(22) 648 03 14 pn.-pt. 8:00-16:00

Dostawa i płatności

Koszty wysyłki:
Zamówienia powyżej 300 złotychkoszty wysyłki ponosi Sprzedający („JANGAR”).

Płatności:
Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.

Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności:   kliknij tutaj.

 SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do zakupów w naszej firmie!

Budowa komórki i genetyka będą łatwiejsze do zrozumienia, dzięki modelom do samodzielnego złożenia. Można w ten sposób zaobserwować w jaki sposób dochodzi do biosyntezy białek w komórkach, czy na czym polega dziedziczenie cech.
Model DNA – podstawowy

Model DNA – podstawowy Model DNA – podstawowy

Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 12 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 1 skręt helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego,... Więcej

Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 12 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 1 skręt helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego, na podstawie. Wys. 25 cm. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. demonstrację procesu replikacji DNA.

Do zamówienia
Cena 131,00 zł
Model DNA – duży (2 skręty helisy, 45 cm)

Model DNA – duży (2 skręty... Model DNA – duży (2 skręty helisy, 45 cm)

Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 22 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 2 skręty helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego,... Więcej

Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 22 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 2 skręty helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego, na podstawie. Wysokość: 45 cm. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. demonstrację procesu replikacji DNA.

Do zamówienia
Cena 225,00 zł
Model DNA z oznaczonymi zasadami

Model DNA z oznaczonymi... Model DNA z oznaczonymi zasadami

Kolorowy model helisy DNA z oznaczonymi literowo zasadami (A, G, C, T). Model po 12 par nukleotydów złożeniu można obracać wokół osi. Na podstawie. Wymiary: 13 x 13 x 40 (H) cm.

Kolorowy model helisy DNA z oznaczonymi literowo zasadami (A, G, C, T). Model po 12 par nukleotydów złożeniu można obracać wokół osi. Na podstawie. Wymiary: 13 x 13 x 40 (H) cm.

Do zamówienia
Cena 228,00 zł
Model DNA ekonomiczny

Model DNA ekonomiczny Model DNA ekonomiczny

Kolorowy model łańcucha DNA o wysokości 48 cm. Do samodzielnego montażu, rozbieralny. Prezentuje także proces replikacji DNA.

Kolorowy model łańcucha DNA o wysokości 48 cm. Do samodzielnego montażu, rozbieralny. Prezentuje także proces replikacji DNA.

Do zamówienia
Cena 84,00 zł
Model RNA / Biosynteza białek — mały

Model RNA / Biosynteza... Model RNA / Biosynteza białek — mały

Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 4 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację... Więcej

Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 4 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację procesu biosyntezy białek, jak również przedstawienie wszystkich 64 trypletów zasad, choć nie wszystkie jednocześnie.

Do zamówienia
Cena 88,00 zł
Model RNA / biosynteza białek — duży

Model RNA / biosynteza... Model RNA / biosynteza białek — duży

Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 8 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację... Więcej

Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 8 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację procesu biosyntezy białek, jak również przedstawienie wszystkich 64 trypletów zasad, choć nie wszystkie jednocześnie.

Do zamówienia
Cena 141,00 zł
Genetyka – pakiet 28 kolorowych foliogramów z opisami i kartami pracy

Genetyka – pakiet 28... Genetyka – pakiet 28 kolorowych foliogramów z opisami i kartami pracy

Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie ca. A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii i starannych rysunków (na jednej folii znajduje się kilka zdjęć/rysunków związanych tematycznie). Oprócz opisów... Więcej

Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie ca. A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii i starannych rysunków (na jednej folii znajduje się kilka zdjęć/rysunków związanych tematycznie).

Oprócz opisów na każdym foliogramie, do każdego z nich dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu oraz karty zadaniowo-sprawdzające (do powielania). Genetyka i kierunki jej rozwoju to temat, z którym trudno się obecnie nie spotkać w codziennym życiu. Warto rozumieć o co spierają się zwolennicy i przeciwnicy wdrażania w życie niektórych wyników badań genetycznych. Warto wiedzieć, na które z nich - szczególnie z zakresu medycyny - niektórzy z nas czekają z niecierpliwością.

Podstawowa wiedza z zakresu genetyki jest dzisiaj niezbędna każdemu wykształconemu człowiekowi. W trakcie jej zdobywania można się m.in. dowiedzieć dlaczego dzisiejsze bydło domowe w niczym nie przypomina swoich "smukłych" przodków, ale też dowiemy się, że groźnie brzmiące hasło 'zmienność modyfikacyjna u roślin i zwierząt' to naturalny ich sposób na przetrwanie.

Foliogramy zawarte w pakiecie przedstawiają:

 1. Grzegorz Mendel – twórca genetyki klasycznej
 2. Dziedziczenie cech dominujących i recesywnych według praw Mendla
 3. Dziedziczenie jednogenowe z dominacją niezupełną
 4. Prawo niezależnego dziedziczenia cech
 5. Krzyżowanie testowe (wsteczne)
 6. Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią
 7. Mitoza
 8. Mejoza
 9. Chromosom – Chromatyda – DNA
 10. Struktura DNA
 11. Cykl komórkowy i replikacja DNA
 12. Biosynteza białka
 13. Trawienie i biosynteza białek u zwierząt
 14. Dziedziczenie grup krwi i czynnika Rh
 15. Dziedziczenie płci
 16. Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią: daltonizm
 17. Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią: hemofilia
 18. Mutacja genu u człowieka: PKU (fenyloketonuria)
 19. Trisomie
 20. Mutacja genomu w hodowli pszenicy
 21. Mutacje chromosomów u człowieka
 22. Choroby dziedziczne wywołane mutacjami genowymi
 23. Diagnostyka prenatalna
 24. Badania nad bliźniętami
 25. Modyfikacje u roślin i zwierząt
 26. Promienie UV zmieniają materiał genetyczny
 27. Hodowla – sterowane dziedziczenie
 28. Insulina i jej przygotowanie technikami inżynierii genetycznej

Załączone zdjęcia są małymi fragmentami poszczególnych foliogramów.

Do zamówienia
Cena 210,00 zł
Genetyka: krzyżowanie kukurydzy - 5 okazów zatopionych w tworzywie

Genetyka: krzyżowanie... Genetyka: krzyżowanie kukurydzy - 5 okazów zatopionych w tworzywie

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 5 naturalnych okazów - fragmentów kolb kukurydzy - przedstawiających efekty krzyżowania dwóch odmian kukurydzy o różnych cechach (barwa ziarna): 1 –... Więcej

W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 5 naturalnych okazów - fragmentów kolb kukurydzy - przedstawiających efekty krzyżowania dwóch odmian kukurydzy o różnych cechach (barwa ziarna):

1 – odmiana ojcowska

2  – odmiana mateczna

3 – pokolenie F1

4-5 – pokolenia F2

 Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 16,5 x 8 x 1,8 cm.

Do zamówienia
Cena 96,00 zł
Mitoza – zestaw 8 kolorowych modeli

Mitoza – zestaw 8... Mitoza – zestaw 8 kolorowych modeli

Pomoc dydaktyczna w postaci 8 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 8 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy,... Więcej

Pomoc dydaktyczna w postaci 8 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 8 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy, metafazę (2), anafazę, telofazę, aż po cytokinezę komórek potomnych powstałych w wyniku mitozy. Każdy model ma ok. 23 cm długości. Na modelach widoczne są elementy komórki, w tym te odgrywające główną rolę w podziale mitotycznym, jak chromosomy, jądro, cytoplazma, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary jednego przykładowego modelu: 23 x 11 x 17 cm.

Do zamówienia
Cena 298,00 zł
Mejoza – 10 modeli na tablicy

Mejoza – 10 modeli na tablicy Mejoza – 10 modeli na tablicy

Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez etapy profazy, metafazy, anafazy, telofazy, aż po... Więcej
Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez etapy profazy, metafazy, anafazy, telofazy, aż po cytokinezę komórek potomnych powstałych w wyniku mejozy. Każdy model ma ok. 23 cm długości. Na modelach widoczne są elementy komórki, w tym te odgrywające główną rolę w podziale mejotycznym, jak chromosomy, jądro, cytoplazma, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary całej pomocy dydaktycznej: 71 x 40 x 4 cm.
Do zamówienia
Cena 478,00 zł
Mitoza – 10 modeli na tablicy

Mitoza – 10 modeli na tablicy Mitoza – 10 modeli na tablicy

Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki roślinnej, począwszy... Więcej

Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki roślinnej, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy, metafazę, 3 etapy anafazy, dwa etapy telofazy, aż po widok dwóch diploidalnych komórek potomnych powstałych w wyniku mitozy. Każdy model ma wysokość 11 cm. Na modelach widoczne i oznaczone indeksami są: chromosomy, jądro, jąderko, cytoplazma, błona jądrowa, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary całkowite tablicy: 44 x 40 x 8 cm.

Do zamówienia
Cena 395,00 zł