Strona główna

Powiększ do pełnego rozmiaru
Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego przedstawienia różnych sytuacji na drodze oraz zasad ruchu drogowego , zarówno z punku widzenia kierowcy samochodu, rowerzysty jak i pieszego. Ważną częścią zestawu ze względu na zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i egzamin na kartę rowerową , są elementy do budowy dróg rowerowych i rowerzyści. Dzięki temu uczniowie, którzy...
Cena: 292,00 zł
BRD000007

Więcej informacji

Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego przedstawienia różnych sytuacji na drodze oraz zasad ruchu drogowego, zarówno z punku widzenia kierowcy samochodu, rowerzysty jak i pieszego.

Ważną częścią zestawu ze względu na zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i egzamin na kartę rowerową, są elementy do budowy dróg rowerowych i rowerzyści. Dzięki temu uczniowie, którzy poruszają się po drodze rowerem, będą mogli łatwiej zrozumieć, że zasady ruchu drogowego również ich dotyczą.

Bezpieczna droga do szkoły i odpowiedzialne zachowanie w ruchu drogowym jest ważną częścią wychowania komunikacyjnego, które warto zacząć od najmłodszych lat. Magnetyczne znaki drogowe, fragmenty dróg oraz różne pojazdy, w interaktywny sposób pozwolą prowadzącemu omówić zasady ruchu drogowego, urozmaicić zajęcia teoretyczne i utrwalić zdobyte wiadomości z zakresu BRD.

Skład zestawu:
130 elementów magnetycznych w 100% drukowanych na folii magnetycznej do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (szkolna tablica, metalowa płyta) zasad ruchu drogowego:
  • Magnetyczne znaki drogowe (66 elementów), w tym ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne,
  • 34 magnetyczne elementy do budowy dróg, skrzyżowań i przejścia dla pieszych,
  • 13 magnetycznych elementów do budowy drogi rowerowej,
  • Sygnalizacja świetlna (11 elementów),
  • Uczestnicy ruchu drogowego/środki transportu:
    samochody (2 szt.), autobus (1 szt.) karetka – pojazd uprzywilejowany (1 szt.), rowerzyści (2 szt.)
• Instrukcja z przykładowymi aranżacjami skrzyżowań i opisem znaków drogowych,
• Karty pracy dla ucznia A4 do powielania
• 4 markery suchościeralne (czarny, czerwony, niebieski, zielony) do oznaczania kierunków przejazdu pojazdów
• Plastikowe pudełko z rączką do przechowywania z dodatkową wkładką z wgłębieniami do sortowania elementów magnetycznych zestawu.

Zestaw polecany jest do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową techniki szkoły podstawowej, wg której uczeń powinien bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, ale także pasażer i rowerzysta, oraz prawidłowo interpretować znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Produkt skierowany jest również do ośrodków szkoleniowych kierowców oraz pozostałych form edukacji i projektów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Zasady ruchu drogowego: Droga dwukierunkowa, droga rowerowa

Produkty powiązane

Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD) Podłogowa mata-jezdnia do nauki poruszania się po drodze (BRD)

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych pośrodku maty, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych pośrodku maty, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem brukowanym z jednej strony oraz trawiastym poboczem z drugiej strony jezdni. Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi w kolorze elementami jezdni wymienionymi powyżej. Duże, realistyczne wymiary jezdni przedstawionej na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie sposobu poruszania się po pasach i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania po drodze, w tym po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych, co jest bardzo ważne przy ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł
Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych

Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych Wielka mata podłogowa - przejście dla pieszych

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca przejście dla pieszych w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca przejście dla pieszych w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni. Przejście dla pieszych zaczyna się fragmentem chodnika i kończy fragmentem chodnika i trawiastego pobocza. Po dokupieniu jednej lub dwóch mat: Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa, możemy w ten sposób stworzyć realistycznych wymiarów jezdnię dwukierunkową z dwoma pasami ruchu rozdzielonymi linią przerywaną oraz przejściem dla pieszych, krawężnikami po obu stronach jezdni, chodnikiem brukowanym z jednej strony oraz trawiastym poboczem z drugiej strony jezdni.

Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi przejściem dla pieszych, krawężnikami, fragmentem chodnika i trawy. Realistyczne wymiary przejścia dla pieszych przedstawionego na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie sposobu poruszania się po pasach i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego poruszania po drodze, w tym po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł
Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa

Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa Wielka mata podłogowa - jezdnia dwukierunkowa

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca fragment jezdni z dwoma pasami ruchu oddzielonymi linią przerywaną. Mata-jezdnia oferowana jest w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo... Więcej

Odporna, zmywalna mata podłogowa przedstawiająca fragment jezdni z dwoma pasami ruchu oddzielonymi linią przerywaną. Mata-jezdnia oferowana jest w realistycznym rozmiarze (długość przejścia: 3,5 metra!), co jest bardzo ważne przy późniejszej ocenie przez dzieci sytuacji na drodze na prawdziwej jezdni. Może stanowić przedłużenie Wielkiej maty podłogowej - przejście dla pieszych, lub być używana samodzielnie do nauki poruszania się po drodze asfaltowej. Po jednej stronie jezdni przedstawiony jest fragment chodnika, a po drugiej fragment chodnika i trawiastego pobocza.

Mata wykonana jest z giętkiego, zwijanego tworzywa sztucznego z nadrukowanymi elementami wymienionymi powyżej. Realistyczne wymiary jezdni przedstawionej na macie umożliwiają praktyczne ćwiczenie prawidłowego sposobu poruszania się po drodze, bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, a także poruszania się wzdłuż drogi po chodniku i poboczu nieutwardzonym, zarówno w celach prewencyjnych (bezpieczeństwo ruchu drogowego), jak i przed wyruszeniem na wycieczkę; wszystko w warunkach (duże rozmiary) zbliżonych do rzeczywistych.

Mata pokryta jest specjalnym transparentnym laminatem podłogowym bardzo odpornym na ścieranie. Matę-jezdnię można mocować lub rozkładać na podłodze lub innych płaskich powierzchniach. Można ją także na stałe przytwierdzać do podłogi tak jak wykładzinę, używając do tego dwustronnej taśmy do wykładzin. Matę-jezdnię można przechowywać także w formie zwiniętej.

Wymiary maty: 150 x 350 cm (= długość: 3,5 metra!).

Cena Cena: 353,00 zł