Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego...
Więcej
>
Praktyczny zestaw 130 elementów magnetycznych, na które składa się 66 znaków drogowych, sygnalizacja świetlna, elementy do budowy dróg i skrzyżowań razem z przejściami dla pieszych, a także uczestnicy ruchu drogowego. Zestaw służy do wizualnego przedstawienia różnych sytuacji na drodze oraz zasad ruchu drogowego, zarówno z punku widzenia kierowcy samochodu, rowerzysty jak i pieszego.
Ważną częścią zestawu ze względu na zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) i egzamin na kartę rowerową, są elementy do budowy dróg rowerowych i rowerzyści. Dzięki temu uczniowie, którzy poruszają się po drodze rowerem, będą mogli łatwiej zrozumieć, że zasady ruchu drogowego również ich dotyczą.
Bezpieczna droga do szkoły i odpowiedzialne zachowanie w ruchu drogowym jest ważną częścią wychowania komunikacyjnego, które warto zacząć od najmłodszych lat. Magnetyczne znaki drogowe, fragmenty dróg oraz różne pojazdy, w interaktywny sposób pozwolą prowadzącemu omówić zasady ruchu drogowego, urozmaicić zajęcia teoretyczne i utrwalić zdobyte wiadomości z zakresu BRD.
Skład zestawu: • 130 elementów magnetycznych w 100% drukowanych na folii magnetycznej do prezentacji na dowolnej powierzchni magnetycznej (szkolna tablica, metalowa płyta) zasad ruchu drogowego:
Magnetyczne znaki drogowe (66 elementów), w tym ostrzegawcze, zakazu, nakazu, informacyjne,
34 magnetyczne elementy do budowy dróg, skrzyżowań i przejścia dla pieszych,
13 magnetycznych elementów do budowy drogi rowerowej,
• Instrukcja z przykładowymi aranżacjami skrzyżowań i opisem znaków drogowych, • Karty pracy dla ucznia A4 do powielania • 4 markery suchościeralne (czarny, czerwony, niebieski, zielony) do oznaczania kierunków przejazdu pojazdów • Plastikowe pudełko z rączką do przechowywania z dodatkową wkładką z wgłębieniami do sortowania elementów magnetycznych zestawu.
Zestaw polecany jest do prowadzenia zajęć z wychowania komunikacyjnego zgodnie z podstawą programową techniki szkoły podstawowej, wg której uczeń powinien bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym zarówno jako pieszy, ale także pasażer i rowerzysta, oraz prawidłowo interpretować znaki drogowe dotyczące pieszego i rowerzysty. Produkt skierowany jest również do ośrodków szkoleniowych kierowców oraz pozostałych form edukacji i projektów związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego.
Demonstracyjny zestaw konstrukcyjny dużej turbiny wiatrowej o wysokości 90 cm i długości pojedynczej łopaty 42 cm (rozpiętość łopat po złożeniu modelu to ok. 85 cm). Obracające się łopaty turbiny produkują za pomocą generatora energię...
Więcej
>
Demonstracyjny zestaw konstrukcyjny dużej turbiny wiatrowej o wysokości 90 cm i długości pojedynczej łopaty 42 cm (rozpiętość łopat po złożeniu modelu to ok. 85 cm). Obracające się łopaty turbiny produkują za pomocą generatora energię elektryczną, która z kolei ładuje akumulator AA R6 (brak w zestawie).
Naładowana bateria może potem zostać użyta do zasilania np. modeli pojazdów, które można zbudować z elementów zestawu (samochód, ciężarówkę, samolot i helikopter), a także samą turbinę, jeżeli chcemy pokazać ruch łopat bez użycia wiatru.
Zestaw zawiera 77 elementów konstrukcyjnych, w tym: • 3 łopaty turbiny – długość 42cm, • Przewody, • Dioda LED, • piasta, • wirnik, • przetwornica, • silnik, • komora na akumulator, • koła zębate • narzędzie przydatne do montażu i demontażu, • instrukcja krok po kroku w j. polskim
Zestaw Mega turbina wiatrowa 90cm – młody konstruktor pozwala na zbudowanie 5 różnych modeli:
Turbina wiatrowa
Samochód
Ciężarówka
Samolot
Helikopter
Do pełnego działania zestawu niezbędny jest bateria akumulatorowa R6AA – brak w zestawie!
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje...
Więcej
>
SIX Edupająk to sześcionożny robot edukacyjny, który inspiruje zarówno uczniów, jak i nauczycieli do rozwijania umiejętności w zakresie kodowania, programowania i robotyki. Jest interdyscyplinarną pomocą naukową, która integruje uczniów w trakcie nauki szkolnej - nabywają wiedzę indywidualną i uczą się współpracować w grupie w trakcie projektowania pracy robota. Robot potrafi śledzić obiekty, rozpoznawać mowę, a ponadto wyposażony jest w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe. Wszystko to mieści się w nieskomplikowanej, przyjaznej i miłej dla oka konstrukcji :-)
Robot spełnia wymagania programu Laboratoria Przyszłości i może być zakupiony w ramach wyposażenia dodatkowego – robot edukacyjny wraz z akcesoriami programowany na różnych poziomach i poprzez obsługę więcej niż jednego języka programowania (np. tekstowy, bloczkowy)
Sześcionożny robot jest programowalny w języku blokowym i Scratch, a także w innych popularnych językach kodowania (Python, JavaScript). To oznacza, że użytkownicy mogą zaprogramować z niestandardowymi ruchami, pozycjami, tańcami...!
Sześć nóg daje temu robotowi większą stabilność i swobodę poruszania się w stosunku do zwykłych robotów. Reprezentuje tzw. grupę robotów kroczących wzorowanych na organizmach żywych. Potrzebuje tylko trzech nóg, aby zachować równowagę podczas stania i może chodzić z zaledwie czterema. Jego pozostałe nogi mogą być w innych pozycjach lub manipulować w tym czasie przedmiotami.
Sześcionożny robot edukacyjny sprawia, że nauka robotyki jest łatwa i przyjemna dla każdego!
Zestaw zawiera:
Serwomechanizmy 180o z modulacją szerokości impulsu PWM (12 szt.)
Kontroler robota EZ-B v4 z wewnętrznym głośnikiem i portami połączeń.
Korpus z dwoma serwomechanizmami, wbudowanym akumulatorem i kamerą.
Karta sieciowa
16 przewodów 3-pinowych żeńskich
1 przewód kamery
Ładowarka
Owijki (6 szt.) do porządkowania przewodów połączeniowych
Oprogramowanie ARC - PC Roboty EZ-Roboty są programowane przy użyciu ARC — wszechstronnego i łatwego w użyciu oprogramowania do robotyki. Intuicyjny interfejs pozwala początkującym odnieść szybki sukces, podczas gdy bardziej doświadczeni użytkownicy mogą programować zaawansowane funkcje, dotyczące sztucznej inteligencji, takie jak rozpoznawanie mowy, czy wizualne śledzenie obiektu – tego typu możliwości, które zwykle można zobaczyć tylko w filmach science fiction. ARC jest używany do nauczania robotyki tysięcy uczniów na całym świecie i jest idealnym wyborem dla nauczycieli, którzy chcą wnieść wysoki poziom zaangażowania do szerokiej gamy lekcji STEM. Minimalne zalecane wymagania dotyczące systemu operacyjnego: Minimum Windows 10, Procesor odpowiednik Intel i5, 4 GB pamięci RAM.
Aplikacja mobilna ARC – Kontroluj i programuj swojego robota EZ-Robot z urządzenia mobilnego, telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS.
Materiał wprowadzający do programowania w RoboScratch i Blockly, tworzenia instrukcji warunkowych i zmiennych, tworzenie pętli
Dostęp do plików z częściami zamiennymi do robota z możliwością ich modyfikacji, które można wydrukować na Drukarce 3D
Funkcje AI robota: • wykrywanie twarzy • śledzenie kolorów za pomocą serwomechanizmów • śledzenie poruszających się kolorów • wykrywanie wielu kolorów • Podążanie za linią z Roli • rozpoznawanie obiektów • glify kontrolujące ruch robota • wykrywanie glifów i rzeczywistości rozszerzonej • wykrywanie kodu QR • rozpoznawanie emocji • rozpoznawanie mowy • poruszania • gotowe wbudowane programy
Nasz robot ma wszystkie cechy idealnej pomocy dydaktycznej: - ma przyjazną konstrukcję, - jest łatwy do złożenia (klik,...), - ma elementy, w tym kluczowe (silnik, itp.) o podwyższonej wytrzymałości (ważne w warunkach szkolnych), - ma proste w obsłudze oprogramowanie dla początkujących i zaawansowane dla zaawansowanych, - w razie uszkodzenia lub zgubienia części - można każdą z nich dokupić (!) lub... wydrukować (plastikowe elementy) na drukarce 3D (materiały do pobrania - open source)!
CZY SPOTKANIE Z ROBOTYKĄ PRZYSZŁOŚCI może być przyjemniejsze?
Co to jest serwomechanizm?
Serwomechanizm (lub serwo) to siłownik obrotowy, który pozwala na precyzyjną kontrolę położenia kątowego, prędkości i przyspieszenia. Serwa można znaleźć w wielu miejscach, od zabawek przez elektronikę domową po samochody i samoloty. Serwa pojawiają się również za kulisami w urządzeniach, z których korzystamy na co dzień. Urządzenia elektroniczne, takie jak odtwarzacze DVD, wykorzystują serwomechanizmy do wysuwania lub wsuwania szuflad na płyty. Serwomechanizmy działają jak przeguby do sterowania ruchem robota.
Co to jest AI?
AI (z ang. artificial intelligence) to w języku polskim Sztuczna inteligencja (SI), która umożliwia robotom uczenie się na podstawie doświadczeń (za pomocą algorytmów) i wykonywanie zadań zbliżonych do zachowań ludzkich. Pojęcie AI zapoczątkował w 1956 roku amerykański informatyk John Mccarthy podczas konferencji naukowej w Dartmouth.
Komplet zawiera 30 zadrukowanych dwustronnie płytek z drewna lipowego w formie figurek przedstawiających dzikie zwierzęta leśne . Wysoka jakość wykonania, gładka powierzchnia miła w dotyku oraz grubość 20 mm pozwala na wygodną zabawę...
Więcej
>
Komplet zawiera 30 zadrukowanych dwustronnie płytek z drewna lipowego w formie figurek przedstawiających dzikie zwierzęta leśne. Wysoka jakość wykonania, gładka powierzchnia miła w dotyku oraz grubość 20 mm pozwala na wygodną zabawę figurkami i rozwijanie umiejętności poznawczych u dzieci. Znajdują zastosowanie w edukacji leśnej, zachęcają do rozmów o zwierzętach, pomagają przedstawić łączące je cechy takie jak plamy, paski, a także różnice w gatunkach.
Różnorodność zwierząt w zestawie (owady, ptaki i ssaki) reprezentujących różne gatunki pozwala na tworzenie historyjek i teatrzyków leśnych, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w ośrodkach przyrodniczych, ale również wśród dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Forma dużych drewnianych klocków, bez ostrych krawędzi pozwala na swobodną zabawę najmłodszych przyrodników. Wspierane obszary rozwoju:
Rozwój fizyczny - zdolności motoryczne
Rozwój osobisty - wspólna zabawa
Komunikacja społeczna - język opisowy
Zaburzenia komunikacji – zachęta do rozmowy
Specjalne Potrzeby Edukacyjne
Zrozumienie Świata – nauka rozpoznawania zwierząt
Specyfikacja: Zestaw 30 dwustronnie zadrukowanych drewnianych figur zwierząt leśnych. Wymiary największej figurki przedstawiającej niedźwiedzia: 165 x 113 x 20 mm
Oferta wyłącznie dla placówek oświatowych! Zawiera produkt ze stawką VAT 0%*: Monitorem Interaktywnym Newline LYRA 4K 75" 0%VAT dla Szkół, 1 szt., 10...
Więcej
>
Oferta wyłącznie dla placówek oświatowych! Zawiera produkt ze stawką VAT 0%*: Monitorem Interaktywnym Newline LYRA 4K 75" 0%VAT dla Szkół, 1 szt., 10 825,00 zł (wartość netto = brutto).
Newline LYRA - Monitor zaprojektowany dla Edukacji
Monitor Newline Lyra to jedno z najlepszych rozwiązań na dla edukacji, znacznie bardziej wydajne i bezpieczne niż jakiekolwiek do tej pory. Wszystkie funkcje monitora interaktywnego Newline zostały opracowane tak, aby zapewnić maksymalne wsparcie dla nauczycieli. Bez skomplikowanych procedur. Celem Newline jest umożliwienie korzystania z monitora dotykowego w sposób łatwy i naturalny. Rozbudowana łączność, niesamowita łatwość obsługi i technologia pisania "jak po kartce papieru" pozwalają użytkownikom w pełni skoncentrować się na nauczaniu. Należy do tego dodać znakomitą jakość obrazu, która zachwyci uczniów żywymi kolorami i krystalicznie czystym obrazem 4K z każdego miejsca w sali.
EKOSYSTEM NEWLINE INTERACTIVE
Całkowicie odnowiony interaktywny ekosystem Newline jest pełen narzędzi i aplikacji, które pomagają nauczycielom uczyć w ich własnym stylu. Ekosystem Newline współpracuje z dowolnym oprogramowaniem lub urządzeniem i zaspokaja wszystkie potrzeby każdej interaktywnej klasy.
Nowoczesne technologie, możliwość prowadzenia zdalnych i hybrydowych zajęć, a także atrakcyjne rozwiązania graficzne są dziś niezbędne w nauczaniu. Poza szybkim i skutecznym przekazywaniu informacji, integracja monitorów interaktywnych z programem nauczania pomaga zwiększyć efektywność. Newline udostępnia intuicyjne narzędzia do nauki, pomaga nauczycielom budować angażujące i dynamiczne zajęcia. Zainspiruj uczniów i przyspiesz ich naukę! Przenieś swoje lekcje na zupełnie nowy poziom.
ANDROID 11 NAJBEZPIECZNIEJSZY WYBÓR DLA SZKÓŁ
Ze względu na szereg małych, ale ważnych funkcji i zmian, Android 11 poprawił prywatność i ochronę danych użytkownika. Jest to także pierwszy Android, który można włączyć w trybie awaryjnym. Efektywność pracy i szybkość działania odgrywa tu także istotną rolę w codziennej pracy. Wszystkie monitory wyposażone w Android 11 posiadają 8-rdzeniowy procesor Amlogic A311D2.
SZYBA ANTYBAKTERYJNA ZAPEWNI CI BEZPIECZEŃSTWO
W większości szkół i biur z monitorów interaktywnych korzysta wielu użytkowników. Współpracują i dotykają tego samego urządzenia, co powoduje łatwe rozprzestrzenianie się zarazków. Newline dba o ich fizyczne bezpieczeństwo. Unikalna szyba antybakteryjna Newline o współczynniku namnażania bakterii poniżej 1% posiada certyfikat TÜV, ISO 22196 i sprawia, że monitor interaktywny jest całkowicie bezpieczny w użyciu!
Bezpieczne udostępnianie ekranu
Newline CAST jest najbardziej elastycznym rozwiązaniem do bezprzewodowego udostępniania ekranu i jest zintegrowany we wszystkich interaktywnych monitorach Newline. W ciągu zaledwie kilku sekund możesz łatwo udostępnić dowolny ekran w dowolnej sieci lub używać trybu bezpiecznego do udostępniania w pomieszczeniu.
TWOJE LEKCJE MOGĄ BYĆ CIEKAWE
Newline Classroom Tools to zestaw narzędzi najczęściej używanych przez nauczycieli, takich jak minutnik, kurtyna, reflektor, kostka do gry i sygnalizacja świetlna, które ułatwiają prowadzenie lekcji. Ten widżet działa po otwarciu jako nakładka. Możesz go zminimalizować, poruszać się między dowolnymi ekranami i otwierać menu narzędzi, gdy jest to potrzebne przez cały czas.
Dodatkowo w pakiecie:
*0%VAT dla Szkół! Aby skorzystać z oferty 0% VAT dla szkół do zamówienia należy dołączyć wypełnione przez Organ prowadzący zaświadczenie. (przed zlożeniem zamówienia poproś o wzór zaświadczenia pisząc do nas na adres handlowy@jangar.pl) Zgodnie z „Ustawą o podatku od towarów i usług” z dnia 11.03.2004 r. (tekst jednolity Dz.U. z 2021 r. poz. 685 z późn. zm.) na podstawie art. 83 ust. 1 pkt. 26.
WAŻNE!
Przy montażu monitora interaktywnego należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest ściana. Montaż monitora na ścianach działowych oraz wykonanych z miękkich i kruchych materiałów, takich jak np. płyta gipsowo-kartonowa, pustak czy dziurawka, jest niedozwolony i zagraża bezpieczeństwu użytkownika. Zalecamy użycie materiałów pełnych, takich jak beton, skała lub pełna cegła. Montaż monitora interaktywnego należy zlecić wykwalifikowanym osobom, które ocenią ścianę i zastosują odpowiednie materiały montażowe adekwatne do struktury ściany. W przypadku posiadania ściany niespełniającej wymagań montażowych, niezbędne jest użycie statywu.
Istnieje możliwość montażu monitora interaktywnego w placówce, który jest wyceniany oddzielnie po przesłaniu zapytania!
→ Proste i nowoczesne czujniki pomiarowe NeuLog przeznaczone są dla każdego użytkownika posługującego się na co dzień takimi urządzeniami jak smartfon, tablet czy komputer. → Dodając pomiary za pomocą czujników podczas wykorzystania na zajęciach klasycznych pomocy dydaktycznych i sprzętu laboratoryjnego można znacząco podnieść jakość i efektywność wykonywanych eksperymentów. → W przeciwieństwie do zwykłego ręcznego pomiaru, od razu widzimy graficzne przedstawienie wykresu. Mierzone wartości możemy wyeksportować do tabeli i dalej z nimi pracować. Oprogramowanie NeuLog wyświetla i rejestruje dane w czasie rzeczywistym, z możliwością pracy w trybie online i offline. → Wybierz jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57 do doświadczeń z systemem pomiarowym NeuLog i rozszerzaj go według potrzeb o kolejne czujniki.
Zestaw w pełni dostosowany do bezprzewodowej pracy w terenie. Dostarczany jest jako komplet składający się z podstawowych czujników (temperatury, światła i dźwięku), modułów niezbędnych do pracy zdalnej i bezprzewodowej oraz tabletu, dzięki czemu nie...
Więcej
>
Zestaw w pełni dostosowany do bezprzewodowej pracy w terenie. Dostarczany jest jako komplet składający się z podstawowych czujników (temperatury, światła i dźwięku), modułów niezbędnych do pracy zdalnej i bezprzewodowej oraz tabletu, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się nad kompletowaniem oprzyrządowania niezbędnego do rozpoczęcia pracy. Nauczyciel kupując zestaw może od razu przystąpić do doświadczeń i eksperymentów – rozszerzając go według uznania o dodatkowe moduły, ponieważ czujniki Neulog łączą się ze sobą w łańcuch, umożliwiając przeprowadzenie kilku pomiarów jednocześnie. Moduł WiFi łączy się bezprzewodowo z tabletem, po czym pomiary mogą zostać wyświetlone na urządzeniach, którymi dysponują uczniowie (tablety, laptopy i smartfony).
Skład zestawu:
Moduł WiFi (MOD000005) umożliwia bezprzewodowe łączenie czujników
Moduł Baterii (MOD000004) do pracy bezprzewodowej
Czujnik temperatury z sondą (MOD000010) -40 °C do 140 °C, -40 °F do 284 °F
Czujnik światła (MOD000011), trzy zakresy pomiarów: 0…1000 lx, 0…6000 lx oraz 0…150000 lx.
Czujnik dźwięku (MOD000019) zakres: 40 do 110 dB
Tablet kompatybilny z systemem NeuLog 8”
Bezpłatny i intuicyjny program do wyświetlania i edycji danych NeuLog™ Software
Zestaw podstawowych ćwiczeń przyrodniczych
Walizka z rączką i pianką
Dołączony do zestawu: Zestaw podstawowych ćwiczeń przyrodniczych
Zestaw idealny na początek przygody z czujnikami pomiarowymi , w którego skład wchodzą moduły: dźwięku, światła, temperatury a także moduł USB służący do komunikacji z komputerem. Takie wyposażenie...
Więcej
>
Zestaw idealny na początek przygody z czujnikami pomiarowymi, w którego skład wchodzą moduły: dźwięku, światła, temperatury a także moduł USB służący do komunikacji z komputerem. Takie wyposażenie wystarczy do wykonywania podstawowych doświadczeń, a dzięki możliwości dokonywania pomiarów ze wszystkich czujników jednocześnie, zestaw można wykorzystać do przeprowadzenia bardzo zaawansowanych ćwiczeń laboratoryjnych.
Skład zestawu:
Moduł USB (MOD000001) umożliwia szybkie łączenie czujników z komputerem
Czujnik temperatury z sondą (MOD000010) -40 °C do 140 °C, -40 °F do 284 °F
Czujnik światła (MOD000011), trzy zakresy pomiarów: 0…1000 lx, 0…6000 lx oraz 0…150000 lx.
Czujnik dźwięku (MOD000019) zakres: 40 do 110 dB
Zasilanie: przewód mini USB;
Bezpłatny i intuicyjny program do wyświetlania i edycji danych NeuLog Software
Dołączony do zestawu: Zestaw podstawowych ćwiczeń przyrodniczych
GOsensor ® Cyfrowe eksperymenty StartBox + PRZYRODA to zestaw 11 czujników pomiarowych NEuLog, moduł WIFI z baterią, tablet 10", a także szkła, pomocy dydaktycznych przydatnych podczas pracy z czujnikami pomiarowymi, który...
Więcej
>
GOsensor® Cyfrowe eksperymenty StartBox + PRZYRODA to zestaw 11 czujników pomiarowych NEuLog, moduł WIFI z baterią, tablet 10", a także szkła, pomocy dydaktycznych przydatnych podczas pracy z czujnikami pomiarowymi, który umożliwia przeprowadzenie różnorodnych doświadczeń z zakresu biologii, chemii i fizyki. Zestaw zawiera aż 120 najbardziej przydatnych elementów, dostosowanych do wykonywania doświadczeń z użyciem czujników pomiarowych, takich jak np. korki gumowe z otworami, duży szklany klosz, próbki węgla, żelaza, miedzi, pojemniki na próbki, dwa statywy laboratoryjne, lampa, a także 2 plastikowe pojemniki do przechowywania, przenoszenia zestawu, a także czujniki pomiarowe: temperatury z sondą (2 szt.), światła, dźwięku, ciśnienia, tlenu, dwutlenku węgla, pH, przewodności elektrycznej, wilgotności względnej, wilgotności gleby, moduł WIFI z baterią, a także tablet 10" do wygodnej i bezprzewodowej pracy w terenie.
Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić łatwe i wygodne przeprowadzanie podstawowych doświadczeń przyrodniczych z czujnikami pomiarowymi. Wszystkie elementy zestawu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich trwałość i niezawodność. Zestaw może być również używany niezależnie bez czujników, do wykonywania analogowych doświadczeń w pracowniach przyrodniczych. Czujniki NeuLog łączą się ze sobą w łańcuch, umożliwiając przeprowadzenie kilku pomiarów jednocześnie. Moduł WiFi łączy się bezprzewodowo z tabletem, po czym pomiary mogą zostać wyświetlone na urządzeniach, którymi dysponują uczniowie (tablety, laptopy i smartfony).
Czujniki pomiarowe są doskonałymi narzędziami do przeprowadzania w szkole eksperymentów i badań, pozwalają na poznanie różnych zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz szybkie zbieranie danych, tworzenie wykresów z kilku różnych mierników jednocześnie. Swoje zastosowanie znajdą w badaniach m.in. • procesu fotosyntezy i oddychania roślin • zjawiska kwaśnych deszczy • wpływu zanieczyszczeń na środowisko oraz organizmy żyjące w glebie i wodzie • zależności między wilgotnością a temperaturą • badanie działania ogniw słonecznych • rozpuszczalność gazów • zjawisko dyfuzji. Zestaw pozwala przeprowadzić ćwiczenia w podstawowym zakresie dla każdego z czujników odrębnie lub też stworzyć zaawansowany łańcuch pomiarowy do badania środowiska panującego np. w szklarni. Do zestawu zostały dołączone, również wskazówki dla prowadzącego, przydatne podczas pracy z czujnikami.
Skład zestawu:
GOsensor® Cyfrowe eksperymenty StartBox
Statyw laboratoryjny – podstawa z prętem (2 szt.)
Łącznik elementów statywu (3 szt.)
Łapa uniwersalna do statywu laboratoryjnego (bez łącznika) (2 szt.)
Łapa trójpalczasta z łącznikiem do statywu laboratoryjnego (1szt.)
Łapa trójpalczasta (1 szt.)
Stojak do probówek, 6+6, polipropylenowy, niebieski (1 szt.)
Probówka szklana (6 szt.)
Korki do probówek z otworami na sondę termometru (3 szt.) i barometru (3 szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 50 ml (4 szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 100 ml (1szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 250 ml (4 szt.)
Kolba szklana płaskodenna, 100 ml (2 szt.)
Kolba szklana płaskodenna, 250 ml · Korek do kolby 250 (1 szt.)
Korek do kolby 100 ml z otworem pod sondę termometru (2 szt.)
Korek do kolby 250 ml z otworem pod sondę termometru (2 szt.)
Cylinder szklany miarowy (BORO.) 100ml (1 szt.)
Lejek szklany, średnica 3,5 cm (1 szt.)
Stojak nad palnik alkoholowy, h=12,5cm siatka z ceramicznym środkiem (1 szt.)
Metalowy palnik spirytusowy 80 ml (1 szt.)
Szczypce laboratoryjne, do zlewek (1 szt.)
Metalowa łapa do probówek (1 szt.)
Metalowa pęseta (1 szt.)
Szczypce laboratoryjne, uniwersalne (1 szt.)
Szczotka do mycia probówek (1 szt.)
Łyżko-szpatułka (1 szt.)
Zaciskacz Mohra (1 szt.)
Bagietka szklana 7x200 mm (2 szt.)
Pipeta Pasteura, 3 ml (10 szt.)
Tryskawka, 250 ml (1 szt.)
Okulary ochronne (4 szt.)
Strzykawka 50 ml (1 szt.)
Przewód do dializy (1 szt.)
Świeczka (1 szt.)
Kamyczki wrzenne, bezbarwne (4 szt.)
Płatki bawełniane (40 szt.)
Próbki węgla, żelaza i miedzi (3 szt.)
Nożyczki (1 szt.) · Linijka 30cm (1 szt.)
Plastikowy pojemnik (1 szt.)
Taśma klejąca (1 szt.)
Taśma miernicza (1 szt.)
Czerwony sznurek, 2 m (1 szt.)
Folia Aluminiowa (1 rolka)
Czarna tektura A4 (1 szt.)
Biała tektura A4 (1 szt.)
Klosz szklany, wysokość 22,5 średnica 15cm (1 szt.)
Korek do klosza z 2 otworami (na sondę czujnika tlenu i termometru) (1 szt.)
Silikonowa podkładka pod klosz (1 szt.)
Barwnik czerwony, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Barwnik zielony, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Barwnik niebieski, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Lampa z żarówką (1 szt.)
Szalka Petriego, szklana, 100 mm (1 szt.)
Baloniki (10 szt.)
Pokrowiec na statywy laboratoryjne (1 szt.)
Pudełko do przechowywania elementów zestawu z dedykowaną pianką (2 szt.)
GOsensor®. Przyroda 2. Czujniki pomiarowe Neulog do Ekopracowni z tabletem
Moduł WiFi (MOD000005) umożliwia bezprzewodowe łączenie czujników
Moduł Baterii (MOD000004) do pracy bezprzewodowej
Czujnik temperatury z sondą (MOD000010) (2 szt.) -40 °C do 140 °C, -40 °F do 284 °F
Czujnik światła (MOD000011), trzy zakresy pomiarów: 0…1000 lx, 0…6000 lx oraz 0…150000 lx.
Czujnik dźwięku (MOD000019) zakres: 40 do 110 dB
Czujnik ciśnienia (MOD000017)
Czujnik tlenu (MOD000012)
Czujnik CO2 (MOD000027)
Czujnik pH (MOD000013)
Czujnik przewodności elektrycznej (MOD000022)
Czujnik wilgotności względnej (MOD000014)
Czujnik wilgotności gleby (MOD000036)
Tablet 10" kompatybilny z systemem NeuLog
Bezpłatny i intuicyjny program do wyświetlania i edycji danych NeuLog™ Software
GOsensor ® Cyfrowe eksperymenty StartBox to kompletny zestaw szkła i pomocy dydaktycznych przydatnych podczas pracy z czujnikami pomiarowymi NeuLog, który umożliwia przeprowadzenie różnorodnych doświadczeń z zakresu biologii,...
Więcej
>
GOsensor® Cyfrowe eksperymenty StartBox to kompletny zestaw szkła i pomocy dydaktycznych przydatnych podczas pracy z czujnikami pomiarowymi NeuLog, który umożliwia przeprowadzenie różnorodnych doświadczeń z zakresu biologii, chemii i fizyki. Zestaw zawiera aż 120 najbardziej przydatnych elementów, dostosowanych do wykonywania doświadczeń z użyciem czujników pomiarowych, takich jak np. korki gumowe z otworami, duży szklany klosz, próbki węgla, żelaza, miedzi, pojemniki na próbki, dwa statywy laboratoryjne, lampa, a także 2 plastikowe pojemniki do przechowywania, przenoszenia zestawu.
Zestaw został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić łatwe i wygodne przeprowadzanie podstawowych doświadczeń przyrodniczych z czujnikami pomiarowymi. Wszystkie elementy zestawu są wykonane z wysokiej jakości materiałów, co zapewnia ich trwałość i niezawodność. Zestaw może być również używany niezależnie bez czujników, do wykonywania analogowych doświadczeń w pracowniach przyrodniczych.
Do zestawu zostały dołączone, również wskazówki dla prowadzącego, przydatne podczas pracy z czujnikami.
Skład zestawu:
Statyw laboratoryjny – podstawa z prętem (2 szt.)
Łącznik elementów statywu (3 szt.)
Łapa uniwersalna do statywu laboratoryjnego (bez łącznika) (2 szt.)
Łapa trójpalczasta z łącznikiem do statywu laboratoryjnego (1szt.)
Łapa trójpalczasta (1 szt.)
Stojak do probówek, 6+6, polipropylenowy, niebieski (1 szt.)
Probówka szklana (6 szt.)
Korki do probówek z otworami na sondę termometru (3 szt.) i barometru (3 szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 50 ml (4 szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 100 ml (1szt.)
Zlewka miarowa szklana (BORO) 250 ml (4 szt.)
Kolba szklana płaskodenna, 100 ml (2 szt.)
Kolba szklana płaskodenna, 250 ml · Korek do kolby 250 (1 szt.)
Korek do kolby 100 ml z otworem pod sondę termometru (2 szt.)
Korek do kolby 250 ml z otworem pod sondę termometru (2 szt.)
Cylinder szklany miarowy (BORO.) 100ml (1 szt.)
Lejek szklany, średnica 3,5 cm (1 szt.)
Stojak nad palnik alkoholowy, h=12,5cm siatka z ceramicznym środkiem (1 szt.)
Metalowy palnik spirytusowy 80 ml (1 szt.)
Szczypce laboratoryjne, do zlewek (1 szt.)
Metalowa łapa do probówek (1 szt.)
Metalowa pęseta (1 szt.)
Szczypce laboratoryjne, uniwersalne (1 szt.)
Szczotka do mycia probówek (1 szt.)
Łyżko-szpatułka (1 szt.)
Zaciskacz Mohra (1 szt.)
Bagietka szklana 7x200 mm (2 szt.)
Pipeta Pasteura, 3 ml (10 szt.)
Tryskawka, 250 ml (1 szt.)
Okulary ochronne (4 szt.)
Strzykawka 50 ml (1 szt.)
Przewód do dializy (1 szt.)
Świeczka (1 szt.)
Kamyczki wrzenne, bezbarwne (4 szt.)
Płatki bawełniane (40 szt.)
Próbki węgla, żelaza i miedzi (3 szt.)
Nożyczki (1 szt.) · Linijka 30cm (1 szt.)
Plastikowy pojemnik (1 szt.)
Taśma klejąca (1 szt.)
Taśma miernicza (1 szt.)
Czerwony sznurek, 2 m (1 szt.)
Folia Aluminiowa (1 rolka)
Czarna tektura A4 (1 szt.)
Biała tektura A4 (1 szt.)
Klosz szklany, wysokość 22,5 średnica 15cm (1 szt.)
Korek do klosza z 2 otworami (na sondę czujnika tlenu i termometru) (1 szt.)
Silikonowa podkładka pod klosz (1 szt.)
Barwnik czerwony, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Barwnik zielony, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Barwnik niebieski, sproszkowany, 10 g w fiolce (1 szt.)
Lampa z żarówką (1 szt.)
Szalka Petriego, szklana, 100 mm (1 szt.)
Baloniki (10 szt.)
Pokrowiec na statywy laboratoryjne (1 szt.)
Pudełko do przechowywania elementów zestawu z dedykowaną pianką (2 szt.)
Uwaga! Zestaw nie zawiera czujników pomiarowych! Zestawy czujników pomiarowych należy nabyć oddzielnie!
Zestaw GOsensor ® . Przyroda 1 zawiera komplet 8 czujników pomiarowych: temperatury z sondą, światła, dźwięku, ciśnienia, dwutlenku węgla, pH, wilgotności względnej, wilgotności gleby, moduł WIFI z baterią, a także tablet 10"...
Więcej
>
Zestaw GOsensor®. Przyroda 1 zawiera komplet 8 czujników pomiarowych: temperatury z sondą, światła, dźwięku, ciśnienia, dwutlenku węgla, pH, wilgotności względnej, wilgotności gleby, moduł WIFI z baterią, a także tablet 10" do wygodnej i bezprzewodowej pracy w terenie. Czujniki NeuLog łączą się ze sobą w łańcuch, umożliwiając przeprowadzenie kilku pomiarów jednocześnie. Moduł WiFi łączy się bezprzewodowo z tabletem, po czym pomiary mogą zostać wyświetlone na urządzeniach, którymi dysponują uczniowie (tablety, laptopy i smartfony).
Czujniki pomiarowe są doskonałymi narzędziami do przeprowadzania w szkole eksperymentów i badań, pozwalają na poznanie różnych zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz szybkie zbieranie danych, tworzenie wykresów z kilku różnych mierników jednocześnie. Swoje zastosowanie znajdą w badaniach m.in. • procesu fotosyntezy i oddychania roślin • zjawiska kwaśnych deszczy • wpływu zanieczyszczeń na środowisko oraz organizmy żyjące w glebie i wodzie • zależności między wilgotnością a temperaturą. Zestaw pozwala przeprowadzić ćwiczenia w podstawowym zakresie dla każdego z czujników odrębnie lub też stworzyć zaawansowany łańcuch pomiarowy do badania środowiska panującego np. w szklarni.
Skład zestawu:
Moduł WiFi (MOD000005) umożliwia bezprzewodowe łączenie czujników
Moduł Baterii (MOD000004) do pracy bezprzewodowej
Czujnik temperatury z sondą (MOD000010) -40 °C do 140 °C, -40 °F do 284 °F
Czujnik światła (MOD000011), trzy zakresy pomiarów: 0…1000 lx, 0…6000 lx oraz 0…150000 lx.
Czujnik dźwięku (MOD000019) zakres: 40 do 110 dB
Czujnik ciśnienia (MOD000017)
Czujnik CO2 (MOD000027)
Czujnik pH (MOD000013)
Czujnik wilgotności względnej (MOD000014)
Czujnik wilgotności gleby (MOD000036)
Tablet 10" kompatybilny z systemem NeuLog
Bezpłatny i intuicyjny program do wyświetlania i edycji danych NeuLog™ Software
Zestaw GOsensor ® . Przyroda 2 zawiera komplet 11 czujników pomiarowych: temperatury z sondą (2 szt.), światła, dźwięku, ciśnienia, tlenu, dwutlenku węgla, pH, przewodności elektrycznej, wilgotności względnej, wilgotności...
Więcej
>
Zestaw GOsensor®. Przyroda 2 zawiera komplet 11 czujników pomiarowych: temperatury z sondą (2 szt.), światła, dźwięku, ciśnienia, tlenu, dwutlenku węgla, pH, przewodności elektrycznej, wilgotności względnej, wilgotności gleby, moduł WIFI z baterią, a także tablet 10" do wygodnej i bezprzewodowej pracy w terenie. Czujniki NeuLog łączą się ze sobą w łańcuch, umożliwiając przeprowadzenie kilku pomiarów jednocześnie. Moduł WiFi łączy się bezprzewodowo z tabletem, po czym pomiary mogą zostać wyświetlone na urządzeniach, którymi dysponują uczniowie (tablety, laptopy i smartfony).
Czujniki pomiarowe są doskonałymi narzędziami do przeprowadzania w szkole eksperymentów i badań, pozwalają na poznanie różnych zjawisk i procesów zachodzących w przyrodzie oraz szybkie zbieranie danych, tworzenie wykresów z kilku różnych mierników jednocześnie. Swoje zastosowanie znajdą w badaniach m.in. • procesu fotosyntezy i oddychania roślin • zjawiska kwaśnych deszczy • wpływu zanieczyszczeń na środowisko oraz organizmy żyjące w glebie i wodzie • zależności między wilgotnością a temperaturą • badanie działania ogniw słonecznych • rozpuszczalność gazów • zjawisko dyfuzji. Zestaw pozwala przeprowadzić ćwiczenia w podstawowym zakresie dla każdego z czujników odrębnie lub też stworzyć zaawansowany łańcuch pomiarowy do badania środowiska panującego np. w szklarni.
Skład zestawu:
Moduł WiFi (MOD000005) umożliwia bezprzewodowe łączenie czujników
Moduł Baterii (MOD000004) do pracy bezprzewodowej
Czujnik temperatury z sondą (MOD000010) (2 szt.) -40 °C do 140 °C, -40 °F do 284 °F
Czujnik światła (MOD000011), trzy zakresy pomiarów: 0…1000 lx, 0…6000 lx oraz 0…150000 lx.
Czujnik dźwięku (MOD000019) zakres: 40 do 110 dB
Czujnik ciśnienia (MOD000017)
Czujnik tlenu (MOD000012)
Czujnik CO2 (MOD000027)
Czujnik pH (MOD000013)
Czujnik przewodności elektrycznej (MOD000022)
Czujnik wilgotności względnej (MOD000014)
Czujnik wilgotności gleby (MOD000036)
Tablet 10" kompatybilny z systemem NeuLog
Bezpłatny i intuicyjny program do wyświetlania i edycji danych NeuLog™ Software
Moduł USB umożliwia szybkie łączenie czujników z komputerem
Kompatybilny z systemem operacyjnym (Windows10, Mac, XO lub Linux)
Moduł USB jest pierwszym w łańcuchu czujników połączonych z...
Więcej
>
Moduł USB umożliwia szybkie łączenie czujników z komputerem
Kompatybilny z systemem operacyjnym (Windows10, Mac, XO lub Linux)
Moduł USB jest pierwszym w łańcuchu czujników połączonych z komputerem, zapewnia zasilanie czujników, jak również komunikację pomiędzy komputerem i czujnikiem
Do połączenia z komputerem służy standaryzowane USB - mini USB
Dzięki temu modułowi pomiary dokonywane przez czujniki NeuLog mogą być przeprowadzane za pomocą jakiegokolwiek urządzenia pracującego w technologii Wi-Fi, jak iPady, tablety i telefony z Androidem, komputery z...
Więcej
>
Dzięki temu modułowi pomiary dokonywane przez czujniki NeuLog mogą być przeprowadzane za pomocą jakiegokolwiek urządzenia pracującego w technologii Wi-Fi, jak iPady, tablety i telefony z Androidem, komputery z Windows/Linux/Mac.
Nie wymaga pobierania aplikacji ani instalacji oprogramowania.
NeuLog może być używany w dowolnej przeglądarce internetowej.
Nie potrzebuje modułu USB (Modułu WiFi łączy się z komputerem przez router), lecz musi być podłączony do źródła zasialania lub modułu baterii.
WiFi-201 NeuLog aplikacja internetowa:
intuicyjna i prosta w obsłudze,
umożliwia zapisywanie i wczytywanie eksperymentów,
można stosować w trybie punktu dostępu w klasie bez internetu,
można używać w trybie klienta za pośrednictwem lokalnego routera, który umożliwia przeglądanie także innych stron internetowych,
nauczyciel może wyświetlić wyniki eksperymentu ucznia np. na tablicy interaktywnej, uczniowie mogą na swoich urządzeniach wyświetlić pomiary nauczyciela.
Moduł radiokomunikacyjny umożliwia sterowanie zdalne poszczególnych czujników lub łańcucha czujników.
Zdalne sterowanie czujników odbywa się poprzez połączenie z modułem baterii i moduł owym, który komunikuje się z drugim modułem...
Więcej
>
Moduł radiokomunikacyjny umożliwia sterowanie zdalne poszczególnych czujników lub łańcucha czujników.
Zdalne sterowanie czujników odbywa się poprzez połączenie z modułem baterii i moduł owym, który komunikuje się z drugim modułem radiowym połączonym z modułem USB bezpośrednio do urządzenia wyświetlającego (moduł graficzny/moduł cyfrowy/komputer)
Możliwość użycia wielu modułów radiowych tworząc siatki i łańcuchy czujników.
Podłączony komputer nie musi być wyposażony w technologię transmisji Bluetooth™ ani Wi-Fi™. Wszystko, co potrzebne, zapewnia moduł radiokomunikacyjny.
Zestaw zawiera dwa radiowe moduły komunikacyjne RF.
Specyfikacja: Częstotliwość: 2,4 GHz DSSS, Prędkość transmisji: 1 Mb/s, Maksymalny zasięg do 30 m
Moduł baterii zasila czujniki lub łańcuch czujników, które działają w trybie offline, bądź czujniki podłączone za pomocą modułu radiokomunikacyjnego.
Moduł baterii można doładować przez podłączenie do komputera za pomocą mini...
Więcej
>
Moduł baterii zasila czujniki lub łańcuch czujników, które działają w trybie offline, bądź czujniki podłączone za pomocą modułu radiokomunikacyjnego.
Moduł baterii można doładować przez podłączenie do komputera za pomocą mini USB.
Moduł baterii posiada indykację LED włączenia i klawisz dotykowy. Za pomocą klawisza sprawdza się, czy bateria jest dostatecznie naładowana
Mały, podręczny moduł wyświetlający cyfrowo wyniki pomiarów czujników, które są do niego bezpośrednio podłączone wraz z modulem baterii.
Automatycznie wyszukuje podłączone czujniki i pokazuje kolejno zmierzone wartości, przejście...
Więcej
>
Mały, podręczny moduł wyświetlający cyfrowo wyniki pomiarów czujników, które są do niego bezpośrednio podłączone wraz z modulem baterii.
Automatycznie wyszukuje podłączone czujniki i pokazuje kolejno zmierzone wartości, przejście miedzy pomiarami następuje poprzez naciśnięcie klawisza.
Moduł z wyświetlaczem graficznym służy do przeprowadzania pomiarów bez użycia komputera.
Wyświetla wartości zmierzone przez czujniki w postaci cyfrowej i graficznej.
Pozwala ustawić parametry poszczególnych czujników,...
Więcej
>
Moduł z wyświetlaczem graficznym służy do przeprowadzania pomiarów bez użycia komputera.
Wyświetla wartości zmierzone przez czujniki w postaci cyfrowej i graficznej.
Pozwala ustawić parametry poszczególnych czujników, takie jak czas trwania eksperymentu i pobierania próbek.
Do modułu graficznego można podłączyć maksymalnie pięć czujników.
Moduł ma kolorowy ekran dotykowy z prostą intuicyjną obsługą.
Główne cechy modułu wyświetlacza graficznego:
automatycznie rozpoznaje podłączone czujniki,
komunikuje się jednocześnie z wszystkimi podłączonymi czujnikami,
kontrola oraz ustawianie zakresu pomiarowego i jednostek miary każdego czujnika, tryb wyświetlania do pięciu zmierzonych wielkości w czasie rzeczywistym,
automatyczne wyłączanie w celu przedłużenia żywotności baterii.
Moduł wyświetlacza graficznego łączy się z czujnikiem lub łańcuchem czujnika, zasilanym z modułu baterii. Przetwarza i analizuje zmierzone wartości. Możliwe jest też zdalne połączenie za pomocą modułu komunikacji radiowej. Wyświetlacz graficzny posiada własne oprogramowanie, dzięki czemu zapewnia możliwość przetwarzania i analizy danych bez użycia komputera i sieci. Przydatny szczególnie przy doświadczeniach przeprowadzanych w terenie.
Jeden z najbardziej uniwersalnych czujników, ponieważ można go wykorzystać w biologii, chemii, fizyce, badaniach środowiska, procesach takich, jak np. fotosfotosynteza, reakcje endotermiczne i egzotermiczne, procesy termiczne itp. ...
Więcej
>
Jeden z najbardziej uniwersalnych czujników, ponieważ można go wykorzystać w biologii, chemii, fizyce, badaniach środowiska, procesach takich, jak np. fotosfotosynteza, reakcje endotermiczne i egzotermiczne, procesy termiczne itp.
Polecany do współpracy z innymi czujnikami jako dopełnienie dokonywanych pomiarów. Długość części pomiarowej termometru wynosi 180mm, średnica jego rurki ze stali nierdzewnej: 3,2 mm
Czujnik można stosować do pomiaru temperatury substancji stałych, cieczy i gazów.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Uniwersalny czujnik wykorzystywany do eksperymentów w różnych dziedzinach.
Możemy wymienić na przykład stadium emisji świetlnych podczas reakcji chemicznych w chemii, fotosyntezę w biologii, promieniowanie świetlne żarówki w fizyce...
Więcej
>
Uniwersalny czujnik wykorzystywany do eksperymentów w różnych dziedzinach.
Możemy wymienić na przykład stadium emisji świetlnych podczas reakcji chemicznych w chemii, fotosyntezę w biologii, promieniowanie świetlne żarówki w fizyce itp.
Z trzema zakresami może zostać wykorzystany w ciemnym środowisku lub przeciwnie - przy bezpośrednim świetle słonecznym poza laboratorium.
Czujnik dokonuje bezpośredniego pomiaru oświetlenia. W obu tj. zarówno w szybkim, jak również w wolnym trybie może rozpoznać podczas pomiaru bardzo szybkiej zmiany promieniowania świetlnego np. wahania jej intensywności podczas zasilania napięciem zmiennym lub przeciwnie - bardzo stabilne promieniowanie naturalne światła słonecznego.
Czujnik właściwy jest umieszczony w skrzynce plastikowej za otworem wejściowym
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 50 milisekund do 31 dni.
Czujnik ten ma dwa tryby pomiaru. W trybie powolnym może zostać użyty do pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego w decybelach. W trybie prędkim może zostać użyty do porównywania różnych źródeł dźwięku z przedstawieniem ich natury falowej. ...
Więcej
>
Czujnik ten ma dwa tryby pomiaru. W trybie powolnym może zostać użyty do pomiaru poziomu ciśnienia akustycznego w decybelach. W trybie prędkim może zostać użyty do porównywania różnych źródeł dźwięku z przedstawieniem ich natury falowej.
Może zostać użyty do znalezienia np. częstotliwości kamertonu i kalibracji prostych elektronicznych generatorów dźwięku.
Z dwoma czujnikami dźwięku można sprawdzić prędkość rozchodzenia się dźwięku w różnych materiałach na podstawie opóźnienia w czasie.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 25 ms do 31 dni
Dokonuje pomiaru napięcia różnych elementów oporowych pojemnościowych czy indukcyjnych, jak również ogniw baterii fotowoltaicznych baterii i innych źródeł napięcia.
Może również zostać wykorzystany jako elektroda do pomiaru...
Więcej
>
Dokonuje pomiaru napięcia różnych elementów oporowych pojemnościowych czy indukcyjnych, jak również ogniw baterii fotowoltaicznych baterii i innych źródeł napięcia.
Może również zostać wykorzystany jako elektroda do pomiaru potencjału elektrycznego na użytek sprawdzenia wyładowania i naładowania kondensatora.
Może być połączony z czujnikiem prądowym na użytek badania zależności rozwoju wartości prądu od aplikowanego napięcia w różnych obwodach elektrycznych.
Może zostać wykorzystany do pomiaru niskiego napięcia obwodów jednokierunkowych i zmiennych.
Za pomocą czteromilimetrowych kołków można go łatwo podłączyć do obwodów elektrycznych. Przy użyciu transformatora krokowego można mierzyć napięcie zmienne głównego źródła z odezwą jego częstotliwości 50/60 Hz.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 50 milisekund do 31 dni
Czujnik natężenia może zostać użyty do pomiaru prądu w połączeniu równoległym lub szeregowym w obwodach niskiego napięcia AC lub DC, a także do stwierdzania zależności wartości prądu od elementów pod napięciem.
Za pomocą...
Więcej
>
Czujnik natężenia może zostać użyty do pomiaru prądu w połączeniu równoległym lub szeregowym w obwodach niskiego napięcia AC lub DC, a także do stwierdzania zależności wartości prądu od elementów pod napięciem.
Za pomocą czteromilimetrowych kołków można go łatwo podłączyć do obwodów elektrycznych.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 50 milisekund do 31 dni
Umożliwia pomiar statycznej wartości pH w powszechnie używanych cieczach (woda, mleko, napoje, ocet itp.), a także zmieniające się wartości podczas fitracji lub eksperymentów.
Zamknięty system referencyjny pH metru z wewnętrznym...
Więcej
>
Umożliwia pomiar statycznej wartości pH w powszechnie używanych cieczach (woda, mleko, napoje, ocet itp.), a także zmieniające się wartości podczas fitracji lub eksperymentów.
Zamknięty system referencyjny pH metru z wewnętrznym żelem umożliwia łatwe użytkowanie i konserwację.
Epoksydowy futerał zabezpiecza elektrodę i umożliwia długotrwałe wykorzystanie w laboratorium.
Kalibracja czujnika: Czujnik ten dostarcza szybkiej odpowiedzi w całym spektrum zakresu pH i można go kalibrować za pomocą standardowych roztworów buforowych.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 1 sekunda do 31 dni.
Można go zastosować do zapisu zmian warunków atmosferycznych lub do pomiaru efektu biologicznego u organizmów takich jak np. rośliny i owady.
Pomiaru zmian wilgotności można dokonywać także w zamkniętych naczyniach z włożonym...
Więcej
>
Można go zastosować do zapisu zmian warunków atmosferycznych lub do pomiaru efektu biologicznego u organizmów takich jak np. rośliny i owady.
Pomiaru zmian wilgotności można dokonywać także w zamkniętych naczyniach z włożonym absorberem jak np. silikażel.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 1 sekunda do 31 dni.
Może zostać zastosowany do śledzenia i porównywania tętna podczas różnych ćwiczeń i odpoczynku, dostarcza oceny normalnego i powysiłkowego rytmu serca.
Może ponadto ukazać, jak przepływ krwi waha się przy zmianach obciążenia na...
Więcej
>
Może zostać zastosowany do śledzenia i porównywania tętna podczas różnych ćwiczeń i odpoczynku, dostarcza oceny normalnego i powysiłkowego rytmu serca.
Może ponadto ukazać, jak przepływ krwi waha się przy zmianach obciążenia na końcu palca lub płatku małżowiny usznej.
Czujnik ma dwa tryby pomiaru: pomiar rytmu serca (uderzenia na minutę) lub wyświetlanie analogowej wartości sygnału pomiarowego.
Elektrody są wykonane na bazie pletysmografu i zapisu zmian przepływu krwi.
Czujnik zawiera podczerwony nadajnik LED i odpowiedni podczerwony odbiornik fototranzystorowy. W celu uzyskiwania lepszych wyników wskazane jest trzymać czujnik poza zasięgiem bezpośredniego światła słonecznego.
BPM oznacza uderzenia na minutę.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 1 sekunda do 31 dni.
Umożliwia badanie różnych rodzajów ruchu przy 5 trybach operacyjnych czasu, prędkości i przyśpieszenia.
Do pomiarów można wykorzystać jedną lub dwie fotobramki.
Umożliwia badanie różnych rodzajów ruchu przy 5 trybach...
Więcej
>
Umożliwia badanie różnych rodzajów ruchu przy 5 trybach operacyjnych czasu, prędkości i przyśpieszenia.
Do pomiarów można wykorzystać jedną lub dwie fotobramki.
Umożliwia badanie różnych rodzajów ruchu przy 5 trybach operacyjnych czasu, prędkości i przyśpieszenia.
Czujnik posiada 5 trybów operacyjnych: 1) tryb czasu i prędkości 2) akceleracji z pojedynczą fotobramką 3) akceleracji z dwiema fotobramkami 4) prędkości i momentu z dwiema fotobramkami 5) tryb graficzny
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 50 milisekund do 31 dni
Służy m.in. do monitorowania reakcji chemicznych dotyczących gazów i dokumentujących prawo za równo Boyle'a, jak ró wnież Gay-Lussaca dotyczące gazów idealnych.
Można go wykorzystać w doświadczeiach meteorologicznych. ...
Więcej
>
Służy m.in. do monitorowania reakcji chemicznych dotyczących gazów i dokumentujących prawo za równo Boyle'a, jak ró wnież Gay-Lussaca dotyczące gazów idealnych.
Można go wykorzystać w doświadczeiach meteorologicznych.
Czujnik ciśnienia jest umieszczony w plastikowej obudowie.
Część pomiarowa jest połączona małą rurką z nierdzewnej stali przeznaczoną do podłączenia za pomocą złączki ze źródłem ciśnienia, np. strzykawką.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 1 sekunda do 31 dni
Ten sensor mierzy zależność masy i ciężaru i pozwala zbadać, jak różne systemy naciągowe oddziałują na siłę, potrzebną do podniesienia danego ciężaru.
Można go także użyć do mierzenia siły pchania/ciągnięcia oraz oddziaływań. ...
Więcej
>
Ten sensor mierzy zależność masy i ciężaru i pozwala zbadać, jak różne systemy naciągowe oddziałują na siłę, potrzebną do podniesienia danego ciężaru.
Można go także użyć do mierzenia siły pchania/ciągnięcia oraz oddziaływań.
Czujnik może zostać powieszony na uniwersalnym stojaku za pomocą pręta poprzez otwór w swej skrzynce.
Na spodzie obudowy znajduje się haczyk, za pomocą którego sensor jest mocowany do różnych ciągniętych ładunków. Można wykonać prosty zderzak (do pomiarów pchania/oddziaływania) i przymocować go za pomocą śrubki przechodzącej przez plastikową rurkę.
Praca tego czujnika może być ukierunkowana zarówno w górę jak również w dół, lecz także przebiegać w pozycji poziomej.
Do prawidłowego działania czujnika niezbędny jest NeuLog: Moduł USB(do nabycia oddzielnie!) lub jeden z naszych gotowych zestawów MOD56 i MOD57(do nabycia oddzielnie!). Przed zakupem czujnika polecamy zapoznać się z działaniem i sposobami konfiguracji Systemu pomiarowego Neulog.
Przykładowe konfiguracje modułów niezbędnych do działania czujnika:
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 50 ms do 31 dni.
Czujnik wykorzystuje nadajnik ultradźwiękowy, który przesyła fale ultradźwiękowe i mierzy czas reakcji fali odbijanej od obiektu. W ten sposób czujnik mierzy odległość od przedmiotu umieszczonego na czujniku.
Przez...
Więcej
>
Czujnik wykorzystuje nadajnik ultradźwiękowy, który przesyła fale ultradźwiękowe i mierzy czas reakcji fali odbijanej od obiektu. W ten sposób czujnik mierzy odległość od przedmiotu umieszczonego na czujniku.
Przez wykorzystanie programu w czujniku można dokonać pomiaru również prędkości oraz przyśpieszenia.
Czujnik ma trzy tryby operacyjne: odległość, prędkość, akceleracja.
Specyfikacja: Czas trwania eksperymentu: 1 sekunda do 31 dni