Strona główna

Chemia

Chemia to nauka przyrodnicza, która bada właściwości substancji, a także ich skład i strukturę.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie pomoce dydaktyczne, które pozwolą Wam ją poznać. Wyposażycie swoje pracownie w niezbędny sprzęt laboratoryjny. Mamy dostępne szkło laboratoryjne, dzięki któremu przygotujecie próbki do analizy chemicznej. Są to m.in. kolby miarowe, probówki, zlewki szklane i plastikowe, cylindry miarowe szklane i plastikowe, pipety jedno- i wielomiarowe, rozdzielacze, tygle, parownice, moździerze z tłuczkiem, szkiełka zegarkowe, szkiełka nakrywkowe, szalki Petriego, kolby okrągłodenne, kolby płaskodenne, kolby Erlenmayera, lejki szklane, plastikowe i Buchnera, krystalizatory, biurety.

Dla każdego laboranta oferujemy fartuchy i okulary ochronne.

Dysponujemy różnymi rodzajami wag elektronicznych zarówno o zasilaniu bateryjnym jak i zasilaczem, na których możecie zważyć reagenty do analiz chemicznych.

Mamy w swojej ofercie również zaawansowane zestawy szkła laboratoryjnego, z którego przeprowadzicie np. destylację. Zestawy te są zapakowane w wyprofilowaną ochronną piankę (każdy element ma w niej swoje dopasowane do kształtu miejsce), która uniemożliwia ewentualne uszkodzenie/zbicie podczas transportu, czy przenoszenia z miejsca na miejsce.

Posiadamy też bogato wyposażone nauczycielskie zestawy szkła, z których prowadzący zajęcia będzie mógł zaprezentować uczniom różne eksperymenty zgodne z podstawa programową z różnych rodzajów chemii (m.in. organicznej, nieorganicznej) lub też grupa uczniów pod kierunkiem nauczyciela będzie mogła wykonać proste eksperymenty zachowując wszelkie obowiązania przepisów bhp.

Do przygotowania próbek bardzo pomocne będzie mieszadło magnetyczne z mieszadełkami magnetycznymi, co gwarantuje dokładne rozpuszczenie się substancji i ma ogromny wpływ na uzyskanie wiarygodnych wyników analizy chemicznej.

Podstawowe odczynniki chemiczne, które posiadamy w sprzedaży, pozwolą na wykonanie prostych eksperymentów zarówno w formie demonstracji przez nauczyciela, jak i przez uczniów w formie pracy w grupach. Możecie m.in. wykrywać obecność i właściwości białek, cukrów i skrobi. Za pomocą różnego rodzaju pasków zbadacie np. pH roztworów, wykryjecie obecność i przybliżoną zawartość w wodzie jonu NH4+, fosforanów, azotanów, azotynów, siarczanów, siarczynów, jonów żelaza, itp.

Znajdziecie też pH-metr z mieszadłem z elektrodą i zlewką do probówek, uchwytem do elektrody, uchwytem do probówek oraz roztworami kalibracyjnymi pH 4 i pH 7, baterią 9V i zasilaczem bezpiecznym 12V.

Oprócz bogatej oferty do chemii doświadczalnej, dysponujemy modelami kulkowymi, z których można skonstruować różne cząsteczki zarówno z chemii nieorganicznej, organicznej z biochemii, a także krystalografii. Dzięki nim można poznać ich strukturę przestrzenną, przedstawiać mechanizmy prostych reakcji chemicznych, m.in. spalania, odmiany alotropowe różnych odmian tego samego pierwiastka, oraz orbitale atomowe związków koordynacyjnych.

Mamy także modele magnetyczne pozwalające przedstawić na tablicy magnetycznej budowę atomu wg Bohra, jonu, izotopu, a także prostych reakcji chemicznych.

Ponadto, w naszej ofercie znajdziecie plansze przedstawiające układ okresowy pierwiastków, w którym znajdziecie dużo właściwości pierwiastków, jak np. symbol chemiczny, nazwa i liczba atomowa, stopień utleniania, masa atomowa, konfiguracja elektronowa, temperatura topnienia i wrzenia, wartość jonizacji oraz gęstość i elektroujemność.

Znajdziecie też planszę z jednostkami SI, czyli Międzynarodowym Układem Jednostek ustanowionych przez Generalną Konferencję Miar takich jak: metr, kilogram, sekunda, amper, kelwin, mol, kandela.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu!

Aktywne filtry

Plansza ścienna: Układ...

Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 160x92 cm Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 160x92 cm

PROMOCJA nowej wersji!     Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 160 cm x 92 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na... Więcej

PROMOCJA nowej wersji!    Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 160 cm x 92 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na ścianie.

Przedstawione na nim zostały następujące informacje o pierwiastkach: symbol chemiczny, nazwa i liczba atomowa, stopień utleniania, masa atomowa, konfiguracja elektronowa, a także charakter tlenku, temperatura topnienia i wrzenia, wartość jonizacji oraz gęstość i elektroujemność.

Plansza jest bardzo wyraźna i czytelna, tak by była widoczna z ostatniej ławki w klasie.

Cena Cena: 181,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12)

Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12) Zestaw reagentów chemicznych: Fenoloftaleina (kpl. 12)

Fenoloftaleina, roztwór powyżej 0,1% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda. Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w... Więcej

Fenoloftaleina, roztwór powyżej 0,1% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda.
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 25 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Do czego wykorzystywana jest fenoloftaleina?
Fenoloftaleina jest stosowana najczęściej, także w edukacji, jako wskaźnik pH.
Charakterystyka:
- barwi się na czerwono pod wpływem zasad,
- jest bezbarwna w środowisku kwaśnym.

Cena Cena: 298,00 zł
pH-metr elektroniczny USB zestaw szkolny z mieszadłem

pH-metr elektroniczny USB zestaw szkolny z mieszadłem pH-metr elektroniczny USB zestaw szkolny z mieszadłem

Praktyczny szkolny zestaw elektronicznego pH-metru z wyświetlaczem LCD 5,5” oraz mieszadła magnetycznego. Zestaw przeznaczony do badania pH za pomocą elektrody. Uniwersalne wzornictwo umożliwia pomiary zarówno trzymając miernik... Więcej
Praktyczny szkolny zestaw elektronicznego pH-metru z wyświetlaczem LCD 5,5” oraz mieszadła magnetycznego. Zestaw przeznaczony do badania pH za pomocą elektrody. Uniwersalne wzornictwo umożliwia pomiary zarówno trzymając miernik bezpośrednio w ręce lub na stole laboratoryjnym czy też wieszając go na ścianie. Urządzenie pomiarowe pozwala na prostą konfigurację, kalibrację, diagnostykę, rejestrację oraz transfer danych do komputera przez USB. Wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5” jest cienki i lekki o grubości zaledwie 13 mm i wadze 250 g, posiada szeroki kąt widzenia i precyzyjne przyciski.

PH-metr elektroniczny USB posiada unikalną funkcję CAL-CHECK® ostrzegającą przed zabrudzoną elektrodą oraz zanieczyszczonym buforami podczas kalibracji. Funkcji CAL-CHECK® obejmuje również czujnik ostrzegający o pęknięciu pH lub o nieprawidłowym działaniu złącza.

Skład zestawu:

 • pH-metr elektroniczny USB z funkcją CAL-CHECK®
  o Wyświetlacz LCD o przekątnej 5,5” cienki i lekki o grubości 13 mm i wadze 250 g, posiada szeroki kąt widzenia i precyzyjne przyciski.
  o elektrodę pH, 2 saszetki buforu pH 4, pH 7 i pH 10.01, saszetki z roztworem do czyszczenia i konserwacji elektrod.
  o pozwala na przechowywanie do 1000 zarejestrowanych danych. Zbiory danych obejmują pomiary, pamięć GLP, datę i czas.
  o Podłączenie port USB; 1 micro port USB do ładowania i podłączenia do komputera
  o Zasilacz 5 VDC ( w zestawie)
  o stacja dokująca z uchwytem do elektrod i uchwyt ścienny

 • Mieszadło magnetyczne.
  o Obudowa wykonana jest z tworzywa ABS.
  o Maksymalna objętość: 1000 ml, rozmiar płytki o średnicy 128 mm.
  o Wejście: 100-240 V, moc 10 W, zasilacz w zestawie
  o Mieszadełko magnetyczne PTFE 30x8 mm, posiada pierścień środkowy.

 • Zestaw zlewek szklanych BORO 50, 100 i 250 ml, w piance
  o wykonane z wysokiej jakości wytrzymałego szkła borokrzemianowego 3.3.
  o mają białą, nadrukowaną podziałkę, wywinięte brzegi i wylewki ułatwiające nalewanie.
  o Jednolite, grube ścianki zapewniają doskonałą wytrzymałość na pękanie.
  o Zapakowane w grubą, dopasowaną piankową osłonę zapewniającą bezpieczne przechowywanie i transport.
  o Nadają się do podgrzewania w mikrofalówce i do autoklawowania,
  o doskonałej trwałości chemicznej. Niski gradient temperatury - wytrzymuje wysokie temperatury i szoki termiczne. Temperatura odkształcenia -515 ° C | Temperatura wyżarzania 565 ° C | Temperatura mięknienia 820° C.
Cena Cena: 3 425,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Uczniowski model do budowy atomów wg Bohra w. magnetyczna - argon - jangar.pl

Uczniowski model do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna Uczniowski model do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna

Magnetyczny zestaw-model dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Samodzielne modelowanie wybranych atomów pozwala na lepsze... Więcej

Magnetyczny zestaw-model dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Samodzielne modelowanie wybranych atomów pozwala na lepsze omawianie i zrozumienie podstawowych pojęć związanych z budową atomów chemicznych oraz układem okresowym pierwiastków, w tym informacjami w nim zawartymi. Takim pojęciami są m.in.: cząstki materii, ładunki elementarne,  elektron, proton, neutron, jądro atomu, sfera elektronowa, powłoki elektronowe, elektrony walencyjne, liczba atomowa, liczba masowa.
Magnetyczne elementy można także wykorzystywać bez metalowej, okrągłej bazy i modelować wybrane pierwiastki na magnetycznej tablicy szkolnej.

Skład:

 • metalowa, magnetyczna, okrągła baza-tablica do modelowania atomów o średnicy 23 cm; 
 • 3 różne magnetyczne powłoki elektronowe o średnicach 16, 19,5 i 23 cm (szerokość każdej powłoki: 17 mm); 
 • magnetyczne jądro atomu o średnicy 12,5 cm; 
 • 27 magnetycznych modeli protonów (czerwone); 
 • 27 magnetycznych modeli neutronów (żółte); 
 • 27 magnetycznych modeli elektronów (niebieskie); 
 • pudełko zamykane.
Cena Cena: 63,00 zł
Zrozumieć masę molową - zestaw

Zrozumieć masę molową - zestaw Zrozumieć masę molową - zestaw

Zrozumieć masę molową to zestaw, który umożliwia namacalnie poczuć i zobaczyć jednego mola różnych substancji - pierwiastków chemicznych.  Ta ciekawa pomoc dydaktyczna to zestaw 4 prostopadłościanów o różnych wymiarach, każdy wykonany z jednorodnej... Więcej
Zrozumieć masę molową to zestaw, który umożliwia namacalnie poczuć i zobaczyć jednego mola różnych substancji - pierwiastków chemicznych.  Ta ciekawa pomoc dydaktyczna to zestaw 4 prostopadłościanów o różnych wymiarach, każdy wykonany z jednorodnej substancji, tj. miedzi, żelaza, cynku i aluminium. Każdy prostopadłościan jest oznaczony literowo (od A do D) oraz ma wyciśnięty tekst "1 MOLE", bo też jest i reprezentuje jeden mol danej substancji. A to oznacza, że każdy prostopadłościan w zestawie zawiera 6,02 x 10 do potęgi 23 atomów danego pierwiastka. I można to zobaczyć...
Świetna pomoc szkolna do zobrazowania, wyliczenia i zrozumienia co to jest mol i masa molowa.
NOWOŚĆ! Zestaw dostępny w sprzedaży już od grudnia 2020.
Cena Cena: 78,00 zł
Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 175x100 cm

Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 175x100 cm Plansza ścienna: Układ okresowy pierwiastków, w. rozsz. 175x100 cm

Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 175 cm x 100 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na ścianie. Przedstawione na nim zostały następujące informacje o pierwiastkach:... Więcej

Duży, kolorowy układ okresowy pierwiastków chemicznych o wymiarach 175 cm x 100 cm, w postaci foliowanej planszy oprawionej w drążki i sznurek do zawieszenia na ścianie.

Przedstawione na nim zostały następujące informacje o pierwiastkach: symbol chemiczny, nazwa i liczba atomowa, stopień utleniania, masa atomowa, konfiguracja elektronowa, a także charakter tlenku, temperatura topnienia i wrzenia, wartość jonizacji oraz gęstość i elektroujemność.

Plansza jest bardzo wyraźna i czytelna, tak by była widoczna z ostatniej ławki w klasie.

Cena Cena: 210,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12)

Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12) Zestaw reagentów chemicznych: Płyn Lugola (kpl. 12)

Płyn Lugola – 12 buteleczek o poj. 30 ml każda. Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w... Więcej

Płyn Lugola – 12 buteleczek o poj. 30 ml każda.
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 30 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Czym jest płyn Lugola i gdzie się go używa?
Płyn Lugola to wodny roztwór czystego jodu w roztworze jodku potasu.
W laboratorium i pracowni szkolnej (chemicznej, biologicznej) służy do wykrywania skrobi.

Cena Cena: 282,00 zł
Zestaw ekologiczny do badania wody

Zestaw ekologiczny do badania wody Zestaw ekologiczny do badania wody

Zestaw reagentów, naczyń i przyrządów niezbędnych do wykonania 100 badań (testów) każdego wskaźnika (razem 500 testów) i określenia następujących wskaźników jakości wody: 1) zawartość tlenu rozpuszczonego w wodzie, 2) zasadowość, 3) kwasowość, 4)... Więcej

Zestaw reagentów, naczyń i przyrządów niezbędnych do wykonania 100 badań (testów) każdego wskaźnika (razem 500 testów) i określenia następujących wskaźników jakości wody: 1) zawartość tlenu rozpuszczonego w wodzie, 2) zasadowość, 3) kwasowość, 4) poziom dwutlenku węgla, 5) twardość wody. Pomiarów dokonuje się metodą miareczkowania.
Zestaw zawiera m.in. wodoszczelny, elektroniczny pH-metr z elektrodą i wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, na baterie (700 godzin ciągłego użytkowania; dołączone bufory do kalibracji). Zawartość zestawu umieszczona jest w specjalnej, przenośnej walizce z tworzywa sztucznego, co umożliwia swobodne dokonywanie badań zarówno w pomieszczeniach, jak i terenie.
Do zestawu można dokupić pakiety uzupełniające.

Cena Cena: 1 810,00 zł
Nauczycielski model do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna - jangar.pl

Nauczycielski zestaw do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna Nauczycielski zestaw do budowy atomów wg Bohra, w. magnetyczna

Magnetyczny zestaw dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów I cząsteczek w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla nauczyciela. Modelowanie krok po kroku wybranych pierwiastków i cząsteczek na magnetycznej tablicy... Więcej

Magnetyczny zestaw dydaktyczny do tworzenia i modelowania atomów I cząsteczek w oparciu o model atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla nauczyciela. Modelowanie krok po kroku wybranych pierwiastków i cząsteczek na magnetycznej tablicy szkolnej umożliwia objaśnianie budowy atomów, jak również powiązanie ich budowy z układem okresowym pierwiastków, dzięki dołączonym elementom tego układu. Pozwala to na modelowanie atomu zgodnie z kolejno odczytywanymi informacjami z umieszczonej na tablicy komórki układu okresowego (do wyboru H, O, Ar - wodór, tlen, argon) z podstawowymi informacjami dotyczącymi grupy, okresu, liczby atomowej, liczby masowej danego pierwiastka (oprócz jego symbolu i nazwy). Pomagają w tym różne kolory jąder atomowych oraz ramki do zaznaczania elektronów walencyjnych łączących się pierwiastków, a także oznaczenia wartości jonowych w przypadku modelowania wiązań jonowych.

Stopniowe, pokazowe modelowanie wybranych atomów i cząsteczek pozwala na lepsze omawianie i zrozumienie podstawowych pojęć związanych z budową atomów chemicznych oraz układem okresowym pierwiastków, w tym informacjami w nim zawartymi. Takim pojęciami są m.in.: cząstki materii, ładunki elementarne,  elektron, proton, neutron, jądro atomu, sfera elektronowa, powłoki elektronowe, elektrony walencyjne, liczba atomowa, liczba masowa.

SKŁAD (wszystkie elementy są w CAŁOŚCI MAGNETYCZNE):

 • 5 jąder atomów o średnicy 16,5 cm - 3 x białe; 1 x zielone; 1 x fioletowe;
 • 9 powłok elektronowych - po 3 sztuki powłok o średnicy 21, 25,5 i 30 cm (szerokość każdej powłoki: 4,5 cm); 
 • 29 modeli protonów (czerwone), średnica 23mm; 
 • 32 modele neutronów (żółte), średnica 23mm; 
 • 22 modele elektronów (niebieskie), średnica 23mm; 
 • 3 pierwiastki - komórki układu okresowego (11x11 cm):  H, O, Ar; 
 • wzorcowy pierwiastek-komórka układu okresowego z objaśnieniami (9,7x9,7 cm); 
 • 4 ramki (6,5 x 9 cm) do demonstracji wiązań chemicznych; 
 • 15 oznaczeń jonowych (- / + / 2- / 2+ / 3- / 3+);
 • pudełko zamykane.

Wszystkie elementy są w 100 procentach magnetyczne, bo nadrukowane na pełnej folii magnetycznej (a nie podklejane fragmentami folii magnetycznej lub punktowo magnesami), do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (metal, tablica szkolna, ...). POLECAMY!

Cena Cena: 242,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10)

Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10) Zestaw reagentów chemicznych: Woda wapienna (kpl. 10)

Woda wapienna – 10 buteleczek o poj. 50 ml każda Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 10 buteleczek (umieszczonych w... Więcej

Woda wapienna – 10 buteleczek o poj. 50 ml każda
Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 10 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 50 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Czym jest woda wapienna i do czego jest wykorzystywana?
Woda wapienna to ok. 0,16% roztwór nasyconego wodnego roztworu wodorotlenku wapnia.
W laboratorium i pracowniach szkolnych służy do wykrywania dwutlenku węgla (CO2).

Cena Cena: 262,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
GLEBA: własności fizykochemiczne

GLEBA: własności fizykochemiczne GLEBA: własności fizykochemiczne

Zestaw 7 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki, zlewki, pipeta, pęseta, fiolki, lejki, sito, sączki, lupy, szpatułka dwustronna, łopatka... Więcej

Zestaw 7 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki, zlewki, pipeta, pęseta, fiolki, lejki, sito, sączki, lupy, szpatułka dwustronna, łopatka do gleby...) i roztworem wskaźnikowym ze skalą kolorymetryczną. Zestaw, za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń, zapoznaje z podstawowymi własnościami fizykochemicznymi gleby, takimi jak: skład mineralny, podstawowe frakcje glebowe, struktura gruzełkowata gleb, wilgotność, zdolność filtracyjna i pojemność wodna gleby, odczyn pH gleby, sorpcja fizyczna gleb. Dołączone karty pracy można kserować. Doświadczenia zawarte w tym zestawie wchodzą w skład „GLEBA – zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy”.

Cena Cena: 161,00 zł
Pakiet do badania zawartości fosforanów w wodzie

Pakiet do badania zawartości fosforanów w wodzie Pakiet do badania zawartości fosforanów w wodzie

Pakiet przeznaczony do oznaczania zawartości fosforanów (niskie zakresy 0-5 mg/l) w roztworach wodnych (metodą kolorymetryczną). Pakiet umożliwia wykonanie 50 badań (testów) określających poziom ortofosforanów w skali mg /L (ppm). Warto pamiętać, że... Więcej

Pakiet przeznaczony do oznaczania zawartości fosforanów (niskie zakresy 0-5 mg/l) w roztworach wodnych (metodą kolorymetryczną). Pakiet umożliwia wykonanie 50 badań (testów) określających poziom ortofosforanów w skali mg /L (ppm). Warto pamiętać, że duża zawartość fosforanów stymuluje rozwój organizmów fotosyntetycznych powodując eutrofizację jezior, rzek i stawów.

Pakiet może być wykorzystywany do samodzielnego użytku - oznaczania stężenia fosforanów - lub jako pakiet uzupełniający do Zestawu ekologicznego do badania wody.

Cena Cena: 182,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
Model przestrzenny do budowy atomów według Bohra

Model przestrzenny do budowy atomów według Bohra Model przestrzenny do budowy atomów według Bohra

Zestaw dydaktyczny do tworzenia modeli atomów, jonów i izotopów oparty na modelu atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Umożliwia praktyczne doświadczenia z najmniejszymi cząstkami... Więcej

Zestaw dydaktyczny do tworzenia modeli atomów, jonów i izotopów oparty na modelu atomu Bohra jest wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla uczniów. Umożliwia praktyczne doświadczenia z najmniejszymi cząstkami elementarnymi.

Skład zestawu:
- pudełko z pokrywką, 4 powłoki elektronowe w pokrywie i na spodzie pudełka; 
- 30 protonów,
- 30 neutronów,
- 30 elektronów.

MOŻLIWOŚCI ZESTAWU
Zestaw umożliwia budowanie modeli atomów, izotopów i prostych cząsteczek wg Nielsa Bohra. Ponadto, umożliwia również przedstawienie struktury izotopów – atomów mających tę samą liczbę protonów, ale różniących się liczbą neutronów w jądrze.

Dzięki zestawowi można też zobrazować budowę atomu, ułożenie elektronów względem jądra na poszczególnych powłokach elektronowych K, L, M, N zgodnie z 2n2 (konfiguracja elektronowa). Elektrony umieszczone na ostatniej powłoce nazywa się elektronami walencyjnymi i to one uczestniczą w procesach wiązań chemicznych.

Bohr udowodnił m.in., że...

 • elektron w atomie porusza się po orbicie kołowej pod wpływem przyciągania kulombowskiego pomiędzy elektronem i jądrem i ruch ten podlega prawom mechaniki klasycznej;  
 • zamiast nieskończonej liczby orbit, dozwolonych z punktu widzenia mechaniki klasycznej, elektron może poruszać się tylko po takich orbitach, dla których moment pędu L jest równy całkowitej wielokrotności stałej Plancka podzielonej przez 2π.
Cena Cena: 165,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
GLEBA: wpływ człowieka zestaw doświadczalny

GLEBA: wpływ człowieka zestaw doświadczalny GLEBA: wpływ człowieka zestaw doświadczalny

Zestaw 8 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (szalki, zlewki, pipety, fiolki, lupy, łopatka do gleby, bagietka itd.) wraz z niezbędnymi substancjami... Więcej

Zestaw 8 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (szalki, zlewki, pipety, fiolki, lupy, łopatka do gleby, bagietka itd.) wraz z niezbędnymi substancjami oraz roztworem wskaźnikowym i skalą kolorymetryczną. Zestaw, za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń, zapoznaje ze skutkami wpływu człowieka na gleby. Tematami ćwiczeń są m.in.: wpływ skażenia gleby na wzrost roślin, zasolenie gleby, oddziaływanie chlorku sodu na strukturę gleby, wpływ wybranych nawozów na gruzełkowatość gleby i na jej odczyn pH. Dołączone karty pracy można kserować. Doświadczenia zawarte w tym zestawie wchodzą w skład „GLEBA – zestaw dośw. z wyposaż. labor. i kartami pracy”.

Cena Cena: 161,00 zł
Paski wskaźnikowe pH – ekonomiczne

Paski wskaźnikowe pH – ekonomiczne Paski wskaźnikowe pH – ekonomiczne

Paski (papierki) wskaźnikowe do oznaczania poziomu pH w zakresie 1-14. Sprzedawane w opakowaniach po 100 szt. Doskonałe do celów edukacyjnych ze względu na niską cenę oraz wystarczającą do celów dydaktycznych ogólną dokładność wskazań.

Paski (papierki) wskaźnikowe do oznaczania poziomu pH w zakresie 1-14. Sprzedawane w opakowaniach po 100 szt. Doskonałe do celów edukacyjnych ze względu na niską cenę oraz wystarczającą do celów dydaktycznych ogólną dokładność wskazań.

Cena Cena: 12,70 zł
Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie

Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie

Pakiet  przeznaczony do oznaczania zawartości (koncentracji) azotanów w roztworach wodnych (metodą kolorymetryczną). Czułość testów: 10 mg/l. Zakres: 0-50 mg/l. Pakiet umożliwia wykonanie 100 badań (testów). Wyższa, niż śladowa ilość jonów azotanów... Więcej

Pakiet  przeznaczony do oznaczania zawartości (koncentracji) azotanów w roztworach wodnych (metodą kolorymetryczną). Czułość testów: 10 mg/l. Zakres: 0-50 mg/l. Pakiet umożliwia wykonanie 100 badań (testów). Wyższa, niż śladowa ilość jonów azotanów wi wodzie (np. pitnej) jest na tyle niebezpieczna, iż ustala się limity stężenia azotanów w wodzie pitnej.

Pakiet może być wykorzystywany do samodzielnego użytku - oznaczania stężenia azotanów w wodzie - lub jako pakiet uzupełniający do Zestawu ekologicznego do badania wody.

Cena Cena: 348,50 zł
12 płytek-typów metali

12 płytek-typów metali 12 płytek-typów metali

Komplet 12 różnych płytek metali do porównywania ich własności i klasyfikacji. Wymiary każdej płytki 5 x 2,5 cm. Metale i ich stopy : A ... Więcej
Komplet 12 różnych płytek metali do porównywania ich własności i klasyfikacji.

Wymiary każdej płytki 5 x 2,5 cm.

Metale i ich stopy:
 • A aluminium,
 • B mosiądz,
 • C miedz,
 • D brąz,
 • E nikiel,
 • F stal miękka,
 • G stal galwanizowana,
 • H stal nierdzewna niemagnetyczna,
 • I stal nierdzewna magnetyczna,
 • J cynk,
 • K chrom,
 • L ołów.
Cena Cena: 37,50 zł
Zestaw nauczycielski ATOM

Zestaw nauczycielski ATOM Zestaw nauczycielski ATOM

Zestaw nauczycielski składa się z 2 jąder atomowych oraz dostosowanych do nich powłok elektronowych. Wszystkie części pakietu poza tablicą do przechowywania są magnetyczne przez to łatwe do prezentacji na tablicy. Skład: 2 jądra atomowe o... Więcej

Zestaw nauczycielski składa się z 2 jąder atomowych oraz dostosowanych do nich powłok elektronowych. Wszystkie części pakietu poza tablicą do przechowywania są magnetyczne przez to łatwe do prezentacji na tablicy.

Skład: 2 jądra atomowe o średnicy 18 cm i 13 cm 8 powłok elektronowych, 20 protonów, 20 elektronów, 20 neutronów, 1 metalowa tablica do przechowywania zestawu 55 cm x 55 cm.

Cena Cena: 695,00 zł
Instrukcja UKRAIŃSKA już dostępna ua
GLEBA – zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy

GLEBA – zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy GLEBA – zestaw doświadczalny z wyposażeniem laboratoryjnym i kartami pracy

Starannie opracowany zestaw 20 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki Petriego, zlewki, pipety, pęseta, fiolki z... Więcej

Starannie opracowany zestaw 20 doświadczeń wraz z omówieniem dla prowadzącego zajęcia (od teorii do wniosków) oraz zestawem niezbędnego wyposażenia laboratoryjnego (cylindry, szalki Petriego, zlewki, pipety, pęseta, fiolki z korkami, lejki, sito i siatka, sączki, lupy, szpatułka dwustronna, łopatka do gleby itd.) i substancji, w tym reagent ze skalą kolorymetryczną. Zestaw, za pomocą prostych, ale ciekawych doświadczeń, zapoznaje z najważniejszymi cechami i rolą gleby w przyrodzie. Wychodząc od typów gleb i składu granulometrycznego, poprzez właściwości fizykochemiczne, dochodzimy do roli organizmów żywych w glebie, a także skutków działalności człowieka. Dołączone karty pracy można kserować.

Zestaw zawiera także kolorowe foliowane plansze A4 pokazujące wybrane etapy niektórych doświadczeń. Cały zestaw umieszczony został w sztywnej walizce. Zestaw spotkał się z ogromnym uznaniem nauczycieli. Polecamy!

Instrukcja zawiera karty pracy ze szczegółowym opisem następujących doświadczeń: S kład mineralny gleb • Podstawowe frakcje glebowe • Trwałość struktury gruzełkowatej gleby • Wilgotność gleby • Zdolność filtracyjna gleb • Pojemność wodna gleb • Odczyn gleby • Sorpcja fizyczna gleby • Wpływ nawozów zawierających wapń i sód na strukturę gruzełkowatą gleby • Wpływ wapnowania gleby na jej odczyn • Budowa dżdżownic i ich wpływ na użyźnianie gleb • Organizmy glebowe i ich działalność w glebie • Zróżnicowanie fauny glebowej w zależności od rodzaju gleby • Zasolenie gleb a rozwój roślin • Zasolenie gleby a zużycie wody przez rośliny • Wpływ skażenia gleby na kiełkowanie i wzrost roślin • Oddziaływanie chlorku sodu na strukturę gleby • Wpływ zakwaszenia gleb na stan drzew • Udział roślin w procesach glebotwórczych.

Instrukcja do gleby w języku ukraińskim


Potrzebujesz instrukcji w języku ukraińskim ?

Poproś w uwagach do zamówienia!

Cena Cena: 464,00 zł
Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie i glebie

Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie i glebie Pakiet do badania zawartości azotanów w wodzie i glebie

Pakiet przeznaczony do oznaczania zawartości (koncentracji) azotanów w wodzie i glebie (metodą kolorymetryczną) w zakresie od 0-50 mg/l (woda) i 0-60 mg/l (gleba). Pakiet umożliwia wykonanie 200 testów (100*woda + 100*gleba). Czułość pomiarów:  1...

Pakiet przeznaczony do oznaczania zawartości (koncentracji) azotanów w wodzie i glebie (metodą kolorymetryczną) w zakresie od 0-50 mg/l (woda) i 0-60 mg/l (gleba). Pakiet umożliwia wykonanie 200 testów (100*woda + 100*gleba). Czułość pomiarów:  1 mg/l (woda irygacyjna);  2 mg/l (gleba)

Cena Cena: 973,00 zł
Bloki metali – 6 różnych

Bloki metali – 6 różnych Bloki metali – 6 różnych

Zestaw 6 sześcianów o jednakowej objętości (bok: 20 mm), lecz wykonanych z różnych materiałów - metali i stopów metali: miedzi, mosiądzu, ołowiu, cynku, stali (ew. żelaza z domieszkami) i aluminium. Do omawiania na lekcjach fizyki własności ciał... Więcej

Zestaw 6 sześcianów o jednakowej objętości (bok: 20 mm), lecz wykonanych z różnych materiałów - metali i stopów metali: miedzi, mosiądzu, ołowiu, cynku, stali (ew. żelaza z domieszkami) i aluminium. Do omawiania na lekcjach fizyki własności ciał stałych (ciężar, siła wyporu, objętość) oraz wyznaczania i porównywania gęstości różnych materiałów.

Cena Cena: 88,40 zł
Pakiet nauczycielski ATOM i MOLEKUŁY

Pakiet nauczycielski ATOM i MOLEKUŁY Pakiet nauczycielski ATOM i MOLEKUŁY

Pakiet nauczycielski składa się z 2 jąder atomowych oraz dostosowanych do nich powłok elektronowych. Wszystkie części pakietu poza tablicą do przechowywania są magnetyczne przez to łatwe do prezentacji na tablicy. Skład: 2 jądra atomowe o... Więcej

Pakiet nauczycielski składa się z 2 jąder atomowych oraz dostosowanych do nich powłok elektronowych. Wszystkie części pakietu poza tablicą do przechowywania są magnetyczne przez to łatwe do prezentacji na tablicy.

Skład: 2 jądra atomowe o średnicy 18 cm i 13 cm, 8 powłok elektronowych, 20 protonów, 20 elektronów, 20 neutronów, 1 metalowa tablica do przechowywania zestawu 55 cm x 55 cm, 20 czarnych atomów, 20 białych atomów, 20 czerwonych atomów, 10 niebieskich atomów, 10 zielonych atomów, 10 żółtych atomów, 50 wiązań.

Cena Cena: 1 231,00 zł
Zestaw reagentów chemicznych: Zasada sodowa (kpl. 12)

Zestaw reagentów chemicznych: Zasada sodowa (kpl. 12) Zestaw reagentów chemicznych: Zasada sodowa (kpl. 12)

Zasada sodowa, roztwór 10% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda. Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12... Więcej

Zasada sodowa, roztwór 10% – 12 buteleczek o poj. 25 ml każda.

Poręczny, bardzo wygodny do przeprowadzania zajęć w grupach, zestaw odczynników chemicznych w buteleczkach z zakraplaczem, sprzedawany w zestawie 12 buteleczek (umieszczonych w dopasowanym, przenośnym pojemniku zbiorczym) i pojemnościach buteleczek 25 ml. Reagenty z zestawu można rozdać grupom w klasie i zebrać po skończonych eksperymentach do pojemnika zbiorczego (głębokiej tacki). Zakraplacze ułatwiają dozowanie, a wysoka jakość odczynników (przygotowanie: Niemcy) gwarantuje rzetelność przeprowadzanych doświadczeń.

Cena Cena: 252,00 zł

Pomoce dydaktyczne do pracowni chemicznej

Chemia jest niezwykle ważną dziedziną nauki, dzięki niej można poznać procesy i reakcje zachodzące w przyrodzie, ale także zgłębić wiedzę dotyczącą składów kosmetyków lub potraw. Dzięki odpowiednim pomocom dydaktycznym dzieci są w stanie o wiele łatwiej przyswoić dany materiał. Przeprowadzanie doświadczeń, a także modelowanie cząsteczek i związków chemicznych sprawia, że chemia staje się fascynująca, a odkrywanie jej naprawdę atrakcyjne. Warto podkreślić, że praktyczne zajęcia chemiczne bardzo często przyczyniają się do rozwoju dziecięcych zainteresowań, pozwalają również na rozwinięcie umiejętności poznawczych.

Praktyczne materiały dla nauczycieli

Dostępne w naszym asortymencie materiały świetnie sprawdzą się również nauczycielom. Dzięki nim będą mogli oni uatrakcyjnić lekcje chemii, a także w o wiele przystępniejszy sposób wytłumaczyć konkretne zagadnienie. Pomoce dydaktyczne przeznaczone są zarówno dla dzieci ze szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty.