Komplet 10 laminowanych plansz, każda o wymiarach 90 x 130 cm, oprawionych w drążki z zawieszką:
Plansza ścienna: Co nas atakuje? Od wirusów i bakterii do owadów 90x130cm
Plansza ścienna:...
Więcej
>
Komplet 10 laminowanych plansz, każda o wymiarach 90 x 130 cm, oprawionych w drążki z zawieszką:
Plansza ścienna: Co nas atakuje? Od wirusów i bakterii do owadów 90x130cm
Plansza ścienna: Wirusy osłonkowe/bezosłonkowe 90x130 cm
Plansza ścienna: Wirusy, Cykl replikacyj ny 90x130cm
Plansza ścienna: Bakterie chorobotwórcze 90x130cm
Plansza ścienna: Protisty chorobotwórcze 90x130cm
Plansza ścienna: Roztocza pasożytnicze i chorobotwórcze 90x130cm
Plansza ścienna: Płazińce pasożytnicze, tasiemce cz. I, 90x130cm
Plansza ścienna: Płazińce pasożytnicze, tasiemce i przywry cz. II, 90x130cm
Plansza ścienna: Obleńce pasożytnicze 90x130cm
Plansza ścienna: Owady krwiopijne i przenoszące choroby 90x130cm
SERIA 10 plansz "CO NAS ATAKUJE? Od wirusów i bakterii do owadów" Jest to ciekawa seria dużych, edukacyjnych plansz ściennych przedstawiających wirusy, bakterie, pierwotniaki, grzyby, roztocza, płazińce, obleńce i owady, które są potencjalnym zagrożeniem dla organizmu człowieka. Próbują na nas żerować, przeobrażać się, namnażać, wywoływać choroby... Jedne są widoczne (wszy, nużeńce, pluskwy,...), inne poznajemy po objawach (salmonella, gruźlica, grypa, COVID-19...). 10 plansz przedstawia w żywy, ciekawy graficznie sposób, miejsca ataku i bytowania tych niebezpiecznych patogenów, ich obrazy oraz cykle rozwojowe. POLECAMY!
Teleskop zwierciadlany (refraktor) polecany dla początkujących ze względu na łatwy montaż i możliwość jednoczesnego używania smartfona (w uchwycie na teleskopie) do wyszukiwania obiektów astronomicznych oraz robienia zdjęć. Tubus i statatyw – wykonane...
Więcej
>
Teleskop zwierciadlany (refraktor) polecany dla początkujących ze względu na łatwy montaż i możliwość jednoczesnego używania smartfona (w uchwycie na teleskopie) do wyszukiwania obiektów astronomicznych oraz robienia zdjęć. Tubus i statatyw – wykonane z metalu.
Starannie opracowany zestaw 20 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki Petriego, zlewki, pipety, pęseta, fiolki z...
Więcej
>
Starannie opracowany zestaw 20 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki Petriego, zlewki, pipety, pęseta, fiolki z korkami, lejki, sito i siatka, sączki, lupy, szpatułka dwustronna, łopatka do gleby itd.) i substancji, w tym reagent ze skalą kolorymetryczną. Zestaw, za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń, zapoznaje z najważniejszymi cechami i rolą gleby w przyrodzie. Wychodząc od typów gleb i składu granulometrycznego, poprzez właściwości fizykochemiczne, dochodzimy do roli organizmów żywych w glebie, a także skutków działalności człowieka. Dołączone karty pracy można kserować.
Zestaw zawiera także kolorowe foliowane plansze A4 pokazujące wybrane etapy niektórych doświadczeń. Cały zestaw umieszczony został w sztywnej walizce. Zestaw spotkał się z ogromnym uznaniem nauczycieli. Polecamy!
Instrukcja zawiera karty pracy ze szczegółowym opisem następujących doświadczeń: S kład mineralny gleb • Podstawowe frakcje glebowe • Trwałość struktury gruzełkowatej gleby • Wilgotność gleby • Zdolność filtracyjna gleb • Pojemność wodna gleb • Odczyn gleby • Sorpcja fizyczna gleby • Wpływ nawozów zawierających wapń i sód na strukturę gruzełkowatą gleby • Wpływ wapnowania gleby na jej odczyn • Budowa dżdżownic i ich wpływ na użyźnianie gleb • Organizmy glebowe i ich działalność w glebie • Zróżnicowanie fauny glebowej w zależności od rodzaju gleby • Zasolenie gleb a rozwój roślin • Zasolenie gleby a zużycie wody przez rośliny • Wpływ skażenia gleby na kiełkowanie i wzrost roślin • Oddziaływanie chlorku sodu na strukturę gleby • Wpływ zakwaszenia gleb na stan drzew • Udział roślin w procesach glebotwórczych.
Potrzebujesz instrukcji w języku ukraińskim ? Poproś w uwagach do zamówienia!
Stacja pogody drewniana do ustawienia na powietrzu, na wolnej przestrzeni i przeznaczona do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Zbudowana zgodnie z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi klatek meteorologicznych, w tym m.in.: wykonana w całości...
Więcej
>
Stacja pogody drewniana do ustawienia na powietrzu, na wolnej przestrzeni i przeznaczona do prowadzenia stałych obserwacji pogody. Zbudowana zgodnie z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi klatek meteorologicznych, w tym m.in.: wykonana w całości z wysezonowanego drewna (a nie ze sklejki!), zapewniony swobodny dostęp powietrza bez ryzyka nasłonecznienia przyrządów, drewniane żaluzjowe ściany z drzwiczkami z przodu, pomalowana w całości na biało (odbija promienie słoneczne), wykonany z tego samego drewna stelaż (stojak i schody) zapewniający montaż przyrządów pomiarowych na wysokości 2 metrów. Powyższe cechy zapewniają pomiary wybranych warunków pogodowych o jak najmniejszej ilości błędów.
Stacja pogody drewniana uatrakcyjni szkolny ogródek meteorologiczny i polecana jest do prowadzenia obserwacji składników pogody w szkole podstawowej. Wprowadza elementy badawcze stosowane w profesjonalnych punktach obserwacji meteorologicznych (klatka meteorologiczna Stevensona). Zachęca do zajęć terenowych, podczas których nauczyciel może w ciekawy sposób przeprowadzić lekcję o pogodzie, korzystaniu z urządzeń pomiarowych i odczytywaniu danych meteorologicznych.
Skład zestawu:
Stacja pogody dydaktyczna, drewniana, typu ''domek'' z parą otwieranych drzwiczek (także żaluzjowych, jak pozostałe ściany) zamykanych na skobel (kłódka nie dołączona). Wymiary zewnętrzne (+/- 10 mm): 880 (szer.) x 680 mm (głęb.) x 760 (wys.).
Drewniany stojak – grubość nogi: 7 cm / wysokość 180 cm
Drewniane schody 3-stopniowe
Kotwy metalowe ocynkowane: 70 cm ( 4 szt.)
Drewniana stacja pogody wraz ze stojakiem i schodami jest ręcznie malowana i została wyprodukowana w Polsce z wysezonowanego drewna!
Wyposażenie:
Wewnątrz domku zamontowane przyrządy pomiarowe: termometr min.-max, higrometr i barometr.
Zewnętrzny deszczomierz wbijany w glebę
Instrukcja montażu
Drewniana stacja pogody to inaczej klatka meteorologiczna Stevensona, mająca służyć przede wszystkim zabezpieczeniu przyrządów pomiarowych przed działaniem zjawisk atmosferycznych (np. deszcz, śnieg, grad, słońce), a jednocześnie umożliwić miernikom dostęp do odpowiedniej cyrkulacji powietrza.
Zobacz przyszłość! Robot humanoidalny, który chodzi, tańczy, śpiewa, robi pompki, pisze i gra na instrumentach, a nawet staje na głowie? To on - ROBOT JD HUMANOID (PL)! Już w Polsce i już może uczyć, bawić, objaśniać przyszłość......
Więcej
>
Zobacz przyszłość! Robot humanoidalny, który chodzi, tańczy, śpiewa, robi pompki, pisze i gra na instrumentach, a nawet staje na głowie? To on - ROBOT JD HUMANOID (PL)! Już w Polsce i już może uczyć, bawić, objaśniać przyszłość... Robotyka może być przyjazna!
Potrafi także śledzić obiekty, rozpoznawać mowę, a ponadto wyposażony jest w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe. ROBOT JD HUMANOID to wielozadaniowy robot humanoidalny o niesamowitych możliwościach, a wszystko to mieści się w nieskomplikowanej, przyjaznej i miłej dla oka konstrukcji :-)
Robot JD Humanoid spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (np. tekstowy, bloczkowy)
JD jest programowalny w języku blokowym i Scratch, a także w innych popularnych językach kodowania (Python, JavaScript). To oznacza, że użytkownicy mogą zaprogramować JD z niestandardowymi ruchami, pozycjami, tańcami, a nawet gimnastyką! Oczy JD z diodami LED RGB mogą wyświetlać niezliczoną ilość wyrazów, podczas gdy użytkownicy uczą się o interakcjach człowiek-robot i praktycznych zastosowaniach. Co ważne i wynika z doświadczeń pracy i zabawy z JD - dzięki pracy z tym czarującym robotem humanoidalnym osiąga się niesamowite poziomy zaangażowania chłopców i dziewcząt. JD ROBOT sprawia, że nauka robotyki jest łatwa i przyjemna dla każdego!
Zestaw zawiera:
Serwomechanizmy 180o z modulacją szerokości impulsu PWM (6 szt.)
Kontroler robota EZ-B v4 z wewnętrznym głośnikiem i portami połączeń, 3 szybkimi wejściami UART oraz portem kamery, która umożliwia m. in. śledzenie obiektów,
Głowa z wbudowaną kamerą i dwoma serwomechanizmami (do poruszania w poziomie i pionie)
Oczy RGB do wyświetlania kolorów i wzorów
Korpus z dwoma serwomechanizmami, wbudowanym akumulatorem i wyłącznikiem zasilania.
Nogi ( dwie stopy, z których każda zawiera 2 serwomechanizmy)
Chwytaki wyłożone pianką
Karta sieciowa
16 przewodów 3-pinowych żeńskich
1 przewód kamery
1 przewód I2C
Ładowarka
Owijki (4 szt.) do porządkowania przewodów połączeniowych
Oprogramowanie ARC - PC Roboty EZ-Roboty są programowane przy użyciu ARC — wszechstronnego i łatwego w użyciu oprogramowania do robotyki. Intuicyjny interfejs pozwala początkującym odnieść szybki sukces, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą programować zaawansowane funkcje, dotyczące sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, czy wizualne śledzenie obiektu – tego typu możliwości, które zwykle można zobaczyć tylko w filmach science fiction. ARC jest używany do nauczania robotyki tysięcy uczniów na całym świecie i jest idealnym wyborem dla nauczycieli, którzy chcą wnieść wysoki poziom zaangażowania do szerokiej gamy lekcji STEM. Minimalne zalecane wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Minimum Windows 10, Procesor odpowiednik Intel i5, 4 GB pamięci RAM.
Aplikacja mobilna ARC – Kontroluj i programuj swojego robota EZ-Robot z urządzenia mobilnego, telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.
Materiał wprowadzający do programowania w RoboScratch i Blockly, tworzenia instrukcji warunkowych i zmiennych, tworzenie pętli
Dostęp do plików z częściami zamiennymi do robota z możliwością ich modyfikacji, które można wydrukować na Drukarce 3D
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • animacje RGB • poruszania (chodzenie, trzymanie przedmiotów etc.) • gotowe wbudowane programy (taniec, śpiew, stawanie na głowie, pompki, salto etc.)
Nasz robot ma wszystkie cechy idealnej pomocy dydaktycznej: - ma przyjazną konstrukcję, - jest łatwy do złożenia (klik,...), - ma elementy, w tym kluczowe (silnik, itp.) o podwyższonej wytrzymałości (ważne w warunkach szkolnych), - ma proste w obsłudze oprogramowanie dla początkujących i zaawansowane dla zaawansowanych, - jest wystarczająco wysoki, aby traktować go jak prawdziwego humanoida (H=33 cm), a przy tym wygodny do pracy indywidualnej i w zespole, - w razie uszkodzenia lub zgubienia części - można każdą z nich dokupić (!) lub... wydrukować (plastikowe elementy) na drukarce 3D (materiały do pobrania - open source)!
CZY SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ PRZYSZŁOŚCI może być przyjemniejsze?
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota. Robot JD Humanoid zawiera aż 16 serwomechanizmów!
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Budowa komórki i genetyka będą łatwiejsze do zrozumienia, dzięki modelom do samodzielnego złożenia. Można w ten sposób zaobserwować w jaki sposób dochodzi do biosyntezy białek w komórkach, czy na czym polega dziedziczenie cech.
Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 12 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 1 skręt helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego,...
Więcej
>
Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 12 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 1 skręt helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego, na podstawie. Wys. 25 cm. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. demonstrację procesu replikacji DNA.
Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 22 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 2 skręty helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego,...
Więcej
>
Czytelny, kolorowy model helisy DNA składający się z 22 par nukleotydów, czyli prezentujący czytelnie 2 skręty helisy. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad (np. tyminy z guaniną). Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego, na podstawie. Wysokość: 45 cm. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. demonstrację procesu replikacji DNA.
Kolorowy model helisy DNA z oznaczonymi literowo zasadami (A, G, C, T). Model po 12 par nukleotydów złożeniu można obracać wokół osi. Na podstawie. Wymiary: 13 x 13 x 40 (H) cm.
Kolorowy model helisy DNA z oznaczonymi literowo zasadami (A, G, C, T). Model po 12 par nukleotydów złożeniu można obracać wokół osi. Na podstawie. Wymiary: 13 x 13 x 40 (H) cm.
Zestaw 64 elementów do budowy modelu DNA. Za pomocą zestawu można też zaprezentować budowę łańcucha RNA/biosyntezy białek.
Wysokość złożonego modelu: 21 cm.
Zestaw 64 elementów do budowy modelu DNA. Za pomocą zestawu można też zaprezentować budowę łańcucha RNA/biosyntezy białek.
Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 4 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację...
Więcej
>
Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 4 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację procesu biosyntezy białek, jak również przedstawienie wszystkich 64 trypletów zasad, choć nie wszystkie jednocześnie.
Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 8 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację...
Więcej
>
Czytelny, kolorowy model łańcucha RNA składającego się z 8 trypletów zasad. Model samosprawdzalny - nie można błędnie połączyć zasad. Model wykonany z b. trwałego tworzywa sztucznego. Model można składać i rozkładać, co umożliwia m.in. prezentację procesu biosyntezy białek, jak również przedstawienie wszystkich 64 trypletów zasad, choć nie wszystkie jednocześnie.
Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie ca. A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii i starannych rysunków (na jednej folii znajduje się kilka zdjęć/rysunków związanych tematycznie).
Oprócz opisów...
Więcej
>
Pakiet 28 kolorowych foliogramów (na rzutnik) w formacie ca. A4, zawierających łącznie ponad 130 wspaniale kolorowych fotografii i starannych rysunków (na jednej folii znajduje się kilka zdjęć/rysunków związanych tematycznie).
Oprócz opisów na każdym foliogramie, do każdego z nich dołączony jest tekst z omówieniem danego tematu oraz karty zadaniowo-sprawdzające (do powielania). Genetyka i kierunki jej rozwoju to temat, z którym trudno się obecnie nie spotkać w codziennym życiu. Warto rozumieć o co spierają się zwolennicy i przeciwnicy wdrażania w życie niektórych wyników badań genetycznych. Warto wiedzieć, na które z nich - szczególnie z zakresu medycyny - niektórzy z nas czekają z niecierpliwością.
Podstawowa wiedza z zakresu genetyki jest dzisiaj niezbędna każdemu wykształconemu człowiekowi. W trakcie jej zdobywania można się m.in. dowiedzieć dlaczego dzisiejsze bydło domowe w niczym nie przypomina swoich "smukłych" przodków, ale też dowiemy się, że groźnie brzmiące hasło 'zmienność modyfikacyjna u roślin i zwierząt' to naturalny ich sposób na przetrwanie.
Foliogramy zawarte w pakiecie przedstawiają:
Grzegorz Mendel – twórca genetyki klasycznej
Dziedziczenie cech dominujących i recesywnych według praw Mendla
Dziedziczenie jednogenowe z dominacją niezupełną
Prawo niezależnego dziedziczenia cech
Krzyżowanie testowe (wsteczne)
Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią
Mitoza
Mejoza
Chromosom – Chromatyda – DNA
Struktura DNA
Cykl komórkowy i replikacja DNA
Biosynteza białka
Trawienie i biosynteza białek u zwierząt
Dziedziczenie grup krwi i czynnika Rh
Dziedziczenie płci
Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią: daltonizm
Dziedziczenie cech sprzężonych z płcią: hemofilia
Mutacja genu u człowieka: PKU (fenyloketonuria)
Trisomie
Mutacja genomu w hodowli pszenicy
Mutacje chromosomów u człowieka
Choroby dziedziczne wywołane mutacjami genowymi
Diagnostyka prenatalna
Badania nad bliźniętami
Modyfikacje u roślin i zwierząt
Promienie UV zmieniają materiał genetyczny
Hodowla – sterowane dziedziczenie
Insulina i jej przygotowanie technikami inżynierii genetycznej
Załączone zdjęcia są małymi fragmentami poszczególnych foliogramów.
W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 5 naturalnych okazów - fragmentów kolb kukurydzy - przedstawiających efekty krzyżowania dwóch odmian kukurydzy o różnych cechach (barwa ziarna):
1 –...
Więcej
>
W przezroczystym bloku z tworzywa sztucznego zatopionych jest 5 naturalnych okazów - fragmentów kolb kukurydzy - przedstawiających efekty krzyżowania dwóch odmian kukurydzy o różnych cechach (barwa ziarna):
1 – odmiana ojcowska
2 – odmiana mateczna
3 – pokolenie F1
4-5 – pokolenia F2
Blok opakowany w kieszeń bąbelkową i umieszczony w zamykanym tekturowym pudełku. Wymiary pomocy dydaktycznej: 16,5 x 8 x 1,8 cm.
Pomoc dydaktyczna w postaci 8 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 8 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy,...
Więcej
>
Pomoc dydaktyczna w postaci 8 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 8 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy, metafazę (2), anafazę, telofazę, aż po cytokinezę komórek potomnych powstałych w wyniku mitozy. Każdy model ma ok. 23 cm długości. Na modelach widoczne są elementy komórki, w tym te odgrywające główną rolę w podziale mitotycznym, jak chromosomy, jądro, cytoplazma, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary jednego przykładowego modelu: 23 x 11 x 17 cm.
Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez etapy profazy, metafazy, anafazy, telofazy, aż po...
Więcej
>
Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki, począwszy od interfazy, poprzez etapy profazy, metafazy, anafazy, telofazy, aż po cytokinezę komórek potomnych powstałych w wyniku mejozy. Każdy model ma ok. 23 cm długości. Na modelach widoczne są elementy komórki, w tym te odgrywające główną rolę w podziale mejotycznym, jak chromosomy, jądro, cytoplazma, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary całej pomocy dydaktycznej: 71 x 40 x 4 cm.
Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki roślinnej, począwszy...
Więcej
>
Pomoc dydaktyczna w postaci 10 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 10 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mitotycznym komórki roślinnej, począwszy od interfazy, poprzez dwa etapy profazy, metafazę, 3 etapy anafazy, dwa etapy telofazy, aż po widok dwóch diploidalnych komórek potomnych powstałych w wyniku mitozy. Każdy model ma wysokość 11 cm. Na modelach widoczne i oznaczone indeksami są: chromosomy, jądro, jąderko, cytoplazma, błona jądrowa, centromery, chromatydy, wrzeciono. Wymiary całkowite tablicy: 44 x 40 x 8 cm.
Pomoc dydaktyczna w postaci 16 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 16 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki roślinnej, począwszy...
Więcej
>
Pomoc dydaktyczna w postaci 16 kolorowych modeli wykonanych z tworzywa sztucznego, przytwierdzonych do tablicy i prezentujących 16 części cyklu komórkowego zakończonego podziałem mejotycznym komórki roślinnej, począwszy od interfazy, poprzez profazę, metafazę, anafazę i telofazę mejozy I (podział mejotyczny redukcyjny) oraz mejozy II, aż po widok czterech haploidalnych komórek potomnych powstałych w wyniku całego cyklu. Każdy model ma wysokość 11 cm. Na modelach widoczne i oznaczone indeksami są: chromosomy, jądro, jąderko, cytoplazma, błona jądrowa, centromery, chromatydy, włókienka, wrzeciono. Wymiary całkowite tablicy: 60 x 40 x 8 cm.
Duża (demonstracyjna), wyraźna plansza z drążkami do zawieszania (zwijana). Treść bardzo starannie opracowana, z dużą dbałością o pełną poprawność merytoryczną. Wymiary 84 x 118 cm.
Duża (demonstracyjna), wyraźna plansza z drążkami do zawieszania (zwijana). Treść bardzo starannie opracowana, z dużą dbałością o pełną poprawność merytoryczną. Wymiary 84 x 118 cm.
Duża (demonstracyjna), wyraźna plansza z drążkami do zawieszania (zwijana). Treść bardzo starannie opracowana, z dużą dbałością o pełną poprawność merytoryczną. Wymiary każdej planszy: 84 x 118 cm.
Duża (demonstracyjna), wyraźna plansza z drążkami do zawieszania (zwijana). Treść bardzo starannie opracowana, z dużą dbałością o pełną poprawność merytoryczną. Wymiary każdej planszy: 84 x 118 cm.
Ważne! Dla wygody użytkowników, szczególnie w szkole podczas lekcji, wszystkie preparaty w zestawie mają na szkiełku podstawowym indywidualną naklejkę z numerem i polską nazwą preparatu jak opisano powyżej, a nie tylko numer i spis wspólny. Ułatwia to używanie, rozdawanie i zbieranie preparatów.
Pomoc dydaktyczna składająca się z dwóch niezależnych, kolorowych modeli komórek – zwierzęcej i roślinnej, wykonanych z tworzywa sztucznego, każdy na oddzielnej podstawie. Modele umożliwiają omówienie budowy każdej z...
Więcej
>
Pomoc dydaktyczna składająca się z dwóch niezależnych, kolorowych modeli komórek – zwierzęcej i roślinnej, wykonanych z tworzywa sztucznego, każdy na oddzielnej podstawie. Modele umożliwiają omówienie budowy każdej z komórek oraz wskazanie różnic w budowie komórki roślinnej i zwierzęcej. Wymiary całkowite obydwu modeli: 12x12x27 cm / 20x12x26,5 cm.
Duży, demonstracyjny model komórki zwierzęcej wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, umieszczony na podstawie. Trójwymiarowy i wyraźny. Wysokość pomocy: ok. 45 cm....
Więcej
>
Duży, demonstracyjny model komórki zwierzęcej wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, umieszczony na podstawie. Trójwymiarowy i wyraźny. Wysokość pomocy: ok. 45 cm.
Na tablicy umieszczone są przestrzenne, kolorowe modele 12 typów tkanek roślinnych (tkanki stałe, proste i złożone), w tym m.in.: tkanka miękiszowa, asymilacyjna, miękisz powietrzny, łyko, drewno, tkanka wzmacniająca (kolenchyma). Wymiary: 60 x 45...
Więcej
>
Na tablicy umieszczone są przestrzenne, kolorowe modele 12 typów tkanek roślinnych (tkanki stałe, proste i złożone), w tym m.in.: tkanka miękiszowa, asymilacyjna, miękisz powietrzny, łyko, drewno, tkanka wzmacniająca (kolenchyma). Wymiary: 60 x 45 cm (głęb. 4 cm).
Demonstracyjny, kolorowy model komórki roślinnej wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, przymocowany do podstawy. Wymiary: ok. 22 x 27 x 6 cm....
Więcej
>
Demonstracyjny, kolorowy model komórki roślinnej wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, przymocowany do podstawy. Wymiary: ok. 22 x 27 x 6 cm.
Model komórki roślinnej, wykonany z tworzywa sztucznego, na podstawie. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórki, wyraźnie przedstawione ściany komórkowe oraz żywe kolory pozwalają w sposób ciekawszy omówić budowę i...
Więcej
>
Model komórki roślinnej, wykonany z tworzywa sztucznego, na podstawie. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórki, wyraźnie przedstawione ściany komórkowe oraz żywe kolory pozwalają w sposób ciekawszy omówić budowę i funkcje komórki roślinnej. Wymiary całkowite pomocy: 41,5x30x7,5 cm. .
Zestaw 3 demonstracyjnych, przestrzennych modeli organelli komórkowych wykonany z trwałego tworzywa sztucznego – chloroplastu, mitochondrium, aparatu Golgiego. Wymiary podstawowe poszczególnych modeli: od 12 do 30 cm.
Zestaw 3 demonstracyjnych, przestrzennych modeli organelli komórkowych wykonany z trwałego tworzywa sztucznego – chloroplastu, mitochondrium, aparatu Golgiego. Wymiary podstawowe poszczególnych modeli: od 12 do 30 cm.