zasad ruchu drogowego:
Magnetyczne znaki drogowe (66 elementów), w tym ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne,
34 magnetyczne elementy do budowy dróg, skrzyżowań i przejścia dla pieszych,
13 magnetycznych elementów do budowy drogi rowerowej,
• Instrukcja z przykładowymi aranżacjami skrzyżowań i opisem znaków drogowych, • Karty pracy dla ucznia A4 do powielania • 4 markery suchościeralne (czarny, czerwony, niebieski, zielony) do oznaczania kierunków przejazdu pojazdów • Plastikowe pudełko z rączką do przechowywania z dodatkową wkładką z wgłębieniami do sortowania elementów magnetycznych zestawu.
Zestaw polecany jest do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową techniki szkoły podstawowej, wg której uczeń powinien bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, ale także pasażer i rowerzysta, oraz prawidłowo interpretować znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Produkt skierowany jest również do ośrodków szkoleniowych kierowców oraz pozostałych form edukacji i projektów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje...
Więcej
>
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje uczniów w trakcie nauki szkolnej - nabywają wiedzę indywidualną i uczą się współpracować w grupie w trakcie projektowania pracy robota. Robot potrafi śledzić obiekty, rozpoznawać mowę, a ponadto wyposażony jest w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe. Wszystko to mieści się w nieskomplikowanej, przyjaznej i miłej dla oka konstrukcji :-)
Robot spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (np. tekstowy, bloczkowy)
Sześcionożny robot jest programowalny w języku blokowym i Scratch, a także w innych popularnych językach kodowania (Python, JavaScript). To oznacza, że użytkownicy mogą zaprogramować z niestandardowymi ruchami, pozycjami, tańcami...!
Sześć nóg daje temu robotowi większą stabilność i swobodę poruszania się w stosunku do zwykłych robotów. Reprezentuje tzw. grupę robotów kroczących wzorowanych na organizmach żywych. Potrzebuje tylko trzech nóg, aby zachować równowagę podczas stania i może chodzić z zaledwie czterema. Jego pozostałe nogi mogą być w innych pozycjach lub manipulować w tym czasie przedmiotami.
Sześcionożny robot edukacyjny sprawia, że nauka robotyki jest łatwa i przyjemna dla każdego!
Zestaw zawiera:
Serwomechanizmy 180o z modulacją szerokości impulsu PWM (12 szt.)
Kontroler robota EZ-B v4 z wewnętrznym głośnikiem i portami połączeń.
Korpus z dwoma serwomechanizmami, wbudowanym akumulatorem i kamerą.
Karta sieciowa
16 przewodów 3-pinowych żeńskich
1 przewód kamery
Ładowarka
Owijki (6 szt.) do porządkowania przewodów połączeniowych
Oprogramowanie ARC - PC Roboty EZ-Roboty są programowane przy użyciu ARC — wszechstronnego i łatwego w użyciu oprogramowania do robotyki. Intuicyjny interfejs pozwala początkującym odnieść szybki sukces, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą programować zaawansowane funkcje, dotyczące sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, czy wizualne śledzenie obiektu – tego typu możliwości, które zwykle można zobaczyć tylko w filmach science fiction. ARC jest używany do nauczania robotyki tysięcy uczniów na całym świecie i jest idealnym wyborem dla nauczycieli, którzy chcą wnieść wysoki poziom zaangażowania do szerokiej gamy lekcji STEM. Minimalne zalecane wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Minimum Windows 10, Procesor odpowiednik Intel i5, 4 GB pamięci RAM.
Aplikacja mobilna ARC – Kontroluj i programuj swojego robota EZ-Robot z urządzenia mobilnego, telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.
Materiał wprowadzający do programowania w RoboScratch i Blockly, tworzenia instrukcji warunkowych i zmiennych, tworzenie pętli
Dostęp do plików z częściami zamiennymi do robota z możliwością ich modyfikacji, które można wydrukować na Drukarce 3D
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • poruszania • gotowe wbudowane programy
Nasz robot ma wszystkie cechy idealnej pomocy dydaktycznej: - ma przyjazną konstrukcję, - jest łatwy do złożenia (klik,...), - ma elementy, w tym kluczowe (silnik, itp.) o podwyższonej wytrzymałości (ważne w warunkach szkolnych), - ma proste w obsłudze oprogramowanie dla początkujących i zaawansowane dla zaawansowanych, - w razie uszkodzenia lub zgubienia części - można każdą z nich dokupić (!) lub... wydrukować (plastikowe elementy) na drukarce 3D (materiały do pobrania - open source)!
CZY SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ PRZYSZŁOŚCI może być przyjemniejsze?
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota.
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Makieta studni artezyjskiej demonstrująca sposób wykorzystania praw fizyki i naczyń połączonych do pozyskiwania wody z podziemnych warstw wodonośnych. Model pokazuje również działanie studni...
Więcej
>
Makieta studni artezyjskiej demonstrująca sposób wykorzystania praw fizyki i naczyń połączonych do pozyskiwania wody z podziemnych warstw wodonośnych. Model pokazuje również działanie studni subartezyjskiej, której zasoby często wykorzystywane są np. w gospodarstwach rolnych oraz miejscach do którego utrudniony jest dostęp do wodociągów.
Na makiecie oprócz działania studni artezyjskiej i subartezyjskiej zostały umieszczone dwie strefy zasilania wody, które dzięki „opadom deszczu” symulowanym przez wlewaną do lejków wodę, obrazowo pokazują sposób funkcjonowania warstw wodonośnych, oparty na zasadach konstrukcji naczyń połączonych. Do zestawu dołączone zostały trzy wymienne tła oraz barwniki, co pozwala zademonstrować przenikanie zanieczyszczeń, które potem dostają się do wód głębinowych. Na tłach został przedstawiony układ warstw.
Model-makieta jest doskonałym sposobem na obrazowe przedstawienie podczas lekcji różnic i podobieństw w funkcjonowaniu studni artezyjskiej i subartezyjskiej, ich definicji, a także obiegu zanieczyszczeń, które dostają się do wody w skutek działania człowieka.
Skład zestawu:
Model makieta studni z dwoma strefami zasilania i możliwością wymiany tła do demonstracji działania studni artezyjskiej i subartezyjskiej
Trzy wymienne wodoodporne tła prezentujące schematy układu warstw wodonośnych, stref zasilania oraz studni, w tym jedno tło prezentujące degradację środowiska na skutek zanieczyszczeń
Plastikowa zlewka • Pojemnik do przechowywania modelu, będący również podstawą makiety i zbiornikiem na wodę
Barwniki: niebieski i czerwony
Instrukcję wraz z omówieniem dla nauczyciela
Karty sprawdzające dla ucznia
Podstawa programowa: Geografia
II etap edukacyjny: Szkoła podstawowa IV-VIII II Krajobrazy Polski: (…) nizinny (Nizina Mazowiecka)(…). Uczeń: 2) przedstawia główne cechy krajobrazów Polski oraz wykazuje ich zróżnicowanie; 4) przedstawia podstawowe zależności między składnikami poznawanych krajobrazów; 7) przedstawia pozytywne i negatywne zmiany w krajobrazach powstałe w wyniku działalności człowieka;
III etap edukacyjny: liceum/technikum IV. Dynamika procesów hydrologicznych: ruchy wody morskiej, wody podziemne i źródła, ustroje rzeczne, typy jezior. Uczeń: 2) wyróżnia rodzaje wód podziemnych, w tym występujących w okolicy szkoły oraz wyjaśnia powstawanie źródeł.
Istnieje 6 maszyn prostych, z których złożone są wszystkie inne maszyny. Są to: bloczki, dźwignie, kliny, równie pochyłe, śruby i kołowroty. Złożone maszyny składają się z dwu lub więcej maszyn prostych, które użyte razem ułatwiają pracę. Nawet bardzo skomplikowane maszyny, jak np. samochód, składają się z maszyn prostych, które przekształcają energię w celu wykonania pracy. Praca definiowana jest jako siła użyta do pokonania danej drogi. Siła i droga mają ten sam kierunek.
Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki...
Więcej
>
Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień danej maszyny. Do wszystkich 12 modeli dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!). Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna - i są na tyle duże, aby można było wygodnie eksperymentować z nimi. Przykładowe wymiary: 45x7x14 cm / 680 g (waga - dźwignia dwustronna); 16x9x41 cm / 800 g (Blok).
Maszyny proste zawarte w zestawie:
Równia pochyła
Przekładnia zębata
Blok
Wahadło fizyczne
Klin
Przekładnia zębatkowa (liniowa)
Mechanizm korbowy
Waga (dźwignia dwustronna)
Dźwignia
Kołowrót (dźwig)
Śruba
Wielokrążek
Te pomoce dydaktyczne wydają się tak proste? To dobrze! Bo to są MODELE MASZYN PROSTYCH!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Lista przykładowych eksperymentów - kart pracy (z kilkudziesięciu zawartych w instrukcjach):
Rodzaje dźwigni.
Jak duży zysk na sile?
Czy uda się to podnieść?
Korzyść z użycia bloczka.
Przekładnia rowerowa.
Kierownica.
Zmiana kierunku działania.
Przesuwanie bez wysiłku.
Tarcie.
Własności wahadła.
Co wpływa na okres drgań? (kierowane doświadczenie naukowe).
Równia pochyła to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne...
Więcej
>
Równia pochyła to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami równi pochyłej są przecież rampy, drabiny, schody, wywrotki...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Przesuwanie bez wysiłku
Tarcie.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 38x8x23 cm. Waga 700g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Przekładnia zębata (przeniesienie ruchu obrotowego) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile,...
Więcej
>
Przekładnia zębata (przeniesienie ruchu obrotowego) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami przekładni zębatej (kołowrotu) są przecież kierownice, rower (koła i pedały), wiatraki...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Przekładnia zębata (działanie).
Zastosowanie przekładni zębatych.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 39x9x15 cm. Waga 1kg.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Blok to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Bloki...
Więcej
>
Blok to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Bloki (odmiany kołowrotu) wykorzystywane są do podnoszenia materiałów budowlanych, wciągania i opuszczania żagli, w wieżach wiertniczych...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Korzyść z użycia bloczka.
Więcej bloczków.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 16x9x41 cm. Waga 800g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Wahadło fizyczne to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami...
Więcej
>
Wahadło fizyczne to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami wahadła są przecież wnętrza starych zegarów, metronomy (taktomierze), czy też dziecko bujające się na huśtawce...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Własności wahadła.
Co wpływa na okres drgań wahadła? (kierowane doświadczenie naukowe).
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 16,5x9x40 cm. Waga 600g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Klin to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne...
Więcej
>
Klin to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszejSerii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami klina są przecież siekiery, dłuta, gwoździe, pinezki, a nawet zęby siekacze...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Zmiana kierunku działania siły.
Zwiększanie siły.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 35x12x6 cm. Waga 750g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Przekładnia zębatkowa, liniowa to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć...
Więcej
>
Przekładnia zębatkowa, liniowa to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami kołowrotu są przecież koła roweru, wiatraki, kierownice...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Kierownica.
Przekładnia rowerowa.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 40x6x15 cm. Waga 550g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Mechanizm korbowy (odmiana kołowrotu - zamiana ruchu obrotowego na posuwisto-zwrotny) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE . Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą...
Więcej
>
Mechanizm korbowy (odmiana kołowrotu - zamiana ruchu obrotowego na posuwisto-zwrotny) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnychnaszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami kołowrotu są przecież silniki parowe (parowóz), tłoki silnika samochodowego...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Zastosowania praktyczne.
Zasady działania.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 39x7x15 cm. Waga 1kg.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Waga (dźwignia dwustronnej typu I) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne...
Więcej
>
Waga (dźwignia dwustronnej typu I) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami wagi (dźwigni dwustronnej) są przecież huśtawki, katapulty, nożyczki, łom...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Zasady działania i zastosowania praktyczne.
Trochę prostych obliczeń.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 45x7x14 cm. Waga 680g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Dźwignia to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami dźwigni...
Więcej
>
Dźwignia to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami dźwigni są przecież kończyny górne ciała człowieka...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Czy uda się to podnieść?
Rodzaje dźwigni.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 44x6x13 cm. Waga 350g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Kołowrót (dźwig) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami...
Więcej
>
Kołowrót (dźwig) to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami kołowrotu (dźwigu) są przecież dźwigi i żurawie budowlane...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Jak duży zysk na sile?
Dźwig/Żuraw.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 33x8x23 cm. Waga 535g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Śruba to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami...
Więcej
>
Śruba to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Przykładami zastosowania śruby są przecież zakrętki słoików, wiertła, maszynki do mięsa, korkociągi i, oczywiści, śruby...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Jak duży zysk na sile?
Praktyczne wykorzystanie zysku na sile.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 19x10x11 cm. Waga 680g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.
Wielokrążek to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Wielokrążki...
Więcej
>
Wielokrążek to jeden z 12 działających modeli eksperymentalnych naszej Serii MASZYNY PROSTE. Jak wszystkie maszyny proste można z jej pomocą pokazać osiągany zysk na sile, obliczyć go i znaleźć praktyczne zastosowanie. Wielokrążki (odmiany bloku) wykorzystywane są np. do podnoszenia materiałów budowlanych i innych ładunków...
Do tego modelu eksperymentalnego dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!):
Korzyść z użycia bloczka.
Zysk na sile.
Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna. Wymiary: 17x11x32 cm. Waga 700g.
Ta pomoc dydaktyczna wydaje się tak prosta? To dobrze! Bo to jest jest MODEL MASZYNY PROSTEJ!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Seria MASZYNY PROSTE obejmuje 12 modeli maszyn prostych - 6 podstawowych i 6 złożonych przeznaczonych do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień maszyny w postaci naszego modelu.