


Model-przekrój łodygi... Model-przekrój łodygi rośliny dwuliściennej
Model przedstawia, w przekroju podłużnym i poprzecznym, budowę łodygi rośliny dwuliściennej (Phaseolus vulgaris) w powiększeniu ok. 250x. Wymiary: 34 x 34 x 26 cm.

Dostawa i płatności
Koszty wysyłki:
Zamówienia powyżej 300 złotych – koszty wysyłki ponosi Sprzedający („JANGAR”).
Płatności:
Instytucje – jednostki budżetowe (samorządowe szkoły, przedszkole, jednostki samorządu terytorialnego) – płatność przelewem po otrzymaniu towaru wraz z fakturą VAT.
Pozostałe informacje dotyczące Wysyłek i Płatności: kliknij tutaj.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
do zakupów w naszej firmie!
Jest 50 produktów.
Model przedstawia, w przekroju podłużnym i poprzecznym, budowę łodygi rośliny dwuliściennej (Phaseolus vulgaris) w powiększeniu ok. 250x. Wymiary: 34 x 34 x 26 cm.
Duży, demonstracyjny model przedstawiający budowę i strukturę liścia, nie tylko szczegółowo, ale też bardzo realistycznie i poglądowo. Olbrzymie powiększenie - bardzo przydatne do celów edukacyjnych - oraz staranne wykonanie pozwalają zaprezentować i omówić za pomocą modelu poziom komórkowy (komórki i ich struktury), tkankowy, jak również systemy występujące w liściu rośliny. Na uwagę zasługuje trójwymiarowość modelu na poziomie komórkowym co dobrze widać na załączonych zdjęciach (widok modelu z różnych stron). Model wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego, kolorowy. Na podstawie. Wymiary: 15 x 43 x 21 cm.
Model 3-wymiarowy wykonany z kolorowego tworzywa sztucznego, na podstawie. Przedstawia fragment korzenia ze stożkiem wzrostu, przedstawiony w dwóch przekrojach – podłużnym i poprzecznym. Widoczne m.in. takie elementy jak: włośniki, skórka (epiblema), kora pierwotna, egzoderma, przestwory komórkowe, endoderma, ziarna skrobi, perycykl (okolnica), proto- i metaksylem, łyko, rdzeń oraz zgrubienia spiralne i pierścieniowe. Wymiary całkowite pomocy dydaktycznej: 41 x 21,5 x 12,5 cm.
Model reliefowy (wklęsło-wypukły) liścia rośliny jednoliściennej (przekrój poprzeczny) przedstawiający jego budowę wewnętrzną. Widoczne komórki, tkanki oraz systemy w przekroju, w tym m.in. kutykula, epiderma (dolna i górna), miękisz, kolenchyma, sklerenchyma, wiązka przewodząca, przestwory międzykomórkowe, chloroplasty. Dobrze pokazana jest także budowa aparatu szparkowego (komórki szparkowe, komórki przyszparkowe,...). Model wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego i przymocowany jest do tablicy. Wymiary podstawowe: 32,5 x 26 cm.
Model reliefowy (wklęsło-wypukły) liścia rośliny dwuliściennej (przekrój poprzeczny) przedstawiający jego budowę wewnętrzną. Widoczne komórki, tkanki oraz systemy w przekroju, w tym m.in. kutykula, epiderma (dolna i górna), miękisze (palisadowy i gąbczasty), kolenchyma, sklerenchyma, wiązka przewodząca, przestwory międzykomórkowe, chloroplasty. Dobrze pokazana jest także budowa aparatu szparkowego (komórki szparkowe, komórki przyszparkowe,...). Model wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego i przymocowany jest do tablicy. Wymiary podstawowe: 32,5 x 26 cm.
Duży, demonstracyjny model kwiatu (wysokość modelu: 37 cm) wykonany z trwałego tworzywa sztucznego.
Wysokość modelu: 37 cm.
Model kwiatu brzoskwini (wysokość modelu: 17 cm) wykonany z trwałego tworzywa sztucznego, na podstawie. Model stacjonarny, luźno wsuwane listki można wyjmować, co umożliwia poręczne przechowywanie modelu. Barwy występujące w modelu: różowy, zielony, żółty + czarna podstawa. Wysokość modelu: 17 cm.
Model reliefowy (wklęsło-wypukły) stadiów kiełkowania rośliny dwuliściennej na przykładzie grochu. Wykonany z trwałego tworzywa sztucznego i przymocowany do podstawy. Wymiary podstawowe: 42 x 30 cm.
Model reliefowy (wklęsło-wypukły) stadiów kiełkowania rośliny jednoliściennej na przykładzie kukurydzy. Wykonany z trwałego tworzywa sztucznego i przymocowany do podstawy. Wymiary podstawowe: 42 x 30 cm.
Zestaw umożliwia pracę w 4 grupach i pozwala zbadać podstawowe właściwości cukrów prostych (np. glukoza) i złożonych (np. skrobia), jak również stwierdzić ich obecność np. w wybranych artykułach spożywczych. Skład: zlewki, szalki, paski wskaźnikowe, probówki, stojak do probówek, pipety Pasteura, łapa do probówek, palnik spirytusowy, stojak nad palnik, bagietka, łyżkoszpatułka, glukoza, sacharoza, azotan srebra, woda amoniakalna, siarczan miedzi, wodorotlenek sodu, skrobia, okulary, rękawiczki. Ważne: odczynniki można wykorzystać także do innych doświadczeń, np. wykrywania aldehydów lub ketonów.
Zestaw pozwala na pracę w 4 grupach i umożliwia, nieskomplikowanymi metodami, wykrycie obecności skrobi w różnych artykułach spożywczych i roślinach, jak również zapoznanie się z podstawowymi właściwościami skrobi. Skład obejmuje m.in.: szalki, pipety Pasteura, zlewkę, łyżko-szpatułkę, bagietkę, jodynę, rękawiczki laboratoryjne.