Płatności: Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.
Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności:kliknij tutaj.
Wyposażenie dodatkowe, z którego szkoła może dowolnie dobierać preferowane wyposażenie Laboratoriów Przyszłości: specjalistyczne urządzenia i narzędzia, materiały edukacyjne oraz oprogramowanie, w tym z zakresu robotyki i mikroelektroniki, sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku, pomoce projektowe, Zestaw konstrukcyjny z różnych dziedzin z akcesoriami, plansze z akcesoriami, a także środki ochrony indywidualnej.
Aby szkoła mogła zamówić wyposażenie dodatkowe w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, musi posiadać wcześniej zakupione wyposażenie z pakietu podstawowego. Jest niesamowita okazja do zaopatrzenia szkoły w najnowsze zdobycze techniki takie jak długopisy 3D i skanery 3D kompatybilne z drukarką 3D(wcześniej zakupioną w ramach wyposażenia podstawowego), a także wyjątkowe zestawy do konstruowania robotów edukacyjnych do nauki programowania w różnych językach.
Wyposaż stanowisko w swojej szkolnej pracowni w nowoczesne mikroskopy cyfrowe, zestawy dedykowanych do warunków szkolnych narzędzi do drewna, metalu i elektroniki. Nie zapomnij o pomocach projektowych, w ramach, których można zakupić zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin. Przykładowo dużą popularnością w programie Laboratoria Przyszłości cieszą się seria: Fizyka w walizce, pozwalająca na tworzenie eksperymentalnych konstrukcji w ramach różnych dziedzin takich jak elektryczność, elektronika, mechanika płynów i gazów, magnetyzm, ciepło. Do każdego zestawu dostarczana jest obszerna instrukcja dla nauczyciela wraz z przewodnikiem metodycznym odwołaniem do podstawy programowej obowiązującej w szkole podstawowej oraz kartami pracy dla ucznia.
W ofercie dostępne plansze z akcesoriami dobranymi zgodnie z prezentowanym tematem do biologii, chemii, geografii i matematyki.
Nowoczesna pracownia edukacyjna w szkole podstawowej zgodna z założeniami programu Laboratoria Przyszłości musi zawierać również odpowiednie zaplecze BHP. Na stanowisku pracy uczeń powinien posiadać gogle przeciwodpryskowe oraz okulary przeznaczone do indywidualnej ochrony oczu przed zagrożeniami mechanicznymi, rękawiczki ochronne oraz fartuch laboratoryjny. W pracowni szkolnej nie może zabraknąć również apteczki w wygodnej zawieszanej na ścianie walizce, czujnika dymu, gaśnicy i instrukcji BHP.
Teleskop zwierciadlany (refraktor) przeznaczony dla użytkowników średnio zaawansowanych i może być używany zarówno jako teleskop astronomiczny, jak też do obserwacji naziemnych, np. obserwacji przyrodniczych (biologia, geografia – zwierzęta i...
Więcej
>
Teleskop zwierciadlany (refraktor) przeznaczony dla użytkowników średnio zaawansowanych i może być używany zarówno jako teleskop astronomiczny, jak też do obserwacji naziemnych, np. obserwacji przyrodniczych (biologia, geografia – zwierzęta i krajobrazy). Został zaprojektowany, aby zapewnić początkujacym astronomom kompletną zestaw do oglądania księżyca i planet, a także jaśniejszych obiektów głębokiego nieba, takich jak gromady gwiazd i galaktyki. Łatwy montaż azymutalny pozwala na szerokie „dzielenie się” tym przyrządem (refraktorem). Jest też przydatnym urządzeniem poglądowym do wykorzystania podczas omawiania w szkole odkryć historycznych Galileusza, na lekcjach astronomii i fizyki i astronomii (obserwacja mgławic, galaktyk) oraz obserwacji przyrodniczych.
Parametry:
refraktor 60 mm
Ogniskowa 900 mm,
współczynnik ogniskowej f/15 12
Elektryczne 1,25-calowe ogniskowanie zębatkowe
Elektroniczny szukacz „Stardot” (Red Dot)
Ręczny uchwyt równikowy z silnikiem R.A. 14
Okulary 45x (20mm) i 112x (8mm)
2x soczewki Barlowa
Filtr księżycowy
Przekątna gwiazdy i 1,5x okular wznoszący
Adapter do smartfonów
Dwusekcyjny (dwustopniowy) statyw metalowy od 69 do 116 cm (2,3 do 3,8 stopy) z tacą do przechowywania akcesoriów, takich jak okulary, filtry i światła
Wreszcie na polskim rynku! Cubroid to BEZPRZEWODOWY , intuicyjny zestaw KLOCKÓW do PROGRAMOWANIA i budowy robotów i innych konstrukcji opracowany zgodnie z ideą STEAM . Stworzone dla edukacji, do...
Więcej
>
Wreszcie na polskim rynku! Cubroid to BEZPRZEWODOWY, intuicyjny zestaw KLOCKÓW do PROGRAMOWANIA i budowy robotów i innych konstrukcji opracowany zgodnie z ideą STEAM. Stworzone dla edukacji, do bezpiecznego i łatwego montażu oraz nauki kodowania na wielu poziomach trudności oraz różnych językach.
Dzięki siłownikom, czujnikom, sterowaniu i programowaniu wpisują się idealnie w koncepcję STEAM. Zaplanuj, zbuduj, zaprogramuj, steruj!
Są proste i nowoczesne.
Zestaw zawiera 111 elementów konstrukcyjnych (klocki funkcyjne oraz konstrukcyjne) oraz ćwiczenia z programowania blokowego i Scratch. Klocki funkcyjne są bezprzewodowe (Bluetooth) i programowalne! Każdy klocek funkcyjny posiada osobny włącznik, gniazdo do ładowania oraz przycisk automatycznej pracy. Zarówno klocki funkcyjne jak i konstrukcyjne są kompatybilne z innymi klockami, w tym z LEGO®.
CUBROID programowane bezprzewodowe klocki konstrukcyjne spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości
i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – łączy klocki do samodzielnej konstrukcji z akcesoriami z funkcjonalnością robota edukacyjnego programowanego na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (bloczkowy, Scratch).
Zawartość zestawu:
Programowalne klocki funkcyjne:
Główny – Master Block (1 szt.)
Silnik prądu stałego – DC Motor Block 360⁰ (2 szt.)
Wyświetlacz LED Block matryca 8x8 (64 diody) (1 szt.)
Dźwiękowy (1 szt.)
Czujnik odległości (wykrywa zbliżające się obiekty) (1 szt.)
Czujnik światła i dotyku (1 szt.)
Klocki konstrukcyjne:
Pyramid (6 szt.)
Kostka Cube (30 szt.)
Łącznik (50 szt.)
Koło (2 szt.)
Koło 360⁰ (2 szt.)
Jednostronny (6 szt.)
Dwustronny łączeniowy (8 szt.)
3-pinowy kabel USB
Ćwiczenia w języku polskim na trzech poziomach: "Misja! Kodowanie! Poziom 1 (4-7 lat)", "Misja! Kodowanie! Poziom 2 (8-10 lat)" i "Misja! Kodowanie! Scratch (10+)" instrukcja oraz sterowniki.
5 drukowanych obrazkowych kart do programowania blokowego (Poziom 1)
Dostęp do platformy e-learningowej
Pozwala odkrywać świat technologii i zdobywać doświadczenie w kodowaniu. Pomaga uczniom wyrazić swoją kreatywność poprzez zabawę. Klocki można łączyć w dowolne kombinacje, a kodowanie ich jest bardzo proste.
UNIKALNE CECHY CUBROID: 1. Kompatybilny z innymi klockami, w tym z LEGO® do celów kreatywnych, dzięki czemu dzieci mogą być innowacyjne bez ograniczeń 2. Zestaw bloków do programowania jest bezpieczny dla dzieci, bo nie zawiera widocznych linii lub pinów łączących. 3. Wyposażony w siłowniki i czujniki, które działają bez zewnętrznych połączeń. 4. Funkcjonuje poprzez komunikację bezprzewodową, co umożliwia użytkownikom kodowanie w wielu kombinacjach. 5. Możliwość nauki koncepcji STEM i prostego programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym (wiek: 4+). 6. Źródło satysfakcji i radości dla dzieci, gdy z powodzeniem budują i obsługują swoje własne roboty.
Cubroid Coding Platform pobierz za darmo z Android Play Store / iOS App Store
Poziom 1. Tryb kodowania Smartphone / Tablet (Codig Cubroid 2) Z aplikacji do kodowania (Coding Cubroid 2 app) każdy może łatwo kodować. Kodowanie odbywa się poprzez wyrównywanie obrazów w sposób przeciągnij i upuść.
Poziom 2. Tylko tryb kodowania Tablet (Advanced Cubroid) Możesz kodować różne ruchy i wartości czujników, jak chcesz, zgodnie z funkcją każdego bloku kodowania. Nie ma ograniczeń do kontrolowania wartości czasu i innych funkcji. Z 7 bloków kodowania, można rozszerzyć swoje programy kodowania.
Poziom 3. Tryb kodowania Scratch 2.0 Platforma kodowania Scratch pomoże Ci przenieść Twoje umiejętności programowania na następny poziom. Tryb Scratch jest zalecany dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy pracują, aby naprawdę doskonalić swoje umiejętności programowania.
Artie do niezwykły robot, który w oparciu o założenia STEM wprowadza dzieci w świat programowania i robotyki. Programuje się go łatwo poprzez połączenie WiFi z komputerem (Windows 10) lub tabletem metodą "przeciągnij i upuść". Posiada 4 tryby pracy:...
Więcej
>
Artie do niezwykły robot, który w oparciu o założenia STEM wprowadza dzieci w świat programowania i robotyki. Programuje się go łatwo poprzez połączenie WiFi z komputerem (Windows 10) lub tabletem metodą "przeciągnij i upuść". Posiada 4 tryby pracy: kształty, malowanie, gry oraz kreatywny do dowolnego kodowania. Dzieci po za obserwacją ruchu robota po zaprogramowaniu uzyskują obraz, dzięki czemu łatwiej mogą przyswoić podstawy kodowania.
robot-Artie 3000 zasilany bateryjnie (baterie 4xAA 1,5V – nie dołączone!)
Aplikacja w języku polskim (PL)
4 markery (różowy, niebieski, zielony i fioletowy)
3 karty-lekcje
Wiek: 7+
Kodowany robot: Artie 3000 spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot jest programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (blokowy, Blokowy-Snap, Scratch, Javascript).
Zestaw do budowania labiryntu za pomocą kart kodujących, tworzących ścieżkę krok po kroku dla interaktywnej Myszy-robota. Sekwencje programuje się bardzo łatwo dzięki nawiązaniu klawiszy na grzbiecie myszy do kolorów kart kodujących. Myszka świeci,...
Więcej
>
Zestaw do budowania labiryntu za pomocą kart kodujących, tworzących ścieżkę krok po kroku dla interaktywnej Myszy-robota. Sekwencje programuje się bardzo łatwo dzięki nawiązaniu klawiszy na grzbiecie myszy do kolorów kart kodujących. Myszka świeci, wydaje dźwięki oraz porusza się w 2 prędkościach.
Zestaw zawiera:
30 dwustronnych kart do kodowania;
22 ściany labiryntu;
16 siatek labiryntu, które łącząc się tworzą duży kwadrat 50x50 cm;
3 tunele;
10 dwustronnych kart z ćwiczeniami;
Element imitujący ser;
Mysz-robot zasilana bateriami 3xAAA (nie dołączone);
Przewodnik po ćwiczeniach.
Zestaw można urozmaicić rozbudowując go o dodatkową mysz Jack (do kupienia oddzielnie) oraz karty matematyczne (do kupienia oddzielnie).
Dodatek do Seria Code-Go: Mysz kodowana, zestaw , który za pomocą kart kodujących z numerami, kostek oraz maty do gry, wprowadza najmłodszych w świat matematyki i liczb. Zestaw zawiera:
<ul style="list-style-type:...
Więcej
>
Dodatek do Seria Code-Go: Mysz kodowana, zestaw, który za pomocą kart kodujących z numerami, kostek oraz maty do gry, wprowadza najmłodszych w świat matematyki i liczb.
Zestaw zawiera:
2 kostki z cyframi
1 kostkę operacyjną (ze znakami)
11 dwustronnych kart liczbowych (0-20);
1 linijka (12 cm)
Dwustronna plansza liczbowa
Zestaw jest dodatkiem do serii i nie zawiera Myszy-robota do kodowania!
Robot Botley to 77-elementówy zestaw, który w łatwy i przyjazny sposób wprowadza w świat kodowania. Z pomocą Botley'a dziecko może stopniowo nabywać umiejętności programowania od najprostszych poleceń po zaawansowane pętle i ścieżki. Robot uczy podstaw...
Więcej
>
Robot Botley to 77-elementówy zestaw, który w łatwy i przyjazny sposób wprowadza w świat kodowania. Z pomocą Botley'a dziecko może stopniowo nabywać umiejętności programowania od najprostszych poleceń po zaawansowane pętle i ścieżki. Robot uczy podstaw kodowania poprzez aktywną zabawę, przez co w naturalny sposób dziecko ćwiczy strategiczne myślenie oraz doskonali umiejętności rozwiązywania problemów.
Zestaw zawiera: • 1 robot Botley • 1 pilot do zdalnego programowania • nakładkę z rękami robota • 40 kart kodujących • 6 dwustronnych tablic-puzzli • 28 przeszkód i akcesorii
Robot Botley 2.0 to 78-elementówy zestaw, który w łatwy i przyjazny sposób wprowadza w świat kodowania. Z pomocą Botley'a dziecko może stopniowo nabywać umiejętności programowania od najprostszych poleceń po zaawansowane pętle i ścieżki. Robot uczy...
Więcej
>
Robot Botley 2.0 to 78-elementówy zestaw, który w łatwy i przyjazny sposób wprowadza w świat kodowania. Z pomocą Botley'a dziecko może stopniowo nabywać umiejętności programowania od najprostszych poleceń po zaawansowane pętle i ścieżki. Robot uczy podstaw kodowania poprzez aktywną zabawę, przez co w naturalny sposób dziecko ćwiczy strategiczne myślenie oraz doskonali umiejętności rozwiązywania problemów. Robot Botley 2.0 po zaprogramowaniu może odtwarzać muzykę, stworzyć pokaz świetlny, zamienić się w pociąg, radiowóz lub ducha.
Zestaw zawiera: • 1 robot Botley świecący w ciemności • 1 pilot do zdalnego programowania • 2 nakładki z rękami robota • 40 kart kodujących • 6 dwustronnych tablic-puzzli • 28 przeszkód i akcesorii
Zestaw 40 dodatkowych elementów-przeszkód do Robota Botley'a, dzięki którym można stworzyć 9 kolejnych wyzwań do pokonania takich jak np. efekt domina, spadające się piłeczki, a także zaprojektować nowe własne tory przeszkód. Elementy rozszerzenia...
Więcej
>
Zestaw 40 dodatkowych elementów-przeszkód do Robota Botley'a, dzięki którym można stworzyć 9 kolejnych wyzwań do pokonania takich jak np. efekt domina, spadające się piłeczki, a także zaprojektować nowe własne tory przeszkód. Elementy rozszerzenia urozmaicają naukę kodowania, a także wprowadzają w praktyczny sposób podstawowe pojęcia fizyczne związane z ruchem i siłą.
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak...
Więcej
>
Zestaw Mechanika płynów i gazów z serii Fizyka w Walizce zawiera 36 elementów, w tym wszystkie rurki i naczynia potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Z tym zestawem uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak prawo Boyle'a, nurek kartezjański i zasada Bernoulliego. Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wypełnionej usztywnioną gąbką z otworami dopasowanymi do elementów zestawu.
Zestaw fizyka w Walizce 3: Ciepło składa się z 54 elementów, w tym wszystkich termometrów, zlewek, probówek i naczyń potrzebnych do zbadania podstawowych pojęć z termodynamiki wprowadzającej. Z tym zestawem uczniowie mogą przeprowadzać...
Więcej
>
Zestaw fizyka w Walizce 3: Ciepło składa się z 54 elementów, w tym wszystkich termometrów, zlewek, probówek i naczyń potrzebnych do zbadania podstawowych pojęć z termodynamiki wprowadzającej. Z tym zestawem uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty takie jak prawo Newtona dotyczące ochładzania, ciepło właściwe oraz rozszerzalność ciał stałych, cieczy i gazów. Zestaw umożliwia przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Doświadczenia (karty pracy):
Higrometria.
Tajemnica gorącej herbaty. Prawo Newtona dotyczące ochładzania.
PRODUKT DOSTĘPNY JUŻ W LISTOPADZIE! Zestaw Elektrostatyka z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji....
Więcej
>
PRODUKT DOSTĘPNY JUŻ W LISTOPADZIE! Zestaw Elektrostatyka z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektrostatyki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Doświadczenia (karty pracy):
Badanie ładunku elektrostatycznego z wykorzystaniem lasek i ściereczek z różnych materiałów.
Jak ładunek nadany jednej części przedmiotu wpływa na cały przedmiot?
Czy istnieje więcej niż jeden rodzaj ładunku?
Porównanie oddziaływania magnetycznego i elektrostatycznego.
Elektroskop.
Przewodniki i izolatory.
Elektryzowanie kul, elektryzowanie przez indukcję i dotyk.
Zestaw Elektryczność cz. 1 z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw umożliwia szybkie i łatwe montowanie obwodów...
Więcej
>
Zestaw Elektryczność cz. 1 z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw umożliwia szybkie i łatwe montowanie obwodów przez zastosowanie płyty montażowej układów elektrycznych i elementów dołączonych do zestawu. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej sztywną gąbką z wyciętymi gniazdami dopasowanymi do elementów zestawi. Przykładowe układy doświadczalne. ZESTAW WSPÓŁPRACUJE Z CZUJNIKAMI NEULOG.
Doświadczenia (karty pracy):
Prosty obwód elektryczny z przełącznikami.
Korzystanie z woltomierza.
Dzielnik napięcia.
Korzystanie z amperomierza.
Potencjometr jako rezystor nastawny.
Prawo Ohma i metoda woltametryczna.
Opór w obwodzie szeregowym.
Opór w obwodzie równoległym
Pierwsze prawo Kirchhoffa.
Drugie prawo Kirchhoffa.
Pojemność elektryczna w obwodzie szeregowym.
Pojemność elektryczna w obwodzie równoległym.
Obwód RC - ładowanie kondensatora przez rezystor.
Obwód RC - rozładowanie kondensatora przez rezystor.
Pole magnetyczne wokół przewodnika.
Pole magnetyczne wokół cewki.
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Płyta montażowa układów elektrycznych i elektrycznych; 1 x Woltomierz analogowy, 0-15V, 0-1,5V; 1 x Miliamperomierz 0-500mA, 0-50mA; 1 x Magnes walcowy; 4 x Rezystor 100 Ω; 2 x Rezystor 220 Ω; 2 x Rezystor 470 Ω; 2 x Rezystor 1 kΩ; 2 x Rezystor 4,7 kΩ; 2 x Rezystor 10 kΩ; 1 x Potencjometr 100 Ω; 2 x Kondensator 1000 uF; 4 x Oprawka do żarówki E10; 4 x Zwora; 1 x Pojemnik do dwóch baterii; 1 x Oprawka do pojedynczej baterii; 1 x Cewka indukcyjna 10mH; 1 x Kompas; 1 x Przełącznik uchylny; 1 x Przełącznik przyciskowy; 4 x Żarówka E10 3,5V; 4 x Żarówka E10 6V; 4 x Żarówka E10 12V; 1 x Rdzeń ferromagnetyczny (stalowa śruba heksagonalna i nakrętka); 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czerwony; 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czarny; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czerwony; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czarny; 2 x Multimetr; 1 x Instrukcja z kartami pracy
Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy doświadczalne....
Więcej
>
Zestaw Elektryczność cz. 2 rozszerzenie z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie 9 doświadczeń z zakresu elektryczności zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Przykładowe układy doświadczalne. Zestaw jest rozszerzeniem zestawu Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1
Doświadczenia (karty pracy):
Transformator dodawczy.
Transformator zmniejszający napięcie.
Silnik prądu stałego.
Dwa silniki połączone szeregowo.
Dwa silniki połączone równolegle.
Połączone silniki.
Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny.
Dwa pojedyncze przełączniki dwupozycyjne
Przekaźnik.
SKŁAD ZESTAWU: 1 x Rdzeń żelazny i podstawa transformatora; 1 x Cewka 600 zwojów; 1 x Cewka 1200 zwojów; 2 x Pojedynczy przełącznik dwupozycyjny (przełącznik SPDT) 1 x Przekaźnik; 1 x Brzęczyk piezoelektryczny; 2 x Silnik elektryczny stałoprądowy; 1 x Rurka gumowa; 2 x Śmigło z tworzywa sztucznego; 1 x Model silnika; 1 x Woltomierz analogowy; 1 x Potencjometr 100 Ω; 2 x Oprawka do żarówki E10; 2 x Zwora; 1 x Pojemnik do dwóch baterii; 1 x Oprawka do pojedynczej baterii; 1 x Przełącznik uchylny; 1 x Przełącznik przyciskowy; 2 x Żarówka E10 3,5V; 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czerwony; 2 x Przewód z wtykami bananowymi 25 cm, czarny; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czerwony; 1 x Przewód z wtykami bananowymi 50 cm, czarny; 1 x Instrukcja z kartami pracy
UWAGA: Zestaw Fizyka w Walizce 5: Elektryczność cz. 1 jest wymagany do wykonywania doświadczeń.
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera wszystkie magnesy i kompasy potrzebne do...
Więcej
>
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera wszystkie magnesy i kompasy potrzebne do zbadania podstawowych pojęć w magnetyzmie wprowadzającym. Uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak biegun północny i południowy, prądy wirowe i oglądać linie pola magnetycznego za pomocą żelaza. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Doświadczenia (karty pracy):
Przedmioty magnetyczne i niemagnetyczne
Bieguny północny i południowy.
Ziemia jest olbrzymim magnesem
Obserwacja pól magnetycznych z wykorzystaniem opiłków żelaza.
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu i elektromagnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Dzięki temu zestawowi uczniowie mogą badać...
Więcej
>
Zestaw Magnetyzm z serii Fizyka w Walizce umożliwia przeprowadzenie doświadczeń z zakresu magnetyzmu i elektromagnetyzmu zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Dzięki temu zestawowi uczniowie mogą badać typowe eksperymenty, takie jak badanie różnic między substancjami diamagnetycznymi, paramagnetycznymi i ferromagnetycznymi, liniami pola magnetycznego i prądem indukowanym z pola magnetycznego. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Doświadczenia (karty pracy):
Substancje diamagnetyczne, paramagnetyczne i ferromagnetyczne.
Przewidywanie linii pola magnetycznego.
Indukcja pola magnetycznego przez prąd elektryczny.
Zestaw Mechanika ciał stałych z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera ponad 60 komponentów, w tym wszystkie...
Więcej
>
Zestaw Mechanika ciał stałych z serii Fizyka w Walizce umożliwiający przeprowadzenie kilkunastu doświadczeń z zakresu mechaniki zgodnie z dołączonymi kartami pracy zawartymi w dołączonej instrukcji. Zestaw zawiera ponad 60 komponentów, w tym wszystkie wózki, bloczki, haki, ciężarki i sprężyny, potrzebne do zbadania podstawowych pojęć z mechaniki. Wszystkie elementy w zestawie są umieszczone w aluminiowej walizce wyściełanej gąbką.
Za pomocą zestawu można prezentować działanie i funkcje krążków i wielokrążków, prostych maszyn oraz wybrane zasady mechaniki. Zestaw demonstruje i pomaga zrozumieć istotę działania i wykorzystanie wielokrążków. Różnorodny i szeroki skład zestawu...
Więcej
>
Za pomocą zestawu można prezentować działanie i funkcje krążków i wielokrążków, prostych maszyn oraz wybrane zasady mechaniki. Zestaw demonstruje i pomaga zrozumieć istotę działania i wykorzystanie wielokrążków. Różnorodny i szeroki skład zestawu (widoczny na zdjęciu obok) oraz duże demonstracyjne rozmiary umożliwiają efektywną demonstrację. Wysokość pręta głównego na stojaku: 61 cm.
Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej...
Więcej
>
Seria MASZYNY PROSTE to komplet 12 działających modeli eksperymentalnych - 6 podstawowych i 6 złożonych. Przeznaczone są do praktycznego doświadczenia ich działania, zobrazowania zysku na sile osiąganego dzięki zastosowaniu danej maszyny, ale także do obliczania tego zysku na podstawie konkretnych ustawień danej maszyny. Do wszystkich 12 modeli dołączona jest instrukcja z omówieniem teoretycznym oraz gotowymi kartami pracy dla nauczyciela i ucznia (oddzielne!). Wszystkie maszyny proste z tej serii wykonane są z przyjaznego materiału - drewna - i są na tyle duże, aby można było wygodnie eksperymentować z nimi. Przykładowe wymiary: 45x7x14 cm / 680 g (waga - dźwignia dwustronna); 16x9x41 cm / 800 g (Blok).
Maszyny proste zawarte w zestawie:
Równia pochyła
Przekładnia zębata
Blok
Wahadło fizyczne
Klin
Przekładnia zębatkowa (liniowa)
Mechanizm korbowy
Waga (dźwignia dwustronna)
Dźwignia
Kołowrót (dźwig)
Śruba
Wielokrążek
Te pomoce dydaktyczne wydają się tak proste? To dobrze! Bo to są MODELE MASZYN PROSTYCH!
Maszyny proste dojrzymy wszędzie wokół nas, także w bardzo SKOMPLIKOWANYCH urządzeniach. Znajdziemy je nawet w sobie... Wystarczy, że wyciągniemy ramię i zegniemy je w łokciu. Poeksperymentuj z naszymi maszynami prostymi - dołączamy do nich szczegółowe karty pracy dla nauczyciela i ucznia. Zaprezentuj poważne wzory w praktyce! Tylko taka nauka ma sens.
Lista przykładowych eksperymentów - kart pracy (z kilkudziesięciu zawartych w instrukcjach):
Rodzaje dźwigni.
Jak duży zysk na sile?
Czy uda się to podnieść?
Korzyść z użycia bloczka.
Przekładnia rowerowa.
Kierownica.
Zmiana kierunku działania.
Przesuwanie bez wysiłku.
Tarcie.
Własności wahadła.
Co wpływa na okres drgań? (kierowane doświadczenie naukowe).
Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, szeregowych i równoległych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na 10 niebieskich płytkach...
Więcej
>
Zestaw do budowania podstawowych obwodów elektrycznych, szeregowych i równoległych, a także testowania włączanych w zbudowanym obwodzie przewodników i izolatorów. Elementy obwodu zamontowane są na 10 niebieskich płytkach (3 żarówki - 1,5V i 3V, 2 rezystory, rezystor regulowany-reostat, 2 rodzaje wyłączników, brzęczyk, silnik), tak aby widoczny był cały obwód. W skład zestawu wchodzą przewody połączeniowe bananowe - 6 sztuk, czerwone i czarne. Połączeń elektrycznych dokonuje się szybko poprzez wsuwanie zakończeń bananowych w specjalne gniazda znajdujące się po obu stronach każdej płytki. Zasilanie bateryjne (baterie R20, nie dołączone) – w komplecie 2 niebieskie pojemniki na baterie z gniazdami po obu stronach, takimi jak na pozostałych płytkach. Dodatkowo, dołączone są zapasowe żarówki oraz multimetr. Całość, wraz z multimetrem, dostarczana w specjalnym pudełku z gąbką z wyciętymi otworami na wymiar elementów, co ułatwia wyjmowanie i przechowywanie elementów zestawu. Zestaw edukacyjny dostarczany jest wraz ze szczegółową instrukcją z opisem konkretnych połączeń i ich analizą.
Gotowe ćwiczenia zawarte w zestawie: ▪ Szeregowe połączenie źródeł zasilania ▪ Równoległe połączenie źródeł zasilania ▪ Szeregowe połączenie żarówek ▪ Równoległe połączenie żarówek ▪ Obwód elektryczny z żarówką ▪ Wyłącznik jako element obwodu elektrycznego ▪ Brzęczyk jako element obwodu elektrycznego ▪ Szeregowe połączenie rezystorów ▪ Równoległe połączenie rezystorów ▪ Silnik w obwodzie elektrycznym ▪ Praktyczne badanie prawa Ohma ▪ Praktyczne badanie pierwszego prawa Kirchhoffa ▪ Praktyczne badanie drugiego prawa Kirchhoffa
Zestaw kompatybilny z pozostałymi zestawami z serii BLUE.
Zestaw do budowy - w sposób czytelny - najprostszych obwodów elektrycznych na lekcjach w szkole, tj. obwodów z żarówkami połączonymi równolegle lub szeregowo. Elementy obwodu zamontowane są na niebieskich płytkach (15 płytek z żarówkami oraz 10...
Więcej
>
Zestaw do budowy - w sposób czytelny - najprostszych obwodów elektrycznych na lekcjach w szkole, tj. obwodów z żarówkami połączonymi równolegle lub szeregowo. Elementy obwodu zamontowane są na niebieskich płytkach (15 płytek z żarówkami oraz 10 płytek z wyłącznikami), tak aby widoczny był cały obwód. W skład zestawu wchodzą przewody połączeniowe bananowe - 30 sztuk, czerwone i czarne. Połączeń elektrycznych dokonuje się szybko poprzez wsuwanie zakończeń bananowych w specjalne gniazda znajdujące się po obu stronach każdej płytki. Zasilanie bateryjne (baterie R20, nie dołączone) – w komplecie 10 niebieskich pojemników na baterie z gniazdami po obu stronach, takimi jak na pozostałych płytkach. Dodatkowo, dołączone są zapasowe żarówki. Całość dostarczana jest w specjalnym pudełku z gąbką z wyciętymi otworami na wymiar elementów, co ułatwia wyjmowanie i przechowywanie elementów zestawu oraz ich rozdawanie grupom. Zestaw klasowy - ilość elementów wystarcza, aby doświadczenia przeprowadzała w grupach cała klasa szkolna na lekcji.
Zestaw kompatybilny z pozostałymi zestawami z serii BLUE.
Uczniowie budują z elementów zestawu działającą mini-wersję generatora wiatrowego, czyli turbinę wiatrową, która jest podstawowym elementem elektrowni wiatrowej, w której prąd pozyskiwany jest w wyniku zamiany energii kinetycznej wiatru na...
Więcej
>
Uczniowie budują z elementów zestawu działającą mini-wersję generatora wiatrowego, czyli turbinę wiatrową, która jest podstawowym elementem elektrowni wiatrowej, w której prąd pozyskiwany jest w wyniku zamiany energii kinetycznej wiatru na mechaniczne obroty wiatraka turbiny, a w następstwie tego na energię elektryczną. Jest to energia czysta i odnawialna. Zaawansowana budowa turbiny pozwala eksperymentować uczniom z różnymi ustawieniami łopat oraz ich ilością - zestaw zawiera 3 różne typy łopat (łącznie 9 sztuk) zainspirowanych badaniami aeronautycznymi NASA, jak również nowoczesne łopaty arkuszowe. O przepływie prądu informują zapalające się diody LED. Wymiary: 47 x 32 x 21 cm
Skład zestawu: • turbina wiatrowa (generator wiatrowy) w wersji mini • statecznik ustawiający turbinę w kierunku wiatru • prądnica 3-fazowa • różne typy łopat • diody LED demonstrujące przepływ prądu
Zestaw przeznaczony do demonstracji oraz doświadczeń indywidualnych i grupowych z zakresu energii słonecznej – jej pozyskiwania, przetwarzania, zachowywania oraz wykorzystywania, jak również działania fotoogniwa, czyli...
Więcej
>
Zestaw przeznaczony do demonstracji oraz doświadczeń indywidualnych i grupowych z zakresu energii słonecznej – jej pozyskiwania, przetwarzania, zachowywania oraz wykorzystywania, jak również działania fotoogniwa, czyli ogniwa fotowoltaicznego. Możliwe jest to dzięki przemyślanej zawartości zestawu oraz wielu ciekawym i różnorodnym doświadczeniom zawartym w dołączonej kolorowej instrukcji. Elementy zestawu (główne elementy wymienione poniżej), takie jak fotoogniwo, przewody, termometr, lustro płaskie i paraboliczne, lupa, silniczek elektryczny, śmigło, kolorowe filtry…, umożliwiają bardzo szerokie i dogłębne omówienie, na podstawie przeprowadzanych doświadczeń i eksperymentów, tematów: Energia słoneczna, ogniwo fotowoltaiczne, wykorzystanie energii słonecznej itd. Lampa na zdjęciu nie wchodzi w skład zestawu.
Skład zestawu: fotoogniwo (ogniwo fotowoltaiczne) i przewody podstawka fotoogniwa termometr szkło powiększające silniczek elektryczny śmigło podstawka silniczka lustro paraboliczne podstawka pod lustro paraboliczne lustro płaskie lupa podwójna kolorowe filtry z uchwytem – 4 różne probówka podstawka probówki stojak do probówki gumki spinacze do papieru z główką plastikowe koluszka nitka plastikowe paski arkusze-wycinanki z kształtami (ptaki, iluzje,…)
Przykładowe doświadczenia i eksperymenty zawarte w kolorowej instrukcji: Promienie słoneczne (energia słoneczna) ogrzewają powietrze Promienie słoneczne (energia słoneczna) ogrzewają wodę Ciemne powierzchnie pochłaniają więcej promieniowania cieplnego niż jasne powierzchnie Budowa i działanie fotoogniwa Działanie fotoogniwa – ruchome obrazy Lustro wypukłe i lustro wklęsłe Działanie „pieca słonecznego” Łączymy działanie pieca słonecznego i fotoogniwa Budujemy model samolotu Budujemy karuzelę Budujemy zabawkę z fruwającymi ptaszkami Badamy wpływ filtrowania światła
Fascynujący zestaw doświadczalny, czyli zegar zasilany owocami i warzywami ("ogniwo owocowe")! Widoczne z boku płytki-elektrody wbijane są w owoc/warzywo, włączane w budowane obwody elektryczne oraz wykorzystywane do badania przewodności różnych...
Więcej
>
Fascynujący zestaw doświadczalny, czyli zegar zasilany owocami i warzywami ("ogniwo owocowe")! Widoczne z boku płytki-elektrody wbijane są w owoc/warzywo, włączane w budowane obwody elektryczne oraz wykorzystywane do badania przewodności różnych materiałów. Zasilanie zegara odbywa się na tej samej zasadzie na jakiej działają współczesne baterie. Dodatkowe elementy zestawu umożliwiają budowę bardzo różnych obwodów elektrycznych, a także dowiedzenie, że prąd elektryczny płynie w zbudowanych przez uczniów obwodach, ponieważ zachodzi reakcja chemiczna pomiędzy metalami a kwasami zawartymi w owocach, warzywach... Uczniowie przekonają się także, że w niektórych doświadczeniach do zapalenia diody LED wystarczy jedna cytryna, a w innych potrzeba będzie tych cytryn trzy, a nawet więcej sztuk.
W skład zestawu wchodzą: • moduł zegara cyfrowego w obudowie prostokątnej z tworzywa z pokrywą oraz dwoma probówkami • elektrody: magnezowa (Mg), miedziana (Cu) – 4 szt., cynkowa (Zn) – 4 szt., węglowa (C) – 2 szt. • dioda LED • przewody – 4 szt. • gumowa rurka (czarna, szeroka, wąska) – 3 szt. • papierek lakmusowy – bloczek • wełna stalowa • lejek • szpatułka plastikowa • spinacz biurowy • klocek styropianowy • pipeta • okulary ochronne
Do przeprowadzenia doświadczeń niezbędne są także ogólnie dostępne materiały takie jak sól kuchenna, soda spożywcza, bateria 1,5V (AA) oraz owoce i warzywa.
Świetny zestaw do przeprowadzania wielu efektownych i przydatnych dydaktycznie eksperymentów.
W załączonej instrukcji zawarte są prezentacje zagadnień fizykochemicznych oraz przebieg doświadczeń i eksperymentów o intrygujących nieraz nazwach: • Zegar cyfrowy • Zegar cytrynowy (lub cytrynowa lampka) • Zegar cytrynowy (lub cytrynowa lampka) • Zegar ziemniaczany (lub ziemniaczana lampka) • Posmakuj elektryczności • Lampka marchewkowa • Bateria herbaciana • Atrament sympatyczny • Roztwór wskaźnikowy • Papierek lakmusowy • Elektromagnes • Dioda LED • Dioda w roztworze zasadowym • Rdzewienie • Przygotowywanie roztworu miedzi • Alchemik • Przepływ prądu
Nowy, modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające (!) zestawy...
Więcej
>
Nowy, modularny zestaw zaprojektowany tak, aby w zmniejszonej skali, w sposób praktyczny (eksperymentalny) demonstrować działanie różnych systemów tzw. czystych energii od początku do końca. Zestaw zawiera zminiaturyzowane, działające (!) zestawy takich urządzeń jak: turbina wiatrowa, panel fotowoltaiczny (słoneczny), elektrolizer, ogniwo paliwowe PEM oraz system przechowywania wodoru (paliwo).
ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:
1. Turbina wiatrowa 2. Ogniwo fotowoltaiczne 3. Moduł LED 4. Moduł do budowy obwodów elektrycznych 5. Moduł ogniwa paliwowego 6. Moduł z elektrolizerem 7. Moduł ze zbiornikami 8. Moduł z silnikiem 9. Moduł potencjometru
EKSPERYMENTY I DOŚWIADCZENIA możliwe do przeprowadzenia - przykłady:
Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem ogniwa fotowoltaicznego Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym wykorzystując ogniwo fotowoltaiczne Produkcja wodoru przy pomocy ogniwa fotowoltaicznego Wytwarzanie energii elektrycznej za pomocą ogniwa paliwowego Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego Uruchomienie modułu z silnikiem elektrycznym z wykorzystaniem wodorowego ogniwa paliwowego Wykorzystanie wodorowego ogniwa paliwowego do uruchomienia modułu z silnikiem elektrycznym oraz zasilania modułu z diodami LED połączonych szeregowo Pozyskiwanie energii elektrycznej z wykorzystaniem siły wiatru Montaż łopat profilowanych i nieprofilowanych Montaż wirnika z możliwością samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru Montaż wirnika z blokadą samoistnego ustawiania się wirnika względem kierunku wiatru Montaż od 2 do 6 łopat w głowicy wirnika i eksperymentowanie z różnymi kątami ich nachylania Zasilanie modułu z diodami LED z wykorzystaniem turbiny wiatrowej Wykorzystanie energii wiatru do produkcji wodoru Wykorzystanie zasilacza bateryjnego w procesie elektroliz